Seria C91H i Q91H

geroj0

New member
Brak Smooth Motion Driver w C91 ??

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Od pewnego czasu przymierzam sie do kupna plazmy wiec z zaciekawieniem sledze to forum.Zdecydowalem sie na plazme SAMSUNG i na poczatku byl to model C7H.Przeczytalem wszystkie wypowiedzi jednak pojawil sie efekt migotania wiec pomyslalem o C91H gdzie jak przeczytalem ten efekt zostal wyeliminowany.Przejrzalem specyfikacje na stronach SAMSUNGA i jedna sprawa nie daje mi spokoju-w C7H jest Smooth Motion Driver odpowiadajacy za eliminacje smuzenia dynamicznych obrazow a w specyfikacji C91H nie ma nawet wzmianki o tym.przeciez to jest ponoc nastepca tego modelu C7H.Ten SMD znalazlem tez w modelu P7H ale czy to nie jest przypadkiem ta sama seria co C7H ??Sam sie juz zgubilem w tym wszystkim.Nie chce mi sie wierzyc ze w nowszym modelu gdzie jest wiekszy kontrast,jasnosc itp nie bylo takiego waznego bajeru ?? Chyba cos takiego musi tam byc.Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 

estor

New member
jtd napisał:
Alez oczywiscie ze jest ta opcja w nowym modelu.

hmm ja takiej opcji w menu nie widze.


co do samego tv jestem bardzo zadowolony , xbox podłączony przez komponent sprawuje sie wyśmienicie, filmy rewelacyjnie , bajki nagrane w divx są bajeczne, u mnie czarne jest czarne a białe białe. Jak do tą wszystko w jak najlepszym pożadku.


wracam jeszcze raz do ustawień movie z menu servisowego czy ktos wiec co to daje i czy sens ta właczać itp ??
 

Wiecek

New member
Pytanie do posiadaczy wersji 50'', ktorzy powiesili swoje plazmy na scianie jakich uzywaja zawieszek i gdzie je kupili.
Podsumowujac czy oplaca sie inwestowac w drogie zawieszki czy wystarcza jakies noname'y? Jezeli tak to jakie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepiej kupować sprawdzone i dobrze je umocować - były już pojedyńcze zerwania wymarzonego sprzęty ze ściany.
Uchwyty kosztują od 199 zł
 

janku

New member
Hej,

Czy w tym TV jest jakoś możliwe "dezaktywowanie" wejść SCART, żeby
przy przeskakiwaniu guzikiem "Source" cyklicznie przez kolejne wejścia
obrazu nie pokazywał i szukał za każdym razem obu tych źródeł ?
Żadne kable Euro nie podpięte, a tyle czasu i wciskania zajmuje przejście
z anteny do hdmi.

--
pozdr
janku
 

grytek

New member
janku napisał:
Hej,

Czy w tym TV jest jakoś możliwe "dezaktywowanie" wejść SCART, żeby
przy przeskakiwaniu guzikiem "Source" cyklicznie przez kolejne wejścia
obrazu nie pokazywał i szukał za każdym razem obu tych źródeł ?
Żadne kable Euro nie podpięte, a tyle czasu i wciskania zajmuje przejście
z anteny do hdmi.

--
pozdr
janku

Przecież masz na pilocie przycisk dedykowny HDMI (przynajmniej w C91H tak mam) i wystarczy z niego korzystać.;)

Ale ponawiam jeszcze zapytanie, czy Ktoś z forumowiczów włączał w menu serwisowym funkcję Movie Mode (w 42C91H) i czy coś ona zmieniła w wyświetlaniu obrazu?
 

estor

New member
janku napisał:
Hej,

Czy w tym TV jest jakoś możliwe "dezaktywowanie" wejść SCART, żeby
przy przeskakiwaniu guzikiem "Source" cyklicznie przez kolejne wejścia
obrazu nie pokazywał i szukał za każdym razem obu tych źródeł ?
Żadne kable Euro nie podpięte, a tyle czasu i wciskania zajmuje przejście
z anteny do hdmi.

--
pozdr
janku

nie mam nic podłączonego aktualnie na hdmi wiec nie wiem czy tak jest ale na pilocie jest przycisk hdmi czy on przypadkiem bezpośrednio nie przełącza na hdmi zebyś nie musiał pokolei skakać po źródłach ?
 

grytek

New member
beber napisał:
Czy ktoś może mi doradzić czy model Q91 trzeba "docierać" i jak?

pozdr

Samsunga w zasadzie nie trzeba docierać.Jeśli jednak masz na to ochotę to oglądasz go przez pierwsze 80-100h na tzw"pół gwizdka" ustawiasz wszystkie ustawienia na 50% i ok. Unikaj też obrazu statycznego.
 

kaszpir

New member
grytek napisał:
Ale ponawiam jeszcze zapytanie, czy Ktoś z forumowiczów włączał w menu serwisowym funkcję Movie Mode (w 42C91H) i czy coś ona zmieniła w wyświetlaniu obrazu?

Chyba nie :(

Chyba bedziesz musiał sam sprawdzić i poinformować czy pojawiła się jakaś nowa funkcja w menu i czy coś to daje ...

Sam jestem ciekawy jako posiadacz C91H :)

PS. Jak dokładnie w menu serwisowym nazywa się ta "funkcja" ?
 

grytek

New member
Sprawdziłem, nic się nie zmienia ani nieuaktywnia po zmianie Movie mode na on. To chyba tylko soft przygotowany do wyższego modelu:cry:
 

xtro

New member
Apel Do Posiadaczy!!!

Z uwagi na moje "dojrzewanie" do zakupu C91H (nie wiem jeszcze tylko czy będzie to 42 czy 50 cali), mam pytanie do POSIADACZY powyższych (ewentualnie posiadaczy Q :) )

Czy możecie zmierzyć (miarką krawiacką, stalową metrówką... ) ile wynosi faktyczna widzialna przekątna obrazu na ekranie, który jest wyświetlany na powyższych? Przy 42' powinno być ok 106, a 50' 127 cm, ale jak jest faktycznie z widzialnym obrazem... to tak przez ciekawość, bo nie chce biegać z miarką do MM bo troche głupio to by wyglądało :)
 

geroj0

New member
Hd ??

Witam.Pewno glupie pytanko ale co mi tam.Czy jak podlacze x360 do C91 ktory ma rozdzielczosc 1024*768 to nie bede mial HD czyli 720p ? Gdzies wyczytalem ze HD to 1280*720.Nie orientuje sie za bardzo w temacie wiec prosze o wyrozumialosc
 

grytek

New member
geroj0 napisał:
Witam.Pewno glupie pytanko ale co mi tam.Czy jak podlacze x360 do C91 ktory ma rozdzielczosc 1024*768 to nie bede mial HD czyli 720p ? Gdzies wyczytalem ze HD to 1280*720.Nie orientuje sie za bardzo w temacie wiec prosze o wyrozumialosc
Ekrany plazmowe mają ten "dar", że wielkość piksela w pionie może ulec wydłużeniu bądź skroceniu więc nie powinieneś mieć problemów.
 
Do góry