Samsung UE60J6240

Deeno

New member
Moim zdaniem najprostszy sposób by dostać sie do ust. zmiany modelu tv.
Zrobiłem to zwykłym laptopem,wystarczy wylutować ze starego pilota diodę i przylutować do zwykłego mini jacka,,ważna biegunowość.takie coś wpinamy do zestawu słuchawkowego,
robimy vol.na maksa i puszczamy plik wav INFO_FACTORY zwykłym odtwarzaczem audio
przy wł.tv w bliskiej odległości od tv ,jakieś 10cm.I GOTOWE,,bez specjalnej aplikacji i pilota.

Dzięki za info - działa!
Aktywowałem sobie 7 suwaków i tryb 4K.
 

moore80

New member
Co do 3d zakupiłem okularki SSG-5100GB ,działają bez problemu,wł.i już łączom się z tv.Co do filmów 3d polecam aplikacje kodi Real-movies,,masa filmów za darmochę.
 

hadson81

New member
Witam.
Panowie takie może głupie pytanie ale kto nie pyta błądzi. Nie mogę wejść w "ustawieni zaawansowane" w zakładce obraz. Próbowałem na podłączonym dysku zewnętrznym i telewizjo koblowej-cyfrowa. Tylko przez hdmi można robić tam ustawienia?
 

htlpunp

New member
Żeby się dostać do rozszerzonego menu serwisowego można użyć też IR extendera.

Również jestem ciekaw jak to jest z tym domyślnym ustawieniem paska redukcji rozmycia.
 

Malix7

Member
Witam.
Panowie takie może głupie pytanie ale kto nie pyta błądzi. Nie mogę wejść w "ustawieni zaawansowane" w zakładce obraz. Próbowałem na podłączonym dysku zewnętrznym i telewizjo koblowej-cyfrowa. Tylko przez hdmi można robić tam ustawienia?

A jaki masz włączony tryb obrazu? Dynamiczny?
 

robertoos188

New member
Więc jak wygląda kwestia interpolacji klatek jeśli brakuje drugiego suwaka ? Materiał źródłowy jest interpolowany do 60 czy 120fps ? Czy może matryca jest 120Hz ale elektronika ogranicza jej użyteczność tylko do 60Hz ?
Niedawno kupiłem 60" i jest tylko jeden suwak.

Poruszono bardzo wazny wątek, który tez bym chciał wiedzieć, miałem j6240 wersja 40 cali, 1 suwak i w menu serwisowym pisało 60hz, w 50 cali piszecie ze jest 120hz, ale z jednym suwakiem, boję sie ze np ma 1 suwak to dziala na 60hz, miałaem tez panasonica TX-50DS630E, miał 120hz, fjnie sie oglądało ale na samsungu j6240 obraz był ostrzejszy, a na panasonicu nie, nawet jak zrobiłem ostrość na 100 i to samo
 

moore80

New member
Nie zrozumiałeś istoty postu i niepotrzebnie włączyłeś agresję.

To był twój pierwszy post,,nie dość że ironiczny to niczego nie wniósł do 'sprawy'.
nic bym nawet nie odp. gdybyś mnie nie cytował,,tylko napisał to co napisałeś.
-W miarę możliwości też staraj się pomóc.
 

moore80

New member
Na tym forum nie bardzo na takie rzeczy jest temat i miejsce..
,,jak posiadasz xbmc kodi i masz podstawową wiedzę
o tym systemie to powinieneś sobie z tym poradzić raz dwa.
-tak szybciutko wtyczke intalujesz w system<dotatki<zainstaluj z pliku zip
-pózniej wchodzisz do zainstaluj z repozytorium i w the community repository masz
wtyczki video gdzie znajduje sie real-movies /klikasz i instalujesz/
-jak sobie z tym poradzisz to zainstaluj sobie mr know ,w sekcji filmy cda
znajdziesz też filmy i animacje 3d 1080p z lektorem lub dubbingiem,powodzenia.
 

moore80

New member
Po zmianie na model J6400 zauważyłem wieksze wsparcie jeżeli chodzi o 3d,,
mianowicie po wejściu w ustawienia obrazu w ps4 pojawiło się nowe ustawienie,
-wybór wielkości tv w celu dopasowania materiału 3d
Przy modelu j6200 takiego ustawienia nie miałem.

(Malix7>w konfiguracji wtyczki zaznacz-wybierz jakość filmu ręcznie)
 
Do góry