Seria PDP-427 i 507

djwito

New member
@ jtd.

Witaj, Pioneer posiada funkcję automatycznego dostosowania obrazu. Ale w przypadku skoków narciarskich i innych audycji nadawanych 16:9 na TVP, automatycznie ustawia tak jak pokazałeś. (sam mam model 4270) Można oczywiście ręcznie powiększyć obraz. Ale i tak na TVP będzie kicha. Sama jakość obrazu jest nie do przyjęcia (mam polsat) Ja na skoki przełączałem na eurosport. Obraz o niebo lepszy.
Wracając do pasów wydaje mi się, że wina leży po stronie nadawania. Porównaj np. TVN. Programy tam nadawane w 16:9 zupełnie inaczej wyglądają. Pasy oczywiście są, ale minimalne, a logo tvn jest na obszarze programu (tak jak powinno być) a nie w połowie na pasach a w połowie na obrzarze programu. Widać to na Twoim zdjęciu.
Oprócz automat. nast. obrazu, Pioneer ma też wiele ustawień ręcznych, jeśli chodzi o rozmiar obrazu. I wszystko to jednym przyciskiem i nie jest to uciążliwe.
Pozdrawiam.
 

jtd

New member
Bez reklam
Czyli przyznales, ze Pioneer w przeciwienstwie do np. Panasonica nie potrafi obciac tych pasow gdy TVP transmituje obraz w 16:9

Czy tak mam to rozumiec ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg moich informacji potrafi, dodatkowo można przesuwać obraz zarówno w pionie jak i w poziomie wg własnych preferencji.

Pozdrawiam
 

jerryx

New member
Problemy z ostroscia ???

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem plazmy 42" i mam trzech faworytów Panas PV70, Hitachi 8600 lub Pioneer 4270Xa. Ten ostatni jest oczywiscie najdrozszy ale ciagle zastanawiam sie czy nie warto dolozyc troche grosza i miec lepszy sprzet. I teraz moj problem: Udalem sie do paru sklepów zeby poobserwowac wszystkie te telewizory i dzis w jednym z saturnów mnie troche zatkalo. Obok siebie stały Pioneer 4270XA, 4270XD Samsung 42Q7H i Hitachi 8600. Z tych wszystkich telewizorow oba Pioneer mialy wyrazny problem z ostroscia. W przypadku Samsunga jak i Hotachi obraz byl wyrazny i ostry. Na obu Pioneer byl lekko rozmyty. Wydawalo mi se ze Pioneer bedzie gral lepiej ale zdecydowanie ulegal obu konkurentom. Fakt ze bil na glowe Hitachi jesli chodzi o kolory (moze to kwestia ustawien) ale juz Samsung jesli chodzi o kolory gral podobnie.

Czy ktos mial problemy z ostroscia w tych modelach ?

Bo przyznam ze gdybym u siebie w domu zobaczyl taki obraz na Pionku i tych pozostalych to Pioneer bylby ostatni na liscie zakupow.

Dodam ze oba pioneer mialy ten sam problem wiec wyglada to na ceche matrycy.
 

peem

New member
Witam
Pioneer nie ma problemów z ostrością,nawet przy ustawieniach standartowych -na zero.W mojej ocenie,zależy to od jakosci materiału,który akurat jest wyświetlany,widać to dobrze na programach informacyjnych.Porównaj na reklamach i na planszach.Zgadzam się że kolory o niebo lepsze niz w Hitachi,choć to co w sklepie nie gra, w domu,przy prawidłowym sygnale ,moze sprawić miłą niespodziankę.
Pozdrawiam
 

Pansłonic

New member
jerryx napisał:
...w jednym z saturnów mnie troche zatkalo. Obok siebie stały Pioneer 4270XA, 4270XD Samsung 42Q7H i Hitachi 8600. Z tych wszystkich telewizorow oba Pioneer mialy wyrazny problem z ostroscia. W przypadku Samsunga jak i Hotachi obraz byl wyrazny i ostry. Na obu Pioneer byl lekko rozmyty. Wydawalo mi se ze Pioneer bedzie gral lepiej ale zdecydowanie ulegal obu konkurentom. Fakt ze bil na glowe Hitachi jesli chodzi o kolory (moze to kwestia ustawien) ale juz Samsung jesli chodzi o kolory gral podobnie.

Czy ktos mial problemy z ostroscia w tych modelach ? ...
O jakości sygnału w sklepach często decyduje też zastosowany przewód. Bardzo łatwo sprawić przy ich pomocy że jeden model TV odbiera lepiej, a inny wprost przeciwnie i nie zdziwiłbym się gdyby tak było w tym przypadku. Sam robiłem takie porównanie z plazmą Panasonic (kabel - no name) która okazała się gorsza w tym teście od Daewoo (kabel - Profigold).
Bardzo łatwo jest przekonać w ten sposób klienta nad wyższością jednego modelu nad drugim. Innymi słowy przy próbie porównania przed kupnem warto sprawdzić każdy wariant po to aby w domu nie zostać poprostu rozczarowanym.
 

djwito

New member
jtd napisał:
Czyli przyznales, ze Pioneer w przeciwienstwie do np. Panasonica nie potrafi obciac tych pasow gdy TVP transmituje obraz w 16:9

Czy tak mam to rozumiec ?

Jeśli ustawiony jest na auto, to obraz jest taki jak pokazałeś na fotce. Sprawdzałem. Można oczywiście samemu wyregulować. Nie wiem, czy jest to wada. Moim zdaniem, jak audycja jest nadawana w TV 16:9 nie powinno w ogóle być żadnych pasów. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Na DVD to co innego. Tam obraz jest szerszy- jeśli jest kinówka - (2,35:1) i pasy zawsze będą.
 

jerryx

New member
to znaczy o ile ?
maja więcej niebieskiego ?

Telewizor Hitachi 8600 ktory stał w sklepie obok wyzej wymienionych pioneer 4270 mial wyraznie zazieleniony obraz. Kolory byly bledsze i zielone. Moglo to byc jednak spowodowane slabym sygnalem lub ustawieniami. Ja juz zdecydowalem ze zanim zdecyduje sie na ktorys z modeli zamowie prezentacje w domu i na spokojnie prownam TV w zaciszu domowym :)
 

jtd

New member
Bez reklam

raul1

New member
jtd napisał:
No ale tu nie chodzi o to jaki to jest 16:9 letterbox, anamorficzny czy sarnamorficzny. Chodzi tu o to, ze Panasonic rozpoznal to i obcial a Pioneer nie rozpoznal i nie obcial czarnego paska.
Może obcina a może nie obcina. Obraz na pioneerze jest o wiele lepszy. I o to tu chyba chodzi. Jeżeli jest inaczej to mnie popraw.
 

dejot

New member
jtd napisał:
No ale tu nie chodzi o to jaki to jest 16:9 letterbox, anamorficzny czy sarnamorficzny. Chodzi tu o to, ze Panasonic rozpoznal to i obcial a Pioneer nie rozpoznal i nie obcial czarnego paska.
To znaczy że ten Pasikonik jest do dupy i się pogubił bo obcina obraz, który jest nadal obrazem 4:3 z tym, że na górze i na dole treść jest czarna. Ale jest to nadal treść obrazu 4:3. Czasem nawet na niej jest logo stacji.
 

Mati018

New member
To seria 427 nie ma załączonej podstawki? A 4270 ma i czy są międzi nimmi jakieś inne różnice? I czym sie różnie XD od XA
 

jarzak

New member
Gdybyś bardziej zainteresował się tymi modelami, to w internecie znajdziesz różnice bez większego trudu. Wystarczy obejrzeć opisy tv w sklepach internetowych i po bólu.
:p
 

Jazzweek

New member
XD - tuner TV cyfrowy (DVB-T), XA - Tuner TV analogowy.
Seria 427 ma 2 wejścia HDMI a 4270 -1, ponadto 427 ma wejście PC, wyjście na subwoofer, możliwość kalibracji ISF, opcje wielo-ekranowe (PiP/PaP), których 4270 nie posiada.
 

lukaszpin

New member
Witam
Stalo sie. Od wczoraj jestem posiadaczem 4270XD. Wszystko dzieki forum. Jakie refleksje? Czern....spodziewalem sie bardziej czarnej, dzwiek -coz mozna powiedziec o sluchawce telefonicznej ( ale w koncu od czego sa osobne wzmacniacze i glosniki) i na koniec....jezeli na ekranie nie ma sygnalu jest OK, natomiast jezeli jest jakikolwiek obraz....buczy zasilacz. Czy to jest normalne? Czy wszystkie egzemplarze tak maja? Czy jest to powod do reklamacji? Jest albo nie ma i tak wymieniam ten TV. Zawiodlem sie.
Jestem zwolennikiem made in japan. Pionki skladane sa w UK. Mieszkam tu 2 lata i jednego co sie nauczylem....trzymac sie jak najdalej od produktow z naklejka made in UK
Myslalem ,ze bedzie lepiej....zawiodlem sie ...ogromnie sie zawiodlem
 
Do góry