Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

darus75

Member
Ale czy te różnice w codziennym użytkowaniu aż tak wpływają na nasze zadowolenie z użytkowania?

Wiadomo nie ma rzeczy idealnej na świecie, co do TV to według mnie lepiej mieć wszystkie rzeczy potrzebne dobrze działające niż użytkownicy Innych tv mają obraz zyleta a potem podlaczy film na penie a to dźwięku nie ma, a to wiesza się im tv Smarta lepiej nie odpalać bo nerwy można stracić. No tak ale obraz zyleta reszta ozdoba) ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Hej DJ Crazy, przecież obraz w TV jest najważniejszy. To jest nieistotne - przynajmniej jak dla mnie: SmartTV czy inne gadżety, jak nie zachwycam się właśnie obrazem. No i design TV też się liczy, jak jest wyłączony - oko cieszy:)
To tak jakby auto jeździło tylko 60km/h ale można byłoby w nim się położyć, przyrządzić obiad itp. Wiem że to bardzo skrajne porównanie ale wiesz o co chodzi.....
 

dj crazy

New member
Kiedyś auto tylko jeździło jeździło jeździło i jeszcze raz jeździło. Teraz to naszpikowany elektronika pojazd który ma Ci ułatwiać jazdę na każdym kroku ;) jedzie sam za ciebie parkuje a użyte materiały oraz wykonanie pozostawia wiele do życzenia ;) Jednym producentom udaje się to połączyć w świetna całość innym nie, bez sensu to Twoje porównanie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
W faqu macie jak zrobic by kazdy pen przeszedl test predkosci

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12

Próbowałem wczoraj robić tą metodą, niestety nie działa w serii H, albo coś robie nie tak :)

Po podłączeniu pendrive do TV i próbie przygotowania go to nagrań (opcja formatowania), TV nie formatuje go na początku tylko sprawdza go, po czym stwierdza, że pendrive ma odczyt i zapis taki i taki, który nie spełnia oraz wypisuje zalecenia jaki powinien być odczyt i zapis. Pendrive nie zostaje sformatowany. Polecany program po wybraniu pendrive stwierdza, że trzeba go najpierw sformatować.
Pendrive nie sformatował się.
 

tdx

New member
Bez reklam
No to nie wiem nie testowałem na Fce tego programiku ale zasada jest taka sama może sformatuj go najpierw na PC a później wsadź do TV. Którą wersje programu masz?
 
No to nie wiem nie testowałem na Fce tego programiku ale zasada jest taka sama może sformatuj go najpierw na PC a później wsadź do TV. Którą wersje programu masz?

Formatowałem też na PC. Muszę poszukać może jakiegoś programu do sformatowania w PC pendrive pod format TV. TV formatuje pod vFat (tak pisze przy probie formatowania), czy XFS (program taki system obsługuje)?
Używałem programu w wersji 0.2 i 0.4
 

tdx

New member
Bez reklam
To kurczaczek dziwna sprawa :)
Skoro przeprowadza test prefkosci to formatuje i tworzy plik w ktorym jest info czy pen przeszedl test czy nie...
Jak chcesz to odpal pena pod linuxem i zmien tylko w pliku info dla tv... po prostu sposob z programem jest latwiejszy :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Ostatnia edycja:
To kurczaczek dziwna sprawa :)
Skoro przeprowadza test prefkosci to formatuje i tworzy plik w ktorym jest info czy pen przeszedl test czy nie...
Jak chcesz to odpal pena pod linuxem i zmien tylko w pliku info dla tv... po prostu sposob z programem jest latwiejszy :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12

tv wcale nie formatuje, pozostawia pendrive z systemem plikow bez zmian - sprawdza pendrive przez ok 3 min
niestety tamten pendrive wykorzystuje do innych celow, zbyt drogi do telewizora zeby uzywac
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie wiem h nie sprawdzalem pod tym katem jeszcze. Pisze jak to bylo do tej pory. A jak sprawdzasz pena dajac od razu nagrywanie?

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja podłączając jakiegokolwiek nowego pena i chcąc od razu włączyć nagrywanie mam info:

Konieczne jest sformatowanie urządzenia. Aby użyć funcji TS podłączone urządzenie usb musi być dostępne w celu nagrywania. Czy chcesz zmienić format urządzenia?
 

Koqs77

New member
Formatowałem też na PC. Muszę poszukać może jakiegoś programu do sformatowania w PC pendrive pod format TV. TV formatuje pod vFat (tak pisze przy probie formatowania), czy XFS (program taki system obsługuje)?
Używałem programu w wersji 0.2 i 0.4

Ciekawostka - wczoraj sprawdziłem , włożyłem pendrive 2GB do usb tv ( nie wiem czy miało to znaczenie , ale był sformatowany na NTFS) wcisnąłem REC , wyświetliła się informacja o formacie i teście prędkości. Pendrive przeszedł test i bez problemu mogę nagrywać. Nie używałem wcześniej żadnych aplikacji do formatowania .

Z TVP 2 HD - 23min = 1GB

@tdx czy jest możliwości ustawić tak Time shifting w tv , że będzie działać tak jak np. w PVR Box Pace od C+ ?
Konkretnie mam na myśli , to , żebym nie musiał każdorazowo wciskać REC , tylko po przełączeniu kanału tv zaczyna nagrywać np. do max 60min i po ponownym przełączeniu kanału nagrywa nowy kanał a stary plik jest kasowany , czyli tak jak to jest w dekoderze PACE

p.s

czy jest już gdzieś "obiektywny " test H6640 , ew. kiedy można się spodziewać ?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Nie sprawdzałem, włącz timeshift (przycisk play) i przełącz program to zobaczysz teoretycznie do 90min nagrywa
 

lukkil

New member
witam
w saturnie jest promocja na niego za 3449zł, opłaca się brać czy coś innego w tej cenie? ale tylko z Samsungów
 

mafia35

New member
Bez reklam
Na jednej z zagranicznych stron przeczytałem, że seria H66xx i H67xx ma taką samą 200Hz matrycę jak w serii H7.
Ktoś może to potwierdzić?
 
Do góry