Samsung UE55H7000

_slawek_

Member
Witam.
Nad wyborem telewizora zastanawiałem się ponad miesiąc, akurat taki okres, że wchodziły nowe modele i zastanawiałem się nad Philipsem 55PFS7509, Sharpem 855, i Samsungiem 55H7000.
Sharp okazał się za duży, jednak 60 cali to za dużo, na Philipsa już nie chciało mi się czekać,
Samsunga zobaczyłem i nie mogłem bez niego nie wyjść.

Kupiłem go 30.04.2014 więc już kilka dni nie mogę się od niego oderwać i co nieco mogę powiedzieć.

Pierwsze wrażenie, wow :) to telewizor może tak grać, obraz rzucił mnie na kolana, dźwięk super, aż sprawdziłem czy nie mam przypadkiem włączonego amplitunera, ale nie, ten dźwięk wydobywał się z telewizora (wbudowany subwoofer daje radę)

Ale po kolei.
Wygląd:
Super, aluminiowa obwoluta ekranu wygląda extra, bardzo cieńka ramka też robi super wrażenie.
Sprzęt lekki, cieńki, a przy tym sztywny. Nie wiem jak podstawa nawet jej nie wyciągałem z pudełka gdyż telewizor wisi na ścianie.

Obraz: (do tej pory używałem Sony KDL-32W4000)
Już po wyjęciu z pudełka jest extra. Kolory, kontrast, czerń, biel, wszystko super.
Głębia obrazu jest rewelacyjna, nie jestem fanem siedzenia przed tv, ale przed tym siedzi się bardzo przyjemnie.
Dopiero teraz wiem o czym koledzy piszą poruszając temat czarnego koloru, tutaj czarny jest naprawdę czarny, nie szary czy granatowy, jest mega czarny.
W nocy okazało się, że trochę za bardzo "świecił" ale zmniejszenie podświetlania (z 14 na 12), włączenie czujnika Eco i ustawienie min. podświetlania na 5 załatwiło sprawę.
Wyłączyłem jeszcze czerń Kinową, ta opcja powodowała, że przy przełączaniu kanałów na dekoderze nc+ bardzo ściemniał się obraz, trochę to irytujące.
W normalnym użytkowaniu bandingu nie zaobserwowałem, cloudingu też nie, podświetlanie równomierne.
Oczywiście jak się da prawie czarną planszę, ustawi podświetlanie na maxa i będzie się patrzeć w nocy to widać lekkie jaśniejsze dolne rogi, (tylko dolne, góra jest OK)
Tylko wtedy w jasnych scenach intensywność podświetlania wypali oczy.
Więc chyba nie o to w tym chodzi, żeby na siłę coś znaleźć.
Więc jeszcze raz mówię, przy normalnym oglądaniu nie dostrzegam ani jednej negatywnej rzeczy.
Co do skalowania się nie wypowiem używam wyłącznie obrazu z nc+.

3D rewelacja, obejrzałem Grawitację (SBS), Avatara (Bluray) i Prometeusza (Bluray).
Głębia super, czuć, że efekty są zarówno przed ekranem jak i za.
Natomiast w filmach są one jakby mniejsze niż w demówkach, na demie LG Magic World 2 niemal efekty miałem przed samymi oczami.
I tutaj ponieważ w 3D z automatu ustawia się podświetlanie na maxa to widać z dolnych rogów przebijanie podświetlenia, ale tylko jak na filmie są czarne pasy na dole i górze, i to trzeba się wpatrywać w te rogi aby to dojrzeć, nikt kto ze mną oglądał te filmy nie zauważył tego
efektu (nikt nie czytał tego forum :) )
Okularki mogłyby by być bardziej zabudowane, w dzień trochę przeszkadza, że bokami wpada światło, natomiast w nocy bez zastrzeżeń.

Dźwięk:
Koledzy, nigdy nie spodziewałem się, że telewizor może mieć taki dźwięk, basy bardzo mocne, a jak się ich doda w korektorze to bardzo przyjemnie się słucha teledysków.

Ogólnie, telewizor wart swojej ceny, zdaje sobie sprawę że nie jest ona mała, ale naprawdę warto.

Po kilku dniach zapoznałem się z ustawieniami tv i ustawiłem go pod siebie, dla mnie jest na prawdę świetnie.

Fotki poniżej:
imagizer.imageshack.us/a/img838/7976/bph8.jpg

imagizer.imageshack.us/a/img838/8908/v3eq.jpg
 

bedett

New member
czy wiecie może jak w tym TV wejść w menu serwisowe i spawdzić producenta matrycy?

Sławek za jaką cenę ostatecznie kupiłeś ten tv? najtaniej jak znalazłem to 6699 w euro po wpisaniu kodu rabatowego...
 
Ostatnia edycja:

_slawek_

Member
bedett kupiłem dokładnie za tyle ile podałeś, ja mam matrycę samsunga dokładnie taką jak podawał tdx w innym wątku.
 

_slawek_

Member
No i Panowie od softu coś dzisiaj "naprawili".
Mam już ten tv 8 dni i dzisiaj pojawiła się już 3 aktualizacja oprogramowania od tego czasu.
Nie zauważyłem aby poprzednie coś wnosiły natomiast dzisiejsza 1108 spowodowała, że bardzo źle się ogląda telewizor w trybie MotionPlus powyżej wyraźnego (czyli standardowy i płynny). Do tej pory oglądałem na standardowym.

Objaw jest taki, że obraz co kilka sekund jakby przeskakuje, wygląda to tak jakby coś nie wyrabiało z obróbką obrazu. Jest to bardzo widoczne i przez to irytujące.
Troszkę to zaburzyło mój zachwyt nad tym telewizorem, ale mam nadzieję że w następnej aktualizacji poprawią ten błąd.

Wiecie może czy można na jakiejś stronie dowiedzieć się więcej na temat wprowadzonych zmianach w oprogramowaniu.
Na stronie polskiej samsunga jest nie wiele i w dodatku jest stara wersja 1106, natomiast na amerykańskiej stronie jest już wersja 1109, ale opis też mało mówiący.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Dzięki Slawek za opis tego TV i zdjęcia. Jesteś pierwszym użytkownikiem, który podzielił się swoimi uwagami na temat tego TV. Sam jestem zainteresowany wersją 46 cali i z uwagą będę śledził wątki na jego temat. Zakup planuje po wakacjach i do tego czasu będzie już wiele testów i opinii.

Napisz jeśli znów coś zmienią w sofcie.

Pozdrawiam
 

bedett

New member
Od wczoraj jestem również posiadaczem tego TV :)
dzisiaj będę dopiero bawił się ustawieniami, jeśli mielibyście jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć - zastrzegam że jestem raczej laikiem jeśli chodzi o hdtv - i "kupowały oczy"

na szybko:
jestem zadowolony z wykonania tv- ekran fajnie błyszczy jak jest wyłączony ramka super ogólnie na +
przyczepić się można do pilotów - ten nowy choć super ergonomiczny i dużo łatwiejszy w obsłudze, to jednak sprawia wrażenie gorzej wykonanego od "starego małego" pilota z serii zeszłorocznej.
drugi standardowy pilot pozostał niezmieniony a mogliby dać coś lepszego... nie wygląda na pilota do tv za tyle pieniędzy... no cóż.

Bawiłem się trochę smartem - na początku od razu aktualizacja wspomniana przez Sławka.
You Tube działa szybciej jednak nadal nie jest to błyskawica (tv podpięty po kablu) - nie mogę natomiast znaleźć wyboru jakości - więc nie wiem czy materiał który oglądam to 720p mniej czy więcej.

TVN Player bez zarzutu - tu wszystko płynnie i szybko, jest wybór jakości i jest ok chociaż pytanie czy z playera uzyskujemy pełne HD?

to na razie tyle

PS. Po negocjacji udało się jescze stówkę zejść poniżej ceny Sławka -w RTV po użyciu solidnych argumentów i rozzmowie z kierownikiem sklepu
 

_slawek_

Member
Pilot jest super, używam tylko jego :).
Ma wbudowane żyroskopy, więc poprostu dotykasz palcem pada, wtedy na ekranie pokazuje ci się kursor w postaci kropki, wskazujesz co chcesz zrobić i już. Prosto, szybko i przyjemnie.
Dzięki temu bardzo fajnie się nawiguje po zasobach dysku, nas-a itp.
 

LuKiMaT

New member
Cześć,
w piątek dołączyłem do grona posiadaczy UE46H7000 ;)
Zmieniłem ten TV z UE46ES6800 i moje pierwsze wrażenia i spostrzeżenia są następujące:

Ninusy:
- przeżyłem załamanie jak zobaczyłem jeden z pilotów. Tandetna plastikowa zabawka. Brak podświetlania, badziewne gumki jednym słowem bieda. Doceniłem pilota Cyfrowego Polsatu jak zobaczyłem tego Samsunga ;). Pilot drugi z żyroskopem fajny gadżet. Jednak również brakuje mu podświetlenia, moim zdaniem brakuje też klawiatury numerycznej. Wiem, że powiecie, że można wyświetlić ją sobie na TV. Szybciej jednak moim zdaniem jest wybrać program samemu przyciskami fizycznymi. Może mam poglądy staroświeckie, ale dla mnie to bardzo duży minus.

Teraz plusy ;)
- obraz naprawdę bardzo, bardzo ładny, bez porównania np. do serii ES6800 z 2012 roku.
- dodatkowe urządzenie bluetooth dzięki, któremu możemy przy pomocy pilota TV sterować np. zewnętrznym tunerem Cyfrowego Polsatu,
- możliwość wyłączenia matrycy, (np. podczas słuchania radia wyłączamy podświetlanie matrycy).

To tak na szybko nie miałem jeszcze czasu się pobawić smartem, ale widzę że chodzi to wszystko dużo płynniej niż w poprzednich seriach.
 

_slawek_

Member
Dzisiaj kolejna aktualizacja softu 1109, problem który się u mnie objawiał z MotionFlow został najwyraźniej usunięty, bo jest super w każdym trybie.
Natomiast przestał działać korektor dźwięku, zachwalałem bardzo dźwięk w tym tv, bo był super jak się dodało basów, ale bez korektora to jest lipa.
Jest całkowity brak reakcji na suwaki korektora, działa tylko suwak od balansu L/R.
 

karbeti

New member
Panowie a jak jest z montażem tego telewizorka do ściany? Oglądając go w sklepie widziałem że kabel zasilający wychodzi z obudowy na wprost a nie jak rozwiązano to w np. zeszłorocznym zresztą super TV F8000. Nie odstaje przez to od ściany? W dolnej tylnej części telewizora jest trochę grubszy, czy posiada dystanse do otworów górnych jak w F8000? Dzięki za odpowiedzi (zależy mi na czasie)
 
Do góry