Seria 436

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam

FDE - jest z tunerem oddzielnym , odzielnymi głośnikami
bardzo dobre i łatwe w montazu na ścianę

RXe - ma wszystko na wyposażeniu.
te z kolei do ostawienia na szafce.
-----------------------------------------------------
Do końca miesiąca są w promocji z bonem
rxe - jest jeszcze kilka sztuk , ale FDE sie kończą.

pozdrawiam
 

mayo67

New member
Pioneer PDP-436XDE czy Philips 42PF9830

Pomóżcie mi proszę w dokonaniu wyboru pomiędzy tymi dwoma TV. Bardziej sklaniam się do Pioneer'a ale Full HD Philips'a nęci ... Telewizor w 70 % odbiera kablówkę Aster City w 30 % DVD. W przyszłości pewnie ITI HD - jeśli będzie co tam oglądać.

Pozdrawiam

Mayo
 

M@rtinez

New member
Witaj

Ja osobiście (ale jest to moja subiktywna ocena) polecam Pioneera.
Dlaczego :
1. Wyśmielity obraz o głębokiej czerni, nie szarej, nie czerwonej "różne barwy czerni"
2. Bardo dobry tuner szczególnie w modelu XDE ... daje sobie rodę nawet ze złym sygnałem
3. Niezły disign (choć nie super odkrywczy)
4. Rozbudowane menu doboru parametrów obrazu, na początku skomplikowane po pewnym czasie mnogość ustaień umożliwia dostosowanie obrazu do własnych potrzeb.
5. Mnogość podłączeń model XDE i FDE

Ale (i to jest ważne) przede wszystkim zamów prezentację obu modeli albo "upoluj" je w sklepie i obejrzyj swoje materiały... to niezwykle pomaga.

Martinez
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zdecydowanie lepszym obrazem dysponuje Pioneer.
Lepiej akceptuje obraz Pal.
Ma większą płynność obrazu , szybkość reakcji na ruch - wiec nie smuzy, ma większą czerń i głębię obrazu.
No i ma wreszcie lepszą cenę.
pozdrawiam
Krzysztof
 

mayo67

New member
Wypalanie

Dzięki za odpowiedzi, utwierdziłyby mnie w wyborze Pioneera ale dzisiaj wpadłem do Euro gdzie stał ten konkretny Pioneer z makabrycznie wypalonymi logo Deluxe Music i MTV - wiem, że tam odtwarzają na zmianę te dwa kanały przez 13 h dziennie, pewnie od paru dobrych miesięcy - wg pracownika ca 3-4 mies - i nie są to standardowe warunki w jakich pracował będzie w domu, ale obawa jest ... Czy ktoryś z obecnych tu użytkowników tego TV ma podobne objawy?

Mayo
 

KKuba

New member
Bez reklam
Było już masa na ten temat na forum, więc powiem krótko. Nie należy się oszukiwać, wszystkie plazmy mają problem podwidoków. Niestety Plazmy Pioneera serii 436 mają ten problem szczególnie boleśnie widoczny. Moja teoria jest taka, że winna jest temu niedopracowana technologia PureBlack. Zobaczymy jak to będzie we wprowadzanych na jesieni panelach 7 generacji. Czy da się z tym wszystkim żyć? Z trudem, ale się da. Ale czy warto??? No cóż... Te plazmy są po prostu bezkonkurencyjne do oglądania DVD - filmów, jakość obrazu jest niesamowita. Dość powiedzieć, że mało kto wie, ale cyfrowy procesor obrazu obrabia sygnał by dać złudzenie obrazu kinowego, a technologia PureBlack (ta sama...) znakomicie poprawia czerń. Naprawdę po zmroku czujemy się jak w kinie.
Wracając do pytania. Kilka podpowiedzi z mojego doświadczenia, zresztą generalnie dotyczących plazm. Miej kontrast i kolory mnie więcej w połowie, nie oglądaj na tym telewizorze TVP i ... TVN24 (chyba, że sobie robisz przerwy) i zamiast mediasatowego złomu Cyfry+ kup sobie PolsatCyfrowy z dekoderem Samsunga 305 (m.in. da się regulować przeźroczystość menu). Jak zaczynasz widzieć podwidok (włącz po ciemku czarny obraz i zobacz) to nie wpadaj w panikę tylko przełącz na kanał bez programu (z szumami) na max jasności. Realnie wystarcza około 20 minut do pozbycia się duszków. Nawet jak ich trochę zostanie, to potem same znikają. Najgorsze jest pierwsze 100 godzin pracy, potem oczywiście też trzeba uważać, ale już nie jest tak tragicznie.
I co? Ja jestem zadowolony, a najgorszy problem mam nie z „logami” tylko z... obudową. Uważajcie na nią bo jest beznadziejnie pomalowana i grubsza szmatka ją rysuje. Bardzo irytujące...
Jestem w nietypowej sytuacji że używam też dużego LCD i mam porównanie technologii. Niestety nie ma będzie jasnej odpowiedzi co lepsze... :) Doceniam, że na LCD nie ma problemu “duszków”, a i oglądany w dzień zachowuje się lepiej niż plazma. Ale po zmroku...
Wszystkie słabości technologi LCD się objawiają – plazma po prostu deklasuje rywala. I nie chodzi tylko o czerń, tylko o całe odwzorowanie kolorów. Moim zdaniem pogłoski o przedwczesnej śmierci plazm są mocno przesadzone... Na razie jest trochę tak, że warto mieć i plazmę i LCD. Paradoksalne, ale prawdziwe.
 

mayo67

New member
Dzięki za utwierdzenie mnie w wyborze. Kupiłem wczoraj Pioneera po wcześniejszej prezentacji Kikiego od niegoż samego. Jak narazie super wrażenia :)

mayo
 

smuga2

New member
Witam.
Też ostatecznie wybrałem Pioneera, choć byłem już prawie zdecydowany na Philipsa. Jednak dobra prezentacja pioneera philipsa położyła na łopatki Posiadam model 506XDE i po dotarciu go przez 200h na pełnoekranowych filmach nie ma żadnego problemu z duszkami - nie występują, choć oglądam większość programów z wyeksponowanymi logo stacji. Jedyne, czego unikam to oglądanie programów czy filmów z czarnymi pasami - zoom to jednak dobra sprawa.
 
Ostatnia edycja:

sebos

New member
Tuner w 436XDE

Witam,

Jestem kompletnym laikiem, a ten telewizor znam tylko z internetu, ale wiem że prawie napewno to będzie ten :) już tylko czekam jak się zwrócę do Kiki'ego. No chyba że to co wejdzie na jesień będzie lepsze :)

Moje pytanie. Telewizor planuję podłączyć pod Cyfrę+, czy tuner który jest z XDE obsługuje karty Cyfry+, czy wogóle to jest inna bajka i muszę wziąć tuner oferowany przez C+ ?

A może wogóle darować sobie C+ i wziąć kablówkę UPC. Czy telewizja cyfrowa z kablówki jest porównywalnej jakości jak z C+?

Szczerze powiem, jak tak podliczę to sporo mi wyjdzie tych "skrzynek": amplituner, DVD, tuner telewizora, tuner C+, ufff.

Pozdrawiam,
Sebastian
 

KKuba

New member
Bez reklam
Niestety, te telewizory mają cyfrowy tuner telewizji naziemnej (DVB-T). W Polsce to jest w fazie testów. Tymczasem do Cyfry+ potrzebujesz dekoder telewizji satelitarnej DVB-S i to albo z wbudowanym czytnikem kart Seca Mediaguard, albo interfacem CI i modulem dostępu warunkowego. Istnieją rozwiazania zintegrowane, ale według moej wiedzy robi to chyba wyłącznie Lowe. I generalnie to jest drogie... Polsat Cyfrowy musi być kupowany z dekoderem, dużo na ten temat jest na forum. O ile nie czekasz na ITI, to lepszą opcją jest Polsat, bo to co daje Cyfra do dekodowania sygnału to jest przerażajacy złom z muzeum. Mozesz do Cyfry kupić swój dekoder, ale ponowne robi się wtedy drogo. Też jest o tym na forum.
 

MarKo_wawa

New member
Pioneer PDP-436 XDE - pomocy (straszy)

Witam Wszystkich,
Bardzo prosze o porade (Greg_x, Kiki - help), 3 tygodnie temu zakupilem, ten sprzecik, bardz bylem zadowolony i oto 3 dni temu pojawil sie problem - straszy :) , duszki (a moze co innego ?) w postaci 2 trojkatow z wiekiem (z prawej i z lewej strony) oraz logo stacji Discovery (z prawej), o robic, ustawienia mam na polowie (z reszta bylbym wdzieczny za pomoc przy ustawieniu optymalnego obrazu), TV ogladam ok 5-6 godz/dziennie, przewaznie noca, rzadko DVD lub Video, najczesciej z kabla Discovery lub National Geo., a z cyfry C+ lub HBO, za kpl. z glosnikami i wieszakiem dalem 13 tys. i jestem w szoku, ze przy takiej cenie zdazaja sie takie rzeczy. Sprzedawca DSV nic mi nie powiedzial, poza informacja ze to plazma z "najwyzszej polki", co robic ?
Na forum przeczytalem ze Kiki ma sposob na takie problemy i ze plazme trzeba najpierw przygotowac? (sorry, zapomnialem tego wyrazenia), ale w instrukcji nic takiego nie ma, DSV tez o tym mnie nie poinformowal, czytalem ze Ty Greg przechodziles juz przez to, prosze pomozcie !
Pozdrawiam serdecznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
krok pierwszy - włącz na kilka godzin tak aby był śnieg na ekranie / wyjmij z tyłu antenę / . Jesli powidoki są świeże powinny zniknać.

"Docieranie" plazmy to proces trwajacy 330 godzin /przez pierwsze dni/
Daj znać po pewnym czasie.
Większości pomogło.
pozdrawiam
 

MarKo_wawa

New member
Dziekuje Kiki, jestes wielki !
Prosze jeszcze o informacje jak ustawic parametry i jak uzytkowac plazme przez te 330 godzin "docierania".
pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

windsurfer

New member
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post, choć forum czytam regularnie już od ponad roku.

Do rzeczy - ja również jestem posiadaczem pioneera (tylko że RXE) i tak jak chyba wszystkich właścicieli tych telewizorów duszki mnie też straszą.
Na początek polacam (niestety po angielsku) linka do forum na którym można się wiele dowiedzieć o ustawieniach i problemach użytkowników w innych krajach: http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=323983

Jeżeli chodzi o moją plazmę - docierałem ją zgodnie z zaleceniami z wyżej wspomnianego forum (ustawienia sporo poniżej połowy) - czas docierania był dłuższy niż zalecane przez Kiki'ego 330 godzin (ponad 500) i niestety problem duszków dalej występuję może już nie tak mocno jak na początku, ale zapewnienia sprzedawcy (KIKI) okazały się nieprawdziwe. Obecnie tv ma już około 1000h i przy dłuższym oglądaniu (szczegółnie programów TVP) logo pozostawia swój ślad widoczny na jasnych tłach. Oczywiście terapia wstrząsowa (śnieg) pomaga, ale to chyba nie o to chodzi. Jeżeli chodzi o jakość obrazu to uważam, że to numer jeden.
Ogólnie z tymi duszkami da się żyć, ale następnym razem długo bym się zastanawiał zanim wybrałbym plazmę.

Pozdrawiam i życzę samych przyjemności z oglądania.
 

bovima

New member
W sumie to jednak przykre, że sprzęt za kilkanaście tysięcy ma takie właściwości, podczas gdy w przypadku o połowę (lub więcej) tańszych produktów Panasonica lub LG, jak ktoś już napisał na tym forum, "...nikt nie zwraca na to uwagi.", które to stwierdzenie po ~5 miesiacach użytkowania plazmy LG potwierdzam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
docieramy plazmy na sklepie dla klientów. Uwag nie było.
Mam plazmę Pioneera i duszków - brak . Docierałem na ogólnych zasadach.
Jakość rewelacyjna .
pozdrawiam
 

windsurfer

New member
kiki napisał:
witam
docieramy plazmy na sklepie dla klientów. Uwag nie było.
Mam plazmę Pioneera i duszków - brak . Docierałem na ogólnych zasadach.
Jakość rewelacyjna .
pozdrawiam

Kiki - a jeżeli ktoś u Ciebie zamówi plazmę pioneer'a wraz z dotarciem to czy jako sprzedawca dasz gwarancje na to, że duszków nie będzie - inaczej, jeśli po dotarciu przez Ciebie tego tv pojawią się u klienta duszki wymienisz taką plazmę??

Pozdrawiam
 

Hipek

New member
kiki napisał:
witam
krok pierwszy - włącz na kilka godzin tak aby był śnieg na ekranie / wyjmij z tyłu antenę / . Jesli powidoki są świeże powinny zniknać.

"Docieranie" plazmy to proces trwajacy 330 godzin /przez pierwsze dni/
Daj znać po pewnym czasie.
Większości pomogło.
pozdrawiam

Kiki ma rację, jestem posiadaczem XDE od maja i także miałem problemy z duszkami ale po 500 godzinach pracy na zmniejszonych parametrach jest już ok. Fakt, ktoś jak kupi taki sprzęt jest więcej niż uczulony na jakiekolwiek zmiany,ja miałem taką świadomość i przed zakupem wiedziałem o tym. Pionieer ma to do siebie i niestety musiałem mu na początku użytkowania zapodać trochę białego tła lub śniegu, jednak za to odwdzięcza się niesamowitym obrazem:) :) :)
P.S.
Kiki, a co słychać o oprogramowaniu który wspólnie z Pioneerem mieliscie opracować do likwidacji duszków...tak, tak to już pół roku :idea:
 

MarKo_wawa

New member
Docieranie plazmy PDP-436XDE - HELP

Kiki, Hipek - pomocy !!!
Dzialam zgodnie z Twoim zaleceniem:
"...krok pierwszy - włącz na kilka godzin tak aby był śnieg na ekranie / wyjmij z tyłu antenę / . Jesli powidoki są świeże powinny zniknać....."
Nie ogladam plazmy ( bo sie boje cos spieprzyc :-(), ustawilem na wolnym kanale "snieg" i puszczam go przez pare godzin na dobe (ok.2-4 godz.)
Po 2 dniach efekt zaden - po wlaczeniu normalnego programu i podzieleniu ekranu na pol (po 50 %) na szarym pasku w gorze jest widok: z lewej gornej strony trojkatny "duszek" wiekowy, a z prawej logo Discovery, juz nie wiem co robic - jak "docierac" te plazme.
Moze cos mam zle ustawione ? Jakie powinny byc ustawienia ?
Czy zostawic ja wlaczona na noc, a moze na cala dobe ?
I co z tym oprogramowaniem, o ktorym sie wspomina ???
Prosze pomozcie (plazma ma dopiero 3 tygodnie)
Pozdrawiam serdecznie
 

hernu

New member
MarKo_wawa napisał:
juz nie wiem co robic - jak "docierac" te plazme

Przykro to powiedzieć, ale chyba już "dotarłeś" swoją plazmę - duszki pozostaną. Nie jestem ekspertem w tej sprawie, nie mam też plazmy Pioneera (na którą zresztą byłem bardzo napalony), ale oglądałem 436 u kolegi, u którego w krótkim okresie po zakupie pojawiły się na ekranie wypalone loga stacji (szczególnie TVN Turbo pięknie się prezentowało). Kolega próbował wszystkiego, przewertował to i inne fora w poszukiwaniu sposobu usunięcia powidoków, ale... na marne. Jedynym pozytywnym efektem tej całej sprawy jest to, że zrezygnowałem z zakupu 436XDE.
Spróbuję skontaktować się z kumplem (kilka miesięcy temu wyprowadził się do innego miasta), może znalazł rozwiązanie swojego problemu, a to naprawde uparty gość. Jeśli coś będę wiedział, dam znać.
Pozdrawiam
 
Do góry