Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

qwer23

New member
@krumar35:

ad. 1 Mam co prawda 40F6500 (od ok. 2 tygodnie, przesiadka z 19''), ale nie jestem w stanie z odległości ok. 2m patrzeć na 40'' obraz z SD (głównie tvp-info), więc go sobie zmniejszyłem do mw. 32'' cali i wygląda przyzwoicie.

ad.2 Faktycznie kolory domyślnie (na trybie naturalny) są lekko różowawe (twarze), najgorzej to wygląda na przywołanym wcześniej tvp-info, na innych kanałach jakoś mniej lub wcale rzuca się w oczy. Jak mi przeszkadza przestawiam sobie tryb na film i jest dobrze. Generalnie tv da się dość łatwo skalibrować.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Nie przesadzaj, ja oglądam filmy i jakoś wogole nie widzę czarnych rogów a mam 6640

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

Grendel

New member
Mam w domu 5-letniego Sharpa 37XL8E podświetlanego CCFL i dopiero teraz zauważyłem występujące w nim ciemniejsze rogi (choć mniejsze niż w Samsungach serii F). Chodząc po sklepach od kilku tygodni natomiast, ciemniejsze rogi w Samsungach zobaczyłem dopiero po przeczytaniu o nich na forum.
Myślę więc, że w normalnym użytkowaniu nie będzie to przeszkadzało. Zakup tv coraz bliżej ...
 

WojtR

Member
Bez reklam
No wlasnie to jest czepianie sie.
Ogladalem w media exp ue46 f6650 czy jakos tak i zadnych ciemnych rogow nie widac.
Tylko na 6400 cos tam widac ale caly czas patrzac na rogi ekranu zamiast na film :lol:

To nie jest czepianie się tylko wmawianie sobie , że garbaty jest prosty , jeśli na 5 innych modeli marek nie ma ciemnych rogów a akurat ten model ma to jest zwyczajnie bubel i tyle ale to tylko subiektywna opinia :D
 

Grendel

New member
A tam, czepiasz się. To nie jest bubel tylko cecha produktu :D.
Ja i tak wolę te ciemne rogi i półmatowy ekran serii F od błyszczącej powłoki i matrycy IPS w Sony W8.
 

tdx

New member
Bez reklam
to są videofilskie "czarne rogi" pozwalające poczuć magię starego kina....
I taki żarcik


sonyex720_large16.JPG

Sony EX720 review
 

WojtR

Member
Bez reklam
to są videofilskie "czarne rogi" pozwalające poczuć magię starego kina....
I taki żarcik


sonyex720_large16.JPG

Sony EX720 review


w sumie nie bardzo wiem co ma to zdjęcie pokazywać ... wstawiasz fotę recenzji TV bardzo budżetowego z średniej półki sprzed 2 lat , szkoda , że nie wkleiłeś jeszcze poziomu czerni i kontrastu ... zauważ , że parametry kontrastu i poziomu ma wielokrotnie lepsze niż tegoroczne cudowne konstrukcje typu ET60, W805, 6008 itd. :hihi: a i tak w mojej ocenie obraz np. w stosunku do ES7000 jest cieńki jak barszcz szczególnie jeśli chodzi o czerń ( .. no ale EX720 nie ma wygaszania ... )

Poziom czerni 0,08 cd/m2 po kalibracji 0,03 cd/m2
Jasność
207 cd/m2 po kalibracji 116 cd/m2
Współczynnik kontrastu 2588:1 po kalibracji 3867:1

jedynie czego nie mogę zrozumieć tego , że zrówno Ty jak i Kiki wyraźnie negujecie absurdalne wady Samsung-a i Philipsa , obiektywizm w tym zakresie marny jak ta matryca w tej serii .....

przypomina mi to czasy kiedy rząd tego Państwa usilnie stosując absurdalne akcyzy i cła próbował zatrzymać import strasznie starych niebezpiecznych kilkuletnich aut i zmusić społeczeństwo do kupowania np. Fiat Seicento bo ono było takie nowoczesne ...a potem pokazywano statystyki ile to osób ginie na drogach ..... tylko nikt nie dodawał , że Adolf w kilkuletnim szrocie otoczony poduszkami jadący niemiecką autostradę to się w sumie za bardzo nie ma z kim się zderzyć chyba ze swoi cieniem :hihi: .. a ten fantastyczny Fiacik nie dawał szans przeżycia przy jakiejkolwiek kolizji .... to auto z takim poziomem bezpieczeństwa nigdy nie powinno trafić na drogi ale nie zbaczajmy z tematu ...


images



więc uprzejmie Cię proszę jeśli coś jest wadliwe to nie próbuj sugerować , że tak nie jest i taki urok technologi bo ktoś w Samsungu ewidentnie próbuje zrobić ludzi w bambuko :)
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Praktycznie nie ma firmy produkującej tv, która nie chce zrobić potencjalnych klientów w bambuko.
Nie ma tv led bez wad i póki co niezbyt prędko się to zmieni.
Jedni "proponują" ciemne rogi, drudzy słabą czerń, jeszcze inni tragiczny soft itp. Albo wypisują w specyfikacjach cuda o SMART tv, którego to w praktyce nie ma. A jak jakiś tv działa dobrze i ma dobry obraz to producent "proponuje" cenę rodem z tragikomedii.
Takie jest życie i jesteśmy zmuszeni do wyboru mniejszego zła. Przymykamy oko na jedną "cechę" aby cieszyć się innymi zaletami urządzenia. Myślę, że nikt nie neguje wad poszczególnych telewizorów. Po prostu z jednymi da się żyć a inne są irytujące do tego stopnia, że lepiej zrezygnować z zakupu.
 

WojtR

Member
Bez reklam
oczywiście masz rację tylko chyba po to jest to forum , żeby ewidentne knoty piętnować i następny konsument jeśli się zdecyduje to z pełną świadomością a w sklepach kartki nikt nie powiesi ciemne rogi w standardzie :hihi:
 

tdx

New member
Bez reklam
WojtR to byl zart z sonym 720 grasz w gt5 to powinienes wiedziec dlaczego rogi sa ciemniejsze....

Napisales ze samsung to bubel z powodu ciemnych rogow, rozumiem ze latarki w roga sa juz ok?

Generalnie obraz akurat broni sie sam kazdemu polecam zobaczenie na zywo tv przed zakupem.

Wysłane z mojego GT-I9100
 

WojtR

Member
Bez reklam
Tdx ... latarki oraz ciemne rogi każde z wymienionych są do bani :)

ale jak chcą to potrafią ... choćby zeszłoroczna seria ES 7 i 8 sam znajomemu doradziłem jak ceny poleciały na końcówce w dół ... obraz perfekcyjny ani jednej chmurki w całkowitej ciemności , sprawdzane męczone i nie wiem może cudowny egzemplarz ale idealnie , czerń na tym LED-zie też ekstra

następny rok nowe serie i tutaj nagle przestali potrafić produkować porządny edge led :)

to co mnie wkurza najbardziej w tym roku to właśnie brak średniej dobrej półki są albo tańsze modele z licznymi wadami albo bardzo wysokie w zaporowej cenie wrzucając kamyczek w SONY to tak naprawdę jest 905 i potem co następny nawet bez wygaszania ze 100Hz matrycą w zeszłym roku był np. HX750 ... itd branż generalnie kasą nie śmierdzi wyniki producentów kiepskie i niestety w tym roku widać skok na kasę i oszczędności :)
 

farba

New member
Widzę, że latka lecą, a Samsunga ciągle to samo, czyli clouding, potocznie zwany latarkami. Ostatnio chodziła mi po głowie wymiana TV, ale jeśli nadal są takie jaja z chmurkami na ekranie, to szkoda kasy na wymianę, bo progres byłby żaden.
Lubię jasny, przejrzysty obraz, więc nie wchodzą w grę zabawy w ustawienia anty clouding, polegające na ostrym zjeżdżaniu parametrem podświetlania matrycy i ustawianie głębokiej czerni. Co z tego, że chmurki znikną, jak ciemne sceny będą nie do oglądania, ponieważ nie będzie nic widać.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
Do farba ... ale wyższe serie samsunga mają bardzo dobry obraz !!!

powtarzam godzinami testowałem ES7000 i obraz był perfekcyjny żadnych chmurek , ciemnych rogów itd. i to w absolutnej ciemności ... dlatego jestem zdziwiony takim zjazdem jakości przy nie najniższej serii ... oczywiście można powiedzieć , że jest jeszcze F7 i F8 tylko bez przesady nie może być tak , że trzeba wydać min 4 tyś PLN , żeby nie patrzeć na obraz z oczywistymi wadami :)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Widzę, że latka lecą, a Samsunga ciągle to samo, czyli clouding, potocznie zwany latarkami. Ostatnio chodziła mi po głowie wymiana TV, ale jeśli nadal są takie jaja z chmurkami na ekranie, to szkoda kasy na wymianę, bo progres byłby żaden.
Lubię jasny, przejrzysty obraz, więc nie wchodzą w grę zabawy w ustawienia anty clouding, polegające na ostrym zjeżdżaniu parametrem podświetlania matrycy i ustawianie głębokiej czerni. Co z tego, że chmurki znikną, jak ciemne sceny będą nie do oglądania, ponieważ nie będzie nic widać.
Kolego zapamiętaj Clouding to nie "latarki"-to są dwie różne sprawy...
 
Do góry