Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

czejenix

New member
Witam. Moze sprawdzal ktos jaki format dzwieku mozna wypuscic z tv po optyku? Slyszalem ze nie ma opcji zeby puscic dts z filmu mkv do amplitunera.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Nie. Przez optyk z tv wychodzi pcm 2.0 ewentualnie dts neo 2:5. Pelnego 5.1 dts ani dd telewizor nie daje. Zerknij przynajmniej w ustawienia tv lub instrukcje...

Wysłane z mojego SM-G900F
 

Rafal7

Banned
Nie. Przez optyk z tv wychodzi pcm 2.0 ewentualnie dts neo 2:5. Pelnego 5.1 dts ani dd telewizor nie daje. Zerknij przynajmniej w ustawienia tv lub instrukcje...

Ha ha ha, sam zerknij a nie bzdety wypisujesz, po co kupiłeś taki tv jak się na nim nie znasz? :grin:
 
Ostatnia edycja:

gidyja

New member
Odtwarzając pliki przez telewizor wychodzi dźwięk 5.1 czy to w dts czy DD, koledze chyba chodzi o to że podłaczając jakiś zewnetrzny odtwarzacz do telewizora to wtedy faktycznie pomimo że tv dostaje sygnał 5.1 to wypuszcza tylko 2.0 ale tylko wtej sytuacji. Odtwarzając w tv jest jak najbardziej 5.1 .

Wytapane z LG-G2
 

gidyja

New member
Ja odpowiadałem koledze mafia 35 bo chyba on nie zrozumiał albo do końca nie wie jaki sygnał wypuszcza tv odtwarzając pliki ze swojego playera. Ja w pierwszym poście po pytaniu odpowiedziałem.

Wytapane z LG-G2
 

mafia35

New member
Bez reklam
Odtwarzając pliki przez telewizor wychodzi dźwięk 5.1 czy to w dts czy DD, koledze chyba chodzi o to że podłaczając jakiś zewnetrzny odtwarzacz do telewizora to wtedy faktycznie pomimo że tv dostaje sygnał 5.1 to wypuszcza tylko 2.0 ale tylko wtej sytuacji. Odtwarzając w tv jest jak najbardziej 5.1 .

Wytapane z LG-G2
Dokładnie o to mi chodzilo. Nie doczytałem i zwracam honor.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

mover2002

New member
Witam,
mam telewizor 6700h podpięty optykiem do zestawu 5,1 samsunga model C. Oglądając filmy z youtube czy podpiętego dysku zewnętrznego do telewizora przy rodzaju dźwięku DTS 2 mam problemy z trzeszczącym dźwiękiem na początku filmu, problem znika po jakiś paru sekundach ale przy następnym filmie znów zaczyna trzeszyć lub dochodzi do zaniku dźwięku. Przy ustawieniu PCM nie ma tego problemu, ale dźwięk jest wtedy stereo i cichszy. Spotkał ktoś się z takim problemem ?
 

kris615

Member
Witam, czy dobrze wam funkcjonuje VOD.TVP? Chodzi o to, że większość składników działa ale nie wszystkie. Nie działa np. serial "Ojciec Mateusz" i to zarówno z aplikacji jak i z przeglądarki. Podobnie jest jeszcze z innymi serialami. Mógłby ktoś sprawdzić.
Pozdrawiam.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla zainteresowanych w Saturnach i Mediakach pojawiły się 48H6400 :) ciężko ocenić jak duże partie i jak długo będą dostępne :)


Zamówiony. Zamówienie do MM w Krakowie, tv jedzie z innego MM (z Rybnika) bo u mnie nie ma. Mam nadzieje ze nie jest to wystawowy egzemplarz ? Czy moge przy odbiorze na ichniejszym serwisie sprawdzić podświetlenie matrycy i jesli mi sie nie spodoba to nie przyjac towaru ? I jaki materiał najlepiej nagrać na pena żeby sprawdzić ewentualny clouding/banding/badpixel ?


Panowie, czeka mnie przekopanie sie przez 250 stron tego tematu. Oczywiście to zrobie ale prosiłbym o najważniejsze wskazówki co na pierwszy strzał zrobić przy tym tv, co na pewno włączyć a co wyłączyć, chodzi mi o takie sprawy jak:


1) jakis update na starcie
2) wyłączanie "ulepszaczy"
3) wstępna zgrubna uniwersalna kalibracja, szczegółami pobawię sie oczywiście sam




I o co chodzi z tym kurzem który dostaje sie do matrycy oraz tym ze wieczorem tv wali niebieskim. Mam sie obawiać ? Nie ukrywam ze kupiłem ten tv ze względu na dobre opinie o nim i cene. Dzieki, będę wdzięczny za łagodne wprowadzenie w temat tego tv.
 

patrixs

New member
Witam, zauważyliście, że od pewnego czasu nie można w żadnym sklepie internetowym znaleźć telewizorów z serii H6400? Przykładowo UE50H6400 jest prawie nieosiągalny. Czy to już koniec stanów magazynowych?
 
Do góry