Seria C91H i Q91H

przemasg

New member
Wg mnie ten telewizor ma tylko jedną wadę: prostokątne piksele (mówię o wersji 42 cale, bo 50 calowy ma już ok - ma rozdzielczość 1366 na 768).
Po podłączeniu PC po złączu analogowym (tak, jak monitor do kompa) komputer wykrywa rozdzielczość 1024x768 i tak podaje obraz, natomiast telewizor wyświetla go na całym ekranie więc rozciąga w poziomie, wszystko jest nieproporcjonalnie szerokie i niskie. I to tyle.
Przy normalnym oglądaniu telewizji czy to z anteny naziemnej, czy po euro, componencie czy hdmi wszystko wg mnie smiga pieknie.
 

mariusz 7908

New member
Dziś odebrałem tv samsunga 42Q91H . Pierwsze wrażenia pozytywne ale moze mi ktos powiedzic jak sie połapać w tych formatach z podłaczonym dekoderem N . W N mam ustwione jako panarama za chiny nie moge sie połapac zawsze mam pasy nigdy obraz nie jest na całą matryce .Jak ktos ma to wypróbowane prosze o pomoc , to jedna sprawa a druga narzie tv gra na ustawieniach 50 % na wszystko czy mógł by mi ktos podac podstawowe funkcje co maja byc wlaczone jezeli chodzi o obraz Reg czerni mam wył kontrast dyn wył uwydatnianie krawedzi wył ton kolorow jaki ?
 

aix

New member
Jaki kabelek do podłaczenia laptopa

Mam pytanie jaki mam kupic kabelek do podłączenia laptopa mam w nim wyjscie VGA podłaczyłem ten nasz telewizor kabelkiem monitorowym ale gdy przełącze w tv na PC to telewizorek sie wyłancza i tyle.
 

egregor

New member
A ustawiales w Windowsie np rozszerzony pulpit lub dual-view? Inaczej TV sie wylacza po paru sekundach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

aix

New member
Ok połączyłem sie ale widze tylko pulpit jak wł jakis film na kompie to czarny ekran widze w telewizorku jak zmniejsze obraz pulpit jest wyswietlany ok ale filmu dalej nie widac?
 

egregor

New member
Jak masz rozszerzony pulpit to polecam zwyklego windows media playera + ffdshow i wtedy przesuwasz okno WMP do TV i tam robisz fullscreen.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mariusz 7908

New member
Witam może mi ktos podac jakies ustawinia pod N tej plazmy rozpieprzyłem swoje i wogole teraz nie moge dojsc do ładu wydaje mi sie z edobre za chilę złe i tak mam wciaz dylemat obraz taki bez ostrosci na N na kanałach bez hd . Mam jeszcze jedno pytanie mam podpieta N kablem hdmi czy warto kupic jakis lepszy kabel przy dlugosci ponad metr ? Mam też cyfrę a dokładnie dreaboxa podłaczonego po av i tu obraz jest bardzo słaby .Czy ma sens kupic np euro z pozłacanymi koncówkami jakieś porządne zmieni to cos ? Kolega twierdzi ze wiele . Jak ktoś moze niech napisze jak już jakie kupić .Dzieki pozdrawiam wszystkich czytających i pomagających w tym wątku o samsungach .
 

mariusz 7908

New member
Tylko nie wiem czy 5620 drerambox ma component pod co mas zapodpiety dream pod samsunga ? Jak tak to podaj moze gadu albo kliknij n amoje 4712209 jestem niewidoczny ale czesto siedze intesreują mnie ustawinia samusnga pozdro.
 

Pazurek

New member
Ja mam DM7000 a kabel euro>component kupiłem na Allegro taki http://www.allegro.pl/item326408850_scart_4rca_2m_component_composit_24k_ofc_fv.html
Twój DM5620 nie pamiętam czy ma przełączanie na component (może nie ma)musisz sprawdzić w menu tunera (ustawienia A/V - Format Video-YPbPr). Nie mam jakiś szczególnych ustawień na Samsungu ustawiłem na oko tak jak mi pasowało.



17523.jpg

 

sebbirch

New member
Pytanie PS42Q91H - czy Macie zaślepkę przy diodzie sygnalizującej STANDBY ?

Witam ! mam pytanie : czy w Waszych PS42Q91H tam gdzie jest dioda sygnalizujaca tryb standby jest zaślepka czy widzicie przez prostokątny otwór płytkę elektroniki z układami scalonymi ??? Dzisiaj był u mnie znajomy który ma ten sam model i twierdzi że u niego jest zaślepka która daje niebieską poświatę - u mnie natomiast dioda świeci na biało i widać płytke elektorniki. Czekam na odpowiedź ;-)
 

sebbirch

New member
Czy Mógłbyś mi jeszcze napisać czy zaślepka ta jest montowana w środku obudowy czy nakładana od strony zewnetrznej ? Z góry dziekuję !!! :)
 

jarmiel

New member
Funkcja wyrównania poziomu dźwięku

Witam

Mam pytanie do użytkowników Q91:
w menu widzę funkcję "Auto głośność" mająca wg opisu wyrównywać
poziom głośności dla różnych stacjach.
Czy funkcja ta zapewnia także wyciszanie reklam?

Chyba nie tylko mnie denerwuje fakt, że reklamy są sporo głosniejsze,
niż reszta programu. Zwłaszcza wkurza to wieczorem, gdy oglada się
dość cicho film a tu nagle ryk reklamy...

Czy ta funkcja powoduje, że reklamy są emitowane z takim samym
poziomem głośności jka reszta programu? Jak to jest w praktyce?

pozdrawiam
 

andrewpl

New member
q91H i dvd Pioneer dv600- jaka rozdzielczośc hdmi???

Mam Samsunga Q91H i dvd Pioneer dv-600.
W dvd jest opcja ustawienia rozdzielczości HDMI :
1920x1080p
1920x1080i
1280x720p
1280x720i
720x576p
720x576i
Którą rozdzielczośc będzie najbardziej optymalną podczas odtwarzania filmów dvd?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Najlepiej jedna z tych dwóch:

1280x720p
720x576p

Sprawdzisz, na której jest lepiej, gdyż wszystko zależy od tego, który skaler jest lepszy. Czy ten w DVD, czy ten w TV.

Skalowanie do 1080 mija się w Twoim przypadku z celem, gdyż niepotrzebnie skalujesz w górę, aby telewizor ponownie skalował w dół.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
p usuwa przeplot. A ponieważ zdecydowana większość DVD jest nagrywana bez przeplotu, więc takie ustawienie jest lepsze.

ArtS :)
 
Do góry