Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

banker_2

New member
Owszem jest, tyle że od 4.02.2013 datę zmienili na marzec. Żadnych widocznych zmian NIMA.
To jest ciągle ten sam soft dostępny od dwóch miesięcy. Ale skąd wiesz, że nie ma w nim żadnych zmian do poprzednich wersji? Bo nic nie przybyło w Smart TV? :)
jakiś czas temu zagaiłem przy teście modelu LG, że warto by zweryfikować wynik testów na płynność poziomą, bo pojawiły się głosy na niektórych forach że ta jakby się poprawiła. Oczywiście bez echa bo któżby chciał teraz testować model który za moment wypadnie z rynku...;)
Ale zróbcie sobie eksperyment sami - w internecie b. łatwo znajdziecie plik Pioneer Medix w jakości full HD. Zgranie tego z serwisu typu YT nie jest żadną sztuką dla średnio obytegoz komputerem i googlami :), narzędzia są powszechnie dostępne. Całość zajmuje dosłownie kilka minut - wystarczy zgrać na USB i odtworzyć na TV. I wtedy sami możecie wyrobić sobie pogląd czy coś się poprawiło czy też nie - ciekaw jestem opinii innych ale moim zdaniem nie jest już tak źle jak wynikałoby z testów z sierpnia.
Oczywiście niech ktoś nie liczy ze to zapewni mu wiarygodność testów jak z profesjonalnych serwisów, bo do tego trzeba mieć wiedzę i 100% pewne materiały referencyjne. Ale by sobie wyrobić "domowy" pogląd na temat płynności poziomej moim zdaniem wystarcza...

A co do rozwoju softu - to chyba faktycznie koniec i np. kolejnych funkcji smart TV bym nie oczekiwał. Zareagują pewnie tylko w razie konieczności poprawki serwisowej Co nie znaczy, że ten który jest, jest do bani.
 

banker_2

New member
Napisałem: WIDOCZNYCH ZMIAN NIMA - nie, ŻADNYCH ZMIAN NIMA - mały szczegół, ale zupełnie zmieniający znaczenie wypowiedzi.

I daruj sobie proszę sarkazm.

Sorry WEBES jeśli cię uraziłem, nie miałem takiego celu. Wydawało mi sie, ze podejście "z przymróżeniem oka" jest widoczne. :)
Natomiast gdybyśmy mieli rozpatrywać co jak napisałeś to się nie zgodzę o tyle,ze właśnie poprawa owej płynności moim zdaniem JEST WIDOCZNA, więc ten szczegół zapisu na który stawiasz nacisk wiele tutaj nie zmienia. Chodzi mi o to że od pewnego czasu wszyscy koncentrują się na liczbie i działaniu nowych serwisów podłączanych przez internet natomiast nikt nie patrzy czy LG cos poprawiło w kwestii obrazu. Po to dałem te informację - by każdy mógł sobie sam sprawdzić i wyrobić zdanie skoro szans zaktualizowane testy nie ma...
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/96240-hbo-go-problem-z-logowaniem.html#post893791

Jeden kolega napisał dawno temu (dnia 9 marca), że ma soft 7.20.31.
Dotyczy np. modelu LM670S.
-----------------------------------------------------------------------------------
Każda cudowna aktualizacja softu to tylko kosmetyczne bajery, żadnych istotnych zmian i poprawek.
Wydmuszka dla naiwnych klientów, którzy już wydali kasę na TV, więc są dla koncernu tylko zbędnym odpadem.
 
Ostatnia edycja:

simoon78

New member
W Korei od jakiegoś czasu mają wersję 04.33.01, więc liczę że jeszcze jakaś aktualizacja nas czeka przez premierą serii na 2013.

A tak przy okazji to pojawiło się Vimeo na nasze maszynki.
 

banker_2

New member
czytałem to - moim zdaniem coś mu się pomyliło. LG ma sterownik o takim numerze ale do... telefonu. Patrząc na to jak opisał problem, co zrobił i jak to zrobił, to jest dość chaotyczny, typowa "gorąca głowa" :)
Ponadto sam mam lm670 - ani strona LG nie podaje, ani sam TV nie wykrywa nic nowszego od obecnego 4.20.23, a ponieważ pewnie za 2-3 m-ce pojawi się nowa seria raczej nie będą się angażować w zmiany.
Co do porównania dla modeli w koreii - wydaje mi się, ze wersje na różne rynki mają spore różnice i software jest przygotowywany niezależnie, tj istnieje wspólny trzon, ale to jest opakowywane dostosowaniem do funkcjonalności dostępnych w danym regionie.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
czytałem to - moim zdaniem coś mu się pomyliło.
LG ma sterownik o takim numerze ale do... telefonu.
Ponadto sam mam lm670 - ani strona LG nie podaje, ani sam TV nie wykrywa nic nowszego od obecnego 4.20.23, a ponieważ pewnie za 2-3 m-ce pojawi się nowa seria raczej nie będą się angażować w zmiany.

... otóż to.
Byłoby dziwne, gdyby pierwsza cyfra numeru softu skoczyła nagle z 4 na 7.
-----------------------------------------------------------------------------------
Nowe modele (na rok 2013) powoli pojawiają się już w sklepach.
W Media Markt Lublin stoi :

42LA690S za 3899 zł (odpowiednik starego modelu LM660S/LM670S) ... podobny wygląd i parametry
47LA660S za 3999 zł (odpowiednik starego modelu LM640S) ... podobny wygląd i parametry

Nowe modele są tak "multimedialne" że zamontowali w nich złącze SCART (czyli eurozłącze), czego w starych modelach nie było (w modelu LM670S na pewno go nie ma). :-D
----------------------------------------------------------------------------------
Ceny oczywiście spadną gdy konkurencja innych sklepów i producentów TV się obudzi.
 

dawram

New member
Kleofas
Byłoby dziwne, gdyby pierwsza cyfra numeru softu skoczyła nagle z 4 na 7.
-----------------------------------------------------------------------------------
No właśnie! i wychodzi problem nie czytania postów lub braku ich zrozumienia, bo! jeżeli ktoś po wejściu w menu serwisowe ustawił sobie opcję ściągania oprogramowania z serwera jak myślę dla testerów (ogólnie nie dostępnego) to go ma, ma również problem i ryzyko utraty gwarancji, że jeżeli w trakcie trafi się usterka a serwis to stwierdzi.:hmm:
 

CzarnaPłyta

New member
Dziwnie się instaluje nowa aktualizacja .53. Musiałem ręcznie wyłączyć tv i włączyć aby się zainstalowała, wcześniej jak dobrze pamiętam to się robiło automatycznie. Miałem obawy przy wyłączaniu tv heh.
 

tomek1106

New member
Potwierdzam jest nowa wersja 04.20.53, ale dopiero pobieram, napisze jeśli znajdę jakieś nowe nowinki, a mam 32LS570S, może naprawią hbbTv na eksa.tv bo mi nic nie wyświetlało, tylko puste okienka , a i może radio będzie działać
 

banker_2

New member
Potwierdzam jest nowa wersja 04.20.53, ale dopiero pobieram, napisze jeśli znajdę jakieś nowe nowinki, a mam 32LS570S, może naprawią hbbTv na eksa.tv bo mi nic nie wyświetlało, tylko puste okienka , a i może radio będzie działać
taa no i cała moja teoria - że nowego softu nie bedzie - legła w gruzach. Ale to akurat b. dobrze :)
I co - nikogo nie interesuje sprawdzenie płynności tym plikiem Pioneer medix? To jest przecież ten sam materiał którym HDTV testuje wszystkie modele na płynność, ktoś zamieścił na YT plik MKV b dobrej jakości.
Pozdrawiam Wszystkich i życzę Wesołych Świąt! Oby nam tylko wody nie leli po naszych cackach marki LG :)
 

mike6314

New member
dzis rano pobrałem ale różnicy nie widze a wy?? może tylko lepiej flash w przegladarce jakby chodził w moim odczuciu.

Piszcie co wy zauważyliście na +
 

jutu

Member
a propos...Testbild Pendel Schwarz 1080p na YT lepiej jakby...mnie rozmazane za strzałka sa pola w paski ...na razie wiecen nie widze zmian...Youtube w HD sie przycina dalej...a mam UPC z 20 Mb...kiszka cos..nie wiem czmu nie stac LG na kodeki mts. pliki z f=50-60 wysokiej rodzielczosci czytaja juz smieszne overmaxy czy inne wynalazki...a u nic?
 
Ostatnia edycja:

E&D1

New member
Witam, wgrałem nowe firmware 04.20.53 i żadnych zmian nie znalazłem, szkoda, że firma LG nie podaje na swojej stronie spisu poprawek wprowadzanych do nowego firmware, podobno szykują jakieś duże zmiany w kwietniu, zobaczymy ...
 

przemo832

New member
Witam,
u mnie po aktualizacji softu w 620s do najnowszej wersji wystapily problemy z TruMotion tzn. po wlaczeniu tej opcji obraz na chwile zwalnia a pozniej nienaturalnie przyspiesza, dzieje sie tak glownie przy szybszych scenach, ma ktos moze na to jakas rade?
 
Do góry