Seria C91H i Q91H

WolverineXXX

New member
Różnią się też nazwą.

A mówiąc poważnie, temat byl już wałkowany.
Zawsze można też porównać te modele w dowolnym sklepie internetowym.
Troszku inwencji...
 

WolverineXXX

New member
Help !

Ok, właśnie ustawiłem TV na swoim miejscu.
Wrażenie robi niesamowite.
Po początkowej euforii nieco mina mi klapła.
Dlaczego?
Po prawej stronie od czasu do czasu pojawiają się białe kropki ( od góry do dołu ).
Sprawdzałem na kablówce i na DVD.
Pojawiają się i tu i tu.
Zanim spanikuję i zacznę opierdzielać sklep powiedzcie mi, może coś przeoczyłem w ustawieniach ?
 

TRIESTO

New member
witaj
dzwon do sklepu i powiedz ze towar jest wadliwy czyli niezgodny z umową kupna sprzedaży , poza tym jak go kupiłes w necie to masz przawo do 10 zwrócic towar i żądac nowy sprzęt.
pozdrawiam

PS .
Napisz jak te białe kropiki się objawiaja , ja u siebie nic takiego nie zaobserowałem.
 

WolverineXXX

New member
Załączam zbliżenie.
Kropki idą od góry do dołu w dwóch rzędach przy prawym końcu ekranu.
Jak na moje oko sprzęt do wymiany :(
 

Attachments

  • usterka.jpg
    usterka.jpg
    32,4 KB · Wyś: 448

WolverineXXX

New member
Podłączyłem N-kę prze HDMI i ... kropki zniknęły ( przynajmniej na 10 minut testowania ).
Tak czy inaczej czy to normalne żeby występowały takie zakłócenia ( białe kropki ) przy połączeniu kablem SCART ?

ps. Ech ten Discovery HD ... jak tak ma wyglądać przyszłość telewizji to jest na co czekać ...
 

kaszpir

New member
No to mam Samsunga C91H :)

Pierwsze odczucia i wrażenia :)

- naprawdę piękna obudowa ! Robi niesamowite wrażenie ...
- regulowana nóżka , można spokojnie obróci plazmę :)
- bardzo rozbudowane mozliwości jeśli chodzi o regulację obrazu

Nie podoba mi się brak "automatu" do usuwanie czarnych pasów w obrazie.
Czyli np. na TVN leci serial "Kryminalni" z czarnymi pasami "letterbox" , to niestety plazma Samsunga nie potrafi rozciągnąc sama obrazu w pionie i w ten sposób zlikwidowac czarne pasy (Tv CRT Panasonica to potrafił ...)
Jest możliwośc ręcznego "zlikwidowania" czarnych pasów (rewelacyjnie można samemu ustawic według własnego uznania !)
Tv CRT Panasonica nie miał możliwości skonfigurowania własnego "zooma" a tutaj jest. Automat w panasonicu często się mylił i często za mało "obcinał" czarnych pasów , ale robił to sam więc plus dla niego :)

Co do obrazu.

To narazie jeszcze ustawiam , ale obraz z tunera sat - Ferguson AF-6318 połączenie przez Euro (RGB) - obraz dobry , ale bez rewelacji.

DVD - Pioneer DV-380 , połączenie przez component (Progresive Scan). Obraz bardzo dobry. Kolory piękne , czerń niesamowita (żaden LCD nawet najdroższy nie dorównuje mu do pięt ;) .
Z obrazu jestem zadowolony , ale i tak chce kupic DVD z HDMi z powodu tego że TV ma tylko jedną parę wyjśc Component :(

Konsola Xbox - połączenie Component. Skalowanie do 1080i i 720p.
Jeszcze nie zdążyłem potestowac. Ale dashboard wygląda bardzo dobrze ...

Bardzo mnie cieszy że plazma nie ma żadnych wentylatorów. Idealna cisza. Plazma jest cichsza od mojego Tv CRT Panasonic 32" 16/9.

Aha. Spokojnie można oglądac TV nawet bez zasłoniętych żaluzji. Oglądała moja żonka TV i mimo sporego nasłonecznienia nie było z tym wielkich problemów. Nie wiem czy to zasługa warstwy "Filter Bright" (model Q91H ma Super Filter bright)

Jutro resztę potestuje.

Narazie nie mam kabla hdmi-dvi więc nie potestuje z próbkami HDTV :(

Czekam teraz aż skończy mi się wykupiony abonanament w C+ i przechodze na N-kę :)
 

malin_f1

New member
kaszpir napisał:
To narazie jeszcze ustawiam , ale obraz z tunera sat - Ferguson AF-6318 połączenie przez Euro (RGB) - obraz dobry , ale bez rewelacji.

Jakiego kabla używasz? Chodzi mi o firmę i cenę tego kabelka czy jest to np Profigold za 130zł czy kabel marketowy za 10zł ?
 

WolverineXXX

New member
Łudziłem się że może DVD podłączone componentem sprawi że syndrom kropek zniknie.
Niestety nadal są widoczne.

Tylko obraz z n-box recordera pozostaje wolny od tego zjawiska.

Dziwna sytuacja ...
 

kaszpir

New member
malin_f1 napisał:
Jakiego kabla używasz? Chodzi mi o firmę i cenę tego kabelka czy jest to np Profigold za 130zł czy kabel marketowy za 10zł ?

Kabel Thomson "płaski" (taśma). Płaciłem kiedyś za niego kilkadziesiąt złotych.
 

kaszpir

New member
Dalsza cześć opisu Samsunga C91H

Na poczatek zdjęcie :)

Odrazu mówię że odbicie żyrandola jest spowodowane użyciem dodatkowej lampy błyskowej aby pokazać dokładnie jak wygląda plazma :)
Zdjęcie wykonane około godziny 12.00 dziś tj. 29.04.07.



Plazma od poczatku jest ustawiona na tryb "standardowy" i ma lekko zmodyfikowane ustawienia obrazu.
Nie bawię się wogóle w "wygrzewanie" i odrazu zacząłem używać plazmy z takimi ustawieniami jakie mi odpowiadają.
Nie zauważyłem żadnego wypalania ani powidoków. Przy oglądaniu tv nie powiekszam obrazu aby usunąć znaczki ...
Bardzo podoba mi się że zastosowane są wszystkie możliwe systemy anty wypalaniu się plazmy i wygląda na to że działają a i sam panel także sobie daje radę z tymi problemami.

Jako że dośc mało oglądam TV to wygrzewanie plazmy przez kilkaset godzin to nie dla mnie , tak naprawde dopiero mógłbym cieszyć się plazmą za kilka miesięcy ...
Cieszę się że tutaj moge uzywać plazmy tak jak normlanego TV a nie wygrzewać , powiększać obraz i itd ...

Nastepną fajną funkcją jest funcja autogłośność. bardzo fajna funkcja dzięki którymi nie musimy co chwilę podgłośniać , zciszać dźwięku po reklamach lub na innym kanale TV. Ustawiamy sobie poziom głośności jak inasz interesuje i Tv sam odpowiednio dopasowuje głośność ani poziom głośności był dokladnie taki jaki ustaliliśmy ...

Jest jeszcze tryb "gry" ale szczerze mówiąc nie wiem po co jest tak funcja :)
Po podłączeniu Xboxa i przy włączeniu tej funkcji obraz się pogorszył. Być może dziek itemu mniej męczące jst wielogodzinne granie , ale kosztem jakości obrazu ?
Może ktoś z Was wie oco chodzi z tym trybem :)

Podłaczyłem tez Xboxa 1 pod component i niestety kabelek mam fatalne jakości i wprowadza on niesamowite zakłócenia w obrazie :(

Co o jakości obrazu to wielokrotnie mimo że kabelek jest złej jakości to szczeka mi opadła ;)
odpalilem sobie Dead Or Alive Ultimate i mimo że gra działała tylko w 480p to kolory i sam obraz był niesamowity ...
Odpaliłem sobie także Soul Calibura II w 720p (niestety 4:3) oraz Fifa Street (720p) i obraz także świetny :)

Bawiłem się też wbudowanym w Xboxie upscalerem do 720p lub 1080i i szczerze mówiąc nie wiem czy upscaler wogóle coś daje ;)

Szkoda jedynie że kabele component do Xboxa jaki mam jest tak dennej jakości :(

Teraz myślę nad zakupem DVD z HDMI i upscalerem (ale nie wiem czy jest sens) i o zakupie kabelka DVI-HDMI aby zobaczyć jak wyglądają filmy w HDTV (demówki WMV9HD)

Co tu jeszcze napisać. Jestem zadowlony za zakupu , tym bardziej że wraz z kosztem trasportu plazma kosztowała mnie około 3930zł ...
Wygląd plazmy jest niesamowty i sprawia wrażenie sprzętu bardzo drogiego i luksusowego .

Plazma świetnie sprawuje się także w "normlany dzień". Nie trzeba zasłaniać żaluzji aby coś obejrzeć. Spokojnie da się oglądać TV ...

Jestem bardzo zadowlony , bo jest bardzo podobnie jak w przypadku poprzedniego Tv CRT. Oczywiście jest lepiej jak zasłoni się żaluzje , ale i nawet przy sporym nasłonecznieniu nie ma problemu z oglądaniem programu na plaźmie. Nie wiem czy to zaleta warstwy "Filter Bright" czy też nie ...

Za kilka dni powieniem mieć kabelek DVI-HDMi to wtedy coś jeszcze napiszę ...

PS. osobiście uważam że Samsung odwalił kawał dobrej roboty !
 
Ostatnia edycja:

adrianes

New member
50c9 Vs 50pv70

Witam,
zrobiłem porównanie Samsung 50C9 vs Panasonic 50PV70. W związku z tym, że owy sklep nie był wyposażony w żaden dobry sygnał nagrałem kilka płyt DVD w domu z C+ (HBO, Canal+, TVN, Cinemax, TVP) tak aby zasymulować mój sygnał w domu. W domu do TV mam 5,5 metra więc z takiej odległości je porównywałem. Ustawiliśmy je pilotami aby uzyskać takie same parametry. Połączenia kablem SCART. W porównaniu towarzyszył mi bardzo miły Pan z obsługi sklepu, który też był mocno zainteresowany wynikiem.
Wyniki:
Panasonic pokazywał trochę więcej szczegółów zwłaszcza w ciemnych scenach.
Samsung grał "płynniej" w szybkich scenach, Panasonic czasami przeskakiwał i nie radził sobie z obróbką szybkich scen (efekt widoczny zwłaszcza na twarzach).
Panasonic miał troszkę większą głębię, dynamikę kolorów i czerń.
Samsung miał łagodniejsze i płynne krawędzie i kontury, Panasonic miał je poszarpane.
Samsung ma gładki obraz a Panasonic ma potworną ziarnistość, która pozwala oglądać go dopiero z odległości około 6 m. Z 1-2 metrów nie da się na ten ekran patrzeć. Samsung wypada to zdecydowanie lepiej. Z 6 metrów gdy ziarnistości już nie widać, Panasonic miał trochę bardziej ostry obraz ale im bliżej ekranu tym lepiej wypada Samsung.

Po 2 godzinach porównywania wydaliśmy nasz werdykt.
Gdyby nie ta ziarnistość, Panasonic wygrałby ale ze względu na naprawdę duże ziarno wybór jest niesamowicie trudny.

Pojeździłem po Poznaniu i znalazłem sklep gdzie porównałem 50PV70 z 50Q91. Muszę zaznaczyć, że w tym przypadku niedoskonałości 50C91 nie pojawiają się w 50Q91. Nie wiem dlaczego tak jest, bo mają ten sam panel ale 50Q91 gra lepiej niż Panasonic 50PV70 a w przypadku 50C91 było raczej odwrotnie. Spędziłem tam na porównaniu kolejne 2 godziny i doszedłem do wniosku, że kupię 50Q91. Dodam, że cała obsułga sklepu wydała taki sam werdykt.
Jutro zamawiam.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

witton

New member
Witam
Dzięki kaszpir za tak wyczerpujący opis. Nie masz pojęcia jak się cieszę z Twoich pozytywnych wrażeń. Siedzę na tym forum dzień w dzień już drugi miesiąc, uważnie wczytując się w każdy post. Ale w piątek już nie wytrzymałem - podjąłem decyzję... wreszcie, bo czułem, że za chwilę zamęt w mojej głowie zacznie niepokojąco wzrastać i zakłóci zdrowy rozsądek.

Mój wybór padł na 42Q91H, zamówiłem go w e-żagiel z gwarancją dostawy w poniedziałek - teraz już tylko czekam. Każdy z nas wie, jak trudno jest podjąć właściwą decyzję, podjęcie mojej - zdecydowanie ułatwił mi Triesto, a także WolverineXXX (choć trafił nieszczęśliwie akurat w uszkodzony egzemplarz). Dziękuję im za to - w końcu to do odważnych świat należy.

Podobnie jak kaszpir, dotychczas korzystałem z odbiornika konwencjonalnego (Grundig 28" 100Hz Digi100). Jestem z niego bardzo zadowolony (obraz z C+ /Philips 6010/ po RGB rewelacja) tymbardziej obawiam się tego przejścia.

Wiadomo, stała i zbyt niska rozdzielczość wynikająca ze standardu PAL daje wrażenie lepszej jakości na odbiornikach o mniejszej przekątnej, zwiększając więc ekran przy tym samym źródle sygnału należy się liczyć z subiektywnym pogorszeniem obrazu. Zasada ta dotyczy odbiorników CRT (bez scalerów), ale nie oszukujmy się, w odbiornikach LCD i PDP (gdzie powszechnie stosowane są scalery) nic rewelacyjnego nie uzyskamy bez zmiany, poprawy żródła sygnału. Chodzi głównie o to, by podczas powiększania rozmiarów wyświetlaczy, nie tyle zyskać, co nie stracić (przy tym samym źródle). Coś, co prezentowało się dobrze na ekranie 14" wygląda zupełnie inaczej na ekranie 28" itd. Osiągniemy już sukces, jeśli drastycznie nie stracimy szczegółowości obrazu. Zależeć to będzie od zastosowanego algorytmu ("dopisane" w wyniku skalowania nowe linie /poziome i pionowe/ nie wniosą przecież żadnych dodatkowych nowych informacji - a przy najmniej nic ponad to, co wynika ze źródła). Tym większe jest tu pole do popisu dla nowoczesnych algorytmów i technik skalowania. Każdy producent ma swoje własne opracowania - pytanie tylko, który z nich jest lepszy, bardziej optymalny?

Mam świadomość, że mówiąc A, trzeba będzie za chwilę powiedzieć B, bo z próżnego nie da się nalać - dlatego decydując się na kupno nowoczesnego panela trzeba pojść za ciosem i pomyśleć o sygnale o dobrych parametrach. Dla mnie się liczy głównie TV, potrzebuję wyświetlacza, który by możliwie wiernie oddawał piękno obrazów dynamicznych, dlatego postawiłem na plazmę (LCD w tych zastosowaniach nie ma najmniejszych szans), mam nadzieję, że ten Samsung nie rozczaruje moich oczekiwań, godnie zastępując dotychczasowego CRT.

PS Już w poniedziałek "wszystko się wyświetli" - zapamiętałem ten tekst z jakiejś rekalmy :)
 

WolverineXXX

New member
Uszkodzony czy nie, na N-ce po HDMI śmiga jak ta lala.
Nagrywam audycje z Discovery HD i potem wprawiam znajomych w odmienne stany świadomości :)
Dźwięk wyprowadziłem kablem optycznym pod amplituner Panasonica.
Rewelacja.

Jutro wzywam serwis.
W sklepie powiedzieli mi że wymienią mi tv na nowy po akceptacji ze strony serwisu.
Ciekawe jak sytuacja się rozegra...
Wszystko komplikuje też fakt że sprzęt wziąłem na raty :(

W każdym bądź razie uważam że model 42Q91H to bardzo dobry telewizor.
Przed chwilą pograliśmy sobie z kumplem na X-Box-sie w Burnaut Revange.
Ci co sie orientują wiedzą jak szybka jest to gra.
Telewizor poradził sobie z nią znakomicie.
Wszystko szło ultrapłynnie.

Ok , idę pooglądać łosie na DiscoveryHD :)
 

adrianes

New member
Witton ....
gdzie w tunerze Philips 6010 masz wyjście RGB ????
Ten tuner nie posada takiego wyjścia. Ma wyjście SCART i CVBS Video.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry