Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

1109.3

- Improved browser performance
- Improved app performance
- Improved stability

Po wgraniu wersji 1109.3 mam niezsynchronizowany obraz z dźwiękiem na DVB-T (DVB-C i DVB-S2 nie mam jak sprawdzić) , dźwięk jest wcześniej niż obraz.
Czy ktoś po wgraniu zauważył taki objaw, najbardziej widocznie na ustach w polskim dialogu.
Na Youtube raczej jest OK
 

tdx

New member
Bez reklam
pro_gramek jak nie pomoże zresetuj TV

ja napisze jeszcze raz i chyba sobie to w stopkę wstawię, soft zmieniamy jak coś ewidentnie nie działa :D
 

_slawek_

Member
Czy po aktualizacji do 1109 działa wam korektor dźwięku, bo mi właśnie przestał, co prawda w 55H7000, ale widzę że plik aktualizacji jest taki sam.
 
pro_gramek jak nie pomoże zresetuj TV

ja napisze jeszcze raz i chyba sobie to w stopkę wstawię, soft zmieniamy jak coś ewidentnie nie działa :D

Zresetowałem i nic niestety nie pomogło. Aktualizowałem ze względu na fakt, że po uruchomieniu TV miałem czasami brak reakcji pilotów przez około 15 sekund. Niestety aktualizacja nie pomogła, a dodatkowo wystąpił problem z synchronizacją dźwięku i obrazu.
 

adamo_

New member
Bez reklam
1) Jak zaktualizować z USB ?

Przez opcję Aktualizuj nie znajduje mi aktualizacji on-line, pobrałem więc na dysk plik z softem 09.3 i jest to plik T-MST14DEUC_1109.3.exe wgrałem na USB wpiąłem w tv i wybierając aktualizowanie nie znajduje nic. Podobnie na pendrive TV nie widzi zawartości.


2) Czy Wam też "niedomaga" mały smart pilot ? często zanim załapie mija jakieś 15 sekund. Baterie są nowe. Tak jakby tracił połączenie BT z TV.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Udało się. Zaktualizowałęm, jednak po aktualizacji nie działa korektor audio oraz dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem NC+, czyli lipna aktualizacja, nie polecam.
 
2) Czy Wam też "niedomaga" mały smart pilot ? często zanim załapie mija jakieś 15 sekund. Baterie są nowe. Tak jakby tracił połączenie BT z TV.

Wspominałem już wcześniej, że "niedomaga" mi pilot smart i tradycyjny. Pan z livechata nakazał mi się zgłosić do serwisu bo jeszcze takich przypadków nie miał.
 

Koqs77

New member
WiDi jest kompatybilne z Miracast, to 2 jest częściej stosowane w urządzaniach mobilnych tablety/smartfony

WiDi z laptopem procesor intel Core i5 , grafika intela - działa pięknie , pytanie o klonowaie obrazu z komórki.
Z racji tego , że nie posiadam telefonu Samsung nie mogę użyć funkcji Screen Mirroring (zamiennie nazywane Allshare Cast) i tu pytanie czy ta opcja działa z komórkami innych firm.
Posiadam HTC ONE X+ , w HTC w/w funkcja nazywa się HTC Media Link , ale nie do końca jest kompatybilna z tv Samsung.
W telefonie w opcji "Wyjscie multimediów" gdzie skanuję się w poszukiwaniu odtwarzaczy , tv nie odnajduję , ale jak wejdę w funkcję Wi-Fi Direct w telefonie to mogę sparować tv z telefonem , ale klonu obrazu nie mogę zrobić.
Natomiast wchodząc w Galerie w telefonie mogę wybrać jako odtwarzacz tv samsung i elegancko działa i na pewno nie jako DLNA bo mogę zmieniać zdjęcia , filmy przy pomocy gestów w telefonie.

Ma ktoś jakiś pomysł żebym mógł sklonować obraz komórki na tv , może jakaś zewnętrzną aplikacja?
 

lukkil

New member
witam niech ktoś mądrzejszy mi coś powie
ogłądam Lisa Na Żywo i co jakiś czas włącza mi się wygaszacz z logiem Samsunga
powyłączane opcje Eco i ochrony więc o co cho?
denerwujące to jest, wczoraj było podobnie ale coś am poklikałem i przestał się ten wygaszacz włączać
czas automat ochrony mam na #wyłączone

druga sprawa to widoczny banding podczas meczy, u Was też tak jest?
 
Ostatnia edycja:

dj crazy

New member
A ja mam taki problem ze odpalam sobie film z dysku ogladam nagle czarny ekran i gra muzyka ;o na ipli to samo miałem wchodze do ipli a muzyka zaczyna grać ma ktoś podobny problem?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
witam niech ktoś mądrzejszy mi coś powie
ogłądam Lisa Na Żywo i co jakiś czas włącza mi się wygaszacz z logiem Samsunga
powyłączane opcje Eco i ochrony więc o co cho?
denerwujące to jest, wczoraj było podobnie ale coś am poklikałem i przestał się ten wygaszacz włączać
czas automat ochrony mam na #wyłączone

druga sprawa to widoczny banding podczas meczy, u Was też tak jest?

Też mam problem z wygaszaczem.
Zauważyłem że dopóki nie załączę aplikacji w smart to problemu nie ma.
Po włączeniu np. tvnplayer potem non stop włącza mi się wygaszacz
 

radier

Member
Bez reklam
Bo to wina TVN player. Ponoć problem jest im znany i pracują nad rozwiązaniem.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 
Pisałem dzisiaj na LiveChat i rozmawiałem przez telefon z konsultantem w sprawie niesynchronizowanego dźwięku z obrazem, o braku reakcji pilotów przez ok. 15 s po włączeniu oraz o szybkości poruszania się po smart w TV UE48H6640 (4 rdzenie) i UE40F6500 (2 rdzenie) - w serii F mimo mniejszej ilości rdzeni płynnej porusza się po smart - brak opóźnień w poruszaniu się.
Pan z LiveChat i telefonu jednoznacznie stwierdzili że jestem pierwszym przypadkiem i nakazali mi złożyć zgłoszenie gwarancyjne bo coś nie tak jest z moim TV (to nie firmware twierdzą)

Po tych rozmowach dzwoniłem do serwisu lokalnego Samsung i tam pan powiedział mi że jak złoże zgłoszenie to przyjadą po niego, bo nie mogą w domu zejść niżej firmwarem, ponieważ jest to nowa seria i nic na ten temat nie wiedzą.

Wniosek - mój TV będzie królikiem doświadczalnym.

Postanowiłem wykorzystywać do momentu nowego firmware moje kino domowe, gdzie w menu TV można ustalić opóźnienie na wyjściu cyfrowym - to rozwiązanie działa gdy ustawimy maksymalna wartość 250 ms.
 

tdx

New member
Bez reklam
a w trybie gra na TV też się opóźnienie powinno zmniejszyć spróbuj może jeszcze pełen reset serwisowy z faq
 

radier

Member
Bez reklam
Kino jak masz podłączone? HDMI ARC, optyk?

Problem jest na ścieżkach PCM. Pisałem, żebyś sprawdził na Dolby Digital.

Ewentualnie ustaw w opcjach dodatkowych dźwięku DTS Neo 2.5.
 
Do góry