Samsung UE60J6240

Janek UK

New member
Jeszcze takie pytanie - czy UE60J6240 posiada jakiś dedykowany tryb gra "game mode"? Bo dzisiaj szukałem i się nie doszukałem.

P.S. Tv skalibrowany wg. linku podanego gdzieś tu na forum.
 

Malix7

Member
Posiada tryb gra, tylko nie jest on w ustawieniach obrazu tylko jak wciśniesz menu to druga zakładka od dołu chyba, system czy coś takiego.
Ja bym zostawił te 60" bo jak kupisz 55" to zaraz wyda ci się za mały :)
 

Paw3los

New member
50J 6240 z tego, co pamietam nie ma panela 120 Hz. Bierz 55 w 4K i bedzie ok. Nawet, jak sygnal jest 1080p, to TV go skaluje i jest dobrze nawet z bliska.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

bartoleq

New member
Zdaje się system > ogólne > i tam jest tryb gra.
Za bardzo to jest ukryte jak dla mnie, bo ja mam przez kino domowe podpiętą ps4 i ciągle musze ręcznie przestawiać.
 

kubik20

New member
A powiedzcie czemu nie mogę uruchomić trybu gry? Jest wyłączona na "stałe"

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz wspomaganie płynności jest tak duże że różnice się mocno zatarly między 100Hz a 50 Hz
 

Paw3los

New member
Da sie poznać, że otwierane, bo worek na TV będzie ruszony. Oryginalne jest idealnie poskladany. Do mnie przyjechała szuka z zamówienia internetowego, która ten worek miała narzucony od góry i dół nie schował się w kartonie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Audionoob

New member
Witam zakupiłem tv UE60j6240 używam go jako monitora pc jakość obrazu mnie zadowala jest tylko jeden problem, mianowicie czerń podczas oglądania filmów w ciemnych scenach w czerni zanikają szczegóły, detale
czytałem ze ma to jakiś związek z gamma w trybie pc nie da się zmienić gamma wiec zmieniłem tryb i spróbowałem ale nic nie pomogło.Miał ktoś taki problem można to w jakiś sposób poprawić ?Tak jakby czerń była zbyt czarna,przykład: scena gdzie w ciemnym pokoju porusza się człowiek z zapaloną świeczką która oświetla jego twarz , bardzo słabo widać cokolwiek na tej twarzy podczas gdy na innym telewizorze można normalnie zobaczyć jakieś detale.
 
Ostatnia edycja:

mckarmi

New member
Witam wszystkich. Jestem posiadaczem tego telewizora od kilku miesięcy. Ogólnie zakup uważam za trafiony, jest tylko jeden problem. Podczas ciemnych scen i ruchu, kontury postaci czy też dowolnego obiektu stają się fioletowe. Czy jest to wada modelowa, czy może jest to problem z moim egzemplarzem?
 

Malix7

Member
Ja takiego problemu nie widzę z fioletem w ciemnych scenach, jaką masz wielkość? ja 60" Ogólnie zakup uważam za bardzo trafiony dzisiaj też bym kupił ten model.
 

mckarmi

New member
Również 60". Problem występuje tylko w ciemnych scenach podczas ruchu. Problem występuje również na profilu "gra" z podłączonym PS4.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tej odległości minimum to 65", to wynika z tabel odległości :

Od 2 do 3 metrów - 60"/1522cm do 85"/216cm

Od 3 do 4 metrów - 110"/279cm
 
Do góry