Seria C91H i Q91H

kini0

New member
Bez reklam
Właśnie....
Ja też planuję zakup X360 , ale obawiam się ze plazma z konsolą mogą śię nie polubić...... Szczególnie w ścigałkach, gdzie licznik jest widoczny ciągle w tym samym miejscu na ekranie. No i w FPSach... HUD również może pozostawić powidok na ekranie.
 

SnaQ

New member
motobartcompany napisał:
Był bym dozgonnie wdzięczny za zdanie relacji
I ja też, ja też, ja też!!!

@kini0
Akurat o duszki w tym przypadku bym się nie martwił. Prawda jest taka, że wyścig trwa powiedzmy 10-30 minut i pyk, przechodzimy do podsumowania, może jakiś replay, jakieś menu, itp. Czyli te liczniki nie są znów tak bardzo przez cały czas widoczne. W FPSach może być gorzej, bo jak się ktoś uprze to na jednej mapie kilka godzin spędzi. Ale i tak myślę, że większym zagrożeniem są logo stacji telewizyjnych.
 
Ostatnia edycja:

warsawcop

New member
barneius napisał:
Poruszałem już ten problem w tym wątku - rzeczywiście jest to zdumiewające skoro możnaby taki efekt osiągnąc za pomocą softu. Moi rodzice mają starszą plazmę Samsunga - S5H i tam też nie ma takiej opcji. Szkoda, że panowie z Samsunga nie wpadli na to - znacznie ułatwiłoby to przecież obsługę.
Ale skoro już tak jest to dlaczego u licha nie można chociaż dezaktywować wejść SCART i za każdym razem trzeba sie przebijać przez Złącze1 i Złacze2 !?!? :niewiem:

Ja na swoim 42q91h odkryłem taka rzecz: kiedy wciśnie się przycisk POWER przy wyłączonym telewizorze, to wybiera on ostatnie żródło sygnału. Jesli to była "n", to wystarczy właczyc dekoder ( tej kolejności). Nie śledzilem dokładnie tego wątku, i byc może ktos to odkrył wcześniej.
 

barneius

New member
o duszkach zwanych fachowo powidowkami...

Mając na uwadze fakt, że jestem bardzo zadowolony z mojego 42Q91H chciałem jeszcze dodatkowo uspokoić wszystkich niezdecydowanych i podzielić się swoimi spostrzeżeniami w temacie owianych legendą duszków. Duszki rzeczywiście się pojawiają. Np. po obejrzeniu 2,5 h filmu na C+ HD wyraźnie widać, że logo (co za badziew!) wyświetlane było w tym samym miejscu przez dłuższy czas. Tyle że owy duszek znika momentalnie po włączeniu jakiegoś innego ruchomego obrazu/kanału! Nie ma przy tym nawet potrzeby zapodawania "wzoru sygnału" czy też stosowania innych tricków... Ot duszek sam znika! Tak więc moim skromnym zdaniem obawy o nierównomierne wypalanie plazmy są niczym nieuzasadnione. A nawet jeśli powstałby jakiś bardziej nieznośny duszek jestem przekonany że "wzór sygnału" da mu nieźle popalić ; ) Tezę powyższą stawiam wyłacznie w oparciu o własne doświadczenie. Mój samsung działał przy tym już ponad 200h. Może to nie za dużo ale daje już podstawy do pewnych wniosków. Tak więc duszki są ale tylko takie niegroźne ; )
42Q91H kicks ass!
PS. nie wiem jak jest z gierkami bo nie mam Xboxa czy PS3.
 

dziubek123

New member
U mnie utrwalil sie znaczek Comedy central ale teraz jak juz to zauwazylem to nauczylem zone by ogladajac zmieniala formaty wyswietlania i po tygodniu znaczek samoistnie zniknal. ciekawa sprawa ze byl u mnie szwagier i zasnal przy telewizorze i okolo 8 godzin byl wyswietlany jeden kanal ze znaczkiem ciagle w tym samym miejscu i nic sie nie utrwalilo, drugi raz zasnal i wyswietlal sie kilka godzin obraz kontrolny i tez bez utrwalania sie obylo.

Mam pytanie, o co chodzi z tym wygrzewaniem plazmy? Moj telewizor od poczatku ma ustawiony kontrast 78-80 i jasnosc na 37-40 bez dynamicznego kontrastu i czy to jakies nieprawidlowe ustawienie bylo jak na poczatek pracy telewizora? Co sie zyskuje po okresie wygrzewania?
 

QuietC

New member
Może ktoś pomoże:)

Witam serdecznie,

Dzięki Wam jestem od soboty (szczęśliwym/nieszczęśliwym - jeszcze nie wiem:>) posiadaczem PS42C91H. Jak szczęśliwym to dzięki Wam, jak nieszczęśliwym to przez Was;);). Jeszcze nie przetestowałem do końca ale pierwsze wrażenie nader pozytywne.

W związku z tym nowym i nieplanowanym zakupem potrzebuję porady:
Posiadam DVD Pioneer DV-300, który niestety nie jest wyposażony w wyjście HDMI. Pozostaje tylko component. Za dźwięk odpowiedzialny jest amplituner H/K AVR 247, który posiada wyjście HDMI oraz możliwość upscalingu do 720p.
Czy warto spróbować podpiąć DVD do wzmacniacza przez component a następnie po upscalingu "puścić" sygnał do TV po HDMI? Czy też lepiej, aby DVD pozostało podpięte bezpośrednio do TV poprzez component?

Proszę o poradę.

Kilka słów jeszcze o jakości sygnału z kablówki ("cyfrowy":hmm: ASTER): nawet CINEMAX, który ma sygnał fatalny wygląda świetnie. Jak na razie jedyny kanał, którego nie da się oglądać to TVN Style (i tak nie oglądam, a co mnie obchodzi jak moja żona będzie oglądać:>) - obraz z tego kanału to jedna wielka pikseloza...
 

SnaQ

New member
Wiesz co? Posiadasz te sprzęty i możesz sam je sobie podłączyć by zobaczyć jak to będzie się spisywało, a nas pytasz o radę? Do roboty, kabelki w dłoń! ;)
 

supczinskib

New member
Moim zdaniem warto jeszcze zwrocic uwage na funkcje "Movie Plus", ktora wystepuje w modelach Q91H, a ktora na forum jest traktowana troche po macoszemu. Wybierajac miedzy C91H, a Q91H nie przywiazywalem do niej uwagi, a po wlaczeniu potrafi powalic na kolana. Ta funkcja to nic innego jak Philips'a "Digital Natural Motion", zreszta ta firma ja wymyslila juz w 1995 roku i zaimplementowala za pomoca procesora Melzonic, a nastepnie w 1999 za pomoca ukladu Falcon IC. Jest to bardzo zlozony proces polegajacy na sledzeniu wielokierunkowego ruchu wielu obiektow i na podstawie jego trajektorii generowanie dodatkowych 25 posrednich klatek. Dzieki temu ruchomy obraz jest bardzo plynny i zarazem ostry, a przy panaramowaniu nie wystepuje szarpanie typowe dla odbiornikow pozbawionych tej funkcji.

Wiecej informacji mozna przeczytac tutaj:
http://www.research.philips.com/password/archive/7/downloads/passw7_16.pdf

NaturalMotion.jpg
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Już nie moge doczekac się remontu.... a jak już się skończy (za jakies 3 tygodnie...), zgadnijcie co zawiśnie u mnie na ścianie..?:D:D:D
W związku z "zawiśnie" mam pytanie odnośnie wieszaka- jaki pozwoli mi spać spokojnie? Niechciałbym być obudzony przez spadającą plasmę:???:...
Czy w jakiś szczególny sposób traktowaliście swoje TV podczas pierwszych godzin uzytkowania? Strach przed duszkami troche jest, ale myślę że ma on raczej "wielkie oczy" aniżeli konkretne podstawy.
żona upiera się przy Sharpie 46XL1, ale ja nie widziałem go jak świeci więc trzymam się twardo Samsunga!
p.s- jest jeszcze jeden gracz o którym na śmierć zapomniałem... LE46F86.
 
Ostatnia edycja:

QuietC

New member
SnaQ napisał:
Wiesz co? Posiadasz te sprzęty i możesz sam je sobie podłączyć by zobaczyć jak to będzie się spisywało, a nas pytasz o radę? Do roboty, kabelki w dłoń! ;)

Hej,

Dzięki za zainteresowanie i przepraszam za brak precyzji. Problem polega na tym, że mam wszystkie kabelki poza HDMI i nie wiem czy warto inwestować w taki kabelek czy nie:>. Jeżeli H/K się sprawdzi z upscalingiem i wpłynie pozytywnie na jakość obrazu to wydam te 200 zł na porządny kabelek HDMI (chociaż wolałbym przepić:>:>)

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
 

QuietC

New member
supczinskib napisał:

Dzięku za odpowiedź. Trudno się nie zgodzić z postem zamieszczonym pod ww. linkiem. Z tego co wiem tak samo jest z kablem optycznym.

Więc, nie zważając na cenę kabla HDMI, ponwiam pytanie:

Czy lepiej podpiąć DVD poprzez złącze component bezpośrednio do plasmy czy też upscaling w H/K wpłynie na poprawę obrazu i warto podłączyć DVD do H/K poprzez component a H/K z plasmą poprzez HDMI.

Przy okazji: odpaliłem dwa filmy w Divx bądź Xvid i obraz jest fatalny. Być może to wina kompresji filmów ale widzę tylko paskudną pikselozę (jeden z tych filmów to Transformers). Dla pocieszenia powiem, że odpaliłem z DVD Gladiatora i Star Wars Episode Two. Obraz jest bajeczny, czy to ciemne tło, czy też jasne, czy obraz jest, powiedzmy, statyczny, czy też dynamiczny (walka na miecze świetlne), czy oglądam z bliska czy z daleka, nie ma różnicy - obraz jest niesamowity, szczegółowy, bez żadnych pikseli. Jednym słowem - fantastyczny:)
 

deniro24

Member
Bez reklam
dziubek123 napisał:
U mnie utrwalil sie znaczek Comedy central ale teraz jak juz to zauwazylem to nauczylem zone by ogladajac zmieniala formaty wyswietlania i po tygodniu znaczek samoistnie zniknal. ciekawa sprawa ze byl u mnie szwagier i zasnal przy telewizorze i okolo 8 godzin byl wyswietlany jeden kanal ze znaczkiem ciagle w tym samym miejscu i nic sie nie utrwalilo, drugi raz zasnal i wyswietlal sie kilka godzin obraz kontrolny i tez bez utrwalania sie obylo.

Mam pytanie, o co chodzi z tym wygrzewaniem plazmy? Moj telewizor od poczatku ma ustawiony kontrast 78-80 i jasnosc na 37-40 bez dynamicznego kontrastu i czy to jakies nieprawidlowe ustawienie bylo jak na poczatek pracy telewizora? Co sie zyskuje po okresie wygrzewania?

To bardzo ciekawe co piszesz odnośnie Twoich perypetii z powidokami. Ciekaw jestem jakie zdarzenie miało miejsce wcześniej: żona i comedy central czy szwagier i jego zasypianie;) - bo być może da się te konkretne przypadki powidoków/braku powidoków wyjaśnić.

Co do wygrzewania to w dużym uproszczeniu można by napisać, że to "zjechanie" z ustawieniami do 50% przez pierwszych ok 200 godzin (konkretne ustawienia "wygrzewania" do tych Samsungów znaleźć można na avforums). Na tym oraz na konkurencyjnym forum można przeczytać, że te modele Samsunga nie trzeba wygrzewać. Jednakże czytając (znowu musze przytoczyć :p ) avforums można wywnioskować, że kto wygrzewał te plazmy ten ma mniej problemów z ...właśnie powidokami. Można znaleźć konkretne posty, w których Ci którzy wygrzewali swój tv nie mają powidoków nawet po 4-6 godzinnej sesji z X360, natomiast u tych co nie bawili się w żadne wygrzewanie powidoki - wg nich - pojawiają się już po 1-2 godziny grania. Oczywiście taki ewentualny powidok z dwu godzinnego grania znika w kilka minut, a niektórzy nawet twierdzą że w kilkadziesiąt sekund - więc nie ma się chyba czym przejmować.


supczinskib napisał:
Moim zdaniem warto jeszcze zwrocic uwage na funkcje "Movie Plus", ktora wystepuje w modelach Q91H, a ktora na forum jest traktowana troche po macoszemu. Wybierajac miedzy C91H, a Q91H nie przywiazywalem do niej uwagi, a po wlaczeniu potrafi powalic na kolana. Ta funkcja to nic innego jak Philips'a "Digital Natural Motion", zreszta ta firma ja wymyslila juz w 1995 roku i zaimplementowala za pomoca procesora Melzonic, a nastepnie w 1999 za pomoca ukladu Falcon IC. Jest to bardzo zlozony proces polegajacy na sledzeniu wielokierunkowego ruchu wielu obiektow i na podstawie jego trajektorii generowanie dodatkowych 25 posrednich klatek. Dzieki temu ruchomy obraz jest bardzo plynny i zarazem ostry, a przy panaramowaniu nie wystepuje szarpanie typowe dla odbiornikow pozbawionych tej funkcji.

"Movie Plus" to bardzo fajna sprawa. Ja bardzo lubię tzw. efekt teatru jaki daje M+ lub Digital Natural Motion w Philipsach (pamiętam opad mojej szczeny jak widziałem to po raz pierwszy w Crt'kach Philipsa). Jednak patent Philipsa wg mnie działa nieco lepiej (byc może dlatego, że jest wspierany prze Pixel Plus) - w Samsungach widać jednak czasami artefakty wokół poruszających sie obiektów przy włączonej funkcji M+ (szczególnie zauważyłem to w lcd R82).
Mnie ciekawi kwestia czy rzeczywiście w serii Q funkcja Movie Plus działa tylko gdy oglądamy w jednym formacie (zapomniałem w jakim...). Możesz coś o tym napisać?


QuietC napisał:
Przy okazji: odpaliłem dwa filmy w Divx bądź Xvid i obraz jest fatalny. Być może to wina kompresji filmów ale widzę tylko paskudną pikselozę (jeden z tych filmów to Transformers). Dla pocieszenia powiem, że odpaliłem z DVD Gladiatora i Star Wars Episode Two. Obraz jest bajeczny, czy to ciemne tło, czy też jasne, czy obraz jest, powiedzmy, statyczny, czy też dynamiczny (walka na miecze świetlne), czy oglądam z bliska czy z daleka, nie ma różnicy - obraz jest niesamowity, szczegółowy, bez żadnych pikseli. Jednym słowem - fantastyczny:)

Nie wiem jaka wersję Transformers posiadasz, ale o ile wiem to najlepsza jakościowo wersja Transformers jaka krąży w sieci to wersja Telecine (TC). Poniżej wersji TC nie oglądam filmów divX/Xvid (TeleSync - TS, Cam, Screener...) ze względu na tragiczną jakość. TC to dla mnie minimum, a warto powiedzieć że dobre "wydanie" TC czasami może być porównywalne to słabszego Dvd Screenera... Ale piszę o tym tylko dlatego, że miałem okazję oglądać Transformers w wersji TC na plaźmie Panasonica 42PV60 i z odległości 4m (tak było ustawione "siedzisko"...) nie było "pikselozy".

Filmy Dvd, które oglądałeś (Gladiator i Star Wars) to pełne DVD9 czy kopie skompresowane do DVD5?


@kinio0 w innych wątkach pisałeś, że porównywałeś Samsunga to Panasa PV70. Napisz coś o tym.

@motobartcompany kupiłes już jakiś tv?

Pozdrawiam.
 

QuietC

New member
deniro24 napisał:
Nie wiem jaka wersję Transformers posiadasz, ale o ile wiem to najlepsza jakościowo wersja Transformers jaka krąży w sieci to wersja Telecine (TC). Poniżej wersji TC nie oglądam filmów divX/Xvid (TeleSync - TS, Cam, Screener...) ze względu na tragiczną jakość. TC to dla mnie minimum, a warto powiedzieć że dobre "wydanie" TC czasami może być porównywalne to słabszego Dvd Screenera... Ale piszę o tym tylko dlatego, że miałem okazję oglądać Transformers w wersji TC na plaźmie Panasonica 42PV60 i z odległości 4m (tak było ustawione "siedzisko"...) nie było "pikselozy".

Filmy Dvd, które oglądałeś (Gladiator i Star Wars) to pełne DVD9 czy kopie skompresowane do DVD5?

Transformers jest już DVDRip (nie żadne TC lub R5, w którym i tak obraz to rip z DVD a dźwięk najczęściej z kina). Pobawię się jutro jeszcze z innymi Divx/Xvid i opiszę jak to wygląda. Zdobędę także inną wersję i porównam obraz:>. Pewnie sam wiesz, że nawet z najlepszego źródła rippować filmy to trzeba umieć:>.

Podejrzewam, że to DVD5 ale jak wrócę do domu to zerknę na opakowanie.
 

deniro24

Member
Bez reklam
QuietC napisał:
Transformers jest już DVDRip (nie żadne TC lub R5, w którym i tak obraz to rip z DVD a dźwięk najczęściej z kina). Pobawię się jutro jeszcze z innymi Divx/Xvid i opiszę jak to wygląda. Zdobędę także inną wersję i porównam obraz:>. Pewnie sam wiesz, że nawet z najlepszego źródła rippować filmy to trzeba umieć:>.

Podejrzewam, że to DVD5 ale jak wrócę do domu to zerknę na opakowanie.

Masz rację Transformers od połowy września jest już w DvdRip, moja wina poprostu przeoczyłem to. Natomiast tym bardziej się dziwię, że przy wersji DvdRip była totalna pikseloza - mimo, że to przecież tylko DivX/Xvid. A z czego puszczasz sygnał: z kompa czy z odtwarzacza Dvd?

Oczywiście masz rację, że ripować filmy trzeba umieć.

P.S.
TC to nie rip z dvd.
 

QuietC

New member
deniro24 napisał:
Masz rację Transformers od połowy września jest już w DvdRip, moja wina poprostu przeoczyłem to. Natomiast tym bardziej się dziwię, że przy wersji DvdRip była totalna pikseloza - mimo, że to przecież tylko DivX/Xvid. A z czego puszczasz sygnał: z kompa czy z odtwarzacza Dvd?

Oczywiście masz rację, że ripować filmy trzeba umieć.

P.S.
TC to nie rip z dvd.

Odtwarzam z Pioneera DV-380. A pisząc o dvd-rip miałem na myśli r5, gdzie obraz to jest zrzut z dvd przeznaczonego na rynek rosyjski a dźwięk pochodzi z różnych źródeł - najczęściej z kina.
 
Do góry