Seria LA - aktualizacje softu

Marvin24

New member
Ma ktoś LG 42LA660S ? - czy działają mu wszystkie filmy *.mkv ? Bo mi różnie - raz działają
- działają lecz się zacinają
- działają lecz się zacinają z napisami
- lub całkowicie nie działają (według tv nie rozpoznaje pliku)
Da się coś na to poradzić? Youtube też nieźle przytyka.

Mam wersje oprogramowania 04.04.07
 
Ostatnia edycja:

Marvin24

New member
Ma ktoś LG 42LA660S ? - czy działają mu wszystkie filmy *.mkv ? Bo mi różnie - raz działają
- działają lecz się zacinają
- działają lecz się zacinają z napisami
- lub całkowicie nie działają (według tv nie rozpoznaje pliku)
Da się coś na to poradzić? Youtube też nieźle przytyka.

Mam wersje oprogramowania 04.04.07

Aha doszedłem już do 1 pewnego wniosku 10bit mkv TV nie rozpoznaje, a 8bit mkv już tak ...
pozostała kwesta filmów o dużym bitrate w 1920x800 bo one się mi zacinają
 
Ostatnia edycja:

knopiczka

Member
Mój LA691S nie rozpoznaje niektórych filmów z rozszerzeniem *.avi
Niektóre odtwarza ok a na niektórych pojaiwa się napis że dany typ liku jest nieobsługiwany ..

Co to może być - może znaci jakiś konwerter który przerobi to na 'zjadalne' avi.

Film puszczam z dysku podpiętego pod USB.
Dodam że na stacjonarnym media player odtwarza wszystkie ...

Piotr

np.mkvtoolnix i przerobi ci na mkv i zadziala
 

Marvin24

New member
np.mkvtoolnix i przerobi ci na mkv i zadziala
NIE! Stanowcze NIE, nie będę przerabiał skoro mi na PC i na tablecie z Andoridem działa to czemu miało by na LG nie działać..., w kulki sobie leci LG widać. Podobno TV Samsunga czyta wszystkie mkv.
I jeszcze jedno - czemu przez HDMI nie ma auto-kalibracji czyli sam dostosuje obraz do wyświetlacza. Podłączyłem 3 komputery i oczywiście na 1920x1080 obraz był zbyt powiększony ... Nie rozumem tego, przecież dla monitora do PC obraz jest wykrywany natywnie, czyli chodzi mi że "piksel pokrywa się z pikselem" i nie muszę nic kalibrować z rozmiarem. Czemu tak jest? Sterowniki, brak profilu tego LG 42LA660S dla sterowników ?
 
Ostatnia edycja:

neron3

New member
Jeżeli ustawiłeś w TV obraz 1:1, a obraz nie jest prawidłowy, to musisz znieść ustawienia w sterownikiu karty graficznej.

Wysłane za pomocą Tapatalk
 

Marvin24

New member
A więc pozostaje tylko żeby LG dodał wsparcie dla nowych MKV 10bit bo już od 2005 roku, czyli od 9 lat. Na wikipedi jest opisane o profilach H.264/MPEG-4 AVC - Wikipedia, the free encyclopedia

Czyli z moich testów na pewno nie działa (nie rozpoznaje) mkv o profilach:
- Hi444PP
- Hi422P
- Hi10P

A jak już odtworzy to jest później problem z wbudowanymi napisami, które nie są prawidłowo wyświetlane. Widać coś takiego np: "{\fad(100,50)}Kotori!" zamiast "Kotori!".
 
Ostatnia edycja:

piotreek88

New member
Ma ktoś LG 42LA660S ? - czy działają mu wszystkie filmy *.mkv ? Bo mi różnie - raz działają
- działają lecz się zacinają
- działają lecz się zacinają z napisami
- lub całkowicie nie działają (według tv nie rozpoznaje pliku)
Da się coś na to poradzić? Youtube też nieźle przytyka.

Mam wersje oprogramowania 04.04.07

Nie wiem co masz za pliki, ale mi mkv wszystkie działają jak powinny, napisy również, czy to z pliku srt, czy wbudowane w film. Pliki mkv różne, od takich po 2 gb, do takich po 16 gb na film. Nic się nie tnie i wszystko działa jak powinno.

Youtube zacina, fakt, ogólnie funkcje smart tv związane z internetem są kiepskie w tym tv, ale odtwarzacz plików uważam za bardzo dobry. Jak chodziłem po sklepach, to panasonic nie potrafił odpalić przygotowanego filmu, lg bez problemu sprostał zadaniu.
 

Marvin24

New member
Jest chyba nowsza wersja oprogramowania na stronie LG Software_File(Version_04.22.11).zip i z tego co widzę wyszła 2 dni temu. Ale automatycznie nie zaktualizowało. Przypuszczam że trzeba ręcznie, jest też wcześniejsza wersja 04.04.05, ale nie widzę tej co akurat mam 04.04.07, a więc trochę się dziwie numeracją. Ktoś ma jakieś sugestie ?
 

Pigway

New member
Witam,

Po ostatniej aktualizacji, w niektórych przypadkach zaczęły mi szumieć głośniki w 55LA740S. Miałbym prośbę, mógłby ktoś wybrać u siebie któreś HDMI z listy wejść i w opcjach dźwięku ustawić tryb muzyki, Virtual Surround Plus na Wł oraz na samym dole w ustawieniach dźwięku tryb stojący lub ścienny i pogłośnić TV tak na 40+? Oczywiście bez włączania żadnego sprzętu podłączonego pod to HDMI, tylko tam, gdzie widoczny jest sześcian z napisem LG wykonać te czynności. Chciałbym wiedzieć czy wówczas słychać szum. Po zmianie trybu ze stojącego/ściennego na normalny szum ustaje, czy tak?
 

Pigway

New member
Tak, tylko chciałbym się upewnić, że głośniki nie uległy awarii, ponieważ wydawało mi się, że wcześniej szumu nie było. Mógłbyś sprawdzić te kroki, tak jak napisałem? Będę wdzięczny.

Jakiekolwiek wejście z listy (HDMI, AV, Component), następnie wejść w ustawienia --> dźwięk i wybrać tryb muzyki lub kina, później na samym dole ustawienia dźwięku i wybrać typ stojący lub ścienny (domyślnie jest na normalnym), po czym pogłośnić powyżej 30-40, aby lepiej było słychać szum. To wszystko na tej planszy gdzie jest sześcian z napisem LG, bo gdy włączy się jakiś sygnał, to szum ustaje.

Pozdrawiam i z góry dziękuję. Mam nadzieję, że nie mam żadnej awarii.
 
Ostatnia edycja:

nowy999

New member
Proszę o pomoc.Mam telewizor LG la860v podłączony do sieci przez wifi,jak dodać odbiornik do grupy domowej?Niby widzi ruter oraz kom.ale nie widzi udostępnionych folderów.
 

Jemioła

New member
Witam,
PS3 Media server i Smart Share działają ....
A jest taka możliwość po DLNA żeby oglądać 'na żywo' ekran kompa na TV ???

Piotr
 

Jemioła

New member

piotreek88

New member
Jak masz takie wyjście w lapku, to będzie działać, bo "format" sygnału jest taki sam jak w hdmi, jedyne co, to dźwięku możesz nie mieć w tv, no chyba, że innym sposobem go doprowadzisz.
 
Do góry