Seria 436

jarmalik

Member
Bez reklam
windsurfer napisał:
Ogólnie z tymi duszkami da się żyć, ale następnym razem długo bym się zastanawiał zanim wybrałbym plazmę.

Pozdrawiam i życzę samych przyjemności z oglądania.

Mam plazmę LG od czerwca b.r. i w ogóle nie znam problemu. Nie robiłem żadnego docierania, używam normalnie tzn. w dzień parametry ustawione na "dynamiczny" wieczorem łagodniej i tylko na początku czasami były jakieś ślady po logach, ale po kilkuminutowym wybielaniu wszystko znikało. Teraz nawet nie muszę wybielać. Dla mnie nie ma problemu duszków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam.
OK. jutro działam z programem Pioneera /choć jutro są na konferencji w Warszawie/ i nie odpuszczę.
Marko-wawa odezwij się jutro na gg 2868228 - bedę walczył .
pozdrawiam
 

Hipek

New member
MarKo_wawa napisał:
Kiki, Hipek - pomocy !!!
Dzialam zgodnie z Twoim zaleceniem:
"...krok pierwszy - włącz na kilka godzin tak aby był śnieg na ekranie / wyjmij z tyłu antenę / . Jesli powidoki są świeże powinny zniknać....."
Nie ogladam plazmy ( bo sie boje cos spieprzyc :-(), ustawilem na wolnym kanale "snieg" i puszczam go przez pare godzin na dobe (ok.2-4 godz.)
Po 2 dniach efekt zaden - po wlaczeniu normalnego programu i podzieleniu ekranu na pol (po 50 %) na szarym pasku w gorze jest widok: z lewej gornej strony trojkatny "duszek" wiekowy, a z prawej logo Discovery, juz nie wiem co robic - jak "docierac" te plazme.
Moze cos mam zle ustawione ? Jakie powinny byc ustawienia ?
Czy zostawic ja wlaczona na noc, a moze na cala dobe ?
I co z tym oprogramowaniem, o ktorym sie wspomina ???
Prosze pomozcie (plazma ma dopiero 3 tygodnie)
Pozdrawiam serdecznie
Marko,
Nagraj płytke na kompie z białym tłem, puszczaj na przemian w jedną nockę do rana białą planszę(ale pamiętaj przy białej planszy ustaw jasność i chyba kontrast na maxa) i w nastepną nockę śnieżek tak przez 4-5 nocek:( . Musi pomóc, córka codziennie oglada Jetix gdzie logo jest zaj...cie czerwone, a TVN24 włączone jest codziennie i obraz mam git, naprawdę zwracam uwagę na szczegóły. Powodzenia;)
 

k0gi

New member
436 pionieer, "mrygająca" jasnosc?

dziwnie zatytuoławem ale,

takie dziwne spostrzezenie, ogladajac tv zauwazylem ze ekran z rozna czestotliwoscia sam jakby nagle zmianial ustawienie jasnosci, obraz raz na jakis czas nagle robi sie jasniejszy, szczegoleni widoczne na ciemnych kolorach, tak jakby byl tam jakis czujnik ktory czasem sam przestawia mi ustawenia ekranu, niby to nic, bo szczegolnie nawet nie latwo to zauwazyc, ale jadnak,,,,, doslownie na 1 sek robi sie jansiejszy obraz i po chwili znowu soczyste barwy, czy to zglaszac? jakis znany problem? ktos cos moze mi o tym powiedziec? slyszal cos takeigo?


moze jakis uzytkownik 436? lub 456 ?

dziekuję
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mam obecnie 436 na testach w domu . I mimo wlepiania oczu - nic takiego nie zauważyłem i nikt z rodziny nie zgłaszał takich uwag. Brak też takich zgłoszeń od użytkowników.

pozdrawiam
 

windsurfer

New member
Witam,
właśnie zbierałem się, żeby zapytać o to samo, a tu proszę, ktoś mnie uprzedził.
Mam 436 RXE i mam dokładnie takie same objawy - sam zastanawiałem się, czy to kwestia jakiś ustawień, ale niczego takiego nie znalazłem.

Kiki (a może ktoś inny) może jednak zgłębisz temat i poradzisz nam co robić (może faktycznie coś trzeba tylko przestawić), bo jak widać problem nie jest jednostkowy.

Pozdrawiam.
 

jezikk

New member
Podłacznie 436XDE do PC

Witajcie,

mam podobny problem co opisywany w watku http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4368&highlight=436+pc .

Mam PDP436XDE i kompa z grafika radeon 9600 i najnowsze stety ATI. Plazme podlaczam do kompa kablem HDMI->HDMI->przejsciowka HDMI->DVI.

Niezaleznie jak kombinowalem ne udalo mi sie ustawic plazmy aby poprawnie wyswietlala obraz. Albo stery ATI wogolenie nie widza PDP, albo rozdzielczosc jest 720x400 (cos kolo 400). Ponadto odswierzanie na pdp zmienia mi na 30Hz i nic sie nie da ogladac bo obraz to szatkownica.

Mam tak:
- monitor podlaczony po DSUB i jest zdefinioowany jako ekran 1 o rozdzielczosci 1280x1024
- PDP kablekiem dvi-hdmi

W ustawieniach mam wlaczony i monitor i plazme. Ale ani przy starcie systemu, ani przy pracy nie widze obrazu na pdp albo jest on taki jak wspomnialem. Pomijam fakt ze czasem trzeba kilka razy kompa restartowac, a plazme wl/wyl aby kom ja zobaczyl.

Moze ktos mial juz podobne przejscia i umie cos poradzic ?? Walcze z tym juz od kilku dni i ciagle efekty marne. Z tego co wyczytalem na forach to juz kilka osob mialo podobne problemy ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi czy i jak im sie udalo.

dzieki za wszelkie pomocne sygestje, pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
napisz do Blackninja na priv- on wczoraj testował komputery z tą plazmą
pewnie - pomoże bo jest na bieżąco.
pozdrawiam
 

bikeros

New member
moje duszki

Witam. To co niektórzy piszą na temat pozbywania się lub unikania duszków w pierwszych 100, 300, czy 500godzinach jest bardzo dziwne. Czy tak renomowany producent jak Pioneer sam na to nie wpadł i nie "wygrzewa" swoich ekranów na etapie produkcji? Klient musi sam włączać "śnieg" na noc i wygrzewać swój ekran za ~14 tys zł ? Pomijam zużycie energii, prawie 300W.
Jak to dziś poczytałem (przyznaje - pierwszy raz) to mi ręce opadły.
Kupiłem TV za tyle kasy i miałem nadzieję, że nie będę miał żadnych problemów.
A tu dzisiaj w moim 436 xde również (po 2 miesiącach używania) zauważyłem wypalone loga TVP oraz trójkącik z wiekiem. Odbiornik był nówencja (DSV) Generalnie oglądane były wszystkie stacje, po 3-4 godziny dziennie na ustawieniach standardowych kontrast~40% save energy - standard.
Po przeczytaniu Waszych doświadczeń mam następujące wątpliwości.
1. Jak to możliwe, że po "wygrzaniu" ("dotaciu") na ekranie już nie pozostają duszki ? Czy to możliwe ?

2. Czy pozbywanie się duszków białym ekranem, bądź śniegiem na dużym kontraście nie powoduje znacznego zużycia telewizora ?


Generalnie, to jestem załamany. Kupiłem najlepszy TV na rynku mając nadzieję, że posłuży mi co najmniej 10 lat a po 2 miesiącach powypalane loga. Co to będzie po 2 latach ?

Pozdrawiam.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Problem duszków stoponiowo znika. W tej chwili (po 6 miesiącach) jest u mnie praktyczne mało zauważalny. Tyle na pocieszenie... A czemu tak jest? Trochę ogranicznia techniczne, trochę niedoróbki konstrukcji panela. Ale pisało na ten temat masę rzeczy wcześniej, nie będę się powtarzał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jeśli prawidowo uzytkujesz plazme w pierwszym okresie uzytkowania nie wypalaja się żadne powidoki.
Są też już specjalne softy do ich usuwania.
Ale jakość nawet po pół roku jest bezkonkurencyjna.
pozdrawiam
 

dejot

New member
kiki napisał:
witam
Jeśli prawidowo uzytkujesz plazme w pierwszym okresie uzytkowania nie wypalaja się żadne powidoki.
A co według Ciebie ma niby oznaczać to "prawidłowo"? Bo według mnie to znaczy oglądać normalnie, bez przesadnie mocnego jarania ale też i bez przesadnego zjeżdżania z kontrastem i jaskrawością poniżej połowy skali, bez przesadnego pieszczenia się z telewizorem, bez oglądania bladego i mdłego obrazu. Można też powiedzieć że prawodłowo, to tak jak producent ustawił wszystko w trybie "standard". Standardowo czyli nomalnie, jak normalnie to chyba też prawidłowo. Niestety ale nic na ten temat nie ma w instrukcji. Ani o docieraniu ani o czasie jego trwania a prawda jest taka, że po często doradzanych tutaj 300-500 godzinach takiego docierania logosy wpalają się nadal. Wychodzą ale też można je usuwać, czyli jeszcze ciągle panel jest podatny na zmiany a więc nadal nie jest dotarty. Moim zdaniem dopiero po 1000 godzinach pracy zjawisko zaczyna znacznie się zmniejszać lub całkowicie nie występować.
Są też już specjalne softy do ich usuwania.
Jak już o tym kolejny raz wspominasz (wyżej również) to może wreszcie podasz ludziom jakieś konkrety. Co, gdzie i jak? Wiesz albo nie - krótka piłka, a nie ciągłe niedomówienia i opowieści o załatwianiu nieistniejącego softu od Pioneera. Cenię klarowne i konkretrne rozwiązania i odpowiedzi.
Ale jakość nawet po pół roku jest bezkonkurencyjna.
Czyli jakość po roku już znacznie zdechnie? ;)
pozdrawiam [/quote]
 

KKuba

New member
Bez reklam
Moim zdaniem (zazanaczam, że moim). Myśle, że problem polega na niedopowiedzeniu. Telewizory Pioneera są naprawde znakomite, za wyjatkiem duszków. Osobiście o duszkach wiedziałem, znałem przyczynę, potrafiłem z nimi walczyć. Generalnie to mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza, bo wiem kiedy to się dzieje i co z tym robić. A z drugiej strony jakość obrazu rekompensuje problemy. Ale... Ja od początku o tym wiedziałem. Odnoszę po prostu wrażenie, że nie wszystkim to powiedziano. I chyba tu jest problem. Można sobie trwale uszkodzić panel bez tej wiedzy. Nie mówmy, że problemu nie ma, tylko prawdę, że problem jest, ale do opanowania. Zresztą teraz problem sam się rozwiąże, bo najnowsze panele 42 calowe pochdzą z byłej fabyrki NECa - duszki nie są na nich tak widoczne. Ale uważajcie na 50.. ;)
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
Pioneer 436SXE-T

Witam


Stoje przed wymiana plazmy nad nowa (z Panasonica 37") i znalazlem na jeden z aukcji wyzej wymieniony model. Jest on nie uzywany z lekko peknieta odbuowa i 12 miesieczna gwarancja.

Moje pytania:

1. Czy bedzie on lepszy od Samsunga 42Q7HD lub Panasonica 42PX60 - prawdopodobnie tak
2. Czy nie potrzebuje on juz zadnego dodatkowego tunera/urzadzenia aby odtwarzac HDTV? Gdzies wyczytalem ze takowe cos jest potrzebne
3. Czy mozna podlaczyc go do komputera? Tzn czy ma PC Input - bo nigdzie sie nie doczytalem


Bardzo prosze o szybka odpowiedz (auckja konczy sie za 4 dni)

Pozdrawiam i dziekuje
Daniel
 

mystic

New member
Hotest napisał:
Jest on nie uzywany z lekko peknieta odbuowa i 12 miesieczna gwarancja.
Czy jesteś pewien, że oprócz tej pękniętej obudowy nic mu nie jest poważeniejszego? Jakaś przyczyna takiego stanu musi być? Kto jest gwarantem sprzedawca czy Pioneer Polska czyt. DSV. Jeśli ten drugi to istnieje możliwość, że gwarant nie uzna Ci ewentualnej reklamacji tłumacząc, że panel ma uszkodzenie mechaniczne, które może być przyczyną np usterki. Może zastanów się lepiej, rozważ za i przeciw by nie popełnić błędu. Taki tv to dość droga "zabawka" po co żyć w stresie? Ja bym nie zaryzykował raczej, wolał bym coś dołożyć, dozbierać ;). Nie zrób błędu. Może warto za to co masz kupić panasonika 42pv600e, to wypaśna plazma, powinieneś być z niej równie zadowolony jak z pionka, a może nawet bardziej.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
Hmmm, zakladajac ze ta plazma ma kosztowac ok 3.500-4.000 zl to zastanawialem sie czy nie warto.

Niestety u mnie chyba sa inne modele (mieszkam w UK) ... byc moze odpowiednikiem proponowanego przez CIebie PV600e jest PX600??

A co odnosnie wymienionego przeze mnie Samsunga 42Q7HD?


Wracajac do tego Pionka? jaka jest odp na pkt. 2 i 3? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
niestety każda jaskółka wiosny nie czyni.
Nie każda okazja jest dobra. To sa produkty wrażliwe. Dlatego nie wolno ich nawet przewozić na leżąco. Obudowa sama nie pękła . Mogą być uszkodzone delikatne części . Oczywiście decyzja należy do Ciebie ale nawet kwota już nie mała. Chyba że prowadzisz zakład napraw i potrzebujesz na części.
pozdrawiam
 

Hotest

New member
Thx

Wielkie dzieki. Tak czy inaczej odposcilem sobie.


Moze macie jakies propozycje?

w 80% bedzie to sygnal z komputera wiec musi miec PC-in (cyfre ogladam poprzez SS2), sporadczynie DVD - nigdy freeview.

Chcial bym nie przekroczyc 8000 zl.... a z tego co sie orientowalem to Panasonic 42PX600 kosztuje troche wiecej .... Nowy Pioneek tez odpada ze wgledu na cene, no chyba ze na prawde warto dodac? Problem w tym ze i tak za rok pewnie wymienie na wiekszy ....
 

mystic

New member
PX600 to odpowiednik naszego PV600, różnią się tym że w przeciwieństwie do PV60 mają slot na kartę SD oraz wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej, co w Twoim przypadku (mieszkasz w UK) powinno mieć duże znaczenie. W Polsce dokładać byś nie musiał, a wręcz byś jeszcze zaoszczędził na dobre DVD z upskalerem i hdmi CENY więc nie sądze by w sklepach www u Ciebie było drożej.

Wiodziałem ten panel live, i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie i choć sam mam pioneera i jestem z niego również super zadowolony to dokonując teraz wyboru nie wiem który bym wybrał, zapewne gdyby brakowało mi parę złotych do pionka na 100% bym wziął tego panasa.

pozdrawiam serdecznie
 

Hotest

New member
Nie takie proste

Tak sie sklada ze w UK model 600 zaczyna sie od £1500F co daje 8550 po minimalnym kursie. Rozumiem ze Samsunga mam sobie odposcic?? Dlaczego nikt sie nie wypowie na temat Samsunga? :)


Poza tym intresuje mnie jedynie wersja z podstawka :) tzw. Table Stand - ze wzgledu na miejscie gdzie stala dokadnie stara plazma Panasonica (btw - bylem bardzo zadowolony - rozdzialka SD)

Moze znacie jakis szanowany sklep w PL gdzie moglbym zamowic dostawe do UK :) i zaplacic karta?

A ciagnac temat dalej: o jakich dodatkach mowisz (dvd / upscaler / hdmi ) - cos konretnego?
 
Do góry