Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Kubol911

New member
Dając nam tak trudny wybór chyba nie myślisz ze któryś z tych modeli okaże się nagle czarnym koniem. W tym wypadku kieruj się raczej sercem niż rozumem czyli lubię firmę X dobrze mi się kojarzy lub mam smartfona tej samej firmy będzie dobrze współpracował z TV albo ja nie oglądam 3D ale może moje/cudze dzieci będą chciały oglądnąć bajkę a ten model ma a tamten nie a ten jest po prostu ładniejszy od tego itd itp.
Rozumiem, chcesz mi po prostu powiedzieć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi który z tych dwóch modeli jest lepszy. Całe życie mam telewizory LG więc to byłby rozsądny wybór, ale bardzo kręci mnie ten samsung i też obawiam się IPS...
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam musisz sam sobie odpowiedzieć ? Samsung matryca VA, LG jak się nie mylę matryca IPS w tym modelu...
 

mrosol

New member
Kupiłem ostatnio UE48H6400AW.
Testuje go od kilku dni, ładnie chodził na starym firmware. Wszystko płynnie działało i byłem zadowolony.
Kilka dni temu zaktualizował się do 2770. Od tej pory cały smart zaczął korbić, przełączanie kanałów wolno działa, pilot smart control przestał działać (brak ikonki na telewizorze)... Aplikacje smart działają bardzo wolno, widać zacięcia na różnych animacjach (np. głośność góra/dół, kanał góra/dół, guide, włączanie smart hub) jakaś tragedia...
Co do jakości obrazu nie mam zastrzeżeń.

Czy u Was też tak to wszystko wolno działa? Jestem zażenowany jakością tego Smarta... Może zbytnio jestem przyzwyczajony do płynności działania produktów Apple?

Zastanawiam się nad zwrotem telewizora do sklepu ;/ Czy Smarty innych producentów LG/Philips też tak wolno działają?

Pozdrawiam
 

chreasy1

New member
Takie mam zestawienie i z tych telewizorów chciałbym coś wybrać:
1. Samsung 48H6400
2. LG 50LF652V

Kubol modele z tego roku min:. LG 50LF652V ma/mają tylko 2 rdzenie i 1,5GB pamięci jak zeszłoroczna (2014) seria LB, więc słabiutko. Jeżeli myślisz , że będziesz cieszył sie komforto oglądaniem filmów przez strony www, to się rozczarujesz. Lg zadbało o to, żeby tego nie robić :) Przeglądarka www ma za mało pamięci w skutek czego wszystkie próby oglądania filmów na serwisach typu "zal..aj" itd. kończą się po kilku minutach restartem przeglądarki. Oglądać można bez problemów i legalnie przez wbudowane aplikacje. Oczywiście lepsze pozycje za opłatą. Jak mi powiedziano na infolinii LG, nie jest to wada egzemplarza a telewizor to nie komputer.Firma nie wspiera piractwa. LOL Lepiej na tym poletku wypada Samsung, który rok temu wprowadził już czterordzeniowe, nawet seria SAmsunga UEJ5xxx ma 4 rdzenie a flagowy LG FHD z tego roku 2 rdzenie, kpina.
 
Ostatnia edycja:

ZiZU4851

New member
Pytanie proste, ale nie mogę nigdzie na nie znaleźć odpowiedzi. Czy j6200 jest godnym następcą h6400? Czy raczej się nie pchać w nowe modele samsunga?
 

rokob33

New member
z tego co czytalem j6200 nie ma flasha i nie da sie korzystac z takich stron jak np. cda itp i ma slabej jakosci nieobracalna podstawe + jest dosc ''gruby'' funkcje smart dzialaja powolnie slabe katy jak sie postarasz wszystko znajdziesz w sieci tak na marginesie moim zdaniem nie ma polotu do h6400 ,ale to moje zdanie
 
Ostatnia edycja:

DrYry

New member
Witam użytkowników samsunga powiedzcie mi czy warto w chwili obecnej kupić Samsung UE55H6400, bo na rynku jest teraz pełno modeli sony w809c phillipsów 6550 z andkiem, phillipsa miałem i oddałem to już odpada pozostaje sony konta samsung,
 

DrYry

New member
DrYry czytałem twoją wypowiedź na forum bliźniaczym. Samsung to sprawdzony produkt, ma swoje wady jak każdy inny ale smart tv śmiga w nim bez zająknięcia. Odnośnie soniacza, czytałeś test na obywatelhd*pl Zalety: Mnogość funkcji jakie oferuje jest rewelacyjna, a samymi grami i funkcją castingu pod wieloma względami bije na głowę całą konkurencję. To fakt. Ale wady w jakimś stopniu zasłaniają te zalety: "Jeśli jednak nie macie cierpliwości do niedopracowanego oprogramowania, nie interesują Was gry, dodatkowe funkcje, nie castujecie, a telewizor chcecie po prostu wykorzystać do odtwarzania multimediów z USB, telewizji, DVD itp. to odradzam. Przynajmniej na razie. Po kilku aktualizacjach systemu być może funkcjonalność się poprawi." Ciekawie brzmi to może. Nie wiem czy się spotkałeś z tą wypowiedzią ?



Na tamtym forum ktoś ci już odpisał, że 13 października jest zaplanowana aktualizacja która ponoć rozwiązuje problemy ze stabilnością (Amerykanie mają ją od miesiąca chyba) :D Ale odpowiedź masz w zacytowanej wypowiedzi, że to gó*no dało. Porozmawiaj z forumowiczem @Sniper na tamtym forum. To jest jego wypowiedź. Miał Soniacza (ten model z 4K za 7500) ok miesiąca, potestował po czym lekko wkurw*** oddał do sklepu. Zna sie na rzeczy spytaj się go czy warto kupić sony czy lepiej pójść w samsunga. Ale jak on sam zaznaczył jakby kupował tv tylko dla dobrego obrazu z szybkiem smartem (olewając androida i multi możliwości, wtyczek etc.) to by kupił samsunga.

Dzięki kolego za info. Wszystko to przez ten android napaliłem się na niego jak szczerbaty na suchary, no nie powiem fajna sprawa bo bawiłem się 2 tygodnie na phillipsie 65500 żeby nie te za wiechy to bym go zostawił, znając życie pobawił bym się i zostawił. Co do samsunga najgorsze jest to że nie mam go gdzie przetestować, tego modelu nie mają sklepy w moim mieście jedynie pozostaje przesyłka internetowa
 

Kubol911

New member
No więc zakupilem model h6400, jest super, testowalem dwa dni i bardzo mi się podoba, ale jest jeden smutyny aspekt który mnie meczu, mianowicie po wielu testach matrycy zauwazylem że posiada ona jeden bad pixel, i teraz nie wiem mam jeszcze 12 dni na zwrot bez podania przyczyny (kupowalem przez internet) w sumie nie przeszkadza mi on jakoś specjalnie a myśl o tej zabawie przy zwrocie przyprawia
mnie o mdłości...co myslicie? Bo jestem w kropce, albo w pixelu hehe... Myślę też czy może na własną rękę spróbować go uruchomić... Sam już nie wiem, ktoś miał już jakieś przygody z pixelami w tym modelu?
Dodam jeszcze że kupowalem na mall.pl, wiem gdzes w tym temacie było napisane żeby uważać na ten sklep, ale skusili mnie mega okazyjna cena, po użyciu kodu rabatowego za telewizor zaplacilem razem z transportem 2349 zł ;) po testach nie zauwazylem żadnych wad typu cluding i innych.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam samemu raczej z tym pikselem nic nie zrobisz ?(delikatne masowanie,pukanie w tym miejscu matrycy??? takie gdzieś były teorie ale nie polecam) teraz masz dwa wyjścia 1.zwrot jak denerwuje i drugi dla mnie bardziej racjonalny jak go nie widać z metra a pewnie nie, to nie zawracałbym sobie głowy.Chyba,że są jeszcze dodatkowe jakieś wady typu duży clouding,banding itp...
 

Kubol911

New member
Witam samemu raczej z tym pikselem nic nie zrobisz ?(delikatne masowanie,pukanie w tym miejscu matrycy??? takie gdzieś były teorie ale nie polecam) teraz masz dwa wyjścia 1.zwrot jak denerwuje i drugi dla mnie bardziej racjonalny jak go nie widać z metra a pewnie nie, to nie zawracałbym sobie głowy.Chyba,że są jeszcze dodatkowe jakieś wady typu duży clouding,banding itp...

No właśnie nie przeszkadza mi praktycznie wogóle, ale jest ta głupia świadomości, że kupujesz coś nowego i już od początku masz jakiś problem... Wiem w przypadku LCD to się zdarza, ale niesmak pozostaje że trafiło akurat na ciebie ;) Tak jak pisalem wczesniej, nie ma zadnych innych wad po testach cloudingu, bandingu czy innych które polecają specjaliści z forum, chyba go zostawie i postaram się zapomnieć o tej główce od szpilki, mam tylko pytanie czy taki jeden pixel może powodować jakieś problemy dalej? Np. Że nagle gdzie koło niego wystrzelił jeszcze 10?
 

samhain

New member
Witajcie.
Zastanawiam się nad tym modelem tv w wielkości 40 cali - użytkowanie 70% filmy, seriale z kablówki/DVD/USB, 30% konsola.
Przeczytałem na forum, że ten model nie nadaje się do konsoli (podświetlenie za ciemne czy coś). Prawda to?
 

samhain

New member
Wszystko fajnie ale Sony chyba nie ma DLNA a mi bardzo zależy na możliwości udostępnienia obrazu z tel/tabletu na telewizorze.
Oglądałem ostatnio jeszcze LG 42LF652V. Może coś takiego...
 
Do góry