Samsung ue55mu7002

ricco1

New member
nie wiem o co kaman, ale po rozpakowaniu na pena tej najnowszej aktualizacji, tv wogole nie widzi tego pliku.....też tak macie, bo normalnie zwariować można!!
 

Grundol2

New member
A dajecie na automatyczną aktualizację i tv daje zapytanie czy ma przeskanowac nośnik USB i powinno znaleźć i trzeba rozpakować bezpośrednio na nośnik USB
 

mnemonic

New member
Masz coś nie tak bo u mnie WiFi 5ghz leci całe łączę YouTube. Co do softu to pobrany najnowszy ze strony Samsunga, od razu rozpakowany bezpośrednio na pendrive i tv sam znalazł soft na pendrivie ( musiałem wejść w menu i kliknąć aktualizuje softu).
 

ricco1

New member
Najpierw odlaczylem net w tv, potem przywrocilem usyawienia fabryczne, potem wylaczylem z pradu, i potem od nowa wszystko ladnie zaczelo dzialac....czyli polaczylem z netem tv, wlaczulem pena i wykryl i zrobil aktualizacje i wsio gra....
 

Duszolap

New member
Potrzebuje Waszej pomocy w pełnym zrozumieniu konfiguracji TV pod PC.

W sterownikach Nvidia mam ustawione obecnie RGB 8-bit / Pełen zakres kolorów. W TV zakres kolorów HDMI na Normalny. Zakładam, że ta konfiguracja daje mi "kompatybilny" zakres kolorów na wyjściu z PC i wejściu do TV

Czy jest jakaś różnica lub zaleta ustawienia zamiast tego 4:4:4 na wyjściu z PC? Wtedy tez chyba musiałbym ustawić Ograniczony zakres kolorów w TV, jeżeli się nie mylę?

Kolejna sprawa to HDR - jeżeli dobrze zrozumiałem poprzednie posty i to co wyczytałem w internecie maksymalne ustawienie możliwe technicznie z HDR 4K 60 to 4:4:2 12-bit
 

Crank1987

New member
Już około miesiąca zastanawiam się nad kupnem tv
co sądzicie zamiast Mu7002 wybrać Samsung QE55Q6FAM? co zyskam? ewentualnie co mogę stracić kupująć Samsung QE55Q6FAM zamiast Mu7002?
Różnica jest około 1 tys złotych.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Rozmawiałem z pracownikiem Samsung Brand Store o modelach 7002 i Q6f, oba w rozmiarze 65. Testowałem na różnych materiałach i powiem Ci, że nie warto dopłacać. Sam pracownik (widać było, że "ogarnięty" w temacie) powiedział, że "to taka zapchaj dziura między modelami 7002, 8002 a Q7 i osobiście by nie dopłacał". Rzeczywiście, Q7 to już inna bajka.
 

Crank1987

New member
Rozmawiałem z pracownikiem Samsung Brand Store o modelach 7002 i Q6f, oba w rozmiarze 65. Testowałem na różnych materiałach i powiem Ci, że nie warto dopłacać. Sam pracownik (widać było, że "ogarnięty" w temacie) powiedział, że "to taka zapchaj dziura między modelami 7002, 8002 a Q7 i osobiście by nie dopłacał". Rzeczywiście, Q7 to już inna bajka.




Czyli dopiero różnica jest w
Samsung QLED QE55Q7FAM ?? ale taki tv to już około 5,5 tys:)




Jest jakiś salon np we Wrocławiu prócz saturnów media itp. aby porównać sobie jakość obrazu.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Tak, widoczna różnica jest dopiero od modelu Q7. Różnica w cenie też zauważalna :) 7002 za 5400 a Q7 za 9 :) w 65 calach oczywiście. Zobacz czy są jakieś brand story we Wrocławiu. Plusem zakupu w takich miejscach jest to, że możesz "ugrać" 5 lat gwarancji :)
 

Crank1987

New member
Tak, widoczna różnica jest dopiero od modelu Q7. Różnica w cenie też zauważalna :) 7002 za 5400 a Q7 za 9 :) w 65 calach oczywiście. Zobacz czy są jakieś brand story we Wrocławiu. Plusem zakupu w takich miejscach jest to, że możesz "ugrać" 5 lat gwarancji :)
Akurat 55 cali mnie interesuje 65 cali za duży

kwestia czy opłaca się dopłacać aż 1,5 zł do Q7 bo w sumie obraz chyba w mu 7002 wystarczy w zupełności:) chyba, że dodano do Q7 więcej bajerów.


sa dwa brand story samsunga:)
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Decyzje musisz podjąć sam :) Ja uważam, że nie warto. Na początku miałem KS7000 za 8200 i po awarii stwierdziłem, że nie będę już wydawał tyle na TV :) Teraz mam 7002 i jestem bardzo zadowolony.
 

Crank1987

New member
Decyzje musisz podjąć sam :) Ja uważam, że nie warto. Na początku miałem KS7000 za 8200 i po awarii stwierdziłem, że nie będę już wydawał tyle na TV :) Teraz mam 7002 i jestem bardzo zadowolony.


dzięki za pomoc :) dla mnie super w samsungach jest one conect szczególnie, że tv będę wieszał na ścianie i podpięcie np pendrive czy dysku by było dość kłopotliwe.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Dla mnie Tizen też jest super :) Jestem przekonany, że wybierając 7002 będziesz zadowolony a za "zaoszczędzoną" kasę można kupić np soundbara fajnego :)
 

kamilsamsung

New member
Niedawno zakupiłem telewizor ue55mu7002 i od początku mam z nim problem. Mianowicie co jakiś czas gdy go włączę pojawię się samo podświetlenie i dźwięk. Nie ma obrazu. Za pomocą pilota mogę przełączyć kanał, pobawić się głośności ale bez obrazu. Występuje jedynie podświetlenie. Nawet jest niewidoczne specyficzne załączenie telewizora i menu. Pomaga mu jak kilka razy włączę i włączę lub po prostu na 5min wyciągnę z prądu.

Czy ktos już spotkał się z takim problemem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam Androida i też jestem zadowolony.
Wszystko działa jak należy.
Toshiba Regza był bardzo dobra.
Ile masz max kasy ?
 

mario.79

New member
Mam 55MU7042 i jestem mega zadowolony ale mam problem. Posiadam Mediabox NC+ i zdarza się, że sam się wyłącza. Nie wiem czy to wina dekodera czy tv wysyła jakiś sygnał do dekodera ? Ma ktoś tak ? Potrafi się tak zrobić kilka razy w czasie meczu a czasem kilka godzin nic
 
Do góry