Screenshoty

skalmen

New member
i dalej jeszcze king kong

rsz__dsc1543.jpg
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bardzo ładne screenshoty, na ustawienie kolorów nie licz - aparat zawsze przekręci kolory.

Na przyszłość podawaj jeszcze parametry ekranu oraz model aparatu.
 

skalmen

New member
no to jeszce kilka tym razem oprócz konga ,ja robot, aparat to Nikon D90 16-85 VRII DX ED, ekran firmy Suprema przekatna 92" powierzchnia mat gray ,gain 0,8, odległośc od ekranu ok 3m

picresized_th__DSC1577.jpg

picresized_th__DSC1583.jpg
 

z3

New member
Bez reklam
A jakie masz ustawienia projektora?

OT: rzeczywiście FF mógł przekłamywać, nie wiedzialem tego, korzystam z wielu komputerów i na żadnym nie wystąpiły takie objawy.
 

skalmen

New member
projektor to optoma hd800x, jesli chodzi o ustawienia to napisz co dokładnie masz na mysli bo jest ich tam całkiem sporo, z podstawowych:

przysłona 5
kontrast 51
jasność 49
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tak se oglądam obrazki i niebiesko jakoś, ale parę postów wstecz wyjaśnienie... :)

B.T.W. Jestem ciekaw porównania nowych Optom (20, 200X) z 800X.
 

timonek

Member
Bez reklam
dread napisał:
Jeśli chodzi o te dwie fotki o których wspominałeś to pisałem, że te akurat są ciemniejsze niż w rzeczywistości, ale porównując do oryginalnej klatki z płyty nie widzę utraty szczegółów obrazu w ciemnych obszarach np. widzę wyraźnie na swoim monitorze odstępy pomiędzy poszczególnymi kamieniami ogrodzenia w cieniu na fotce z domem, którą tutaj wrzuciłem. To samo np. przedostatnia fotka z pieskiem-aniołkiem i boczna ściana...

Juz wiem ogladalem te fotki na innym komputezrze i wszystko jest teraz super teraz jest tak jak powinno byc i wszytsko jest widoczne ,a co do tej fotki z psem aniolem co piszesz to wtedy ja wogoel nie widzialem co tam jest dopatrywalem sie i ecale nie wiedzialem co ma byc na tym zdjeciu a teraz widze dokladnie i jesdcze nawet dokladnie te kamienie na scianie wiec albo to wina tamtego komputera albo monitora sam nei wiem ale sparwa jest u mnie zamknieta wiem teraz ze to wina z mojeje strony to chyba tyle.
 

skalmen

New member
tak to z bluray, cho musze powiedziec że ripy nie są drastycznie gorsze 1080p z mkv praktycznie różnica niezauwazalna do orginału , tylko dzwiek zawsze gorszy bo max to dts, przy 720p juz widac wieksza różnice mimo że ps3 skaluje to do 1080p
 

skalmen

New member
wiatrak napisał:
Tak se oglądam obrazki i niebiesko jakoś, ale parę postów wstecz wyjaśnienie... :)

B.T.W. Jestem ciekaw porównania nowych Optom (20, 200X) z 800X.
kolego wiatrak zapraszam dio siebie na projekcje nażywo mieszkam w redzie więc niedaleko, mozesz sie przekona na żywo o różnicy miedzy screenshotem a orginałem:mrgreen:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dzięki, może kiedyś uda się skorzystać z zaproszenia...

Jaka może być różnica wiem, robiłem se "skrinszoty" Nokią 5310... :D:D:D

BTW, też z King Konga i też sceny z postów 143 i 145... ;)
 

skalmen

New member
Kolego Z3 specjalnie dla ciebie ustawienia mojej optomy po kalibracji zgodnie z zaleceniami stronki projectorreview.com, i delikatnych madyfikacjach wlasnych:
picresized_th_IMGP5446.jpg

picresized_th_IMGP5447.jpg

picresized_th_IMGP5448.jpg

na tych zdjeciach doskonale widac jak aparat podbarwia kolory na niebiesko , na ekranie menu projektra ma idealnie białe napisy bez zadnych przebarwien, a i aparat to pozyczony pentax :-D
 
Ostatnia edycja:

To_masz

New member
też stawiam na balans bieli, jeśli możesz - z projektora wyświetl białą planszę i na jej podstawie ustaw balans bieli (ja w swoim 5cioletnim cyfraku olympusa mam coś takiego - Ty tym bardziej w nowszym powinieneś mieć taką funkcję)

pozdrawiam
 

BoDeX

New member
obrazki ładne, ale dużo większym wyzwaniem byłyby plansze testowe.

Gdyby ktoś z Was jeszcze nie miał , to już ma ...
http://www.sendspace.com/file/uxgnhy

~ 40MB , rozpakować i wypalić na DVD jako iso (obraz płyty)
Jest to zestaw niezbędny - zapisany jako AVCHD - do odtwarzania
na Blu-ray .

Jak u Was wygląda sprawa z overscanem ???
 

dread

New member
Bez reklam
Kolorystycznie już sporo lepiej, ale rzucają mi się mocno w oczy otoczki wokół krawędzi (szczególnie te dwa ostatnie zdjęcia), które są skutkiem zbytniego wyostrzenia obrazu.
 
Do góry