Samsung ue55mu7002

adawro

New member
Sprawdziłem wczoraj u siebie na 55MU7052 i nie zauważyłem nic niepokojącego z powyższych problemów. To chyba było nawet na fabrycznym ustawieniu trybu naturalnego.

Podejrzewam, że przy tym rozmiarze i tej rozdzielczości problemy wynikają ze skąpstwa nadawców i niestety są widoczne jak na dłoni.
 

destructor

New member
Bez reklam
No to powiem wam ze na fabrycznych ustawieniach na każdym mu7 i mu8 pilka mi znikala. Jak ktos twierdzi ze nie ma tego efektu a chciałby mi pokazać i mieszka niedaleko Częstochowy to konrakt pw, podjadę.
 

Testus

New member
Ja jestem świeżo po zakupie tego telewizora i po przesiadce z 42' plazmy Panasonica jest naprawdę duża różnica. Również dźwięk jak dla mnie jest bardzo zadowalający. Smart TV działa naprawdę dobrze. Netflix w stosunku do boxa na androidzie to zupełnie inna jakość obsługi oczywiście na +
Świetne jest sterowanie jednym pilotem wieloma urządzeniami ALE mam problem z tym, że uruchomienie TV odpala automatycznie również dekoder NC+ lub inne urządzenie podpięte pod smart pilota. Da się to jakoś wyłączyć?
Jako, że częściej oglądamy Netflixa nic NC+ jest to trochę denerwujące :(
 

Testus

New member
Wyłącz w opcjach TV powiązanie z urządzeniami HDMI.

Coś bliżej? Włączenie/wyłączenie opcji hdmi+CEC nic nie daje.
Mogę odłączyć sterowanie pilotem smart ale wtedy nie mogę sterować pilotem TV innymi urządzeniami więc to połowiczne rozwiązanie. Gdzie szukać takiej opcji?

Czy u Was też tak jest, że urządzenia podpięte pod pilot smart włączają się razem z TV?
 

Rezzzio

New member
Też macie tak że filmy HDR nie są dopasowane do pełnego ekranu? W ustawieniach ta opcja jest niedostępna. Udało Wam się jakoś to zmienić?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

MariovanElmo

New member
Witam,
skonfigurowałem UE55MU7072 z dekoderem kablowym Vectra (ADB HD 3830CD) wszystko (niemal) działa ok -czyli moge obslugiwać dekoder z pilota od tv - tyle, że co pewnie czas (raz częsciej -co 3-5 minut raz rzadziej co kilka godzin) pilot przesyła do dekodera sygnał i dekoder się wyłącza. Obserwowałem pilot tv i widzę że dioda sygnalizująca "mignie" i dekoder zostaje wyłączony.
Resetowałem TV, konfigurowałem go ponownie , parowałem ponownie pilot z tv i temat samoczynnego wyłaczania wystepuje.
Jesli wyłacze (usunę) zdalne sterowanie dekodera pilotem od tv - wszystko jest ok tyle że muszę korzystać z drugiego pilota co jest mniej komfortowe gdyż pilot od Samsunga jest całkiem ok i bardzo wygodny.
Czy mogę zrobić coś jeszcze we własnym zakresie ? czy zgłosić temat do serwisu Samsung?
 

Dig Dug

New member
Jak u Was oglądanie naziemnej tv z 2,5 -3 m ?? Da się przeżyć, czy szukać mniejszego ?? Nie mam czasu na tv stąd nie zamierzam kupować żadnej platformy.

PS. Czy dają w ogóle gwarancje na 5 lat jak jeszcze 4-5 lat temu ? Od tamtej pory wypadłem z tematu i nie widzę, ani u Sony, ani u Panasonica, które słynęły z fabrycznych gwarancji dodawanych w ramach promocji.
 

tomix_

New member
Witam,
Kupiłem Samsunga ue55mu7042. Czytałem wszystkie posty w temacie i próbowałem zmieniać ustawienia obrazu, jednak mimo to występuje smużenie podczas oglądania meczów piłki nożnej oraz co jakiś czas obraz lekko przycina się. Czy mógłby ktoś doradzić mi co należy zrobić, żeby było ok? Będę wdzięczny.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
"Po zaaplikowaniu wyżej wymienionych ustawień smużenie znacząco maleje, aczkolwiek cały czas da się je zauważyć przy niektórych, bardziej dynamicznych, scenach" z testu Macieja ***************-a z sąsiedniego forum
 

Dig Dug

New member
Dzięki KiKi - czyli płatne, a było tak dobrze. :(

A generalnie to kicha, skoro Sony ma problemy z płynnością, ten Samsung też, to co w końcu jest sensowne do 5000 zł. Wychodzi na to, że co telewizor to kupa :/

A czy podczas filmów czy to bajka, czy szybka akcja, obraz w Sony XE 85XX ewentualnie 90XX czy Samsungu MU70XX też się tnie ??
Ze sportu oglądam tylko skoki.

Generalnie to do naziemnej brać tego Samsunga czy jednak Sony ?
 

Lebaj

New member
Witam wszystkich. Posiadam Tv Samsung UE MU 7002 i chciałem z niego wycisnąć wszystko co fabryka dała. Chodzi mi o profesjonalną kalibracje obrazu. Oczywiście może być odpłatnie. Czy ktoś dysponuje takimi ustawieniami ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

barol86

New member
1. Jak działa nagrywanie na dysk USB? Jeśli np. mam kablówkę z modułem CI+ to mogę wszystkie kanały nagrywać, czy tylko wybrane?
2. Jak wygląda zaplanowanie nagrania np. w nocy, czy wtedy tv się włącza, czy może nagrywa w trybie standby?
 

Lebaj

New member
Witam. Mam pytanie odnośnie modułu Ci+ Cyfrowego Polsatu. Stoję przed wyborem czy wziąć dekoder czy wyżej wymieniony moduł. Telewizor Samsung MU7042. Czy biorąc moduł sygnał będzie w 120Hz ? Z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość gdyż dopiero zaczynam przygodę z takimi tematami.
 

piterek45

New member
Dzięki KiKi - czyli płatne, a było tak dobrze. :(

A generalnie to kicha, skoro Sony ma problemy z płynnością, ten Samsung też, to co w końcu jest sensowne do 5000 zł. Wychodzi na to, że co telewizor to kupa :/

A czy podczas filmów czy to bajka, czy szybka akcja, obraz w Sony XE 85XX ewentualnie 90XX czy Samsungu MU70XX też się tnie ??
Ze sportu oglądam tylko skoki.

Generalnie to do naziemnej brać tego Samsunga czy jednak Sony ?

kup używanego ks9000 albo jeszcze lepiej 9500 i problemu nie będzie może trafisz jeszcze na gwarancji
ba były nawet z 5 letnia
 
Do góry