Samsung UE60J6240

peter1819

New member
Znalazłem sklep, w którym mają kilka sztuk tego modelu. Nówki sztuki. Opłaca się nadal kupić ten telewizor?
Czytałem testy i recenzje. Jak jest w końcu z tą matrycą? 100 czy nie? Bawiłem się trochę pilotem w sklepie. Coś mało płynnie chodzi menu. Jakąś taką zwłokę ma. Sprzedawcy też kręcą nosem i wciskają LG RGBW.
A tak propo. Alternatywą jest LG 58UH635V. Co prawda 60Hz ale RGB. Cena ciut wyższa ale przeżyje.
 

ypel

New member
Matryca 100% 100, jak pobawisz się w menu serwisowym możesz odblokować funkcję 3d i np. obsługę pilota bluetooth z serii j ;) osobiście sprawdzałem, testowałem i działa :) a sprzedawcy pewnie proponowali lg z serii 6507 :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź ze znacznie lepszym wyposażeniem na matrycy Va masz TCLa 60P60 za 3499 zł z kalibracją, Android 6,0, Kodi, MxpLayer, 4K, obudowa z aluminium, dostawa gratis. Wtyczki do Kodi wgrywamy gratis.
 

libermann

New member
Otóż to ypel, aż sobie konto założyłem.
Z uporem mi pociskano 55kę 6507(z dodatkami). Olałem.
Szukałem i po kilku upadkach zakupu tv, które już wyszły upatrzyłem sobie 60kę 6240 i nic innego.
Kupiłem wczoraj, odblokowałem 3D(mam 4 pary okularów, dwie swoje i dwie od ojca) i obsługę pilota smart(jajko ok, ten z płytką TM1360 nie działa w pełni). Matryca oczywiście 120/100 -jeżeli jest 3D to OCZYWISTE.

Świetny telewizor o ile się nie wsadza nosa w ekran w/g jakiś dziwacznych zaleceń("wpakujcie nos w kupę, żeby zrozumieć jak pachnie channel"). Przy odległości gdzie już czujemy jego zapach widać, że to fHD, nie 4k.

Nęcenie mnie HDR przy jasności 6507 wyśmiałem. Podobnie jak jego 100Hz matrycę i 4k(ale ok, dałoby przełknąć te rgbw tyle, że nie z IPS i tu się kółko zamyka).


Samsung po wpakowaniu nastawów kalibracji z wątku, które dodatkowo mi podpasowały pod gust chodzi jak powinien telewizor, a nie ściema na nóżkach z mnóstwem nowych skrótów działających na papierze, a z brakami w podstawowych zakresach jak rozpiętość tonalna, czy czerń/biel lub kontrast.
To co od..walają teraz to żenada.
7k, HDR kwadrat X extreme, mega countrost, mikro to, a tamto mega plus takie tam ekstra nowe LEDy(jak te co lutowałem 30 lat temu) i w domu co? Ecru zamiast bieli, popiół zamiast czerni, smużenie i gotowanie pikseli. A HDR jak w wyświetlaczu Audi do nawigacji.


Wiadomo -6240 klasa nie najwyższa ale bez ściemniania, że mamy orli wzrok i widzimy zakres kolorów większy niż systemy NASA nikogo obraz nie urazi.
Jest biel, jest czerń. Kąty... jak na VA nie będę się czepiał. Spodziewałem się gorszych po narzekaniach. Paprze się jakość jak obraz jest "za ukośny" by to w ogóle oglądać.
Działanie płynne, menu nieco przymula ale reszta ok.
Zaskoczyło mnie bezkolizyjne przesyłanie filmów z telefonu, na h6400 potrafią przycinać...

W sklepie obraz był kiepski, dostałem sztukę nówkę. Po ustawieniu w domu jestem zadowolony...

... a miałem już odpuścić Samsunga(chociaż co ciekawe h6400 mi się nie zakurzył zbytnio, ledwo co się da wyniuchać) na rzecz Panasa czy Sony ale wyszło jak wyszło. I dobrze.

KODI? Serio macie czas wertować zasoby, walczyć o dostępność i filmy? Jeżeli tak to ok, pozazdrościć. Dla mnie to za upierdliwe ale ja mam co robić.

Ogólnie polecam TV -kategoria cena/jakość/wielkość wychodzi świetnie. Pomijając nawet herce obraz jest klarowny i naturalny. Stał u mnie obok H6400 i C650(który akurat oba nosem wciąga lecz nie tak dramatycznie).

Wad matrycy, podświetlenia nie widzę na ten moment. Jest zaskakująco dobrze, mocno się zdziwiłem. Obudowa -w sklepie niezbyt wyglądał pokazowy, moja jest ok chociaż jakbym miał klasę określić to III liga, widać to dopiero z bliska.

Co nieczęste -ja lubię 3D, starszy synek też i co jakiś czas się tym cieszymy. Wcale nierzadko. Gładkie odblokowanie daje dodatkowy plus.
Smart ze względu na dzieciaki musiał być i to raczej znany i bezkolizyjny niż nowinka czy zawiechy co trochę.
Pomijając wszystko nie miałem problemów w tej kwestii na Samsungach.

Przydałoby się kilka bejrów ale... dal pieszczenia zmysłów. PIP jest -używam czasem(komp + TV).
Że nie "trendy 4k z HDR"? Łojej, serio ktoś myśli, że za 3-4k kupi coś pokazującego prawdziwy HDR na porządnej matrycy 4K?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że kupi TCL 60P6046 za 3499 zł.
Kodi 17 nie trzeba walczyć bo wgrywamy wtyczki gratis.
 

libermann

New member
Oczywiście, bo się zadeklarował czy oczywiście, bo Ty doradzasz i TCL jest "lepszy"?
Serio ludzie to kupują?
"Luminosité : 300 cd/m˛" + HDR 10 hahaha. HDR jak taśma stereo w magnetofonie mono. Jest? Jest. Gra? Nooo. Tylko jakoś nie stereo.


Wołanie kasy za wtyczki do Kodi byłoby delikatnie mówiąc nietaktem.
A dostępność materiałów i tak jest na Kodi dosyć płynna. Walka o niektóre treści potrafi zamęczyć. Miałem -mam -nie używam, fajnie, że się przypomniało to wywalę. Zależy co komu sen z powiek spędza -ślęczenie całymi dniami przed TV? To ok, kodi, netflix i będzie mało.

Ok, ma to zalety oczywiście ale dla Kodi bym nie kupił TCL(wcale bym go nie kupił), również nie kupiłbym np. Philipsa 6561(miałem zamiar ale mnie przezorność uchroniła), podobnie jakbym nie kupił dla urojonych 4k z HDR na "teoretycznie 100Hz" LG 6507.
Kodi sobie można dostawić na używce HTPC za 200-300-400PLN. I w diabła więcej, ba -nawet pograć w starsze tytuły.


Jak kto lubi. Na szczęście każdy sobie panem. Ja TCL bym nie kupił, bez względu na to ile rynku mają. Mają całą kopę -podobnie jak chińskie buble produkowane bez dozoru zawojowały świat.
A Bollywood to największa kinematografia świata. Czyli musi być super -tylu ludzi by się miało mylić?

Ok, mniejsza z tym ostatecznie. Napisałem co chciałem, wiem, że mam nieco inny charakter -nie lubię kupować obietnic bez pokrycia, a sprzęt do użytku.
A pleść o telewizorach na forach to chyba nie dam rady. Nudne na dłuższą metę. Każdy kto kupił jeden czy dwa wie czym pachnie specyfikacja na papierze, a czym oglądanie.
 

boxster

Member
@libermann
Napisz coś więcej kolego o odblokowaniu trybu 3D i pilota smart. Które opcje w menu serwisowym za te funkcje odpowiadają, jakich okularów używasz i jakiego pilota polecasz - chodzi mi o model obsługujący wszystkie funkcje.
Ja w chwili obecnej odblokowałem tylko BT.
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

qbatura

New member
Witam wszystkich.
Pytanie i prośba do Libermann.
Czy mógłbyś sprawdzić czy odblokowane 3D działa z oryginalnymi filmami z płyt BR? Wcześniej wyczytałem, że mimo odblokowania 3D w TV, odtwarzacze BR nie wykrywają TV jako 3d. (informacja bodajże ze stron niemieckich).
Nikt tego tu nie zweryfikował.
Z góry dziękuję.
 

peter1819

New member
Tivik zamówiony z sounbarem HW-K360.
Do odbioru na sobotę.
Hitachi poszedł do Żyda.

Jeszcze dwie sprawy.
Wiem, że było o tym gdzieś w wąrtku ale...
1. Jaki pilot multimedialny wykorzystuje 100% możliwości obsługi menue eu60j6240?
2. Czy orientujecie się czy planowana jest aktualizacja do Tizen 3.0 albo Tizen 2017?
 
Ostatnia edycja:

naimad71

New member
Tivik zamówiony z sounbarem HW-K360.
Do odbioru na sobotę.
Hitachi poszedł do Żyda.

Jeszcze dwie sprawy.
Wiem, że było o tym gdzieś w wąrtku ale...
1. Jaki pilot multimedialny wykorzystuje 100% możliwości obsługi menue eu60j6240?
2. Czy orientujecie się czy planowana jest aktualizacja do Tizen 3.0 albo Tizen 2017?

Saturn i soundbar gratis? :( Też spokojnie czekałem na poniedziałek, żeby jechać po tv bo były u mnie w Saturnie dostępne i doczekałem się, że zostały same ekspozycje (w całej Polsce), a potem jak już były nówki to brakło soundbarów i dobry deal przeszedł obok nosa.

Prośba do Libermanna na przyszłość (bo i tak kupię ten tv) - masz może gdzieś zapisane ustawienia ekranu? :blagam:
 

peter1819

New member
Napiszcie proszę czy dwa piksele świecące na czerwono można reklamować?
I jeszcze jedno w modelu UE60J6240 w MS dalej Option dalej MRT Option dalej EWBS SUPPORT macie na On czy Off?
I czy zmieniając w MS dalej Typ rozwija się lista Modeli Tv. Czy jak tutaj zmienimy na J6200 albo J6400 to mamy odblolowany drugi suwak?
Pomyłka. Tutaj zmienimy typ panela/matrycy.
 
Ostatnia edycja:

qba_lle

New member
Witam, zakupilem tv ue60j6240awxxh w neo24, zamawiając wyraznie prosilem o egzemplarz fabrycznie zapakowany nie interesowała mnie żadna powystawowka itd.
Telewizor przyszedl zapakowany fabrycznie, nie bylo widać śladów aby ktos go kiedyś wyciągał z opakowania.
Po pierwszym odpaleniu od razu widać wyraźną ciemna plamę srednicy ok 5cm w lewym dolnym rogu. W trakcie pierwszych testów zauwazylem takze 4 jaśniejsze smugi mniej wiecej w centralnej części matrycy widoczne tylko podczas wyswietlania ciemnych barw. Co polecacie w takim wypadku ? Naprawa gwarancyjna, wymiana na nowy czy odstapic od umowy mam na to niby 14 dni przy zakupach zdalnych.
 

Waldorff

Member
Zamówienie przez internet to spokojnie możesz zwrócić. Jeśli będzie opcja, że przyślą Ci drugi to jeszcze lepiej, ale w naprawy nie ma sensu się bawić zwłaszcza, że to nowy tv.
 

Anubis76x

New member
Czy zdarzyła się u kogoś sytuacja że między wyświetlaczem a szybą zaczęły pojawiać się ciemne plamy (kurz)?? czytałem że nie które serie Samsunga były obarczone tą wadą. Rozważam zakup tego TV ale boję się TV okaże się bublem.
 

yarpen

New member
Mam prośbę do kogoś z UE60J6240 o zdjęcie z menu serwisowego, dokładnie chodzi mi o zakładkę OPTIONS -> MRT OPTIONS i tam interesuje mnie najbardziej co jest przy FRONT COLOR (ale wolałbym screen całości bo możliwe, że w innym miejscu coś niechcąco przestawiłem)...
 

tedezonk

New member
Panowie skad nagle i to juz w kilku sklepach pokazal sie ten model Samsunga.
Do niedawna nie bylo go nawet na "Alledrogo" a tu taki wysyp.Ja go kupie dzieki podpowiedziom kilku uzytkownikow/za co dzieki,tylko czekam na promocje z jakims rabatem.Czy ktos wie moze co w trawie "piszczy"?
 

xR32x

New member
Taniej niz 2900zl - 3000zl raczej nie bedzie :)

A macie w swoich modelach tak ze gdy sa ciemne sceny to napisy robia sie ciemniejsze ? Tak jakby obraz sie sciemnial przy ciemnych scenach ?
 
Do góry