Seria C91H i Q91H

ArtS007

New member
Bez reklam
Ten efekt ciągnących się twarzy jest ewidentnie winą sygnału. Można to podziwiać np. na Hallmarku. Widzę, że nie tylko na LCD to widać. Najwyraźniej procesory w telewizorze nie radzą sobie z tak złym sygnałem.

Co do pasów. Czarny oznacza brak wypalania, więc aktywna część ekranu jest w tym czasie wypalana. Biały oznacza wypoalanie na maksa, podczas, gdy aktywna część ekranu jest wypalana w stopniu średnim (zależnym od obrazu). Podejrzewam jednak, że te pasy po bokach przy 4:3 są jasnoszare, nie białe. Szary kolor wypala piksele w stopniu uśrednionym. Można więc założyć, że są one wypalane w podobnym stopniu, co aktywna część ekranu.

Jaki z tego wniosek? Jeśli nie zauważasz po projekcji filmu z pasami różnicy w czerni na powierzchni ekranu, to nie ma problemu. Na wszelki wypadek zawsze możesz zostawić telewizor na szumie obrazu i wszystko się wyrówna. Ponieważ Samsungi chwalą się zabezpieczeniami przed wypalaniem, to podejrzewam, że nie będziesz musiał się martwić pasami. A te jasnoszare z pewnością można wyłączyć (podobnie jak w Panasonicu).

Jeśli chodzi o poświatę przy krawędziach, to być może matryca została zbyt mocno dokręcona do obudowy. Wybacz, że trochę nie na temat, ale na moim LCD mam takie zjawisko w narożnikach ekranu.

ArtS :)
 

retrik

New member
testy testy i jeszcze raz testy ...

Witam!

Od początku śledzę ten wątek jako osoba niezwiązana z forum, ale nadszedł czas by się trochę poudzielać ...

Mianowicie mimo "+" i "-" podjołem decyzję o wyborze Samsunga 42C91H dojedzie do mnie w najbliższy piątek ... sprzętu będe używał przedewszystkim do oglądania filmów z DVD, i tutaj rodzi się moje pytanie (może nie zbyt pasujące do tego wątku, więc przepraszam z góry). Właśnie pojawiły sie na rynku całkiem ciekawe odtwarzacze DVD Pioneera konkretniej model Pioneer DV-400V o takowej specyfikacji:

Zgrabne, niewysokie urządzenie (49.5 mm)
HDMI ze skalerem do 1080p
Odtwarzane nośniki DVD-R / DVD-RW / +R / +RW
Korekcja czarnych pasów na ekranie góra/dól
Terminal USB na przednim panelu
USB (v1.1)
Wspierane formaty plików FAT16 , FAT32
Wspierane kodeki JPEG / MP3 / WMA / MPEG4-AAC
USB i odtwarzanie dysku włączne poprzez przycisk USB/DVD na pilocie
Napęd dysku i wszystkie funkcje odtwarzania (poza "OPEN/CLOSE") wyłączone
"Disc Navigator" automatycznie wyświetlany
DivX 5.X
WMV_SD
MPEG4-AAC wsparcie
Advanced Audio Coding (AAC) jest rdzeniem standardu MPEG4 AAC, który łączy w sobie MPEG-2 AAC, oraz stworzył bazę dla kompresji audio w technologii MPEG4
Wsparcie przez iTunes dla plików AAC z rozszerzeniem .m4a
Przetwornik DAC video 108MHz / 12bit
PAL / NTSC PureCinema Progressive
Konwersja NTSC do PAL
Zoom (2x, 4x)
Przetwornik DAC audio 96 kHz / 24bit
Equalizer (Off / Rock / Pop / Livr / Dance / Techno / Classic / Soft)
Virtual Surround (Off / On)
System wzmocnienia dialogów
Audio DRC

i teraz pytanie czy ma sens wybranie takiego odtwarzacza do telewizora 720p skoro wbudowany w odtwarzacz skaler skaluje do 1080p czy telewizor odbierając sygnał. w 1080 nie będzie miał problemu z przetworzeniem syganłu? Proszę o radę ... bo nie ukrywam że jestem prawie zdecydowany i wszystko mógł bym przetestować w najbliższy pon. i w miarę możliwości podzielić się spostrzeżeniami ..

Podsumowując planuje takie zestwienie sprzętu:

Samsung 42C91H + Pioneer DV-400V + Pioneer VSX-917 + głośniki ale jeszcze nie mam pojęcia jakie ... ?
Co w sumie myślicie o takiej konfiguracji ?
Czy może któryś z elementów zmienić ... no i pytanie dotyczące tego jakie kable połączeniowe zastosować by uzyskać najlepszą jakość ... ?

Kiedyś była taka filozofia w AV że na zakup okablowania powinno się przeznaczyć ok 10% wartości całego sprzętu. Co wy na to ?
 

grytek

New member
retrik napisał:
Witam!

Od początku śledzę ten wątek jako osoba niezwiązana z forum, ale nadszedł czas by się trochę poudzielać ...

Mianowicie mimo "+" i "-" podjołem decyzję o wyborze Samsunga 42C91H dojedzie do mnie w najbliższy piątek ... sprzętu będe używał przedewszystkim do oglądania filmów z DVD, i tutaj rodzi się moje pytanie (może nie zbyt pasujące do tego wątku, więc przepraszam z góry). Właśnie pojawiły sie na rynku całkiem ciekawe odtwarzacze DVD Pioneera konkretniej model Pioneer DV-400V o takowej specyfikacji:

Zgrabne, niewysokie urządzenie (49.5 mm)
HDMI ze skalerem do 1080p
Odtwarzane nośniki DVD-R / DVD-RW / +R / +RW
Korekcja czarnych pasów na ekranie góra/dól
Terminal USB na przednim panelu
USB (v1.1)
Wspierane formaty plików FAT16 , FAT32
Wspierane kodeki JPEG / MP3 / WMA / MPEG4-AAC
USB i odtwarzanie dysku włączne poprzez przycisk USB/DVD na pilocie
Napęd dysku i wszystkie funkcje odtwarzania (poza "OPEN/CLOSE") wyłączone
"Disc Navigator" automatycznie wyświetlany
DivX 5.X
WMV_SD
MPEG4-AAC wsparcie
Advanced Audio Coding (AAC) jest rdzeniem standardu MPEG4 AAC, który łączy w sobie MPEG-2 AAC, oraz stworzył bazę dla kompresji audio w technologii MPEG4
Wsparcie przez iTunes dla plików AAC z rozszerzeniem .m4a
Przetwornik DAC video 108MHz / 12bit
PAL / NTSC PureCinema Progressive
Konwersja NTSC do PAL
Zoom (2x, 4x)
Przetwornik DAC audio 96 kHz / 24bit
Equalizer (Off / Rock / Pop / Livr / Dance / Techno / Classic / Soft)
Virtual Surround (Off / On)
System wzmocnienia dialogów
Audio DRC

i teraz pytanie czy ma sens wybranie takiego odtwarzacza do telewizora 720p skoro wbudowany w odtwarzacz skaler skaluje do 1080p czy telewizor odbierając sygnał. w 1080 nie będzie miał problemu z przetworzeniem syganłu? Proszę o radę ... bo nie ukrywam że jestem prawie zdecydowany i wszystko mógł bym przetestować w najbliższy pon. i w miarę możliwości podzielić się spostrzeżeniami ..

Podsumowując planuje takie zestwienie sprzętu:

Samsung 42C91H + Pioneer DV-400V + Pioneer VSX-917 + głośniki ale jeszcze nie mam pojęcia jakie ... ?
Co w sumie myślicie o takiej konfiguracji ?
Czy może któryś z elementów zmienić ... no i pytanie dotyczące tego jakie kable połączeniowe zastosować by uzyskać najlepszą jakość ... ?

Kiedyś była taka filozofia w AV że na zakup okablowania powinno się przeznaczyć ok 10% wartości całego sprzętu. Co wy na to ?

Jasne, skaler jest do 1080P (takowy jest także w modelu 393 Pionka).Nie musisz jednak wybierać takiego dużego skalowania (w ustawieniach DVD) masz do dyspozycji jeszcze szereg innych skalerów np 720p.Przy ustawieniach 1080 odtwarzacz będzie zwiększał skalowanie a TV zmniejszał więc jest to nielogiczne (startność sygnału). A tak na marginesie to DVD Pionka są całkiem niezłe;)Spokojnie możesz brać taki zestaw.
 

retrik

New member
skaler ... cd.

grytek napisał:
Jasne, skaler jest do 1080P (takowy jest także w modelu 393 Pionka).Nie musisz jednak wybierać takiego dużego skalowania (w ustawieniach DVD) masz do dyspozycji jeszcze szereg innych skalerów np 720p.Przy ustawieniach 1080 odtwarzacz będzie zwiększał skalowanie a TV zmniejszał więc jest to nielogiczne (startność sygnału). A tak na marginesie to DVD Pionka są całkiem niezłe;)Spokojnie możesz brać taki zestaw.
Dzięki z wyczerpującą odp.! Mam jescze taką małą prośbę mógł byś ocenić (najlepiej zamieścić jakieś fotki) jak prezentuje się obraz z wyłączonym skalerem a jak przy włączonym ?
 

geroj0

New member
Przewaga C91H nad C7H ??

Witam po raz kolejny.Dzis bylem w sklepie z zamiarem kupna plazmy Samsunga.Nastawialem sie na C91H i oczywiscie nie bylo jej na chwile obecna byla za to C7H.Lecialo jakies demo LG i film Szybcy i Wsciekli.Bardzo fajnie sie to prezentowalo na tym telewizorku porownywalem z lcd Samsunga bodajze LE 40 m8 chyba i na korzysc plazmy wedlug mnie.Cena 3800 tej plazmy.Cena C91H 4500- i teraz pytanko-moga mi ja przywiesc za kilka dni jak bede chetny do kupna ale nie moglem zobaczyc porownania tych dwoch modeli C7 i C9.Czy moglby mi ktos wysunac kilka istotnych roznic ktore przekonaja mnie do wylozenia tych 700 zl dodatkowo ?? Wiem ze sprawa migotania jest juz zalatwiona w 9 ale cos jeszcze ??Wiem ze jest wiekszy kontrast i kilka innych rzeczy ale jak to wyglada na zywo ?? Ktos porownywal stojace obok siebie te dwa modele ?? Przepraszam jezeli przynudzam ale jest to moj taki naprawde duzy zakup od dawna i chce byc do konca przekonany ze te 700 zl nie pojda na marne.Dzieki i pozdrawiam
 

qnrad

New member
geroj0 napisał:
Cena 3800 tej plazmy.Cena C91H 4500
Haha, no to się niestety złapałeś na ich sztuczki marketingowe. Chcą oczywiście wypchnąć stary model i właśnie Tobie go wciskają!

Looknij tu: http://www.ceneo.pl/596330

Najnowszy, świeżutki, jeszcze pachnący model C91H jest do wyrwania za 3700-3800... W ogóle się nie zastanawiaj nad poprzednią generacją Samsunga, bo to w generacji 9 firma zrobiła bardzo duży postęp. Zresztą (to tylko moje domysły) zauważ, że nie ma serii 8. Może właśnie chcieli zaznaczyć duży skok technologiczny i przeskoczyli o dwa numerki? 3maj się!
 
Ostatnia edycja:

Worps

New member
geroj0 ja oglądałem te dwa modele wprawdzie zamiast C9 był Q9, który kupiłem:) i nie mam wątpliwości, że 9 był lepszy od 7 nawet nie musiałem się zbytnio przyglądać. Oba odbiorniki grały na tym samym sygnale i stały obok siebie. Potwierdzam też wypowiedź qnrada, że trzeba kupić przez sklep internetowy i stać Cię będzie nawet na Q91H. Pozdro
 

geroj0

New member
Dziekuje za odpowiedzi.Te cene 4500 zaspiewali mi w MM w Chorzowie.Jezeli chodzi o sklepy internetowe to wolalbym jednak kupic gdzies blizej siebie i przywiesc osobiscie.Moze jest ktos ze Slaska z moich okolic i wie gdzie dostane ten tv C91H w cenie okolo 3900 ??
 

anri

New member
Dzięki........ ArtS
Twoje wyjaśnienie trzyma jest ok. Ale ... w jak (i czy można) włączyć czearne krawędzie (a nie szare) w 42Q91 dla formatu 4:3?
Czy te rozjaśnienia przy krawędziach powinienem zgłosić do serwisu?
pozdrowienia
 

titawa

New member
pytanko odnośnie kina do plazmy

co sądzicie na temat kina Samsung HT XQ100 będzie pasować z tą plazmą c91 mam kino ale bez hdmi
 

maniekk

New member
geroj0 napisał:
Dziekuje za odpowiedzi.Te cene 4500 zaspiewali mi w MM w Chorzowie.Jezeli chodzi o sklepy internetowe to wolalbym jednak kupic gdzies blizej siebie i przywiesc osobiscie.Moze jest ktos ze Slaska z moich okolic i wie gdzie dostane ten tv C91H w cenie okolo 3900 ??

Witam
Niedawno na allegro wystawiał ten tv sklep RTV z Knurowa za około 3800. Nie pamiętam nazwy tego sklepu ale chyba w Knurowie nie ma ich dużo :) więc pewnie go namierzysz
Teraz w podobnej cenie wystawia sklep RTV z Gliwic - przypuszczam, że -e-panasonic z ul. Zwycięstwa
http://www.allegro.pl/item205404751_gliwice_sklep_samsung_ps_42c91h_raty_fv.html

Pozdrawiam Ziomala;)
 

grytek

New member
retrik napisał:
Dzięki z wyczerpującą odp.! Mam jescze taką małą prośbę mógł byś ocenić (najlepiej zamieścić jakieś fotki) jak prezentuje się obraz z wyłączonym skalerem a jak przy włączonym ?
Wielkiej różnicy nie ma. Przy nagraniach orginalnych (nie kompresowanych)są mniejsze szumy. Niestety jeśli masz zamiar oglądać pozycje po kompresji (np. filmy nagrane na płytkę jednowarstwową) to przy ustawieniu skalera np na najwyższą wartość obraz może pojawić się znacznie pomniejszony na ekranie.Reasumując skalowanie warto włączyć wyższe tylko w przypadku dobrych jakościowo i niekompresowanych DVD.
 

MatHEO

New member
geroj0 napisał:
Dziekuje za odpowiedzi.Te cene 4500 zaspiewali mi w MM w Chorzowie.Jezeli chodzi o sklepy internetowe to wolalbym jednak kupic gdzies blizej siebie i przywiesc osobiscie.Moze jest ktos ze Slaska z moich okolic i wie gdzie dostane ten tv C91H w cenie okolo 3900 ??

Jak ja kupowalem moj jakies 3 tygodnie temu to w MM w Czeladzi C91 byl po 4999. Ja kupilem w Saturnie w Silesi za 3999, wiec sprawdz tam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rozpiętości cenowe bywają bardzo duże. Wystarczy zadać zapytanie w serwisie typu Ceneo i pojawiają się rozpiętości sięgające nawet 20% i więcej. Dlatego warto zawsze rozejrzeć się przed zakupem. W końcu po co kupować tę samą rzecz drożej, skoro można kupić taniej? Ważne, aby nabytek posiadał takie same warunki gwarancyjne. Polska gwarancja ustrzeże przed wieloma zbędnymi kłopotami, a polska instrukcja będzie może okazać się dla wielu osób niezbędnym orężem w walce z oporem elektronicznej materii. :)

ArtS :)
 

WolverineXXX

New member
Ech...

A ja odkąd zakupiłem 42Q91H jestem strzępkiem nerwów.
Pierw miałem świetny obraz ale w rogu były białe kropki.
Potem wymienili mi płytę główną, co usunęło kropki w cholerę ale popsuło jakość obrazu.
Teraz servis uważa mnie za wariata a ja mając do wyboru plazmę i stary tv w sypialni coraz częściej wybieram to drugie.
Co najbardziej mnie denerwuje :
- gliniane i ciągnące się twarze
- brak czerni ( albo coś jest szare albo kompletnie ciemne i nie można dostrzec żadnych szczegółów )
- dziwne zielone lub niebieskie poświaty
- pojawiające się na czarnym tle niebieskie ciapki
- rozłażący się drugi plan
- ciemne zakola i plamy wokół janych przedmiotów ( np. słońce , lampa itp. )
- obudowa sprawia wrażenie powyginanej , fatalnie odbija się od niej światło

Najgorsze jest to że większość Polaków przyzwyczajona jest do kiepskiej jakości obioru programów telewizyjnych.
W związku z tym dla Panów z serwisu nie są zrozumiałe moje tłumaczenia.
Pytałem również moich znajomych co sądzą o jakości obrazu.
Większość z nich stwierdziła że u nich jest jeszcze gorzej i że ... przesadzam.
Dopiero gdy pokazywałem palcem o co mi chodzi dostrzegali wady i przyznawali rację.

Czy wydając ponad 4000 zł nie mam prawa oczekiwać produktu który będzie w 100% sprawny ?
Gdybym mógł oddałbym ten tv natychmiast.

Pozdrawiam wszystkich.
Tomek
 
Do góry