Seria C91H i Q91H

jtd

New member
Bez reklam
Jakbys zechcial przeczytac caly watek o tych samsungach to znalazlbys odpowiedzi na swoje pytania, a nie tak idziesz na latwizne i jeszcze kazesz mi to czytac, bola mnie juz od tego oczy @_@
 

deniro24

Member
Bez reklam
sebol81 napisał:
Czy jest np problem z tzw zielonymi krawędziami lub czymś podobnym objawiającymi się głównie w grach typu "First Person" (to jest z kolei defekt który nagminnie występuje w Panasach).

Mnie również to bardzo interesuje czy ten efekt występuje na tych Samsungach.
 

Pazurek

New member
Na moim C91H nie działa Telegazeta na sygnale z Tunera satelitarnego (Dreambox) podłączonego przez wejście EURO np. Cyfra+. Czy ona nie działa w tym modelu na tym wejściu ? W starym TV Otake który miałem TXT działał mi bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
jtd napisał:
Jakbys zechcial przeczytac caly watek o tych samsungach to znalazlbys odpowiedzi na swoje pytania, a nie tak idziesz na latwizne i jeszcze kazesz mi to czytac, bola mnie juz od tego oczy @_@
jtd, czytałem cały wątek :) Kilka godzin mi zleciało. Czytałem bo jestem zainteresowany tym modelem Samsunga. O tzw "zielonych krawędziach" w grach nie ma ani słowa, o podstawce też, a z tymi duszkami to piszecie że takie i takie zabezpieczenia ale jak to się sprawdza w praktyce? Np po kilku miesiącach użytkowania...
A... I nic nikomu nie karze czytać ;)
 

Worps

New member
..sam byłem zainteresowany "zielonymi krawędziami", ponieważ występowały w panasach i chciałem sprawdzić czy są w samsugu..i tak.. w moim Q91 i taki problem wogóle nie występuje. Jeśli chodzi o duszki to raz mi się pojawiły jak nie miałem włączonej ochrony. Potratowałem je bielą przez kilka minut i "jak ręką odjął" :D Jedyną rzeczą jakiej nie udało mi się zrobić to dopasować rozdzielczość xboxa do tv przez kabel VGA i nadal nie wiem jak to zrobić:confused: a bardzo się starałem!:hmm:
 

lukasszol

New member
Zielone krawędzie

Witam,

z tego co się orientuję (i przeczytałem na avformus), to samsungi są jedynymi plazmami, które są pozbawione efektu zielonych krawędzi (w grach i nie tylko). LG, panasy i nwet pioneer'y to mają.

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
No trzeba przyznac ze te samsungi sa modelami bardzo udanymi, ciekawe skad taka odmiana w samsungu, czyzby nowy personel kierowniczy;)
 

sebol81

New member
Mnie też to zastanawia?
A najbardziej mnie zastanawia jak ludzie kupują plazmy 50 cali np Pionka za 10k pln i po kilku miesiącach przeklinają duszki, czy Panasy też za grubą kasę i narzekają na kolory (tzw. "tęcze" i przebarwienia widzialne najbardziej na wyświetlanych twarzach).
A tu taki Samsuś za 6,5k pln i wszystko git... Aż nie chce mi się w to wierzyć :)
 

kaszpir

New member
Marka czyni cuda ... Ludzie wierzą w "mity" o super jakości i itd ... Tak było (i jest z np.Sony). Marka bardzo dobra , ale obecnie produkowany sprzęt nie jest wcale już taki dobry i bezawaryjny i do tego wcale nie lepszy od konkurencji a firma każe sobie płacić sporo kasy za "znaczek" ... Panasonic robi też świetny sprzęt , sam przez 4 lata miałem TV CRT Panasonica , ale widać firma też spoczęła na laurach bo jakoś nic sobie nie robi z "wężami" , podatnością na wypalanie , "zielonymi smugami" ... Niektóre te problemy ciągną się już od kilku lat (od poprzednich generacji plazm) i firma jakoś się tym nie przejmuje ... Wiedzą że ludzie kupią w ciemno bo przecież to Panasonic i jeszcze zapłacą więcej :) A Samsung ? No cóż firma niedoceniana jeśli chodzi o plazmy , widać postanowili za wszelką cenę zrobić plazmę która będzie lepsza niż u konkurencji ... I widać im się udało ... PS. Obecnie zacząłem doceniać funkcję no-overscan w Samsungu. Idealne w przypadku podłączenia urzadzenia poprzez HDMI (np. PC) , dzięki temu mamy dostępny w 100% np. pulpit Windows (tak samo jak w przypadku połączenia poprzez DSUB) ... Normalnie przy podłaczeniu poprzez HDMi obraz jest lekko przycięty ze wszystkich stron , a w Samsungu można to wyłączyć !!! Rewelacja ! Ja oglądam poprzez PCta filmy HDTV więc ten tryb (no-overscan) jest dla mnie sporym plusem :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oby z marką Panasonic nie stało się to samo, co z marką Technics (ta sama stajnia).

Przypomnę, że w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, japońskie było synonimem partactwa i taniochy. Być może Samsung jest na dobrej drodze, aby stać się szanowaną marką?

ArtS :)
 

miro.t

New member
Witam
Panowie jak już nie raz pisałem na TV znam sie jak talib na pilotażu :), dlatego do was kieruję prosbę.
W niedziele wybieram sie po mojego upragnionego Samsunga, na miejscu zapadnie decyzja czy ma być 42" czy 50", i tu moja prośba to tych co użytkuja już te TV.
Proszę o wypisanie w kilku punktach na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, jakie ustawieni pospradzać, co podłączyć pod ten TV aby go dobrze przetestować i ewentualnie jakies inne uwagi.
Pozdrawiam i bardzo dziękuję za info.
 

darekKRAK

New member
reklamować czy nie???

Witam mam pytanie do posiadaczy c91H, Posiadam od kilku dni 50C91H i zobaczyłem ze na czarnych pasach u dołu i na górze oraz przy czarnych obrazach zamiast koloru czarnego jest śniżenie różnokolorowe, na kilka sekund pojawia sie czarny i znowu snieg, wydaje mi sie ze jest walnieta matryca podobnie miałem z LG PX5, czy ktoś z Was miał podobny problem???:?
 

grytek

New member
darekKRAK napisał:
Witam mam pytanie do posiadaczy c91H, Posiadam od kilku dni 50C91H i zobaczyłem ze na czarnych pasach u dołu i na górze oraz przy czarnych obrazach zamiast koloru czarnego jest śniżenie różnokolorowe, na kilka sekund pojawia sie czarny i znowu snieg, wydaje mi sie ze jest walnieta matryca podobnie miałem z LG PX5, czy ktoś z Was miał podobny problem???:?

Raczej jest to normalne ale tylko z bliskiej perspektywy.Z odległości powiedzmy >1m nie powinno być to widoczne.100% wygaszenie ekranu występuje tylko przy zupełnym braku treści tzn np przy przełączaniu programów matryca wygasza się w 100%.Niestety półprzewodniki to krzem a krzem to niestety nieznaczne szumy i to właśnie jest widoczne na ekranie;) Jeśli nie masz pewności co do matrycy to włącz sobie telegazetę, tam musi być 100% czerń, ewentualnie na telegazecie masz też strony testowe z paletą barwną.Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
zielone krawędzie

Odnośnie poruszanego wcześniej tematu niewystępowania/występowania zielonych krawędzi w nowych plazmach Samsunga znalazłem taki oto wątek:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=524979

Wygląda na to że przy pewnych ustawieniach nowe plazmy Samsunga nie są wolne od tych przypadłości. Chociaż z drugiej strony nie są to konkretnie modele C91 i Q91 występujące na rynku polskim, a ich odpowiedniki z rynków zachodnich.
 

KotD

New member
Witam,

po obejrzeniu w jednym sklepie telewizorów Samsung PS42C7H i Panasonica PV70 stwierdzam, ze koreańczyk zrobił na mnie większe wrażenie.
Czy nowe modele C91 lub Q91 różnią się wiele od wspomnianego starszego modelu?
Jeszcze niedawno zdecydowany byłem na Panasonica (sentyment), teraz poważnie się zastanawiam.

Pozdrawiam
 

sebol81

New member
Ja niedawno miałem okazję w sklepie nie dla idiotów porównać bezpośrednio obok stojące C7h i C91h, trochę dalej stał PV70 lub PV60 (nie pamiętam który bo Panasy od jakiegoś czasu już olewam) - wszystkie były 50 calowe. C91h wyświetlał trochę ładniejszy obraz niz C7h. Tylko ja nic w nich nie majstrowałem - obraz był taki jak ustawili obsługujący sklep... A co do Panasów - to według mnie szkoda na nie kasy. Firma wyrobiła sobie markę jakiś czas temu i teraz ludzie biorą je bo to przecież Panasonic. A w porównaniu z Samsungiem wypadł słabo... I jeszcze ta ziarnistość :confused:
 

anri

New member
Cześć Tym Co Pomogli Wybrać
Od 3 tygodni (dzięki osobą na tym forum) wisi u mnie na ścianie 42Q91H.
Jest super. Jakość odbiory z cyfry+ jest doskonał (oczywiście wg mnie) (zwłaszcze TVN - ków). Moje zadowolenie tym tv jest lekko zaburzone jaśniejszym odcieniem krawędzi (na ok 1-5 cm) przy czarnym ekranie. Nie przeszkadza w żaden sposób w oglądaniu normalnych programów z wyjątkiem momentów w których ekran powinien być czarny - wtedy widać rozjaśnienia na krawędziach. Czy jest to "normalne" zjawisko? Drugi problem (wydaje mi się że jest spowodowany gorszą jakością sygnału) - na programach I i II - (seriale ;-) ) wielkie twarze się rozmazują - tzn. jak się nie porusza - obraz jest jak żyleta ale gdy się poruszy - twarz zostaje na moment w poprzednim miejcu - (To zauważyłem tylko na jedynce i dwójce - na pozostałych jest ok. ).
Czy ktoś z Was zaobserwował coś takiego u siebie?
No i jeszcze pytanie:
czy plaźmie szkodzą bardziej białe pasy w trakcie oglądania w formacie 4:3 (pionowe), czy też czarne w trakcie oglądania 16:9 (poziome)? Bo jeżeli jest to wszystko jedno to dlaczego nie ma czarnych boków dla formatu 4:3 (możliwe, że nie potrafię ich włączyć)
 

anri

New member
Cześć Tym Co Pomogli Wybrać
Od 3 tygodni (dzięki osobą na tym forum) wisi u mnie na ścianie 42Q91H.
Jest super. Jakość odbiory z cyfry+ jest doskonał (oczywiście wg mnie) (zwłaszcze TVN - ków). Moje zadowolenie tym tv jest lekko zaburzone jaśniejszym odcieniem krawędzi (na ok 1-5 cm) przy czarnym ekranie. Nie przeszkadza w żaden sposób w oglądaniu normalnych programów z wyjątkiem momentów w których ekran powinien być czarny - wtedy widać rozjaśnienia na krawędziach. Czy jest to "normalne" zjawisko? Drugi problem (wydaje mi się że jest spowodowany gorszą jakością sygnału) - na programach I i II - (seriale ;-) ) wielkie twarze się rozmazują - tzn. jak się nie porusza - obraz jest jak żyleta ale gdy się poruszy - twarz zostaje na moment w poprzednim miejcu - (To zauważyłem tylko na jedynce i dwójce - na pozostałych jest ok. ).
Czy ktoś z Was zaobserwował coś takiego u siebie?
No i jeszcze pytanie:
czy plaźmie szkodzą bardziej białe pasy w trakcie oglądania w formacie 4:3 (pionowe), czy też czarne w trakcie oglądania 16:9 (poziome)? Bo jeżeli jest to wszystko jedno to dlaczego nie ma czarnych boków dla formatu 4:3 (możliwe, że nie potrafię ich włączyć)
 
Do góry