Samsung ue55mu7002

mario.79

New member
No chyba nie powiesz mi, że przy podświetlaniu 5-6 obraz i kolory jest taki nasycony jak przy 12-15. Ok może pokazuje lepszą czerń ale jest przytłumiony, biały robi się poszarzały.
Ale wieczór to pikuś, problem jest w dzień lub podczas oglądania sportu gdzie to musi dawać efekt i wtedy podświetlanie jest potrzebne większe. Widzę to na komórce gdzie mam ustawione na auto podświetlanie i gdy jest ciemno i mi się zmniejsza podświetlanie to obraz też jest ciemniejszy i mało przyjemny. Ale ok telefon ma baterię a tv nie więc nie patrzę na energię a na efekty.
A swoją drogą myślisz że opłaca się wymiana dekodera na 4k by obraz na hd był lepszy ?
 

mario.79

New member
Pewnie to głupie pytanie ale zadam je dla pewności. Mam mediabox nc+ i można tam wybrać rozdzielczość 1080p. Wcześniej miałem tak włączone ale już się zastanawiam czy nie zmienić na 1080i i niech telewizor to skaluje bo pewnie zrobi to lepiej niż dekoder ? Oczywiście można to samemu sprawdzić ale wolę spytać czy to ma sens. Wtedy też odblokowuje się opcja film w ustawieniach eksperckich. To ma znaczenie co się tam wybierze ?
 

adam80

Member
Pewnie to głupie pytanie ale zadam je dla pewności. Mam mediabox nc+ i można tam wybrać rozdzielczość 1080p. Wcześniej miałem tak włączone ale już się zastanawiam czy nie zmienić na 1080i i niech telewizor to skaluje bo pewnie zrobi to lepiej niż dekoder ? Oczywiście można to samemu sprawdzić ale wolę spytać czy to ma sens. Wtedy też odblokowuje się opcja film w ustawieniach eksperckich. To ma znaczenie co się tam wybierze ?

Ta opcja "FILM" jest do niczego, mam dwa samsungi i w obu po włączeniu obraz "skacze" np. na paskach informacyjnych. Oczywiście mam na myśli "FILM" w ustawieniach eksperckich, a nie tryb obrazu.
 
Ostatnia edycja:

rafaaaal

Member
Ta opcja "FILM" jest do niczego, mam dwa samsungi i w obu po włączeniu obraz "skacze" np. na paskach informacyjnych.

Nie wiem jak Wam Panowie pomóc ale nie znane mi są Wasze problemy.
W trybie filmy u mnie wszystko hula pięknie, głównie na nim oglądam wszystkie filmy.


Raz miałem tylko problem z Netflixem nie chciał się odpalić, trzeba było TV wyłączyć z prądu i to wszystko.
Nic nie skacze, kolory ok - niech będzie, że mam mniejsze wymagania albo lepszy sygnał z kablówki.
 

adawro

New member
Ta opcja "FILM" jest do niczego, mam dwa samsungi i w obu po włączeniu obraz "skacze" np. na paskach informacyjnych.

Nie wiem jak Wam Panowie pomóc ale nie znane mi są Wasze problemy.
W trybie filmy u mnie wszystko hula pięknie, głównie na nim oglądam wszystkie filmy.


Raz miałem tylko problem z Netflixem nie chciał się odpalić, trzeba było TV wyłączyć z prądu i to wszystko.
Nic nie skacze, kolory ok - niech będzie, że mam mniejsze wymagania albo lepszy sygnał z kablówki.


Trzeba uważać, bo są dwa podobne ustawienia.

Jeden to jest "FILM" przy rodzaju obrazu w głównym menu - to jest najlepszy tryb dla oglądania materiałów o najwyższej jakości ( Bluray i 4K) w porze wieczornej (ciepła tonacja)

Drugie to jest "FILM Mode" w ustawieniach eksperckich i ma sens tylko w bardzo specyficznych warunkach ("Enable Film mode to make frame transitions from older video sources smoother. This function is only available when the input signal is TV, AV, Component (480i, 1080i), or HDMI (1080i).")
 

mario.79

New member
No to gratuluję naprawdę. U mnie filmy są w porządku ale cały czas mam problem z meczami i ogólnie z C+ Sport/Eleven. W sony miałem tak że trzeba było zmienić a film2 na film1 bo się cięło na meczach dlatego pytam. Ale przy 1080p i tak nie można tego włączyć.
 

rafaaaal

Member
No to gratuluję naprawdę. U mnie filmy są w porządku ale cały czas mam problem z meczami i ogólnie z C+ Sport/Eleven. W sony miałem tak że trzeba było zmienić a film2 na film1 bo się cięło na meczach dlatego pytam. Ale przy 1080p i tak nie można tego włączyć.

Samo podświetlenie dostosowujesz do pomieszczenia - w zależności jak bardzo masz oświetlony pokój.
Ustawienie na 5 jest do ciemnych pomieszczeń, najlepiej do oglądania nocą. Musisz do dostosować do swoich potrzeb. Samo podwyższenie podświetlenia nie ma wpływu na jakoś obraz.
Pobaw się kalibracją tak jak opisują np. na rtings - głębie kolorów itd. a podświetlenie dostosuj do jasności w pomieszczeniu.


Na meczach najlepszy obraz mam na canal+ z eleven różnie bywa ale widać że jest gorsza jakoś niż C+
 

mario.79

New member
Nie wiem o co chodzi ale np. wczoraj podczas meczu LM Juve-Spurs obraz nie był najlepszy (taki zbyt jaskrawy, ziarno) ale co dziwne w studio też był słaby obraz. A gdy studio się skończyło i był już inny program/film to obraz znów był dobry (tak jakby blok sportowy był gorszej jakości).
Pokój mam raczej dobrze oświetlony. Od zachodu ale trzy duże okna i telewizor ma okno z boku.
Mam wrażenie że jak ciemniej jest ustawiony tv to ma gorszą biel.
Popatrzę bo nie wierzę że tak słabo widać na meczach. Filmy są ok.
 

adawro

New member
Albo ja mam szczęście, albo niektórzy mają pecha, bo ja nie zauważyłem żadnego przycinania jak oglądałem kilka meczów na TVP1 - sygnał miałem z kablówki UPC bezpośrednio odbierany przez tuner telewizora, ale to właściwie powtórzony multiplex z naziemnej.
Przestawiałem Standard, Dynamiczny, Naturalny, Film żadnego przycinania nie było.
 

rafaaaal

Member
Nie wiem o co chodzi ale np. wczoraj podczas meczu LM Juve-Spurs obraz nie był najlepszy (taki zbyt jaskrawy, ziarno) ale co dziwne w studio też był słaby obraz. A gdy studio się skończyło i był już inny program/film to obraz znów był dobry (tak jakby blok sportowy był gorszej jakości).
Pokój mam raczej dobrze oświetlony. Od zachodu ale trzy duże okna i telewizor ma okno z boku.
Mam wrażenie że jak ciemniej jest ustawiony tv to ma gorszą biel.
Popatrzę bo nie wierzę że tak słabo widać na meczach. Filmy są ok.


Oglądałem wczoraj ten mecz i nie zauważyłem spadków jakości. Może to jednak dekoder szwankuje.
 

mario.79

New member
Możliwe ale na poprzednim telewizorze tzn Sony hx750 tego nigdy nie było a dekoder ten sam. Chyba że ostatnio coś nawala. Ustawione mam 1080p. Generalnie mam też tak że gdy jest kopnięta piłka to ułamek sekundy się wstrzymuje na początku a potem już leci normalnie. Coś chyba z motion plus. A parametr ostrość ma duży wpływ na obraz dynamiczny czy to raczej w obrazach statycznych ? Bo każdy mówi że 0-15 a mam ustawione dużo wyżej (ok 40-50).
 

robrob1

Member
Właśnie od dwóch jestem po zakupie 55MU7052 i też jestem delikatnie mówiąc rozczarowany. TV czy to za 2 czy za 4 tys powinien po odpaleniu powodować uśmiech na twarzy. A teraz jest tak,że kupujemy TV i od razu trzeba zrobić kalibrację. Przecież tam są tylko 4 tryby obrazu i tak trudno zrobić specjalistom Samsunga dobry obraz? Coś możemy sobie skorygować wg własnych upodobań. Jestem po przesiadce z Toshiby VL963 i tam obraz był bardzo wyraźny, ostry , kolory żywe, nic nie przycinało. A ten Samsung po pierwszym odpaleniu kanałów HD z TV miał obraz dużo mniej wyraźny. Filmy nagrane aparatem w HD, też tu miały zacinki , co nie było zauważalne na starym TV. Reasumując czeka mnie kalibracja ,żeby wydobyć z tego TV co najlepsze. Tylko takie kalibracje powinny być robione w fabrykach przez fachowców, a nie w domach przez użytkowników. Takie jest moje zdanie.
 

rafaaaal

Member
Właśnie od dwóch jestem po zakupie 55MU7052 i też jestem delikatnie mówiąc rozczarowany. TV czy to za 2 czy za 4 tys powinien po odpaleniu powodować uśmiech na twarzy. A teraz jest tak,że kupujemy TV i od razu trzeba zrobić kalibrację. Przecież tam są tylko 4 tryby obrazu i tak trudno zrobić specjalistom Samsunga dobry obraz? Coś możemy sobie skorygować wg własnych upodobań. Jestem po przesiadce z Toshiby VL963 i tam obraz był bardzo wyraźny, ostry , kolory żywe, nic nie przycinało. A ten Samsung po pierwszym odpaleniu kanałów HD z TV miał obraz dużo mniej wyraźny. Filmy nagrane aparatem w HD, też tu miały zacinki , co nie było zauważalne na starym TV. Reasumując czeka mnie kalibracja ,żeby wydobyć z tego TV co najlepsze. Tylko takie kalibracje powinny być robione w fabrykach przez fachowców, a nie w domach przez użytkowników. Takie jest moje zdanie.


Niestety takie czasy też mi się to nie podoba. Nawet ten za 10 czy 20 tysięcy będzie wymagał kalibracji.
Każdy ogląda w innych warunkach więc nie da się zrobić jednych ustawień do wszystkich pomieszczeń, pomijając że nie mimo tej samej serii modele mogą się różnić.
 

mario.79

New member
Ale ciemne pomieszczenie można odtworzyć u każdego więc są jakieś tam uniwersalne warunki odbioru. Tylko chyba idą na ilość sprzedanych egzemplarzy.
 

rafaaaal

Member
Możliwe ale na poprzednim telewizorze tzn Sony hx750 tego nigdy nie było a dekoder ten sam. Chyba że ostatnio coś nawala. Ustawione mam 1080p. Generalnie mam też tak że gdy jest kopnięta piłka to ułamek sekundy się wstrzymuje na początku a potem już leci normalnie. Coś chyba z motion plus. A parametr ostrość ma duży wpływ na obraz dynamiczny czy to raczej w obrazach statycznych ? Bo każdy mówi że 0-15 a mam ustawione dużo wyżej (ok 40-50).


Motion mam 10/3 lub 10/5 te drugiej się jednak lepiej sprawdza. Ostrość na 20-25


Jak widzisz każdy woli inaczej;)


wszystkie funkcje eco oczywiście wyłączone


https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000/settings


Spróbuj i pozmieniaj nie które pod siebie, masz tam ustawienia kolorów też - jednak to wszystko jest akurat to ich egzemplarza
 

robrob1

Member
Temat rzeka. Nie wiem co mieliście przedtem, dlatego każdy porównuje do czegoś innego. Tylko zawsze z każdym zakupem oczekuje się czegoś lepszego. Po dwóch obsługa jest fajniejsza niż w Toshibie, ale obraz powinien być od razu dobry niezależnie czy jest jasno czy ciemno. Nie znam się, ale jako zwykły użytkownik obraz powinien wyraźny i ładny dla oka. Nie wyobrażam sobie, że mój ojciec kupuje TV i robi kalibracje, bo nawet nie wie ,że takie coś istnieje. I dla takich ludzi powinny być robione tryby obrazu a dla wymagających dodatkowe, żeby mogli sobie poustawiać według własnych wymagań. Mam dane do kalibracji trybu Film, tylko co z pozostałymi rzeczami , które oglądamy np. wiadomości , programy rozrywkowe, sport. Dla mnie taka potęga jak Samsung powinna się uczyć od takich jak Toshiba. takie są moje dotychczasowe doświadczenia z TV.
 

mario.79

New member
Posprawdzam ale najgorsze że to wszystko zależy od programu. Ustawisz przełączysz na inny i już jest źle. A włączasz ulepszacze jak redukcja szumów czy contrast enhancer ? Czy tak jak każą wyłączasz ?
 
Do góry