Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

Prosken

New member
to może i lepiej? ja sobie uaktualniłem do wersji 1040 a wcześniej do 1037 i telewizor mi zawiesza się totalnie jak chcę wyświetlić zdjęcia. miniaturki pokazuje prawidłowo. po zakupie przed "poprawkami" wszystko było ok. ma ktoś może taki problem i wie jak go rozwiązać?
 

Prosken

New member
sprawa wydaje się być trochę bardziej skomplikowana niż wydawało mi się na początku. totalne zawieszanie się telewizora następuje tylko przy próbie wyświetlenia zdjęcia z hdd (mam dwa różne model WD). co ciekawe, te same zdjęcia z pendrive'a uruchamiają się bez problemu. filmy z HDD też się uruchamiają. coraz dziwniej i dziwniej...
 

Prosken

New member
to są niemałe dyski: 500GB i 1TB. sporo na nich danych wiec raczej ich formatowanie bez wyraźnej potrzeby nie wchodzi w grę zwłaszcza, że przecież cała reszta oprócz zdjęć działa z nich bez problemu (filmy, muzyka). przed update'ami również zdjęcia normalnie się otwierały. zastanawia mnie również "reakcja" telewizora. po kliknięciu w miniaturkę zdjęcia (poprawnie wyświetloną) ekran staje się czarny i nastaje zima. na klikanie pilota lub klawisza nawigacyjnego z tyłu tv jedyną reakcją jest miganie na czerwono kontrolki w prawym dolnym rogu. efekt daje tylko wyciągnięcie wtyczki zasilania. chyba muszę skombinować dysk jakiejś innej firmy. może coś się gryzie tylko z WD?
 

tdx

New member
Bez reklam
W B C i ES też były przypadki że TV np po podpięciu dysku nie odświeżał zawartości mogłeś nagrywać co chciałeś a TV widział tylko to co było na dysku wcześniej (innymi słowy zapisuje sobie dane do szybkiego indeksowania) i może tu tkwić Twój problem
 

Prosken

New member
obecne zachowanie telewizora wymyka się wg. mnie trochę logice. bo zawartość katalogów ze zdjęciami widzi, same zdjęcia także (miniaturki). problem następuje w momencie wyświetlenia na całym ekranie. i to nie jest jedynie problem z wyświetleniem a zwiecha totalna całego tv. sprawę przegapiłem przy poprzednim update'cie, wiec nie wiem czy to "perełka" z ostatniego czy było już wcześniej. jak rozumiem "downgrade'ow" firma Samsung nie przewiduje? :) problem nie jest krytyczny, jedynie uciążliwy. zdjęcia mogę przecież oglądać z pena lub po sieci.
 

dareka

New member
Korzystam z dysku Samsung 1TB sformatowany NTFS i nie ma problemów z odtwarzaniem zdjęć przy bezpośrednim podłączeniu pod USB telewizora. Wczytuje je szybko tak miniatury jak i na pełnym ekranie. Choć na co dzień korzystam z innego rozwiązania. Samsung podpięty przez USB do Ariva HDplayer 200A, ta zaś przez hdmi do TV. Tym sposobem oglądam praktycznie wszystko.
Oprogramowanie TV 1040.
TV z kolei czasami zawiesza się przy wychodzeniu ze Smarta do odbioru kanału. Po ponownym włączeniu Smarta z wyłączeniem nie ma już problemu. Trochę to kłopotliwe.
 
Ostatnia edycja:

caporeira

New member
Witam,

mam telewizor Samsung UE40ES6800S i kiepską jakość obrazu tak z tunera sat jak i z wbudowanego dvb-t. Możecie mi powiedzieć jakie macie ustawione parametry obrazu w swoich telewizorach ?
 

krzylosiak

New member
Obraz dynamiczny podświetlenie 20(włączony czujnik), kontrast 90,jasność 38,ostrość 75,kolor 53,52-48, w opcjach chłodno, wspomaganie wyłączone(filtry itp.)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

mare37

Banned
90 kontrast podswietlenie 20? masakra dla oczu :))

Wgrywal ktos 1041.00??? dzis dodali. Przetestujcie i powiedzcie czy poprawily sie SD :)))
 
Do góry