Seria C91H i Q91H

dziubek123

New member
deniro24 napisał:
To bardzo ciekawe co piszesz odnośnie Twoich perypetii z powidokami. Ciekaw jestem jakie zdarzenie miało miejsce wcześniej: żona i comedy central czy szwagier i jego zasypianie;) - bo być może da się te konkretne przypadki powidoków/braku powidoków wyjaśnić.

.
Żona od samego początku jak kupiliśmy TV i n'kę to codziennie katuje ten program, a wizyty rodziny są sporadyczne i opisywane zdarzenie z zaśnięciem nastąpiło nie dawno.
 

Buti

New member
Witam.
Już od dwóch tygodni wybieram tv do swojego pokoju. W grę wchodziły lcd np. Sharp WD1E a teraz przedzieram się przez temat plazm gdyż przypadkowo natknąłem się na Panasonic 37PV70p i wg mnie zdeklasował telewizory LCD w tym zakresie cenowym.
Widziałem Q91H i C91H ustawione obok siebie w Saturnie (Silesia w Katowicach). Poprosiłem sprzedawcę o pilota. W sklepie spędziłem dobre dwie godzinki. Doszedłem niestety do wniosku, że oba te tv posiadają w moim odczuciu nieakceptowalną wadę - efekt przypomnający smużenie jak na lcd! To co powinno odróżnić plazmę od LCD to chyba brak takiego efektu!? Na sygnale sd można było zaobserwować to przy przemieszczaniu postaci w serialu a na Discowery HD małe rybki pływające głęboko w oceanie były niewyraźne i przypominały smugi. Efekt ten nie był gorszy niż na LCD stojących obok ale był widzialny w 100%. Jakie są wasze odczucia pod tym względem przy użytkowaniu Q lub C 91H?
 

Mars

New member
Buti napisał:
Witam.
Już od dwóch tygodni wybieram tv do swojego pokoju. W grę wchodziły lcd np. Sharp WD1E a teraz przedzieram się przez temat plazm gdyż przypadkowo natknąłem się na Panasonic 37PV70p i wg mnie zdeklasował telewizory LCD w tym zakresie cenowym.
Widziałem Q91H i C91H ustawione obok siebie w Saturnie (Silesia w Katowicach). Poprosiłem sprzedawcę o pilota. W sklepie spędziłem dobre dwie godzinki. Doszedłem niestety do wniosku, że oba te tv posiadają w moim odczuciu nieakceptowalną wadę - efekt przypomnający smużenie jak na lcd! To co powinno odróżnić plazmę od LCD to chyba brak takiego efektu!? Na sygnale sd można było zaobserwować to przy przemieszczaniu postaci w serialu a na Discowery HD małe rybki pływające głęboko w oceanie były niewyraźne i przypominały smugi. Efekt ten nie był gorszy niż na LCD stojących obok ale był widzialny w 100%. Jakie są wasze odczucia pod tym względem przy użytkowaniu Q lub C 91H?

Plazma - co wynika z działania panelu - zasadniczo nie smuży, bo czas reakcji panelu jest pomijalnie krótki w porównaniu z nawet najlepszymi LCD. W praktyce jednak można poprzez pewne ustawienia w menu obrazu spowodować efekt podobny do smużenia. Np. w Panasonicu z serii PV 70 wystarczy ustawić filtr obrazu w pozycji "dynamiczny" a efekt smużenia (np. przy piłce tenisowej) gwarantowany. W Samsungu podobny efekt można uzyskać ustawiając maksymalną redukcję zakłóceń. Filtr doskonale działa, ale powoduje też efekty uboczne w postaci złudzenia smużenia przy szybkim ruchu. Być może oba telewizory miały też ustawiony tryb poprawy obrazu, gdzie interpolowane są dodatkowe ramki obrazu. To faktycznie poprawia płynność ruchu, ale przy słabszym sygnale może powodować efekty uboczne w postaci lekkiego smużenia.
 

Dante_82

New member
szczęśliwy...

Witam...

Muszę się pochwalić wszystkim, że wreszcie dokonałem wyboru i jutro stanie u mnie 42C91H. :D
Zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy PV70, ale jednak wybór padł na C91H. Tak naprawdę zmęczyło mnie to ciągłe oglądanie, sterczenie w sklepie i zabawy z pilotem. Obydwa tv prezętują dobry poziom, to opinie na forum skierowały mnie w stronę Samsunga.
Zdecydowałem się i mam nadzieje że się nie zawiodę. Ojciec ma PV60 i obraz jest ok, jak na moim Samsungu nie będzie gorzej to już będe zadowolony.:D
Wreszcie wydobęde z mojego X360 pełnie możliwości.... hehe:grin:

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy C91H i mam nadzieje że dołącze jutro do waszego grona...
 

Buti

New member
Witam.
Dzięki Mars za odpowiedź.
Już prawie byłem zdecydowany na ten model. Poszedłem na ponowny zwiad do Saturna by jeszcze lepiej przypatrzeć się C91H. Zacząłem majstrować i pierwsza rzecz, która zaczęła mnie irytować to brak dobrego formatowania obrazu. Postaci są rozciągnięte a o ile dobrze sobie przypominam to Panasonic PV70P radził sobie z tym nieźle. Druga przypadłość jaką wykryłem to coś podobnego co występuje w modelu LCD R81B, a mianowicie np.: na kanale 4FunTv w chwili gdy leci pasek z tekstem na dole ekranu zauważalne jest rozmazywanie tekstu co jakiś czas na kilka sekund. Z tekstu co kilkanaście sekund robi się "szachownica" na przykładzie jednej literki np: z literki "l" robi się "<" co postarałem się w uproszczeniu przedstawić poniżej:
x.....x
x...x
x.....x
Widziałem gdzieś na necie filmik, który to ilustrował ale linka juz nie potrafię odszukać. Nie udało mi się pozbyć tego efektu włączając i wyłaćżając rózne funkcje w menu. Dodam, że na telewizorze tańszej plazmy philipsa obok było wszystko ok.
Rezygnuję z wad samsunga na rzecz wad panasonica i czekam aż w sklepach internetowych znowu pojawią sie 37PV70P bo na obecną chwilę brak. Może z was ktoś wie gdzie teraz ten model dostać w dobrej cenie?
Pozdro.
 

drjeff

New member
drjeff napisał:
Witam!
Posiadam telewizor 42C91H od ponad miesiaca i jestem bardzo zadowolony...
Mam podlaczonego componentem xboxa 360. Dzis rano gdy odpalilem tv z lekka sie wystraszylem... Obraz na kanale (moduł-component) jest zółtawy. Nie wazne czy konsola jest wlaczona czy nie... nawet gdy odpalam menu na tym kanale jest koloru zoltego... na innych kanalach czy to dekodera telewizji czy hdmi-dvd wszystko jest ok tylko na tym. Moze ktos wie co to moze byc?:(

Ponawiam pytanie... kombinowalem juz z tym problemem duzo i nic :(
nawet gdy konsola jest wylaczona to ramka z opisem kanalu jest innego koloru niz inne... moze jest jakas mozliwosc przywrocenia ustawien fabrycznych?
 

***mach***

New member
Mam model 42q91 od przeszło 2 miesięcy. jeśli chodzi o jakość obrazu to jestem bardzo zadowolony. kolory są naturalne, czarny jest w miare przyzwoity (duzo leprzy od sharpa wd1 którego mam w drugim pokoju). Chciałem uspokoić tych którzy przede wszystkim się obawiają powidoków. w tym modelu nie ma czegoś takiego. Kiedyś po imprezie w sobotę plazma była włączona cały czas na tvp2, rano jak sie obudziłem i to zobatrzyłem, to się przestraszyłem, ale okazało sie ze nie ma najmniejszego śladu. jedynie czasami jak sie zmienia kanał po moze 10s zostaje jakis slad, ale to naprawde trzeba sie wpatrywac zeby to zobaczyć. Niestety jest jeda wada i to duza. zauważyłem że przy ruchu na granatowym tle obraz strasznie sie kaszani, tzn poruszający obiekt. Np jak jakiś polityk wymachuje łapkami na niebieskim tle (ostatnio czesty widok) to w czasie ruchu ręka sie rozmazuje i skacze. Jest to tylko widoczne na intensywnie granatowym tle.
 

Dante_82

New member
:D
motobartcompany napisał:
Panowie i jak z waszymi spostrzeżeniami odnośnie tej plazmy i konsoli ?

...i jak testy pod xboxem?:)

Witam...
Troszkę mnie nie było w domu, ale już nadrabiam zaległości.
Na TV patrzę z około 2,5m. Opcji w menu jest całkiem sporo, ustawienia obrazu też można modyfikować w dość dużym stopniu. Menu jest bardzo czytelne...

Jeżeli chodzi o X360... hehe... REWELACJA:grin: . Dla mnie jest super.
Konsola podłączona jest kablem VGA, roździelczość konsoli ustawiona jest zgodnie z rozdzielczością plazmy. Jakość obrazu jest niesamowita, nie ma jakiegokolwiek smużenia, kolory są bardzo dobre, super ostrość. Obraz naprawdę cieszy oko.
Porównywałem obraz z LCD Samsunga (nie wiem jaki model, te które są na standach M$ w Empiku) i powiem szczerze że zawsze wierzyłem w plazme!!!! Na LCD przy szybkich grach było smużenie, a czarny nie był czarny!

Gry na których testowałem:
1. NBA Live 08 (demo) - kuzyn fan nba był w szoku
2. C&C Tiberium Wars - wreszcie widzę co jest na ekranie -> 42" :D
3. Virtua Tennis - super
4. Virtua Fighter 5 (demo) - świetna jakość grafiki
5. PGR 5 (demo) - no i wtedy wiedziałem że nie żałuje ani jednej złotówki:)
dziś testuje dalej, Gearsy, Halo3 itd.

Dla pytających... plazme kupiłem w Saturnie w Katowicach w cenie 3899, obecna cena to 4299.

Podsumowując:
Nie zastanawiajcie się za długo, bo w końcu wejdą na rynek nowe modele i znów będziecie się zastanawiać:D [i tak w koło ] hehe
Wybierajcie to co wam najlepiej pasuje, ja wahałem się się pomiędzy c91h i pv70, tak naprawdę nie widziałem znacznej różnicy w obrazie :)confused: ) więc wybrałem ten ładniejszy:D (teraz dziennie ścieram z niego kurz:???: , ale jestem zadowolony).

Polecam i pozdrawiam.
 

estor

New member
witam mam problem kupiłem nagrywarke z hdd lg model 277 własnie go dostałem , w domu mam samsunga PS-42C91H , kupiłem tani kabel hdmi pozłacany :) itp , ale nie mogę się podłaczyc przez euro wszystko chodzi przez hdmi nic. czy to tylko i wyłacznie wina kabla ?
tv bez podłączonego kabla nie przełancza sie na żródlo hdmi
jak podłacze tan kabel + lg rh-277 to sie przełaczy na hdmi ale jest niebieski ekran i napis brak sygnału . co moge zrobić ?
 

ANDPOL

New member
estor napisał:
witam mam problem kupiłem nagrywarke z hdd lg model 277 własnie go dostałem , w domu mam samsunga PS-42C91H , kupiłem tani kabel hdmi pozłacany :) itp , ale nie mogę się podłaczyc przez euro wszystko chodzi przez hdmi nic. czy to tylko i wyłacznie wina kabla ?
tv bez podłączonego kabla nie przełancza sie na żródlo hdmi
jak podłacze tan kabel + lg rh-277 to sie przełaczy na hdmi ale jest niebieski ekran i napis brak sygnału . co moge zrobić ?
Sprawdź w ustawieniach nagrywarki,czy nie ma przełączania wyjść.
 

wykass1

New member
Mars napisał:
Plazma - co wynika z działania panelu - zasadniczo nie smuży, bo czas reakcji panelu jest pomijalnie krótki w porównaniu z nawet najlepszymi LCD. W praktyce jednak można poprzez pewne ustawienia w menu obrazu spowodować efekt podobny do smużenia. Np. w Panasonicu z serii PV 70 wystarczy ustawić filtr obrazu w pozycji "dynamiczny" a efekt smużenia (np. przy piłce tenisowej) gwarantowany. W Samsungu podobny efekt można uzyskać ustawiając maksymalną redukcję zakłóceń. Filtr doskonale działa, ale powoduje też efekty uboczne w postaci złudzenia smużenia przy szybkim ruchu. Być może oba telewizory miały też ustawiony tryb poprawy obrazu, gdzie interpolowane są dodatkowe ramki obrazu. To faktycznie poprawia płynność ruchu, ale przy słabszym sygnale może powodować efekty uboczne w postaci lekkiego smużenia.


Mam 50c 91 h wylaczylem ta cyfrowa redukcje szumow i ta poprawe obrazu dNie obraz mam z cyfry ferguson af 6318 sila i jakosc sygnalu ponad 90 procent i podczas meczu np na canal + sport widac jakby podwojna pilke czasami ( to chyba ten efekt smuzenia) np jak bramkarz wykopuje pilke co moge z tym zrobic? musze sie z tym pogodzic czy da sie to jakos wyregulowac?
 

tolkien

New member
W teście Samsunga ( AV nr9) wychodzi na to że przy połączeniu przez Component znacznie pogarsza się rozdzielczość natomiast przy połączeniu przez HDMI nie można odbierać sygnałów 480i oraz 576i . Sygnału 1080p za to wogóle nie można odtwarzać !?
Czy może mi ktos wytłumaczyc w takim razie jak ten telewizor podłączyc żeby mieć najlepszy sygnał i jednocześnie odtwarzac wszystkie sygnały ??Bo z tego testu wynika że to niemożliwe. A może mi te dwa rodzaje sygnałów będą zbędne ? No i co z tym trybem 1080p ?? Czy jego brak to jakis duzy minus ?? Już miałem kupic model „Q” no i zwątpiłem. :confused:
 

qnrad

New member
Czy wiecie ktoś, dlaczego nie ma nigdzie 42Q91H?

Zdecydowałem się na ten model i na początku zeszłego tygodnia zacząłem szukać. Obdzwoniłem wszystkie najtańsze sklepy internetowe + Allegro i nikt go nie ma! :confused: Wszędzie piszą lub mówią, że data dostawy nieznana. Podobno od dwóch tygodni jest ich brak.

Zadzwoniłem do Samsunga, ale tam nic nie wiedzą o przerwie w dostawach. Twierdzą, że to nowy model (wszedł w maju), więc nie jest to spowodowane zmianą modelu.

Czy ktoś kupił tę plazmę w ciągu ostatnich kilku dni? Byłbym wdzięczny za info, gdzie jeszcze można dostać ten telewizorek. Jestem gotów za niego zapłacić max 3700 z dostawą.
 

geroj0

New member
Buczenie przy podglasnianiu dzwieku w C91H

Witam.Przekopalem po raz kolejny pol stron tego watku i sie z leksza zaplatalem wiec spytam wprost-czy jest rzecza normalna w C91h glosne buczenie gdy jest nastawiony dzwiek powyzej 10 ? czy tylko jest tak u mnie ?? A jezeli jest to norma w C91 czy da sie to jakos zlikwidowac za pomoca ustawien i czy jak podlacze kino domowe i dam glos przez nie to to buczenie zniknie ? Nie zwracalem na to z poczatku uwagi ale teraz mnie to troche denerwuje.Dzieki za odpowiedzi
 

tolkien

New member
Szkoda ze nikt nie umie odpowiedziec na moje pytanie a co do problemow z zakupem modelu "Q" to sie potwierdz zamowilem w max24 i nie wiadomo kiedy bedzie na ich stronie pisze ze towar jest wyłącznie na zamowienie a w sklepie mowia ze hurtownia dostarccza po 3 egzemplarze na tydzien ...kolejka rosnie ...nikt nie wie o co chodzi
 

RYBBA

New member
cola0760 napisał:
Witam

myje ktoś z Was swoje plazmy?

jesli tak to czym to robicie bo nie chciałbym uszkodzić (oczywiście chodzi mi o ekran)


Ja myje ściereczką dostarczoną razem z "tv" zwilżoną roztworem (woda+mydło) i wycieram do sucha miękką flanelową pieluchą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry