Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

redMool

New member
Jak z formatem ekranu da się rozciągnąć na cały przy odtwarzaniu z HDD zewn.
Może jakaś instrukcja po polsku jak zrobiłeś download.

Skrobnięte moją Z1c

W wersji 04.01.36 jest opcja pełny ekran i rozciąga tylko do prawej i lewej strony. Aby nie było pasów powinno rozciągać do dolnej i górnej krawędzi, czego nie ma.

Downgrade wykonałem z systemu Windows XP, na 8-mc nie chciał działać sewer, nie wiem jak na windows 7. Aby całość poszła gładko i bez problemów najlepiej podłączyć zarówno komputer i tv do routera z pomocą kabla (nie poprzez wifi).

1. Ściągamy plik LgDTVUpDater_new.zip i rozpakowujemy do katalogu głównego na dysku C:
Ściągnięty wcześniej firmware umieszczamy w katalogu C:\LgDTVUpDater\htdocs\

2. W pliku C:\LgDTVUpDater\dns\AcrylicHosts.txt zmieniamy adres ip 192.168.0.11 na ip naszego komputera i zapisujemy zmiany.
3. Uruchamiamy plik C:\LgDTVUpDater\startDNS.bat a następnie C:\LgDTVUpDater\startHTTP.bat

4. Na TV ustawiamy połączenie z routerem i wprowadzamy adres ip naszego komputera w zakładce DNS
set_dns_address.jpg

i sprawdzamy dostępną aktualizację. Nic nie instalujemy, zamykamy okno.

W tym samym czasie zostaje utworzony plik z danymi naszego TV C:\LgDTVUpDater\htdocs\in_dump.txt Odnajdujemy w nim model naszego TV
screenshot-1_434159.png

5. Edytujemy plik naszego modelu tv C:\LgDTVUpDater\htdocs\HE_DTV_NC4H_AFAAABAA

Ja posiadam LG LM670S i do pomocy użyłem przykładowych plików znajdujących się w katalogu C:\LgDTVUpDater\htdocs\Antwort\LM640.

Kod:
<RESPONSE>
<RESULT_CD>900</RESULT_CD>
<MSG>Success</MSG>
<REQ_ID>00000000001166424945</REQ_ID>
<IMAGE_URL>http://192.168.0.17</IMAGE_URL> [B](tutaj zmieniamy na ip naszego komputera)[/B]
<IMAGE_SIZE>306867999</IMAGE_SIZE>
<IMAGE_NAME>GP4_DVB_EU_BB_MP_mtk5369_A1_RevNo66676_V04.01.36_ota_V2_SECURED[0].epk</IMAGE_NAME>
<UPDATE_MAJOR_VER>04</UPDATE_MAJOR_VER>
<UPDATE_MINOR_VER>22.07</UPDATE_MINOR_VER>
<FORCE_FLAG>Y</FORCE_FLAG>
<KE></KE>
<GMT>7 Apr 2014 06:44:21 GMT</GMT>
<ECO_INFO>01</ECO_INFO>
<CDN_URL>http://192.168.0.17/GP4_DVB_EU_BB_MP_mtk5369_A1_RevNo66676_V04.01.36_ota_V2_SECURED[0].epk</CDN_URL> [B](tutaj zmieniamy na ip naszego komputera)[/B]
<CONTENTS></CONTENTS>
</RESPONSE>

Zapisujemy zmiany i ponownie uruchamiamy C:\LgDTVUpDater\startDNS.bat a następnie C:\LgDTVUpDater\startHTTP.bat . W telewizorze sprawdzamy dostępną aktualizacje, powinna pojawić się wersja którą chcemy zainstalować np.
bild-3_434155.jpg


Po instalacji zalecam przywrócenie ustawień fabrycznych oraz inicjację opcji premium.
 

redMool

New member
To nie są cztery aktualizacje, jest to archiwum programu 7-zip. Ściągasz program 7-ZIP, ściągasz wszystkie cztery pliki w to samo miejsce na dysku i otwierasz programem pierwszy plik, resztę robisz wg. instrukcji.
 

PLANETA

New member
I co to chyba koniec nowych softów dla naszego modelu tl, na to wygląda iż tak bo nic nowego nie ma ,nawet tego nie widzi co jest na ich stronie szkoda.
 

bazyl12

New member
Jeżeli ktoś jest bardzo nie zadowolony z aktualizacji, to pojawiła się możliwość zejścia na niższą wersję. Więcej informacji jest tutaj Firmware downgrade for LG Smart TVs | Tech Flaws i jeszcze chyba inny sposób Пошаговая инструкция

Firmware dla: LM620S LM620T LM625S LM640S LM640T LM660S LM660T LM669S LM669T LM670S LM670T LM671S LM760S LM760T LM761S LM761T LM765S

V03.03.50

V04.01.36

V04.20.53

V04.40.19

V04.51.07

V04.52.07

V04.53.02

V04.54.03

A jest może oprogramowanie 04.20.23 ?

Może koś zrobić opis każdej wersji co wnosi ?
Ja zatrzymałem się na wersji 04.20.23 bo od tej wersji poprawili płynność obrazu i boję się że w następnych to popsuli.
Pozdrawiam
 

azja201

New member
Witam
Mam LM620s. Mieszkam teraz w Anglii a kupiłem go w Polsce. Chciałem zmienić swój region na UK, ale w menu są tylko kraje Europy wschodniej. To samo ze smart TV (a zależy mi na angielskich aplikacjach - polskie z oczywistych względów nie działają). Infolinia twierdzi, że nie ma takiej opcji, jednak zbyli mnie wcześniej tak samo z Youtube (stwierdzili, że aplikacja działa źle, bo jestem za granicą i nic z tym nie da się zrobić) a tu znalazłem na to lekarstwo. Więc pytanie do was - czy może jest szansa zmiany czegoś w menu serwisowym (jak w nie wejść?) ?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 

PLANETA

New member
Ciekawe kiedy z poziomu tv, bedzie sie go dało pobrać i zaktualizować.?

A jak te 4 pliki połączyć czym sie pytam.?
 
Ostatnia edycja:

PLANETA

New member
Mi już 3 dni temu pobrało najnowszy soft ,ale zmian jakowych nie widzę nic nowego nie doszło chyba,tylko mała kosmetyka nic więcej.
 

jodys

New member
Dobrze mi działa przegladarka w starszej wersji ,widzę że w nowym sofcie jest inna wersja przegladarki .Instalował ktoś nowy soft?Proszę o odpowiedz czy czegos nie popsuli.dziękuję.
 

mlodzian

New member
Hej, czy mi się wydaje czy od jakiegoś czasu na kanałach dvb-s nie da się zmienić ścieżki dźwiękowej? Czyli np. na HBO nie mogę użyć ścieżki 5.1! Do jakiej wersji trzeba się cofnąć, by działało to jak należy?
 
Do góry