Samsung ue55mu7002

Lionel

New member
Mam problem ze swoim MU. Dziś TV samoczynnie dokonał aktualizacji na v.1151 i chyba właśnie po niej przestał działać pilot... Cały czas miga czerwona dioda, przyciski nie reagują oprócz włączania/wyłączania TV...Baterie podmieniałem i lipa. Proszę o pomoc :(
 

adawro

New member
Mam problem ze swoim MU. Dziś TV samoczynnie dokonał aktualizacji na v.1151 i chyba właśnie po niej przestał działać pilot... Cały czas miga czerwona dioda, przyciski nie reagują oprócz włączania/wyłączania TV...Baterie podmieniałem i lipa. Proszę o pomoc :(

Czy dokonałeś procedury ponownego parowania telewizora z pilotem?
 

Lebaj

New member
Witam mam pytanie do kolegów mianowicie jak oglądam tv na antenie naziemnej to z ruchem na obrazie jest wszystko ok czy jest wolny czy szybki obojętnie czy jest to na kanale SD czy HD natomiast jak oglądam na YouTube to obraz drga i rozmazuje się przy szybkich ruchach a na wolnych ruchach jest ok. Ustawiłem auto motion na wszystkie różne sposoby ale nic nie pomogło. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu ?
 

anowopolski

New member
1. Jak działa nagrywanie na dysk USB? Jeśli np. mam kablówkę z modułem CI+ to mogę wszystkie kanały nagrywać, czy tylko wybrane?
2. Jak wygląda zaplanowanie nagrania np. w nocy, czy wtedy tv się włącza, czy może nagrywa w trybie standby?

ad 1. Z MMP nie ma ograniczeń, można nagrywać wszystko, co CI+ odkodowuje.
ad 2. W sytuacji, którą opisałeś, TV się nie włącza, nagrywa w trybie standby.

Pozdrawiam,
A.
 

michail6

New member
Witam mam pytanie do kolegów mianowicie jak oglądam tv na antenie naziemnej to z ruchem na obrazie jest wszystko ok czy jest wolny czy szybki obojętnie czy jest to na kanale SD czy HD natomiast jak oglądam na YouTube to obraz drga i rozmazuje się przy szybkich ruchach a na wolnych ruchach jest ok. Ustawiłem auto motion na wszystkie różne sposoby ale nic nie pomogło. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu ?

Spróbuj internet po kablu podłączyć. U mnie router 3 metry obok stoi, a po wi-fi nie da się oglądać.
 

Mdzl

New member
Nowa wersja pilota z małą ilością przycisków jest super, o ile nie ma wpływu to na dostępne dla użytkownika opcje. Stąd moje pytanie - 'ogarnął' ktoś metodę na wyłączanie obrazu? W samej instrukcji nie raz nie dwa piszą o konieczności oszczędzania prądu i niewyświetlania statycznego obrazu więc aż dziwne, że takiej opcji nie ma. Chyba jedyny raz gdy w ogóle miałem ekranowy przycisk do wyłączenia ekranu to puszczenie audio z dysku zewnętrznego.

- płyta audio w bluray'u - brak (ui z bluray'a więc brak buttona ekranowego)
- apki tizenowe, w tym youtube mający od groma audio/podcastów z statycznym obrazem aż proszącym się o wyłączenie ekranu - brak
- wyłączenie obrazu w trakcie filmu z apki/dysku oczywiście też brak

Opcja wydaje się być standardem od lat, sama pojawia się co najmniej w jednym miejscu, więc trudno tu tłumaczyć Samsung zapomnieniem o tej (przynajmniej dla mnie) ważnej funkcji. Może się grubo mylę i opcja ta jednak gdzieś jest? Albo ktoś wie o powodach tej decyzji tudzież o tym czy zamierzają dodać tę funkcję w aktualizacji?

Alternatywnie jestem pewnie dość zdesperowany aby zakupić jakiś starszy pilot/pilot uniwersalny o ile będzie z niego możliwość wyłączenia ekranu. Z góry dzięki za każdy pomysł

/edit

Pobawiłem się trochę TV i mi się humor popsuł. Tak jak obraz mi się podobał w trybie filmowym na Netflixie 4k/pendrive z 4k tak po zarejestrowaniu 30 dni darmowego Eleven jest tragedia. Smugi, smugi i zniekształcenia. Nie idzie tego usunąć ani na 10-3 ani na 10-5. Poważnie rozważam odstąpienie obecnie. Na moje wadliwy egzemplarz, choć obecnie sam już nie wiem. Komuś udało się to 'naprawić'? Wszystkie egzemplarze takie są, tylko cześć osób ma obniżoną percepcje/nie zależy im na sporcie? Matryca 120 Hz miała pomóc w odbiorze sportu, a tymczasem jest dużo gorzej jak na starym tv z matryca 60 Hz
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Przecież pisałem, że kiedy w sklepie włączyłem mecze z pendrive to 7002 i 8002 nie dawały rady i to nie na pojedynczych egzemplarzach. Osoby w temacie Samsunga twierdzą że daje, mam wrażenie jednak że coś nie tak z tymi wpisami. Chętnie podjadę do kogoś i to sprawdzę z okolic Częstochowy kto twierdzi że u niego daje radę.
 

klonxxx

Banned
Oglądałem u brata ,na 55 MU7042 sporo meczy z NC+ i nie dostrzegłem żadnych rozmyć czy smug (a jestem wyczulony na takie rzeczy,zwracałem już Philipsa oraz Sony ).Niestety ale oglądałem mecze tylko na C+sport bo nie ma w pakiecie ES.Jak będę następnym razem to z ciekawości sprawdzę jak sprawa wygląda z innych źródeł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 7002 daje sobie spokojnie radę, chyba że ktoś ma sygnał z "kija" to faktycznie - może być różnie.
Ale na "ochszczonej" Benzynie nawet Diablo daleko nie pojedzie !
 

viper111

New member
Czy ktoś kto ostatnio zakupił 55MU7002 może napisać jaki dokładnie ma pilot? Czy czarny czy srebrny czy w plastikowej czy metalowej obudowie? W sklepie Samsunga dostałem sprzeczne informacje :(
 

viper111

New member
Do wersji 7002 jest czarny plastikowy. Do 7052 czy 7072, w każdym razie do tych z końcówką wyższą niż 7002 jest srebrny metalowy

Dokładnie też tak sądziłem ale dzisiaj w Samsung Store sprzedawca zapewniał mnie na 100% że w Mu7002 pilot jest metalowej obudowie ? Stąd moje pytanie...? Może niedawno Samsung zmienil specyfikację i do MU7002 daje również w metalowej obudowie?
 

krzychu686

New member
Tylko wersje 7052 i 7072 mają aluminiowe piloty. 7002 i 7042 mają plastikowe.

ps. czy może ktoś podesłać dobre ustawienia do 7052 bo jade na fabrycznych.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja do końca roku jest gratis dla niebieskich członków forum.
Zaloguj się w Klubie HDTV i podaj maila do siebie.
 
Do góry