Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

emba

New member
01.05.2014 mój 47LM760s pobrał i zainstalował aktualizację softu i ..... kiszka - przestał mi działać moduł CI+ Polsatu :-(.
Do czasu aktualizacji wszystko działało bez problemu. Po uruchomieniu telewizora pojawiało się okienko z informacją o "Uwierzytelnianiu modułu CI" i zazwyczaj trwało to ok 10s po czym można było oglądać programy z paczki Polsatu. Po wczorajszej aktualizacji moduł uwierzytelnia się w nieskończoność, wskaźnik postępu uwierzytelniania dochodzi do 94% po czym wskakuje na 4% i tak w kółko!! :-( Oczywiście z uwagi na brak uwierzytelnienia modułów Polsatu oglądać nie można.
Czy ktoś zauważył u siebie takie nieprawidłowości?
 

DVDO

New member
Radzę poświęcić kilka minut na przeczytanie noty prawnej ze szczególnym naciskiem na zakres inwigilacji i wyciąganie informacji prywatnych. Całe to Smart TV od kant …. trzasnąć. Zastanawiam się czy nie odciąć telewizora całkowicie od internetu.
 

bumtarara

Member
Gdzieś czytałem że można w routerze zablokować rozsyłanie czy jakoś tak informacji z telewizora do serwerów lg, a może wie ktoś jak zablokować domeny na poziomie domowego routera tp-link
 
Ostatnia edycja:

stanptr

New member
Powiem tak, po ostatniej aktualizacji zacina mi się TV. Z reguły gdy przerzucam strony na dysku podłączonym do niego. Jest jakiś sposób na hard reset? Przed aktualizacją takich sytuacji nie było.
Edit: Powrót do ustawień fabrycznych nie pomaga, czy ktoś się już z problemem tego typu spotkał?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

dajaha

New member
Powiem tak, po ostatniej aktualizacji zacina mi się TV. Z reguły gdy przerzucam strony na dysku podłączonym do niego. Jest jakiś sposób na hard reset? Przed aktualizacją takich sytuacji nie było.
Edit: Powrót do ustawień fabrycznych nie pomaga, czy ktoś się już z problemem tego typu spotkał?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ja nie zauważyłem, żadnych zmian pod kątem współpracy TV z dyskiem zewnętrznym.
Sprawdzałeś dysk? Podłączałeś inny albo Pendrive?
 

stanptr

New member
Sprawdzałem 2 dyski i pena, do tego jeszcze zauważyłem że w smart tv gdy w chodzę w yt to kompletnie się wszystko przycina. Sieć mam ok więc raczej coś się po aktualizacji popsuło. No nie ukrywam że mnie to irytuje.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

bumtarara

Member
A skąd masz sygnał, antena czy dekoder, konsultowałem się kiedyś z BOK właśnie w tej sprawie ale dysku nie miałem gość mówi że jak sygnał z anteny jest zły to może tv spowalniać czyli przy przełączaniu kanału, to samo znalazłem w internecie czyli teoria potwierdzona, problem jest z ty że jak mówił może być w tv sygnał 100% a jakość też 100% ale w rzeczywistości jest poniżej 70%, trochę dziwna sprawa nie ukrywam
 

dajaha

New member
A skąd masz sygnał, antena czy dekoder, konsultowałem się kiedyś z BOK właśnie w tej sprawie ale dysku nie miałem gość mówi że jak sygnał z anteny jest zły to może tv spowalniać czyli przy przełączaniu kanału, to samo znalazłem w internecie czyli teoria potwierdzona, problem jest z ty że jak mówił może być w tv sygnał 100% a jakość też 100% ale w rzeczywistości jest poniżej 70%, trochę dziwna sprawa nie ukrywam

Nie widzę związku pomiędzy jakością sygnału DVB a płynnością obsługi dysku zewnętrznego podłączonego do TV. A co jeśli w ogóle nie używamy anteny DVB tylko np. dekoder po HDMI albo używamy TV jako monitora do komputera. Konsultanci w BOK gadają nieraz bardzo ciekawe rzeczy.
 

stanptr

New member
Dekoder mam podpięty po hdmi a gdy nie używam to ma wyłączone zasilanie bo się grzeje. Te objawy pojawiły się po aktualizacji więc tu leży sedno problemu. Po pracy po spradzam co się tnie jeszcze po za dyskie, yt i spróbuję zadzwonić do jakiegoś supportu od Lg o ile taki jest. Dobrze że przycinki są tylko podczas wybierania filmu a nie w trakcie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

bumtarara

Member
Do ~dajaha~źle mnie zrozumiałeś, kiedy używamy słabego sygnału z anteny powstają wtedy zakłócenia całego urządzenia gdy nie będzie wpięta antena a tylko dekoder to zakłóceń nie będzie, to co pisałem wcześniej to nie tylko opinia konsultantów z BOK ale też internautów z różnych forum, poszukaj a znajdziesz, i jak też wspomniałem że dysku nie miałem i też nie mówiłem że ma to wpływ na dysk, ale że może
 

dajaha

New member
Do ~dajaha~źle mnie zrozumiałeś, kiedy używamy słabego sygnału z anteny powstają wtedy zakłócenia całego urządzenia gdy nie będzie wpięta antena a tylko dekoder to zakłóceń nie będzie, to co pisałem wcześniej to nie tylko opinia konsultantów z BOK ale też internautów z różnych forum, poszukaj a znajdziesz, i jak też wspomniałem że dysku nie miałem i też nie mówiłem że ma to wpływ na dysk, ale że może

Zrobiłem doświadczenie: jako anteny użyłem kawałka zwykłego przewodu elektrycznego (czyli używamy słabego sygnału), sygnał był odbierany poprawnie lecz czasami z przycięciami, pikselowaniem czy stopklatką. Jakość sygnału na poziomie 25 - 30 %. Podłączyłem dysk zewnętrzny i co? Nie zauważyłem w/w objawów. Nie sądzę aby praca nawet z zakłóceniami tunera TV w tle (po przełączeniu w tryb odczytu dysku zewnętrznego) miała wpływ na na pracę całego urządzenia. Co do pracy tunera "w tle" nie jestem pewien ale wydaje mi się że tuner w czasie odczytu dysku lub wykonywania innych czynności na TV jest odłączany i w ogóle nie pracuje.
 
Ostatnia edycja:

janusz58

New member
Sprawdzałem 2 dyski i pena, do tego jeszcze zauważyłem że w smart tv gdy w chodzę w yt to kompletnie się wszystko przycina. Sieć mam ok więc raczej coś się po aktualizacji popsuło. No nie ukrywam że mnie to irytuje.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
to przycinanie wynika chyba ze sposobu generowania widoku plików na dysku (teraz jest podglad w postaci miniatur) , mam dysk z duzą iloscia filmow i przewijanie go teraz to masakra
 

dajaha

New member
to przycinanie wynika chyba ze sposobu generowania widoku plików na dysku (teraz jest podglad w postaci miniatur) , mam dysk z duzą iloscia filmow i przewijanie go teraz to masakra

Mówiąc szczerze to nie zauważyłem zmiany widoku plików od ostatniej aktualizacji, jest tak jak było. Chyba, że nie mówimy o TV z tej samej serii :?
 

stanptr

New member
Dokładnie tak, widok miniatur był już wcześniej i nie było problemu. Przewijanie stron wręcz zapier... :D.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

marco024

New member
A czy u Was możecie oglądać Fokus TV z fokus.tv/player

U mnie pooglądam tylko reklamę później kręci się kółeczko czyli wczytuje już ten kanał, pojawi się tylko pierwsza klatka i tyle, jakby pauza się włączyła, a głos jest.

LG 42LM620S
 

Zeeboo

New member
A czy u Was możecie oglądać Fokus TV z fokus.tv/player

U mnie pooglądam tylko reklamę później kręci się kółeczko czyli wczytuje już ten kanał, pojawi się tylko pierwsza klatka i tyle, jakby pauza się włączyła, a głos jest.

LG 42LM620S

U mnie jest to samo. Ten sam model tv.
 

jutu

Member
a czy ktos sprawdził czy nie ma czegoś ala CINAVIA? ....... czegoś takiego jak ..".mkv, .avi zabezpieczenia autorskie" jakie juz ma S......g przy odtwarzaniu z dysku lub USB (głównie nagrywarki..ale może być i TV) ....wywala filmy po 20-30 minutach...i / lub napis o zabezpieczeniu....? bo w ramach aktualizacji mogą nam go ożenić w LG.......link do tematu:http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/96492-mkv-avi-zabezpieczenia-autorskie.html
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
a czy ktos sprawdził czy nie ma czegoś ala CINAVIA? ....... czegoś takiego jak ..".mkv, .avi zabezpieczenia autorskie" jakie juz ma S......g przy odtwarzaniu z dysku....wywala filmy po 20-30 minutach...i / lub napis o zabezpieczeniu....? bo w ramach aktualizacji mogą nam go ożenić.......link do tematu:http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/96492-mkv-avi-zabezpieczenia-autorskie.html

nie wiem czy chodzi Ci ze ma takie cos szajsung ? bo u mnie w domu wszystko lapie z dysku juz nie wpominajac nawet o moim lgku i nic sie nie dzieje.
 

robza

New member
Po ostatniej aktualizacji trlewizor potrafi kilka razy dziennie się zrestartowac. Objaw jest taki jak by ktos go pilotem na chwile wylaczyl i wlaczyl i dzieje sie tak raz na 4-5 godzin. Spotkal sie ktos z takim problemem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry