Samsung UE55H7000

piteron

Active member
Bez reklam
ja już po zakupie
na razie wstrzymuję sie z pełna relacja bo musimy coś z Kikim ustalić
Na ta chwilę obraz ok(UPC) choć kanały SD w 40 calach wyglądały zdecydowanie lepiej
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Gratuluję zakupu, życzę aby świecił kilkadziesiat wiosen... Mam nadzieje na głębszą relacje ze współpracy z UPC. :smile:
 

piteron

Active member
Bez reklam
będzie relacja będzie mini teścik ale to dopiero po kalibracji
na razie jest na poziomie Samsunga czyli mega kontrast i bajkowa płynność z wyłączonymi upłynniaczami
Niestety ale balans bieli jest ewidentnie do ustawienia,moje dane kalibracyjne dojdą za jakiś czas a te które mam niestety mi nie odpowiadają (za dużo zielonego i wyprany czerwony)
Dzisiaj porównywaliśmy go z 650 Panasonica,i wyszło tak jak myślałem w dzień naprawdę trzeba mieć dużo złej woli aby napisać że Samsung jest lepszy od Panasonica,jednak wieczorem .................no cóż to trzeba zobaczyć ,czerń jest czarna i nie bije po oczach
o kontach sie nie ma co wypowiadać bo.......niestety ale Sam ich po prostu nie ma,o ile w dzień jest w miarę to wieczorem jest juz tak sobie.Ale o tym wiedziałem i akceptuje ten fakt ponieważ oglądam TV centralnie
Na koniec dodam że u mnie oglądanie wieczorem znaczy zupełna ciemność,zapalenie jakiekolwiek źródła światła nawet minimalnego powoduje ze cześć mankamentów ginie jednak do panasonica to jeszcze długa droga(chodzi o kąty)jednak nawet i po zapaleniu swiatła Panasonic nie daje rady sobie z kontrastem i czernią jest po prostu ciemno szara i to nawet jak podswietlenie jest na poziomie +4
Na razie to tyle
p/s
Jak by ktoś miał jakieś dobre ustawienia to z przyjemnością bym sobie potestował
 

mafia35

New member
Bez reklam
Czy mozesz napisac jaka dokladnie masz wersje matrycy. Chodzi mi o kąty, ponieważ jak na telewizor z va to kąty wg mnie są bardzo dobre. Może kolega qbek się wypowie..? W dzień trzeba zwrócić uwagę, że h7000 ma ucp. Rolety poprawiają sytuację.
Co do ustawień to polecam przetestować niektóre od f7000.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Na tą chwilę nie wiem jak sprawdzić wersję matrycy. Tak jak pisałem na szybko zrobiliśmy porównanie do 650 Panasonica.i miestety w tym temacie zdecydowanie lepszy jest IPS. z tym ze jedna uwaga porównanie odbywało się w ciemnych warunkach w dzien moje 7 daje radę
 

mrkris

New member
Współpraca z modułem dostępu cyfrowego polsatu

Witam:
Planuje zakup tego telewizora SAMSUNG UE55H7000 ale mam pytanie czy współpracuje z modułem dostępu cyfrowego Polsatu i czy sam układa listę kanałów , Mój obecny SONY KDl-50w685 układa i aktualizuje. Obawiam się że samsungi tego nie maja. Proszę o odpowiedz .
 

piteron

Active member
Bez reklam
jeśli moduł dostępu to moduł CI+ to ja z takowego korzystam
Co prawda nie jest to platforma satelitarna a kablowa(UPC) ale z modułem nie ma problemu działa tak jak powinien czyli dekoduje kanały .Jedyny problem to opisy do programów są po prostu podwójne,tak jak by była zaprogramowana ilość znaków a jeśli jest mniej to opis jest powtarzany 2 razy
Czy ktoś się spotkał z takim mankamentem?
@mafia35 na której zakładce odczytać matrycę,bo jak na razie to zaraz po wpisaniu kodu pojawiło się coś takiego
 

piteron

Active member
Bez reklam
czyli dobrze czy źle?
W starych czasach matryce sprawdzało się na wlepce z tyłu TV,tak miałem w C650 tam tez chodziłem po sklepach aby trafić na oznaczenie SQ01 bo była to matryca samsunga i rzeczywiście panel lepiej świecił od innych
 

eLBeG

Member
Bez reklam
@Piteron
Podwójne opisy w UPC występują w każdej marce, związane jest to sygnałem z UPC, jeśli dobrze pamiętam, to dekodery Kaon i Cisco potrzebują innej informacji pobranej z sygnału aby wyświetlić epg. Szczegółowo wyjaśnione jest to na forum poświęconym UPC. Tam kilku chłopaków zna się na tym dobrze, oni zapewne wyjaśnia ci to lepiej niż ja.
A mógłbyś mi sprawdzić jak pod UPC wyglądają na H7000 kanały HD z 2 metrów, bo się waham, czy nie za duży i jak wyglądają mecze piłkarskie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
kanały HD nawet z 1 metra wyglądając bardzo dobrze,powiem szczerze że nawet jestem mile zaskoczony że przy bitrate jakie oferuje UPC jest tak dobrze
Dzisiaj oglądałem na Eurosporcie jakieś mistrzostwa kobitek w piłce i przekaz był naprawdę bardzo ok
Mam porównanie do C650 w 40 calach tam przy szybkich ruchach kamery niestety ale obraz w tle był zamazany,Tutaj jest wszystko ostro i co najważniejsze mega płynnie
Tak dla próby wyłączyłem wszystkie upłynniacze i też nie miałem zbytnio do czego się przyczepić jedynie w sytuacji gdy np piłka leciała na wysokości trybun to ostrość widocznie spadała ale nadal było na poziomie mojego starego c650 czyli dla mniej czepliwych było by ok
Dziękujeza wyjaśnienia odnośnie EPG,ja co prawda korzystam z CI+ nie z dekodera ale prześledzę ten watek na forum
dzisiaj na próbę podłączyłem tez BR(swojego jeszcze nie posiadam) i jestem naprawdę zdziwiony obróbką sygnału z tego źródła
Nie chodzi mi tu o dobre realizacje ale o nędznej jakości koncert z początku lat 90(Queen)na znajomego panasonicu 650 obraz jest w miarę ok,ale jeśli sceny zawiewają bardzo jasne punkty na ciemnym tle wokół nich pojawiają się takie jakby aureole ,nie wiem jak to dokładnie opisać ale tak mi sie to kojarzy
na H7000 efektu tego nie ma,dodatkowo głębia obrazu i jakość skalowania jest taka że naprawdę chce się oglądać
Dzisiaj znalazłem pierwsza rzecz która zaczyna mnie drażnić mianowicie TV nie rozpoznaje automatycznie materiału 3D w Panasonicu wystarczy zapodać cokolwiek co jest w 3D a TV sam przechodzi w ten tryb obrazu w Samsungu trzeba przejść przez menu i go ręcznie włączyć .Wada......raczej niedopatrzenie i mam nadzieję że nowe firmware zmieni ten szczegół
Poza tym po 3 dniach widzę kolosalna różnice w obróbce sygnału w porównaniu z c650 płynność jakość kolorów to zupełnie inna liga.
Jest tylko małe ale,rozmiar z 3 metrów już nie robi WOW .Więc zaczynam żałować że to jednak nie 60 zagościła na ścianie
@mafia 35 dziękuje za potwierdzenie
p/s
przepraszam że odnoszę sie do Panasonica55AS650 ale tego jedynie mam pod ręką,i razem z sąsiadem prowadzimy porównania, porównania do mojego 40C650 nie maja sensu
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Hmm. Odpalałem parę dni temu film mkv w 3d i nie trzeba bylo wchodzic do menu, zeby przelaczyc tryb obrazu. Pokazala sie ikonka 3d w lewym dolnym rogu. Po wlaczeniu okularow ikona znikla i wszystko szlo tak jak trzeba.
Co do bledow softu-wczoraj wieczorem zniknal mi smart. Po nacisnieciu przycisku na pilocie pojawial sie pasek od wyboru zakladek a pod nim pusto.
Pomogl reset ustawien smart i restart telewizora. Dziwne.
 
Do góry