Seria C91H i Q91H

hesse

New member
maron71 napisał:
Witam
Mialem ostatnio przyjemnosc testowac LG42PC i Samsunga Ps42Q91H
LG - strasynie buczal co bylo bardyo denerwujace ,obray dobry swietne dopasowanie formatow,ale ya to jedna strasyna wada wypalaly sie loga stacji juy po 5 minutach i byly nie do usuniecia mimo wlacyonej funkcji orbital
Samsung a moze raczej Szajsung to jedna wielka porazka co prawda obraz lepszy niz w LG ale za to orromne problemy z dopasowaniem formatu LG wrecz perfekcyjnie dopasowuje sie a szajsung jezeli sygnal nadawany jest w formacie 16,9 nie wypelnia calego ekranu serwis Szajsunga twierdzi ze tak ma byc.Moim zdaniem Samsung to jedno wielkie badyiewie i niech ucyz sie od LG jak dopasowuje sie obraz,jestem rozczarowany Szajsungiem ja sama nazwa wskazuje.Goraco nie polecam tego modelu
-------------------------------
witam.. pierwszy raz piszę, choć czytam forum od dłuższego czasu... przekonuje mnie większość (merytorycznych) postów, duża wiedza (większości) użytkowników...
NIE rozumiem natomiast i NIE godzę się na: manipulowanie nazwami producentów, i błędami ortograficznymi (wystarczy uruchomić WORD, albo słownik do ręki), bądź tzw. palcówkami.. NIE i JUŻ! ... jeżeli ktoś jest zdenerwowany bądź pijany lub naćpany to niech ochłonie/wytrzeźwieje a potem pisze - merytorycznie i na temat!
Pozdrawiam wszystkich spokojnych użytkowników tegoż Forum
Adam.
P.S. nie mam jeszcze plazmy, i jestem przekonany, że dzięki Wam kupię to, co będzie mi odpowiadało.
 

motobartcompany

New member
lukasszol napisał:
W końcu się zdecydowałem i kupiłem c91 (3277 zł MM Wrocław). Będzie u mnie niestety dopiero w przyszły piątek, ale postaram się zdać dokładną relację ze współpracy z xboxem, xboxem 360, divx'ami, dvd i kiepskim sd jakie do mnie dociera. Decyzję mam już z głowy (uff..). Mam nadzieję , że nie okaże się awaryjny.

Masz już telewizor? Jeżeli tak to podziel się wrażeniami:)
 

lukasszol

New member
Tv dojechał. Podłączony pod zwykłą kablówkę, xbox 1 i xbox 360. Genaralnie zwykłe kanały z kablówki odbierają lepiej niż na moim starym thomsonie 28' - tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie (odległość 2,5 m). DVD puszczane przez scarta z xboxa 1 - bardzo dobra jakość, divx - bardzo różnie, ale tytaj wszystko zależy od jakości samych plików. Czerń mnie w 100% satysfakcjonuje i choć nie jest to poziom np ramki telewizora, to nie można narzekać. Powidoki pojawiają się powoli i szybko znikają. Zresztą zobaczyć je można tylko w całkowitej ciemności - tu nie widzę narazie problemu.
Problem pojawił się gdzie indziej. Po podłączeniu x360 po componencie nie wyświetla się kolor czerwony wskutek czego wszystko jest zielono - niebieskie i wygląda do d... Walnięty jest chyba kabel albo wejście component. A może to kwestia jakichś ustawień o których nie wiem? Czy można jakoś sprawdzić wejście bez drugiego kabla component? W każdym razie po podłączeniu konsoli przez VGA obraz rewelacyjny.

Co do green ghosting'u. Owszem zauważyłem go (przy podłączeniu po VGA) na Darkness i GoW, ale moim zdaniem problem jest marginalny. Gdybym nie szukał na pewno tak szybko nie zwróciłbym na to uwagi.
 
Ostatnia edycja:

miki1971

New member
Witam wszystkich forumowiczów . Czytam te forum od pierwzego posta i w końcu od tygodnia jestem posiadaczem Q91H . Wszytko bajka , obraz super a obraz w HD rewelacja . Jest tylko mały problem z podłączeniem recordera N . Podłączyłem wejsciem hdmi i przełącyłem w trym DVI , jak telewizor jest włączony jest OK .Lecz gdy wyłącze telewizor w stan czuwania wyświetla się na recorderze Problem HDCP .Jak włącze telewizor i ustawie na wejście od recordera napis znika i recorder działa OK. Jest to trochę uciążliwe , bo nie można w tym czasie nic nagrać . Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu , dzięki z góry za pomoc
 

azor200

New member
q91

No i stało się , od piątku również jestem posiadaczem q91. Obraz z kablówki żadnych rewelacji,to chyba standart w Polsce, ale o dziwo obraz jest lepszy niż na moim starszym crt 29" Sony Trinitron. Komp podpiety kablem DVI - HDMI. Divx- y tak jak się spodziewałem nie wyglądają zbyt dobrze - obraz jakości VHS. Ale jak puściłem dema HD to mi dopiero sczena opadła. Wtedy ten tv pokazuje do czego został stworzony. Obraz po prostu rewelka.
Dźwięk z głośników tv jest niestety beznadziejny, ale nie oszukujmy się, ten kto kupuje plazmę to podpina pod nią kino domowe - zazwyczaj.

Podsumowując jestem zadowolony, nie mam porównania do innych plazm, ale ten samsung wydaje mi sie dobrym zakupem. Ma dość dużo możliwości regulacji obrazu i funkcji upiekszania obrazu. Kolor biały jest biały, a nie z niebieskim zabrawieniem - w tym wątku krążą o tym plotki, więc pragnę je zdementować. Odnośnie funkcji movie plus, musze stweirdzić, że to ciekawy bajer, sprawdza się raczej w scenach gdzie jest dużo ruchu.
 

lukasszol

New member
Dzięki bionix. Przełączałem, ale efekt zero. Zabrałem konsolę do kumpla, który ma lcd n71 samsunga. U niego wyświetla tak samo więc walnięty mam kabel. Ulżyło mi.

Mały update do współpracy z konsolą (podłączenie pod wejście PC). Występuje to co opisał motobartcompany - na czarnym ekranie coś jaby mrowienie, ale widoczne z ok. 1 m w całkowitej ciemności. O greenghostingu już napisałem - nie ma się czym przejmować (na pewno nie jest to poziom widoczny na filmiku z GoW na youtube. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że po godzinie grania w np Lost Planet nie ma nawet śladu powidoków. Absolutnie nic! Parametry wyświetlania mam co prawda zjechane na 50%, ale to wieczorem w zupełności wystarcza. Najszybciej zostają ślady po wyświetlaniu np filmu na niepełnym ekranie (z pasami na górze i na dole), ale funkcje likwidacji powidoków w tv działają bardzo dobrze.

Ogólnie jak na wielki tv za 3 koła jest super i z czystym sumieniem polecam!!
 

SnaQ

New member
Dziwna sprawa, ale u mnie pomimo męczenia telewizora przez 2,5 godziny grą Zuma na x360 (kto widział ten wie - przez cały czas widać po bokach statyczną grafikę), mimo, że była noc i grałem w ciemności, nie zauważyłem nawet przez chwilę żadnych powidoków, o efektach wypalenia nie wspominając. Zastanawiam się czy to zaleta systemu ochrony Samsunga, niskiej jasności (według DVE, mam ustawioną w okolicach 47) czy "lepsiejszego" egzemplarza jaki mi się trafił :)

@lukasszol:
U mnie takie mrowienie też jest nieco widoczne, ale jest ono ciemnozielone, a nie białe jak wspominał motobartcompany. Zastanawiam się czy to nie jest właśnie ten Pixel Shift.
 
Ostatnia edycja:

lukasszol

New member
Pixel shift przestawia obraz o kilka pikseli (np 2) co 2 min. - jest to do ustawienia w menu telewizora. Mrowienie to musi być coś innego. U mnie też jest zielonkawe.
 

goresh

New member
Co do tego mrowienia, to ja bym stawiał że to "zakłócenia" z kabla pojawiają się na ekranie.
Jeżeli dobrze kojarzę, to gdy aktywny mamy dany port, to próbuje on "na siłę" wyświetlić obraz, a w momencie jak nie dostaje sygnału, to wyświetla to co ma, czyli szum z kabla i tyle :) ja bym się tym nie przejmował zbytnio :)

Mam nadzieję, że ktoś bardziej obyty z elektroniką może to stwierdzenie potwierdzić/obalić.

pozdrowionka :cool:
 

kajot04

New member
zn21 napisał:
Ciekawi mnie jak samsung zorganizował zmiany formatu obrazu.(...) Czy taką funkcję mają plazmy samsung serii C91H lub Q91H?

samsung ma kilka formatow - doskonaly "bez overskanu" dopasowujacy format bez obciec, ma tez powiekszenie i powiekszenie z przesowaniem góra-dół. Niestety te funkcje musisz wykonywac recznie bo automat tego nie zrobi o czym piało tu juz kilka osób, jednak... jest jedno jednak.
Formaty sa dostepne nieco inne na HDMI i inne na componencie, ale cały problem skalowania automatycznego wynika z dostarczanego sygnału. Zupelnie inaczej to wyglada i działa przy sygnale z kabla, a zupełnie inaczej np. z N-boxa. TU wina jest nie samsunga ale koszmarnego skalera w n-boxie chyba najgorszego i najgłupszego z tych jakie widziałem - i tu cały problem bo czasem musisz najpierw zmienic format z sat potem w TV ale da sie dopasować, wybrać i znależc optymalne rozwiazanie...
 

NATE

New member
Witam serdecznie wszystkich,

pojawiam się prosto z kącika fanów plazm LG, i w zasadzie to miał być mój zakup - najnowsza propozycja 42PT81 z dyskiem HDD i USB była bardzo ciekawa, jednak post 'Roon7' zmącił umysły mnie i wielu chętnym (do przeczytania dla chętnych tu : http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16972&page=10 )

Jako że interesuje mnie bardziej obraz, niż HDD, usb i inne bajery - zwracam się z pytaniem do tych, KTÓRZY UŻYWAJĄ JUŻ JAKIŚ CZAS TELEWIZORA samsung 42 C i Q - jak ma się sprawa z powidokami? W tym wątku piszecie, że nie ma z nimi problemów, jednak zapytać dokładnie nie zaszkodzi (zwłaszcza że to pytanie może mnie kosztować +/- 4tys. ) : liczę na szczerą odpowiedź więc : czy w przypadku gdy zdecyduję się na plazmę np. 42 serii Q nie będę miał podczas oglądania DVD powidoków po napisach, tak jak kolega ROON7 w przypadku LG pt81, którego to tak zszargało psychicznie, że zaczął używać lektora ;)
 

SnaQ

New member
Wczoraj w nocy po dwóch godzinach katowania C91 Zumą (taka gra z X360, która cały czas ma po bokach statyczną grafikę) po raz pierwszy po wyłączeniu konsoli na czarnym tle zobaczyłem powidoki. Zniknęły po kilku sekundach. Ale żeby powidoki przeszkadzały w oglądaniu DVD z napisami?! Pierwsze słyszę... Albo ten LG ma naprawdę duże tyły w tej kwestii.
 

jawer1

New member
Witam

Mój 42Q91 ma już wyoglądane ok 2000h. Od samego początku jakoś specjalnie nie docierałem go pod kątem powidoków (najczęstsze ustawienia: typ obrazu - film, kontrast ok 60-70)
Mam oczywiście włączony na max system skoku pikseli i ... nie mam problemu z powidokami. Oczywiście nie oznacza to, że duchów nie ma.
Są i to pojawiają się dość szybko, jednak tak samo jak szybko się pojawiają, tak szybko znikają. W ogóle nie zwracam już na nie uwagi.
Ekrany kontrolne (cały biały i przejście tonalne), które są wbudowane w TV służące do eliminacji powidoków puściłem może ze dwa razy, tylko po to aby się przekonać, że już mnie nic nie straszy. Teraz w ogóle tych opcji nie uruchamiam - nie ma potrzeby.

Co oglądam?

Niestety nie mam X-boxa ani innej konsoli, ale często oglądam seriale z kompa z napisami. Tak jak napisałem powidoki pojawiają się ale tylko na chwilę. Pewnie, że jak moje dzieci oglądają przez 2h JETIX-a (zabójcze czerwone logo) to jeszcze przez kilka następnych minut po zmianie kanału duszek się utrzymuje, ale nie ma się czym przejmować.
Często oglądam TVN24 i mogę powiedzieć, że dolny pasek nie jest problemem dla tego Samsunga.
Oczywiście dla świętego spokoju zakazałem wszystkim domownikom używać STOPKLATKI (zastanawiam się po cholerę ta funkcja na pilocie w plazmach)

Pozdrawiam wszystkich GhostBusters 8)
 
Ostatnia edycja:

***mach***

New member
Juz to pisałem wcześniej, ale powtórze. Po 3 miesiącach uzywania (jakieś 12h dziennie) na palzmie nie ma najmniejszego duszka.
Ktoś wcześniej pytał o podłącenie komputera. Kupiłem własnie laptopa do oglądania filmów hd, jest to HP dv6640. Laptop sprawdza sie idelanie. ma wyjscie hdmi z dzwiekiem cyfrowym. Podłączyłem go do 42q91 po vga i zarówno laptop jak i plazma przestawiła sie automatycznie i obraz był od razu widoczny. Potem sprawdziłem po hdmi i tez nie było najmniejszych problemów. Róznicy w jakości obrazu nie widzę jedynie jest problem w rozdzielczości. przez wga widać cały obraz na plazmie, a po hdmi obraz jest obcinany ze wszystkich stron, o szerokość paska zadań z windowsa.
 

TRIESTO

New member
witam wszystkich

Bardzo długo nie zaglądałem do forum , jak widać- hahahah

dla posiadaczy i niezdecydowanych chciałbym zostawić jedną informację, mój Q91H ma się dobrze i od kwietnia nie narzekam.
Oglądam normalnie jak zwykły Tv CRT nic nie docierałem , ustawiłem od początku obraz tak jak mi najbardziej odpowiadał , czasami jakiś mały powidok ale bardzo szybko znika .
Osobiście polecam tą plazme.

Pozdrawiam forumowiczów.
 

NightCrawler

New member
Witam to moj pierwszy post na forum.
Przymierzam sie do zakupu plazmy.
Pracuje w sklepie rtv wiec jestem w tej komfortowej sytuacji ze moge sobie przed zakupem ladnie to przetestowac i wybrac... ale problem jest taki ze juz bylem zdecydowany na samsunga (wersja c raczej)... ale zobaczylem na stronie lg nowy model pt81 (o ile mnie pamiec nie myli). Chcialem go zamowic na sklep i pokatowac oba ale niestety nie ma ich na magazynie. Tak wiec mam pytanie czy ktos porownywal te modele?
Nie ukrywam ze lg jest lepiej "dopakowany" bajerami wiec jezeli jakosciowo nie ustepowalby samsungowi to bym go lyknal ale w tv dla mnie najwazniejsza jest jakosc obrazu i bezstresowe uzytkowanie a nie przejmowanie sie czy bedzie duszek czy nie bedzie :/
Jezeli ktos mial juz szanse testowac i porownywac oba prosilbym o jakis komentarz.
Narazie tylko uslyszalem od kumpla ktory pracuje na innym sklepie ze naprawde ladnie swieci i obraz jest dobry. Ale interesuje mnie tez jak wyglada sprawa z podlaczona konsola, z divx, z podpietym kompem, jak dzialaja zabezpieczenia przeciw wypalaniu.... innym slowem wszystko co normalny smiertelnik chce wiedziec nim wyda ~3,500,-
Dzieki za wszelkie info.
Pozdrawiam
 
Do góry