Samsung UE55H7000

_slawek_

Member
Kabel zasilający jest kątowy, może w sklepie był wpięty inny, który akurat mieli w miejscu ekspozycji.
Nie wiem jaki rozmiar tego telewizora oglądałeś, ale 55H7000 nie jest grubszy w żadnym miejscu, Nie ma żadnego problemu z montażem na ścianie. Tulejek dystansowym w komplecie z telewizorem nie było, ale za to w komplecie z uchwytem było ich, aż za wiele.
Na zdjęciach na pierwszej stronie widać jak wisi u mnie.
 

karbeti

New member
Dzięki za info. Linki do zdjęć nie działają. Wczoraj sprzedałem swój 46F8000. Byłem z niego super zadowolony lecz potrzebuję większy. Miałem zamówiony taki sam tylko 55" lecz jak na złość wczoraj w sklepie go sprzedali więc chyba zakupię H7000 (podobne parametry) Masz jakieś porównanie z tym telewizorem? Jaki masz uchwyt, chodzi mi czy mocno odstaje od ściany. Co do obrazu, czy te 1000 a 800hz to zauważalna różnica?
 

_slawek_

Member
Linki do zdjęć działają, tylko skopiuj je sobie i wklej w przeglądarkę.
Porównania z F8000 nie mam, u mnie tv odstaje około 5cm od ściany taki miałem uchwyt.
 

karbeti

New member
A czy wiesz na jaką głębokość można wkręcić śruby od wieszaka do TV aby go nie uszkodzić? Jest to zawarte w instrukcji?
 

_slawek_

Member
Nie ma takich informacji w instrukcji, ale jest wyczuwalny opór, najlepiej wziąć śrubę w rękę i delikatnie wkręcać wtedy zobaczysz ile śruby wchodzi.
 

bedett

New member
Dzisiaj kolejna aktualizacja softu 1109, problem który się u mnie objawiał z MotionFlow został najwyraźniej usunięty, bo jest super w każdym trybie.
Natomiast przestał działać korektor dźwięku, zachwalałem bardzo dźwięk w tym tv, bo był super jak się dodało basów, ale bez korektora to jest lipa.
Jest całkowity brak reakcji na suwaki korektora, działa tylko suwak od balansu L/R.

Dziwne... u mnie cały czas jest 1108 ręczne wyszukiwanie też nic nie daje. gdzie szukać przyczyny?
dodatkowo zauważalnie zwolnił smart tv a odtwarzane filmy z samsung link są bez napisów (wcześniej działały) :cry:
 

_slawek_

Member
Aktualizacja do 1109 jest dostępna na stronie samsung.pl, aktualizacje bezpośrednio do tv są z reguły udostępniane później.
Co Smarta nie mam żadnych zastrzeżeń śmiga aż miło.
Tylko ja mam wyłączoną opcję szybkiego startu, a słyszałem że to ma znaczenie dla smarta. Przy normalnym starcie telewizor uruchamia się "sekundę" dłużej ale cały soft w nim wstaje od początku, przy szybkim uruchamianiu, soft jest tylko usypiany.
 

karbeti

New member
Zakupiłem dziś 55H7000. Jeszcze nie podłączony bo na noc do pracy. Kabel zasilający łamany ale i tak sporo odstaje. Coś będę musiał wymyśleć bo mój uchwyt ma odległość od ściany tylko 12 mm.
 

boxster

Member
Czy któryś z kolegów ma porównanie tego TV z odkryciem ostatnich dni czyli Toshibą L7453? Czy obraz jest porównywalny, ew. gdzie wygląda lepiej skalowanie sygnału SD oraz jak wygląda konfrontacja jeśli chodzi o wyświetlaną czerń?
 

Pastusiak

New member
Toshiba pomimo 8 stref i podświetlenia z tyłu ma problemy z równomiernością i prześwitami. Czerń super ale takie kwiatki wszystko psują. Najpierw jedni twierdzą, że skalowanie jest extra. Pomijając, że według tych samych osób w panasonicu, samsungu i philipsie tez jest ekstra, nie dojdziemy choćby i z wróżbitą Maciejem, który jest extra najbardziej. Potem płomień powoli gaśnie kiedy użytkownicy mają już telewizor w domu i w skrócie mówiąc "dupy" owe ekstra skalowanie nie urywa (jednak wtedy wymówką jest wyjątkowo słaby sygnał u rzeczonych osób - "przypadeG"?) Akurat ten model samsunga generuje bardzo dobrą czerń i ma micro dimming. W przeciwieństwie do toshiby czyta po ludzku pliki tekstowe i pokazuje polskie znaki. Sam sie zastanawiałem czy ten samsung czy toshiba (mam jeszcze dwa modele w rezerwie) ale darowałem sobie toshibe ze względu na to o czym piszę. Największą zaletą l7453 jest jego cena. Jak ogranicza Cie budżet to bierz i akceptuj jego wady. Jak nie to wstrzymaj się i rozważ inne modele.
 
Ostatnia edycja:

Bosman71

New member
Mam pytanie: Rozumiem, że nie ma co porównywać H7000 do F8000 czy F8500? Brać H7000?
Czy mieliście problemy z jakimiś formatami filmów przy odtwarzaniu z USB?
Jak działa nagrywanie na USB? Czy da się to później jakoś sensownie odtworzyć na kompie czy może Samsung sobie fomratuje USB i całe jest przeznaczone tylko na nagrania z TV?
 

tdx

New member
Bez reklam
Normalnie to co nagrywasz na TV możesz odtwarzać tylko na tym TV co nagrywałeś.
Oczywiście istnieje root

[youtube]dAM72sXLf7g[/youtube]
 

_slawek_

Member
Niestety moja 55H7000 leży od środy w serwisie. We wtorek wieczorkiem zasiałem do obejrzenia filmu i od razu dostałem po oczach zielonym światłem bijącym od świecącego pixela znajdującego się z prawej strony ekranu. Myślałem, że takie rzeczy się już nie zdarzają w dzisiejszych panelach.
Sprawdzałem różne źródła, a nawet filmiki typu "fix stuck fixel" i nic, pixel nadal świecił. Smutna sprawa.
Pozytywne jest to, że od zgłoszenia usterki na infolinię, w ciągu 2 godzin zadzwonił Pan z lokalnego serwisu i umówił się na wizytę. Przyjechał zrobił zdjęcia, stwierdził, że świeci pixel i zabrał tv, mówiąc, że w piątek odda.
Nie oddał.
Mistrzostwa w piłce od czwartku a tu taka lipa.
 

qbek78

New member
Bez reklam
Dobry się z Państwem. Od kilku dni również jestem użytkownikiem 55H7000 - co nieco o moich wrażeniach.
Design dla mnie świetny, Tv smukły i elegancki z aluminiową obwódką. Ktoś pisał, że boki tak się rozgrzewają aż parzy. Rzeczywiście boki są ciepłe po jakimś czasie użytkowania ale o tym, że parzy można pomiędzy bajki włożyć.
Panel Ultra Clear był dla mnie jednym z czynników jakie przemawiały za tą serią. Wolę kolorki takie błyszczące ale zdaje sobie sprawę, że różnica w stosunku do serii 6 jest dla niektórych niewidoczna. Mi taki bardziej odpowiada (konfrontowane z 6640) ale co jest minusem panel jest jak lustro co może być problemem w nasłonecznionych pomieszczeniach.
Matryca 200 hz jest dużym plusem. Naprawdę można uzyskać płynny obraz bez efektu teatru.
Bandingu nie zaobserwowałem, efekt DSE jest znikomy. Też się w tym aspekcie nie zawiodłem. Podświetlenie moim zdaniem równomierne. Dwa drobne jaśniejsze miejsca w rogach na dole (ok. 2 cm każdy). Nie zauważam tego w ogóle podczas oglądania filmów a jedynie przy przełączaniu kanałów co jest niewymierne.
Kolory na Tv z pudła moim zdaniem dobre lecz lekko przesadzone. Twarze nieco przejaskrawione. To wymagało nieco korekt ale koniec końców jest miło dla oka. Trybu film nie używam bo jak dla mnie jest płasko i Plastusiowy Pamiętnik;). Modyfikowałem ustawienia w trybie standard, punktem wyjściowym były te ustawienia Samsung UE40H7000 Reviewer's Recommended Best Settings | AVForums . Dla mnie wyższość trybu film nie jest aksjomatem. Punkt odniesienia jest tak indywidualny, że nie ma sensu nawet o tym dyskutować.
Czerń jest czarna a biały jest biały:smile: bez tendencji do przechodzenia w inne odcienie. Koniec i kropka.
Nad smartem nie ma co się rozwodzić, jest świetny aczkolwiek menu potrafi spowolnić przy odczycie niektórych większych plików z HDD (miałem takie dwa przypadki). Problem pojawił mi się również podczas połączenia Tv z hdd przez przedłużkę usb. Bez przedłużacza jest spoko ale dysk musiałbym trzymać albo by wisiał bo Tv mam na ścianie a kable dodawane do dysków przenośnych to kpina jeżeli chodzi o długość. Może ta przedłużka jest trefna. Poza tym same plusy. Przeglądarka chodzi sprawnie, aplikacje również, Tv nie ma problemu z plikami i napisami. h.265 zgodnie ze specyfikacją odtwarza bez zająknięcia. Pilot smart jest po prostu genialny!
Tv posiada głośnik niskotonowy i znacznie poprawia to jakość dźwięku. Po aktualizacji oprogramowania zniknął korektor :x ale nawet na standardowych nastawach jest dobrze.
Ogólnie po tygodniu używania jestem zadowolony z wyboru i myślę, że ponownie bym takiego dokonał.

Jeszcze pytanko zdaje się ogólnie o samsunga. Podłączając komputer przez kabel HDMI/DVI do portu HDMI oznaczonego jako DVI nie mogę włączyć trybu GRA (pole jest nieaktywne). Czy oznacza to, że Tv sam w taki tryb przechodzi wybierając złącze dedykowane pod PC? Chodzi mi o to, czy INPUT LAG również spada pomimo, że tryb gry jest nieaktywny?
 

Pastusiak

New member
labelując wejście jako PC wyłączasz wszystkie zbędne procesy i masz IL mniejszy niż w trybie GRA, gdzie dodatkowo działają algorytmy wyostrzające i poprawiające kolory + kontrast. Po DVI masz to najpewniej włączone z automatu.
 

karimor

New member
Dobry się z Państwem. Od kilku dni również jestem użytkownikiem 55H7000 - co nieco o moich wrażeniach.
Design dla mnie świetny, Tv smukły i elegancki z aluminiową obwódką. Ktoś pisał, że boki tak się rozgrzewają aż parzy. Rzeczywiście boki są ciepłe po jakimś czasie użytkowania ale o tym, że parzy można pomiędzy bajki włożyć.
Panel Ultra Clear był dla mnie jednym z czynników jakie przemawiały za tą serią. Wolę kolorki takie błyszczące ale zdaje sobie sprawę, że różnica w stosunku do serii 6 jest dla niektórych niewidoczna. Mi taki bardziej odpowiada (konfrontowane z 6640) ale co jest minusem panel jest jak lustro co może być problemem w nasłonecznionych pomieszczeniach.
Matryca 200 hz jest dużym plusem. Naprawdę można uzyskać płynny obraz bez efektu teatru.
Bandingu nie zaobserwowałem, efekt DSE jest znikomy. Też się w tym aspekcie nie zawiodłem. Podświetlenie moim zdaniem równomierne. Dwa drobne jaśniejsze miejsca w rogach na dole (ok. 2 cm każdy). Nie zauważam tego w ogóle podczas oglądania filmów a jedynie przy przełączaniu kanałów co jest niewymierne.
Kolory na Tv z pudła moim zdaniem dobre lecz lekko przesadzone. Twarze nieco przejaskrawione. To wymagało nieco korekt ale koniec końców jest miło dla oka. Trybu film nie używam bo jak dla mnie jest płasko i Plastusiowy Pamiętnik;). Modyfikowałem ustawienia w trybie standard, punktem wyjściowym były te ustawienia Samsung UE40H7000 Reviewer's Recommended Best Settings | AVForums . Dla mnie wyższość trybu film nie jest aksjomatem. Punkt odniesienia jest tak indywidualny, że nie ma sensu nawet o tym dyskutować.
Czerń jest czarna a biały jest biały:smile: bez tendencji do przechodzenia w inne odcienie. Koniec i kropka.
Nad smartem nie ma co się rozwodzić, jest świetny aczkolwiek menu potrafi spowolnić przy odczycie niektórych większych plików z HDD (miałem takie dwa przypadki). Problem pojawił mi się również podczas połączenia Tv z hdd przez przedłużkę usb. Bez przedłużacza jest spoko ale dysk musiałbym trzymać albo by wisiał bo Tv mam na ścianie a kable dodawane do dysków przenośnych to kpina jeżeli chodzi o długość. Może ta przedłużka jest trefna. Poza tym same plusy. Przeglądarka chodzi sprawnie, aplikacje również, Tv nie ma problemu z plikami i napisami. h.265 zgodnie ze specyfikacją odtwarza bez zająknięcia. Pilot smart jest po prostu genialny!
Tv posiada głośnik niskotonowy i znacznie poprawia to jakość dźwięku. Po aktualizacji oprogramowania zniknął korektor :x ale nawet na standardowych nastawach jest dobrze.
Ogólnie po tygodniu używania jestem zadowolony z wyboru i myślę, że ponownie bym takiego dokonał.

Jeszcze pytanko zdaje się ogólnie o samsunga. Podłączając komputer przez kabel HDMI/DVI do portu HDMI oznaczonego jako DVI nie mogę włączyć trybu GRA (pole jest nieaktywne). Czy oznacza to, że Tv sam w taki tryb przechodzi wybierając złącze dedykowane pod PC? Chodzi mi o to, czy INPUT LAG również spada pomimo, że tryb gry jest nieaktywny?

Zgadzam sie z kolegą! Użytkuje tv od kilku dni i póki co jeśli miałbym kupić telewizor jeszcze raz, byłby to H7000.
Jak będzie więcej czasu napiszę coś od siebie ;)
 

tomdvd72

New member
Czy ten model posiada funkcje cinema black (tą która pogłąbia czerń w filmach z pasami góra dół) oraz smart led?
pozdr,
wiem ze te 2 funkcje są w najwyzszych modelach 4k ale nie wiem czy są w tym H7000
 

Grendel

New member
Co do tych nagrzewajacych się boków to w żadnym innym tv takiego zjawiska jeszcze nie uswiadczyłem. Nie są to może parzące temperatury ale i tak zdecydowanie za wysokie. Przy małym dziecku juz powinno się uważać bo jego delikatne rączki na pewno to odczują. No dla mnie babol SAMSUNGA, który nie powinien mieć miejsca.
 

prezy

New member
Bez reklam
Nagrzewające się boki zależą od partii. jedna się nagrzewa inna nie dziwne :-(
Oczywiście producent twierdzi, że jest to normalna temperatura pracy.
 

karbeti

New member
W zeszłym roku był świetny test Samsunga F8000. Czy nie można na tym forum zrobić takiego szczegółowego testu H7000?
 
Do góry