Samsung ue55mu7002

Pakolo

Active member
Bez reklam
Eleven to masakra. Ich kanały są mega słabej jakości, a aplikacji na tizenie nawet nie chce mi się komentować. Dno i kilo mułu.
 

Sluper

New member
Czy ktoś z was, gdy kupowałem Samsung 7002 brał pod uwagę może, Philipsa 7502? Chodzi mi o to jakie są za a jakie przeciw względem tych tv bo cena obecnie ta sama praktycznie.
 

land

New member
Philips ma słabszy kontrast, mniejszą jasność i androida, jak dla mnie to wady ;-)
Na plus to ambilight który wygląda kozacko :p
 

brulak10

New member
Cześć. Kiedyś pisałem o rozjaśniającym się ekranie przy wyświetlających się napisach. Odpowiedzialny za to był local dimming a w zasadzie brak jego wyłączenia w menu. Zadzwoniłem do serwisu, przyjechał człowiek z pilotem serwisowym i w menu serwisowym wyłączył całkowicie Local dimming. Nie widzę go wcale w menu. Teraz wszystko śmiga tak jak powinno. To tak informacyjnie jakby ktoś mierzył się z tym problemem. Pozdrawiam.
 

czarek46

Banned
Widze że serwis Samsunga nie taki zły , jak go tu malują na tym forum ... ja wymiane matrycy w ramach rękojmi załatwiłem od środy do poniedziałku ... 20 minut i po robocie ,,,,
 

patrzak

New member
Cześć. Kiedyś pisałem o rozjaśniającym się ekranie przy wyświetlających się napisach. Odpowiedzialny za to był local dimming a w zasadzie brak jego wyłączenia w menu. Zadzwoniłem do serwisu, przyjechał człowiek z pilotem serwisowym i w menu serwisowym wyłączył całkowicie Local dimming. Nie widzę go wcale w menu. Teraz wszystko śmiga tak jak powinno. To tak informacyjnie jakby ktoś mierzył się z tym problemem. Pozdrawiam.

Super info. Dzięki.

Znalazłem taką instrukcję, możesz sprawdzić czy działa i jakie są tam opcje?
You have to turn off the Tv, then press Display/Info > Menu > Mute > Power,. The tv will turn on and the service menu will appear. Then you go to Option > Production Option and there you’ll find PC Mode Dimming Support, Turn it off. For the other ‘Local Dimming’ setting go to Option > MRT Option, there you can play with that.
 
Ostatnia edycja:

czarek46

Banned
Super info. Dzięki.

Znalazłem taką instrukcję, możesz sprawdzić czy działa i jakie są tam opcje?
You have to turn off the Tv, then press Display/Info > Menu > Mute > Power,. The tv will turn on and the service menu will appear. Then you go to Option > Production Option and there you’ll find PC Mode Dimming Support, Turn it off. For the other ‘Local Dimming’ setting go to Option > MRT Option, there you can play with that.
Sam sprawdz….. chcesz utracic gwarancje ???
 

czarek46

Banned
Wchodząc w menu serwisowe można stracić gwarancję? O.O
A jak dziecko niechcący wejdzie w menu serwisowe pstrykając pilotem, nie jest to niemożliwe, to też po gwarancji?
Jak ??? dziecko wciśnie kombinacje 5-6 klawiszy ??? kazde wejście w menu serwisowe jest widoczne dla serwisanta , więc żegnaj gwarancjo …. ale każdy robi jak uważa …..
 

land

New member
Prześledziłem Panie Czarku Pańską twórczość na tym forum i stwierdzam, że Pańskie posty niewiele wnaszą do ogólnego tematu o ue55mu7002
Natomiast ocierają się trolling.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
"Zadzwoniłem na infolinię Samsung. Odpowiedź była mniej więcej taka, że jeśli serwis stwierdzi, że wejście w menu serwisowego było powodem uszkodzenia TV może anulować gwarancję, tak samo jeśli w ogóle stwierdzi, że ktoś próbował wejść w menu serwisowe, które de facto przeznaczone jest dla serwisu może być powodem anulowania gwarancji" żeby była jasność...
 

patrzak

New member
"Zadzwoniłem na infolinię Samsung. Odpowiedź była mniej więcej taka, że jeśli serwis stwierdzi, że wejście w menu serwisowego było powodem uszkodzenia TV może anulować gwarancję, tak samo jeśli w ogóle stwierdzi, że ktoś próbował wejść w menu serwisowe, które de facto przeznaczone jest dla serwisu może być powodem anulowania gwarancji" żeby była jasność...

Wielokrotnie przekonałem się, że to co mówią "konsultanci" na infoliniach można w buty wsadzić i podnieść sobie stopę życiową, albo i nie. Praktycznie zawsze mówią to co im ślina na język przyniesie, często bzdury.
 
Do góry