Samsung UE60J6240

4kAmator

New member
Witam, sporo myślałem nad nowym tv 4k, ale już nieco ochłonąłem.. Chciałem 55ks7000 ale liczne problemy mnie odrzucają, myślałem o 55xd8505 (wiem, głupio to zabrzmi): ma wejścia z lewej strony a ja mam listwę z przewodami w ścianie z prawej :p
Natrafiłem na ten wątek i mam kilka pytań:
60" piszecie, że ma matrycę 120Hz. Czy to pewne w 100% bez względu na ilość suwaków w menu? Chodzi mi o model 60j6240 - trochę piłki czasem oglądam :) Poprzednio miałem model 50h6400, ale dwukrotnie reklamowany z powodu kurzu :( - czy ten tv też ma problemy z kurzrm? Czy parametry ma podobne do h6400?? 3d mnie nie interesuje ..
Można go dostać za ok 3500zł. Generalnie tv potrzebuję do wszystkiego po trochu: filmy z hdd, tv z nc+ oraz ps4 pro. Pozdrawiam.
Ps.wiem ,że to wątek o tym modelu, ale co myślicie o 60ku6000 lub 58dx700e ? Wiem, obywda 60Hz ...obydwa 4k..
 
Ostatnia edycja:

halny81

New member
Po wielu próbach udało mi się odblokować redukcję rozmycia. Ale po kolei.
Wejscie do rozszerzonego ms za pomocą przycisków factory i 3xSPEED działa, ale nie wyświetla opcji MS model. Dopiero wyjscie poprzez rownoczesne naciśnięcie info i factory umożliwiło mi uzyskanie dostępu do wyboru modelu (dzięki skalam) . Ja ustawiłem UJ6200. Po wejściu w ustawienia obrazu mam dostępne 2 suwaki. Co ciekawe redukcja rozmycia jest domyślnie ustawiona na 10, więc może działa też w trybie z 1 suwakiem. Będę testował za kilka dni i napiszę co i jak.
 

mmbb

Member
Cześć,

Też się przymierzam do nowego tv. Chciałem kupić 55h6400 ale trudno go już dostać i coraz mniej jest wsparcia dla aplikacji smart. Dzisiaj zrobiłem zdjęcie menu serwisowego UE60J6240 i w/g tego jest tam matryca setka, tylko dlaczego jest jeden suwak? Zdjęcie w załączniku.
 

Attachments

  • 20170116_140132.jpg
    20170116_140132.jpg
    538,8 KB · Wyś: 223

kris1992

New member
A wiec tak wł 3d
wchodzimy po koleji /wyjmij pendrive z usb
1.SVC
2.OTHER STTENIG
3.CALL DATA RESTORE
4.KLIKAMY OK
WYSKOCZY USB IS NOT CONNECTED
POCZEKAJ OK 8SEK. AZ WRÓCI MENU
5.OPTIONS
6.MRT OPTIONS
7.I JUZ MAMY 3D SUPPORT

/DAJCIE ZNAĆ JAK POSZŁO/

Instrukcja ok. Tylko w ostatnim punkcie musimy zmienić z Off na ON opcje 3d support. ;-)
 

moore80

New member
Panowie skalam i halny81 dziękuje za odp.widzę ze macie podobne spostrzeżenia odnośnie
redukcji rozmycia.,czekam aż po kilkudniowych testach opiszecie ostateczne odczucia,,czy warto
zmieniać model tv, czy zostajecie a może wracacie do ust.fabrycznych.pozdrawiam
 

moore80

New member
Moim zdaniem najprostszy sposób by dostać sie do ust. zmiany modelu tv.
Zrobiłem to zwykłym laptopem,wystarczy wylutować ze starego pilota diodę i przylutować do zwykłego mini jacka,,ważna biegunowość.takie coś wpinamy do zestawu słuchawkowego,
robimy vol.na maksa i puszczamy plik wav INFO_FACTORY zwykłym odtwarzaczem audio
przy wł.tv w bliskiej odległości od tv ,jakieś 10cm.I GOTOWE,,bez specjalnej aplikacji i pilota.
 

Attachments

  • samsung menu servise.jpg
    samsung menu servise.jpg
    144,9 KB · Wyś: 76

Koscisty

New member
W 60" telewizorach FHD Samsunga jest zawsze matryca Sharpa i ma zawsze 120 Hz.

Więc jak wygląda kwestia interpolacji klatek jeśli brakuje drugiego suwaka ? Materiał źródłowy jest interpolowany do 60 czy 120fps ? Czy może matryca jest 120Hz ale elektronika ogranicza jej użyteczność tylko do 60Hz ?
Niedawno kupiłem 60" i jest tylko jeden suwak.
 

mlody2v8

New member
Panowie skalam i halny81 dziękuje za odp.widzę ze macie podobne spostrzeżenia odnośnie
redukcji rozmycia.,czekam aż po kilkudniowych testach opiszecie ostateczne odczucia,,czy warto
zmieniać model tv, czy zostajecie a może wracacie do ust.fabrycznych.pozdrawiam

Dołączam się. Jeżeli domyślnie ukryta wartość redukcji rozmycia przy braku możliwości jej regulacji jest ustawiona na 10, to faktycznie zmiana ustawień modelu w celu aktywacji drugiego suwaka jest raczej zbędna.
 
Do góry