Screenshoty

Fanek

New member
Bez reklam
Tidus widać że projektor ma potencjał, ale nie widać tego potencjału na fotkach wdg. mnie.
to encode czy pełny bluray ? 1080p ?
Spróbój może jakieś filmy gdzie jest jaśniej i jest więcej kolorów.
np. Lost, fast furious bryczki, nowy Indiana Jones
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Robienie fotek w jasnych scenach jest łatwe jak barszcz. Największym problemem jest moim zdaniem robienie ładnych i adekwatnych fotek w scenach ciemnych lub bardzo ciemnych. Przyznam, że zależało mi na pokazaniu wysokiego kontrastu, poziomu czerni. A przy tym, żeby nie znikały detale a twarze nie błyszczały.

Coś dzisiaj znajdę bardziej kolorowego, aczkolwiek mówię, największym wyzwaniem było dla mnie uchwycenie ultradynamicznych ciemnych scen w HD350.

PS. No i jeszcze jedno - nie chodzi mi o to, żeby pokazać w screenshotach piękne ujęcia z filmów, a raczej, by pokazać jak projektor sprawdza się w praniu. Przy ujęciach maksymalnie wymagających i brutalnie testujących jego kontrast. Screenshoty powinny mieć charakter utylitarny, a nie tylko estetyczny :)

 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
71284046.jpg



Filmik zrobiony techniką poklatkową. Postacie, a raczej kukiełki, ich ubrania, czy same pomieszczenia - wszystko to zostało zrobione ręcznie, a nie przy pomocy komputera. Świetnie się to ogląda... taki powiew świeżości przy obecnym zalewie animacji komputerowych.

Na płytce jest też wersja 3D, a do niej dołączone okularki, ale wyłączyłem to po minucie...




 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Henry Selick i wszystko jasne - to ten sam co zrobił Nightmare Before Christmas. Dreadowe fotki jak zawsze ekstra - dobre shadow detale.
 

dread

New member
Bez reklam
Tidus, po projekcji Coraline od razu wbiłem na imdb żeby sprawdzić czy Tim Burton nie maczał w tym palców... no ale jednak nie :)
Nightmare Before Christmas nie widziałem, ale po trailerze widzę, że trzeba to zmienić 8)
 

timonek

Member
Bez reklam
Mam pytanie czy to u ciebie w rzeczywistosci tak samo wyglada jak ja to widze bo ostatnio ogladalem ten film szkoda ze go nie mam jescze ale pamietam ze widzialem duzo wiecej szczegolow w ciemnych scenach mam np. na mysli fotke z koralina co siedzi przy talezu zjedzeniem to zdjecie jets dla meni za ciemne jakos, tak samo zdjecie 3 z domem w dali na dole slabo widac szczegoly.
 

dread

New member
Bez reklam
Część na pewno wyszła trochę ciemniejsza niż jest w rzeczywistości, część jaśniejsza (np. ta fotka z kotem, albo drugi plan w 4-tej od końca) - robiąc fotkę aparatem w ciemności nigdy nie zrobi się ideału... ale szczerze to u siebie na monitorze nie widzę jakiejś wyraźnej utraty szczegółów w ciemnych obszarach, no może poza pierwszą fotką...

Nie korzystasz przypadkiem z firefoxa v3.5 ? Wiele osób na niego właśnie psioczyło, że gubi detale, poniżej porównanie jednej z osób - po lewej IE8, po prawej firefox v3.5
 

Attachments

  • firefoximageproblem.jpg
    firefoximageproblem.jpg
    238,6 KB · Wyś: 63

z3

New member
Bez reklam
Nie róbcie ludziom wody z mózgu IE8 i FF3,5 dają taką samą jakość obrazów, chyba, że sobie ktoś przestawi coś.
 

dread

New member
Bez reklam
google twoim przyjacielem - firefox 3.5 dark photos/images... masę tego jest.

zresztą mozilla przyznała się, że jest to problem po ich stronie (np. tutaj).
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
u częsci osób firefox 3.5.2 rozwiązał sprawę, u częsci nie.
tymczasowe rozwiązanie dla tych drugich to wpisanie w przeglądarce: about:config
i zmiana wpisu: gfx.color_management.mode z 2 na 0.
 

timonek

Member
Bez reklam
dread napisał:
Część na pewno wyszła trochę ciemniejsza niż jest w rzeczywistości, część jaśniejsza (np. ta fotka z kotem, albo drugi plan w 4-tej od końca) - robiąc fotkę aparatem w ciemności nigdy nie zrobi się ideału... ale szczerze to u siebie na monitorze nie widzę jakiejś wyraźnej utraty szczegółów w ciemnych obszarach, no może poza pierwszą fotką...

Nie korzystasz przypadkiem z firefoxa v3.5 ? Wiele osób na niego właśnie psioczyło, że gubi detale, poniżej porównanie jednej z osób - po lewej IE8, po prawej firefox v3.5

Raczej nie wina przegladarki bo i na innej jest to samo poprostu jak ogladalem ten film to wiem ze w tych scenach bylo widac wiecej szczegolow wiec sie pytalem czy miedzy tym co widze na monitorze a ty w rzeczywistosci jest jakas duza roznica czy niebo to co ja widze na zdjeciahc a ogladajac film to jest dosc duza roznica.
 

dread

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o te dwie fotki o których wspominałeś to pisałem, że te akurat są ciemniejsze niż w rzeczywistości, ale porównując do oryginalnej klatki z płyty nie widzę utraty szczegółów obrazu w ciemnych obszarach np. widzę wyraźnie na swoim monitorze odstępy pomiędzy poszczególnymi kamieniami ogrodzenia w cieniu na fotce z domem, którą tutaj wrzuciłem. To samo np. przedostatnia fotka z pieskiem-aniołkiem i boczna ściana...
 

skalmen

New member
kilka fotek z projekcji, czy ktoś wie moze jak ustawic aparat zeby pozbyc sie zbyt duzej ilosci niebieskiego ? na zywo zdecydowanie barzdiej kolorowo i nie ma takiej dominacji niebieskiego jak na zdjeciach

picresized_th__DSC1544.jpg

picresized_th__DSC1547.jpg
 
Do góry