Samsung ue55mu7002

relakzstyle

New member
telewizor do filmów super, do gier super (choc z ps4 pro są czasem problemy - czarny ekran na kiklka sek) , system petarda płynny i intuicyjny , ale mimo kalibracji przy oglądaniu meczów piłka lubi smuzyć gdy leci na wysokości trybun. Matryca 120 HZ i lipa. Ojciec ma 3 letniego leda LG matryca 60 i nie smuży. Więc nie wiem na czym polega problem, wiele osób narzeka na to smuzenie podczas ogladania piłki noznej
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
relakzstyle
Jakie masz źródło? U mnie nie smuży w ogóle ani z włączonym motion ani bez - źródło nc+, jak miałem tv z netii to robiła się kometa.
 

relakzstyle

New member
ustawienia kalibracyjne mam od kukiego - nie są to ustawienia bezposrednio przeprowadzane u mnie w domu. Nie znam się na tym, być może tutaj lezy problem. Chociaz przyznam ze po wprowadzeniu tych ustawien pilka smuzy mniej niz przedtem. Mam NC+. Pomijam ELEVEN który wyglada tragicznie
 

panamejra

New member
ustawienia kalibracyjne mam od kukiego - nie są to ustawienia bezposrednio przeprowadzane u mnie w domu. Nie znam się na tym, być może tutaj lezy problem. Chociaz przyznam ze po wprowadzeniu tych ustawien pilka smuzy mniej niz przedtem. Mam NC+. Pomijam ELEVEN który wyglada tragicznie

Widzisz ja też mam od niego te ustawienia za co mu bardzo dziękuję, i u mnie takie zjawiska nie mają miejsca. A na tv naziemna też masz taki objaw?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Eleven to dno i kilo mułu, jakość na tych kanałach jest fatalna i współczuje jak ktoś musi to oglądać na 75 calach:D Mam nadzieję, że Canal+ przejmie dużo meczów LaLiga i będzie je transmitować w 4K jak obiecują.
 

coeval

New member
U mnie jest to samo podczas oglądania meczy nieważne gdzie czy to na tvp1 czy eleven tak jak kolega parę postów wyżej napisać podczas długich podań ścina obraz, wyłączyłem ulepszacze nie tnie ale obraz dosyć znacząco się pogorszyl . Telewizję mam upc mediabox przez kabel
 

relakzstyle

New member
ja mam nc Plus i ustawienia od Ciebie kiki i nadal scina piłka na wysokości trybun, obraz po ustawieniach jest ładniejszy tzn kolorystyka ale do konca nie wyeliminowały "zanikania" piłki przy długich podaniach. Troche wstyd bo duzo tansze modele nie tną na 60 hz :) a tu 120 i co ?
 

blackops

Banned
ja mam nc Plus i ustawienia od Ciebie kiki i nadal scina piłka na wysokości trybun, obraz po ustawieniach jest ładniejszy tzn kolorystyka ale do konca nie wyeliminowały "zanikania" piłki przy długich podaniach. Troche wstyd bo duzo tansze modele nie tną na 60 hz :) a tu 120 i co ?
Widze że dobrze zrobiłem że nie kupiłem tego modelu 120hz tylko zwykły . Na każdym meczu idealnie piłka chodzi , dużo dopłaciliście do tej niby lepszej matrycy ???
 

coeval

New member
ja mam nc Plus i ustawienia od Ciebie kiki i nadal scina piłka na wysokości trybun, obraz po ustawieniach jest ładniejszy tzn kolorystyka ale do konca nie wyeliminowały "zanikania" piłki przy długich podaniach. Troche wstyd bo duzo tansze modele nie tną na 60 hz :) a tu 120 i co ?

No widzisz czyli to nie nadawca winny bo oprócz tego ścinania obraz jest igła na filmach
 

marek b

New member
Witam.
Kupiłem ten model do oglądania sportu a tu wielkie rozczarowanie.Pilka nozna tragedia, zanikająca piłka na wysokości trybun, smugi i inne dziadostwo w obrazie. Nie wiem juz co mam robić, na kalibracje profesjonalną mnie nie stać a i tak nie mam pewności ze coś pomoże. Zastanawiam się czy go nie sprzedać póki jest na gwarancji.
Może ktoś z Was szanownych użytkowników ma ustawienia które choć trochę poprawią jakość obrazu ? z góry dziękuję za pomoc
 

relakzstyle

New member
napisz do użytkownika KIKI. Wykup konto VIP , podrzucą ci kalibrację. Nie mniej jednak ja po kalibracji zauwayzełm duza poprawe a obecnie prawie jest perfekcyjnie po ustawieniu auto motion 6:4
 

ebola1972

Member
Smugi, komety czy artefakty na meczu u mnie nie występują. Czasami się przytrafia rozmyta piłka na wysokości trybun jak piszesz i widać to w mniejszym czy większym stopniu. Wszystko zależy od jakości transmisji. Im większa przekątna tym bardziej niedoskonałości będą widoczne. Proponuję przy meczach zmniejszyć podświetlenie.
 

relakzstyle

New member
nie, to samo. Kwestia chyba ustawień, bo faktycznie po kalibracji i zmniejszeniu suwaków na auto motion jest duzo lepiej. filmy chodza ładnie
 

blackops

Banned
napisz do użytkownika KIKI. Wykup konto VIP , podrzucą ci kalibrację. Nie mniej jednak ja po kalibracji zauwayzełm duza poprawe a obecnie prawie jest perfekcyjnie po ustawieniu auto motion 6:4
Płaci ci cos KIKI za naciąganie ??? co mu kalibracja da ??? KIKI mu wysle ustawienia mailem ??? i skasuje 4-6stów ?? bo tu już takie opisy były ...że ludzie dostawali tzw. kalibracje przez mail …. Ja mam model MU 6472 z 2017 roku , do piątego wgranego softu też miałem takie szarpania-mrygniecia obrazu na sporcie . Wszelkie dopalacze zawsze mam wyłączone , dopiero wgranie softu gdzies tak pod koniec roku naprawiło całkowicie problemy ze sportem …. Tylko soft od producenta naprawi całkowicie te problemy …. ale rób jak chcesz
 
Do góry