Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

tdx

New member
Bez reklam
Dzieki. Tyle że na logike tv z microdimmingiem powinien osiągnąć wyższy kontrast a w testach wyszło co innego. Wychodzi na to że decydując się na F66xx/F67xx otrzymujemy wyższe ryzyko cloudingu i nic w zamian:-(

Tak czy owak z obu testów wynika że TV jest bardzo dobry nawet wyciągnięty z pudełka daje radę :) nie wiem skąd takie różnice między testami kontrastów ale liczy się obraz nie liczby :)

Tam jak widać działa już zakłądka Films&TV


Co do modeli z microdimmingiem to też jakoś tragedii nie ma są na forum osoby które go mają i nie narzekają na clouding
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Owszem większe jest lepsze :) ale przed zakupem zobacz ten TV. Ja niestety nie bawiłem się 50" tylko 55"
 

gebo:)

New member
46F6640 kłopot

Posiadam 46F6640 od prawie 3 miesięcy kilka słów mogę o nim powiedzieć. Zaczęło się od wielkiego entuzjazmu, wiary w markę i zrozumienie że to nowy model stąd wyzwania softu wieku dziecięcego itp. Ale jestem po aktualizacji czwartego czy piątego softu, a problemy nie znikają. Pewnie powiecie, że kolory to kwestia gustu ale mi osobiście mocno przeszkadza przewaga czerwieni, różu i niebieskiego. Moim zdaniem lipa oczekiwałem więcej. Nie jestem zwolennikiem LG, ale w tych Tv przynajmniej na początku można sobie krok po kroku wszystko skalibrować poprzez program umieszczony w instalacji początkowej. A tu w TV za 4000 klocki szukaj, kombinuj, czytaj fora. Nie wiem czy też u Was podczas np. reklam gdy każda reklama jest inaczej kręcona ( oświetlenie, plener, może inna metoda techniczna kręcenia część reklam, czy filmów jest mocno zamglona wcześniej na plaźmie tego nie widziałem. Ale tematem który przelał u mnie czarę goryczy jest przesunięcie foni względem wizji na youtubie.( pal sześć brak fonii po zmianie rozdzielczości na TVN Player z tym już się oswoiłem) Duża część teledysków nie ma synchronizacji wizji z głosem :-( np. looknijcie czy u Was jest ok na teledyskach np. Sylwia Grzeszczak " Małe rzeczy ", Depeche Mode " Walking in my Shoes 2009 hdtv", Jula "Nie zatrzymasz mnie". Praktycznie co 6 teledysk ma rozjechany głos niezależnie od wykonawcy. Nie wiedzieć czemu pilot uniwersalny czasem działa na dekoder STB HD ( cyfra+ ) a czasem nie i nic że konfiguruje od początku ustawienia próbując przywrócić go do życia. Czy naprawdę nikt nie ma takich objawów. Dziś wrócił Tv z serwisu zresztą już drugi raz, technik wymienił płytę główną, a youtube nadal nie działa tak jak powinien. W Sklepach ten model ma ten sam problem - sprawdzałem ( inne modele chodzą ok - F7000, czy F 6500). Macie na to jakąś receptę? PS. Jedno muszę przyznać design super, ale co z tego. Lepiej chyba było kupić 46F6500 (również mam ciemne rogi na jasnej planszy i białe plamy na przy ciemnym tle).
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie jestem zwolennikiem LG, ale w tych Tv przynajmniej na początku można sobie krok po kroku wszystko skalibrować poprzez program umieszczony w instalacji początkowej.

A próbowałeś "kalibrować" TV LG w ten sposób? :) możesz jechać suwakiem od 0-89 w skali do 100 a 90 spowoduje taki skok że nie wiadomo co zrobić polecam przetestować :)

A tu w TV za 4000 klocki szukaj, kombinuj, czytaj fora. Nie wiem czy też u Was podczas np. reklam gdy każda reklama jest inaczej kręcona ( oświetlenie, plener, może inna metoda techniczna kręcenia część reklam, czy filmów jest mocno zamglona wcześniej na plaźmie tego nie widziałem.
Niewiele jest TV które z pudełka dobrze świecą ale o dziwo te modele w testach bez kalibracji radzą sobie całkiem nieźle :)

Samsung UE46F6800 [Review] - FullHD

Samsung F6800 (UE40F6800) 3D LED Television Review | AVForums.com - UK Online



A model tej plazmy?

Ale tematem który przelał u mnie czarę goryczy jest przesunięcie foni względem wizji na youtubie.( pal sześć brak fonii po zmianie rozdzielczości na TVN Player z tym już się oswoiłem) Duża część teledysków nie ma synchronizacji wizji z głosem
Przy każdej aplikacji którą stalujesz jest mail pomocy technicznej nie wiedziałem tam żadnego maila samsunga to chyba znaczy że nie oni tworzą oprogramowanie :)
zapraszam na stronę SAMSUNG Developers

Dziś wrócił Tv z serwisu zresztą już drugi raz, technik wymienił płytę główną, a youtube nadal nie działa tak jak powinien.
To był powód oddania TV do serwisu?

Lepiej chyba było kupić 46F6500 (również mam ciemne rogi na jasnej planszy i białe plamy na przy ciemnym tle).

Poważnie?


 
Ostatnia edycja:

gebo:)

New member
46F6640 klopot

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie jestem technikiem i nie znam sie na stronie sprzętowo- programowej swojego TV. Dla mnie jako klienta TV ma zwyczajnie działać ( aplikacja zainstalowana przez soft od producenta). Nie kupuję sprzętu żeby dociekać jak poprawić pracę Youtuba, TVN playera czy innych aplikacji. Po to jest infolinia samsunga żeby takie zgłoszenia przyjmowała i reagował na zgłoszenia. Na moje zgłoszenie zamówili mi serwis, ten stwierdził że problemem jest płyta Tv, niestety po wymianie nadal mam rozjechany głos z wizją. Przyznasz że nie jest to normalne i ciężko ogląda się taki teledysk. Myśle że jeśli inni nie skarżą się na ten mankament to może go nie mają, co by znaczyło, że problem dotyczy mojego konkretnego Tv. Wybór Samsunga nie był przypadkowy nadal uważam, że to solidna firma, ale w moim przypadku za dużo było drobiazgów które wpływają na całość. Czy sprawdzał ktoś może te teledyski na swoim sprzęcie? Nie rozjeżdżają się na 46F6640 ? Na innych urządzeniach które mam w domu chodzą ok ( Sony BDP S-490 czy blu- Ray'u Samsunga, o TV F7000 czy F6500 już wspominałem.
PS.
Kwestia kolorów to rzecz subiektywna mam tego świadomość.
Pozdr.
 

fausto1

New member
Bez reklam
witam, roznica miedzy 6400 a 6500 to jest cmr 200 hz a dla drugiego 400 hz. Gdzie jedynie mogę zaobserwować ową roznice? w filmach 3d?
 

tdx

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Niestety nie jestem technikiem i nie znam sie na stronie sprzętowo- programowej swojego TV. Dla mnie jako klienta TV ma zwyczajnie działać ( aplikacja zainstalowana przez soft od producenta). Nie kupuję sprzętu żeby dociekać jak poprawić pracę Youtuba, TVN playera czy innych aplikacji. Po to jest infolinia samsunga żeby takie zgłoszenia przyjmowała i reagował na zgłoszenia. Na moje zgłoszenie zamówili mi serwis, ten stwierdził że problemem jest płyta Tv, niestety po wymianie nadal mam rozjechany głos z wizją. Przyznasz że nie jest to normalne i ciężko ogląda się taki teledysk. Myśle że jeśli inni nie skarżą się na ten mankament to może go nie mają, co by znaczyło, że problem dotyczy mojego konkretnego Tv. Wybór Samsunga nie był przypadkowy nadal uważam, że to solidna firma, ale w moim przypadku za dużo było drobiazgów które wpływają na całość. Czy sprawdzał ktoś może te teledyski na swoim sprzęcie? Nie rozjeżdżają się na 46F6640 ? Na innych urządzeniach które mam w domu chodzą ok ( Sony BDP S-490 czy blu- Ray'u Samsunga, o TV F7000 czy F6500 już wspominałem.
PS.
Kwestia kolorów to rzecz subiektywna mam tego świadomość.
Pozdr.

Najchętniej zobaczył bym Twój TV ale nie wiem skąd piszesz ;)
Jeśli aktualizowałeś soft i resetowałeś smart hub i mówisz że nie masz lip sync to faktycznie coś jest nie tak rozumiem że chodzi o dźwięk gdy leci z TV
Gdy włączysz tryb GRA też tak się dzieje? MENU>>SYSTEM>>Ogólne>>TRyb gra
 

tedi111

New member
Witam wszystkich też posiadam Samsunga 55F6640 podzielę się swoją opinią posiadam go już prawie 2 miesiące powiem szczerze nie jestem zadowolony nadal mam problem z kolorami czerwony niebieski ustawiałem wiele opcji i nadal nić i jest jeszcze jeden problem przy ciemnych scenach na obrazie występują tak jakby czarne kropki gradacja szumy obraz nie jest czysty i nie jest ostry sygnał posiadam z C+ może macie na to jakiś sposób
 

gebo:)

New member
Najchętniej zobaczył bym Twój TV ale nie wiem skąd piszesz ;)
Jeśli aktualizowałeś soft i resetowałeś smart hub i mówisz że nie masz lip sync to faktycznie coś jest nie tak rozumiem że chodzi o dźwięk gdy leci z TV
Gdy włączysz tryb GRA też tak się dzieje? MENU>>SYSTEM>>Ogólne>>TRyb gra

Witam ponownie,
TDX dzięki za chęć pomocy, pochodzę z Łodzi więc ciężko byłoby Ci looknąć TV. Ale dzięki za chęci.
Wracajac do tematu głos rozjeżdża mi się z wizja na Youtubie. cyt. " Duża część teledysków nie ma synchronizacji wizji z głosem :sad: np. looknijcie czy u Was jest ok na teledyskach np. Sylwia Grzeszczak " Małe rzeczy ", Depeche Mode " Walking in my Shoes 2009 hdtv", Jula "Nie zatrzymasz mnie". Praktycznie co 6 teledysk ma rozjechany głos niezależnie od wykonawcy." spójrz proszę czy też masz ten problem. problem zgłosiłem do Centrum Samsunga wiedzą o problemie. Już ktoś inny też to zgłaszał. Z tego co się zorientowałem problem dotyczy mojego konkretnego modelu 46F6640. W sklepie na innym TV 46F6640 również nie działał youtube tak jak potrzeba, o czym wspominałem wcześniej. Na F7000 nie było problemu. Ciekawe czy na 46F6650 czy 46f6670 też jest ten problem ( modele bliźniacze ).

PS.
Kolego z postu wyżej 55F6640 do kolorów niestety musisz się przyzwyczaić też mnie to wkurzało również mam nienaturalne kolory, serwis twierdzi że normalne , mam się nie czepiać. Pozostaje Ci kalibrować , kalibrować i się wkurzać. Znajdziesz dobre ustawienia daj je na forum. Z forum wynika że ludzie nie narzekają na kolory w modelach f 6500 i f6800 może dlatego że robione są w Korei (o ile się nie mylę ) A może poprostu za dużo wymagamy. Wiem jedno kolory to kwestia gustu, ale ja nie jestem z nich zadowolony.
 

dan_385

New member
Witam,
coś mało pozytywne opinie ostatnio o tym f6640 - chciałem iść jutro do MM i kupić go w rozmiarze 55 razem z soundbarem za 5.499 pln i jeszcze szczęścia spróbować w akcji ustrzel zakupy i teraz zastanawiam czy nie lepiej kupić dużo tańszego 55f6500, biorąc dodatkowo ubezpieczenie na 5 lat za 1200 pln ? :?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Moim zdaniem szkoda kasy na dodatkowe ubezpieczenia?.Za pięć lat kupisz inny TV być może będzie to Oled?.Teraz kup 55f6500 i będzie ok.
 

dan_385

New member
tylko widzisz mam złe doświadczenia, szukam nowego tv bo moje 40b650 podczas przeprowadzki dostało "strzała w ekran" i do kosza się nadaje :-( zawsze na swoje maluchy krzyczałem żeby uważały na tv a tu jak analizuję sam najprawdopodobniej podczas pakowania/rozpakowywania sobie "niespodziankę" sprawiłem :) i teraz te maluchy tatę namawiają żeby bramkę strzelił bo nowy tv wygra :)
 

robnel

New member
Analizując cały temat wychodzi na to że 55F6500 to dobry wybór.
Zastanawialem się wcześniej nad 60F5500 (wiadomo 5cali robi różnicę :)
Co myslicie o 55F6500 vs 60F5500.
Interesuje mnie obraz dobrej jakości (3D naturalnie też), możliwość pogrania czasem.
Jak myślicie odpuścić sobie plazme?
ps. F8000 jest wspaniały..... ale cena :(
 

krumar35

New member
kolor, odległość, "czy obraz bajka jest w Philipsie"

Witam szanownych forumowiczów.

Mam ważne pytanie do użytkowników serii 46 cali f6xxx. Wprawdzie już ktoś o to pytał, tylko nie było żadnej odpowiedzi. Może teraz byście Panowie napisali.

Mianowicie:
1. jak wygląda sprawa oglądania z odległości 2m-2,2m tego tv? Jak prezentują się kanały sd, no i czy nie widać pikselozy mając dek. nc+?

2. Czy potwierdzacie Panowie to, bo gdzieś tutaj wyczytałem, że kolory w f6xxx są zbyt różowe/niebieskawo-purpurowe (po prostu nienaturalne, trudne do zmiany i pozostaje przyzwyczaić się do nich) zauważalne np. na kolorze twarzy (wpadające w róż a nie w kolor cielisty)?

3. Czy to prawda słysząc obiegowe opinie niektórych forumowiczów innych for, że sam obraz w Philipsie serii PFL6008/7008 to "bajka" w porównaniu z Samsungiem serii f6xxx?

Mam daleko do najbliższego sklepu więc nie mogę tego sam sprawdzić, stąd te pytania do bardziej wtajemniczonych.
Dziękuję wszystkim za odpowiedź i pozdrawiam.
 
Do góry