Seria C91H i Q91H

grytek

New member
xtro napisał:
Z uwagi na moje "dojrzewanie" do zakupu C91H (nie wiem jeszcze tylko czy będzie to 42 czy 50 cali), mam pytanie do POSIADACZY powyższych (ewentualnie posiadaczy Q :) )

Czy możecie zmierzyć (miarką krawiacką, stalową metrówką... ) ile wynosi faktyczna widzialna przekątna obrazu na ekranie, który jest wyświetlany na powyższych? Przy 42' powinno być ok 106, a 50' 127 cm, ale jak jest faktycznie z widzialnym obrazem... to tak przez ciekawość, bo nie chce biegać z miarką do MM bo troche głupio to by wyglądało :)
42" ma dokladnie 107,2cm
 

xtro

New member
C czy Q tak pod względem awaryjności

No to jaka jest faktyczna przekątna modelu 42' już wiem. Jednak mimo przewertowania tego forum i naprawdę wyczerpujących informacjach o różnicach między C a Q nadal nie jestem pewien, czy nie warto jednak wydać tych 350 zł więcej na 42Q... Faktycznie za C przemawia ponoć lepsza biel, mniejsza ilość złączy (ja ich po prostu nie potrzebuje tyle), no i cena, jednak nie widziałem tego modelu w akcji - widziałem zresztą tylko 50Q i jak dla mnie jest to rewelacja. Biel jak dla mnie jest ok. Na dzień dziesiejszy ceny obu są w granicach 3750 C i 4100 Q, więc nie jest tak żle z kasą. Natomiast w modelu C jak wspomnieliście i z widocznych tu na forum doświadczeń wystąpiły wady które objawiły się już na starcie (czyżby Q to miało oznaczać Quality?). W sumie z tego co wyliczyłem (nie czytałem forum ciurkiem jednego dnia , więc jest to szacunek "na oko") na bodaj 4 modele (w tym tek testowany przez Kikki) z oznaczeniem C 2 trafiły już do serwisu, a bodaj nikt nie miał takich problemów z Q (choć wygląda , że zdecydowanie więcej ich zamówiliście niż C). Wniosek - kupować lepiej Q, zważywszy na ponoć problemy w seriach C r ównież występujących w starszych wersjach samsungów?
 

grytek

New member
xtro napisał:
No to jaka jest faktyczna przekątna modelu 42' już wiem. Jednak mimo przewertowania tego forum i naprawdę wyczerpujących informacjach o różnicach między C a Q nadal nie jestem pewien, czy nie warto jednak wydać tych 350 zł więcej na 42Q... Faktycznie za C przemawia ponoć lepsza biel, mniejsza ilość złączy (ja ich po prostu nie potrzebuje tyle), no i cena, jednak nie widziałem tego modelu w akcji - widziałem zresztą tylko 50Q i jak dla mnie jest to rewelacja. Biel jak dla mnie jest ok. Na dzień dziesiejszy ceny obu są w granicach 3750 C i 4100 Q, więc nie jest tak żle z kasą. Natomiast w modelu C jak wspomnieliście i z widocznych tu na forum doświadczeń wystąpiły wady które objawiły się już na starcie (czyżby Q to miało oznaczać Quality?). W sumie z tego co wyliczyłem (nie czytałem forum ciurkiem jednego dnia , więc jest to szacunek "na oko") na bodaj 4 modele (w tym tek testowany przez Kikki) z oznaczeniem C 2 trafiły już do serwisu, a bodaj nikt nie miał takich problemów z Q (choć wygląda , że zdecydowanie więcej ich zamówiliście niż C). Wniosek - kupować lepiej Q, zważywszy na ponoć problemy w seriach C r ównież występujących w starszych wersjach samsungów?

Wybór należy do Ciebie.
Ja mialem możliwość oglądania i "bawienia się" obydwoma modelami, stały obok siebie i niestety przebarwienia bieli występujące w modelu Q przeważyły szalkę zakupu na stonę modelu C. Nie ukrywam,że jestem z tego wyboru zadowolony i wszystko działa u mnie bez zarzutu.Względy finansowe (w tak niewielkim zakresie) nie odgrywały tutaj żadnej roli. Dla mnie model C miał ładnieszy obraz.
 

miro.t

New member
Witam Panowie.
Przy Waszych powaznych rozmowach, moja prośba pewnie zostanie zbluzgana, ale zadam to pytanie.
Zdecydowałem sie na zakup plazmy Samusnga z serii C91 i jak do dziś chciałem zakupic 42", jednak nagły i niespodziewany zastrzyk gotówki spowodował moje zastanowienie sie nad wielkoscia 50" i tu moje pytanie/prośba.
Róznica w cenie miedzy 42" i 50" to ok 2500zł, czy jest sens wydawać te pieniądze, na większy TV, czy może liepiej zainwestowac to w kino domowe.
Czy ja jako człowiek który nie zna sie zbytnio na TV, nie miałem nigdy styczności z tak duzymi TV, odczuje róznice w tej wielkości. Bede go używał do normalnego uzytku domowego, czyli głównie obraz z satelity, czasem jakies DVD, HD jak narazie chyba wogóle.

Dodam że pokój w którym owy TV ma wisieć ma 8 x 5m.

Za wsystkie opinie bardzo dziękuję.
 

darekKRAK

New member
Witam,
Dzisiaj rozpokowałem mojego samsunga 50C91H którego kupiłem dzieki opini z tego wątka. Pierwsze wrazenie jest super pozytywne:
Obraz z UPC, DVD rewelacja (3,5-4m) wcześniej miałem LG 42PX5 (całkiem udany model) ale w porównaniu z Samsungiem wypada blado.Na samsungu zero pixelozy obraz płynny kolory soczyste istna bajka!!! i wyglada całkiem exclusiv...
Jest jednak jedna wada a mianowicie głośniki lepiej chyba grał mój 30 letni Jowisz to jakieś nieporozumienie, ale na szczęście mam dobre kino domowe i razem z obrazem daje to o czym marzyłem.
Polecam ten model!!!
 

kaszpir

New member
xtro napisał:
które objawiły się już na starcie (czyżby Q to miało oznaczać Quality?). W sumie z tego co wyliczyłem (nie czytałem forum ciurkiem jednego dnia , więc jest to szacunek "na oko") na bodaj 4 modele (w tym tek testowany przez Kikki) z oznaczeniem C 2 trafiły już do serwisu, a bodaj nikt nie miał takich problemów z Q (choć wygląda , że zdecydowanie więcej ich zamówiliście niż C). Wniosek - kupować lepiej Q, zważywszy na ponoć problemy w seriach C r ównież występujących w starszych wersjach samsungów?
Poczytaj dokładnie ... Bo niestety błędne masz liczby na temat awaryjności ;)
 

grytek

New member
miro.t napisał:
Witam Panowie.
Przy Waszych powaznych rozmowach, moja prośba pewnie zostanie zbluzgana, ale zadam to pytanie.
Zdecydowałem sie na zakup plazmy Samusnga z serii C91 i jak do dziś chciałem zakupic 42", jednak nagły i niespodziewany zastrzyk gotówki spowodował moje zastanowienie sie nad wielkoscia 50" i tu moje pytanie/prośba.
Róznica w cenie miedzy 42" i 50" to ok 2500zł, czy jest sens wydawać te pieniądze, na większy TV, czy może liepiej zainwestowac to w kino domowe.
Czy ja jako człowiek który nie zna sie zbytnio na TV, nie miałem nigdy styczności z tak duzymi TV, odczuje róznice w tej wielkości. Bede go używał do normalnego uzytku domowego, czyli głównie obraz z satelity, czasem jakies DVD, HD jak narazie chyba wogóle.

Dodam że pokój w którym owy TV ma wisieć ma 8 x 5m.

Za wsystkie opinie bardzo dziękuję.

Wszystko zależy od tego z jakiej odległości będziesz oglądał TV.Jeśli to będzie 6-6,5m to w zupełności wystarczy Ci 42" a za nadwyżkę kasy kup sobie kino domowe bo dźwięk w Samsungu nie jest "Hi-END";)
 

jtd

New member
Bez reklam
grytek napisał:
Wszystko zależy od tego z jakiej odległości będziesz oglądał TV.Jeśli to będzie 6-6,5m to w zupełności wystarczy Ci 42" a za nadwyżkę kasy kup sobie kino domowe bo dźwięk w Samsungu nie jest "Hi-END";)

hahah, z tej odlelgosci to ja bym polecal najmniej 55 cali:cool:
 

miro.t

New member
Witam.
Tv bedzie wisiał na tej dłuższej scianie, czyli odległośc od niego to bedzie jakieś 3,5 - 4m. Rozumiem że w tym przypadku 42" bedą przyzwoite :)
Pozdrawiam i Dzięki za opinie.
 

badowsky

New member
miro.t napisał:
Rozumiem że w tym przypadku 42" bedą przyzwoite :)
Hmm, zalezy dla kogo. Najlepiej jakbys praktycznie zweryfikowal swoje watpliwosci ogladajac rozne modele z tych 4ech metrow. No i wez pod uwage, ze juz za 6 mcy te 42" wcale nie beda juz takie bardzo duze ale moze calkiem wystarczajace...

Pozdrawiam,
tomek b
 

jtd

New member
Bez reklam
miro.t napisał:
Witam.
Tv bedzie wisiał na tej dłuższej scianie, czyli odległośc od niego to bedzie jakieś 3,5 - 4m. Rozumiem że w tym przypadku 42" bedą przyzwoite :)
Pozdrawiam i Dzięki za opinie.

Oczywiscie, ze bedzie przyzwoicie, ale ja na tej odleglosci testowalem 50 cali i komfort i przyjemnosc ogladania o wiele lepsza.
 

sebol81

New member
Ja do 3,5 - 4m wybrałbym 50 cali...
Poszukuję aktualnie jakiegoś tv wielkogabarytowego też do takiej odległości i powiem tak - tylko i wyłącznie 50 cali. Z tym, że ja głównie jestem nastawiony na filmy i rozrywkę. Bo wiadomości to można nawet na 21 cali oglądać z 5m :)
 

KotD

New member
no to mi teraz namieszaliście. Byłem już zdecydowany na 42 cale, u mnie odległoś od telewizora 4 m. Chyba muszę doskładać do 50 cali:)
 

doc38

New member
Od 2 miesięcy oglądam 42 cale z 3,5 - 3,7 metra. Gdybym telewizor kupował teraz pewnie zastanawiałbym się nad 50 calami.

Pozdrawiam :)
 

kaszpir

New member
Ja też bym chciał mieć 50" , bo mam odległość 4m do plazmy ale ...

No właśnie ...

Cena ...

Jakoś nie chciało mi się dopłacać 2500zł za te dodatkowe 8" ...

Bardziej "ekonomiczny" jest 42" :)

Jak dla mnie cena była za wysoka jak za te dodatkowe 8" ...
 

Worps

New member
Zawsze będzie jakaś lepsza alternatywa, jeśli się przyzwyczaisz do tego co masz teraz w domu to nawet 50' z czasem będzie się wydawał mały. Moje 42' nie robi już na mnie takiego wrażenia jak to było bezpośrednio po jego zakupie ale nadal miło się ogląda. Myślę, że jeszcze sobie troszkę poczekam na zmianę aż technologia będzie bardziej zaawansowana a przez to tańsza również ekploatacyjnie.
 

sebol81

New member
No niestety do tych 50 cali trzeba trochę dopłacić. Ale z drugiej strony te plazmy samsunga (PS50C91H i PS50Q91H) na tle innych plazm są naprawdę tanie... Nie wiem co o tym myśleć... Gdzie jest haczyk?

Jakie na dzień dzisiejszy znacie wady serii C91H?

Ja np zaobserwowałem w sklepie dość głośne brzęczenie dobiegające z tylnej części panela. No i ta plazma bardzo mocno się grzeje (z tyłu na górnej części) - aż można się prawie poparzyć (fakt że tutaj nie ma żadnych pseudo wiatraczków komputerowych przez co po kilku latach nic nam nagle nie zacznie tutaj wyć). A np taki Panas PV70 (w którym zaobserwowałem 3 wiatrczki pseudo komputerowe) był chłodnawy na całej tylnej obudowie elektroniki.
Jak to w końcu jest z tymi duszkami w tym tv? Jakie są zabezpieczenia i czy są skuteczne? Bo np w Pioonerach nawet tych po 10k pln są z tym poważne problemy. Dopiero w tej najnowszej serii coś tam wymyślili:)
Czy jest np problem z tzw zielonymi krawędziami lub czymś podobnym objawiającymi się głównie w grach typu "First Person" (to jest z kolei defekt który nagminnie występuje w Panasach).
Aha, jeszcze mam jedno pytanko: czy w C91H można odłączyć tą podstawkę telewizora i zawiesić go bez problemu na scianie?
 

grytek

New member
sebol81 napisał:
No niestety do tych 50 cali trzeba trochę dopłacić. Ale z drugiej strony te plazmy samsunga (PS50C91H i PS50Q91H) na tle innych plazm są naprawdę tanie... Nie wiem co o tym myśleć... Gdzie jest haczyk?

Jakie na dzień dzisiejszy znacie wady serii C91H?

Ja np zaobserwowałem w sklepie dość głośne brzęczenie dobiegające z tylnej części panela. No i ta plazma bardzo mocno się grzeje (z tyłu na górnej części) - aż można się prawie poparzyć (fakt że tutaj nie ma żadnych pseudo wiatraczków komputerowych przez co po kilku latach nic nam nagle nie zacznie tutaj wyć). A np taki Panas PV70 (w którym zaobserwowałem 3 wiatrczki pseudo komputerowe) był chłodnawy na całej tylnej obudowie elektroniki.
Jak to w końcu jest z tymi duszkami w tym tv? Jakie są zabezpieczenia i czy są skuteczne? Bo np w Pioonerach nawet tych po 10k pln są z tym poważne problemy. Dopiero w tej najnowszej serii coś tam wymyślili:)
Czy jest np problem z tzw zielonymi krawędziami lub czymś podobnym objawiającymi się głównie w grach typu "First Person" (to jest z kolei defekt który nagminnie występuje w Panasach).
Aha, jeszcze mam jedno pytanko: czy w C91H można odłączyć tą podstawkę telewizora i zawiesić go bez problemu na scianie?

U mnie jest zupelna cisza (z elektroniki) może trafiła się jakaś sztuka w której hałasowała przetwornica?Co do temperatury to prawdopodobnie jest to taka konstrukcja a i tak nie jest ona tak wysoka( miałem do czynienia z urządzeniami elektronicznymi wydzielającymi większą temperaturę i wszystko było ok).Nie zauważyłe także żadnych niepokojących (i niepożądanych) zjawisk podczas używania do gier FTP.Co do podstawki to jaknajbardziej, w komplecie jest także zaślepka podstawy i dwie śrubki.Użytkuję już ten TV od pewnego czasu, po kilka godzin dziennie i nie ma problemu z "duszkami", włączona jest fukcja "piksel shift" i wszystko jest ok!
 
Do góry