Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

firekage

New member
Bez reklam
KUpta sobie lg bede ciekaw jak Ci sie bedzie podobal oj bede (dodam ze w sklepie lg ma najczarniejsza czern podczas gdy plazma vt 60 ma najslabsza po czy w domu okazuje sie odwrotnie :) ...

Zapomniałbym - w sklepach ustawiniami bawiłem się również. To nie były odbiorniki, które miały wyżyłowany kontrast, podświetlanie, ostrość, kolory bo to od razu sprawdzałem.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Zapomniałbym - w sklepach ustawiniami bawiłem się również. To nie były odbiorniki, które miały wyżyłowany kontrast, podświetlanie, ostrość, kolory bo to od razu sprawdzałem.

chodzilo mi o to ze w warunkach sklepowych nawet na lg z 4 serii bedzie mial smolista czern dzieki powloce matrycy :)

Fire po sprzedaniu lgka chodzilem po sklepach i powiem Ci ze w euro byl 42 st60 ktory wygladal najgorzej ze wszystkich tv w sklepie a chodzilo tu tylko o swiatlo ktore nie sluzy plazma a jak wiemy ten tv ma hardkorowy kontrast ,za to bardzo pomaga lg ktory przepuszcza hardkorowo swiatlo dzieki czemu przy duzym oswietleniu mamy dobry kontrastowy obraz i wlasnie dlatego duzo ludzi kupuje lg bo atrakcyjne ceny i jak wejdzie do sklepu rodzina kupic tv to tez prezentuja sie lgki bardzo atrakcyjnie wizualnie w sklepie i duzo ludzi kupuje.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma normalnie funkcjonujące menu i działa bez żadnych zacięć . Wystarczy zapytać dowolnego użytkownika firmy Panasonic aby to oczywistą oczywistość potwierdził.
 

firekage

New member
Bez reklam
Panasonic ma normalnie funkcjonujące menu i działa bez żadnych zacięć . Wystarczy zapytać dowolnego użytkownika firmy Panasonic aby to oczywistą oczywistość potwierdził.

Czyli wczoraj bawiłem się nienormalnym AS640...z nienormalnym pilotem, w nienormalnym sklepie, a odbiornik pochodził z radzieckiej sieci dystrybucyjnej made in USSR...ok.

Powiem tak, percepcja postrzegania jest rzeczą silnie sugestywną. Jeden ma komputer, na którym grać będzie przy 20FPS i powie, że to płynne bo on gra...inny ma komputer, który wyświetla 100 i powie, że te 20 to jakiś żart. To jak jazda autem z małym silnikiem, a następnie na chwilę przejażdżką autem, które ma silnik kilkukrotnie mocnijeszy (miałem okazję jeździć autami o mocy 40, 55, 60, 86, 90, 116, 170 km)...cóż, nie zamierzam nikogo przekonywać, ale jeśli ktoś chce mi powiedzieć, że to menu jest komfortowe, a i płynnie działa (synonimem płynnie jest dzialanie serii LB od LG lub Samsunga w wersji H), to mamy widocznie inne postrzeganie tego, co jest faktycznie plynnym menu...tak jak i cały "smarthub" Panasa...
 

walter_white

New member
Czy ktoś ma/miał problemy z działaniem Youtube z webbrowser?
Ja od wczoraj nie mogę nic odtworzyć na Youtube na przeglądarce, aplikacja Youtube działa normalnie.
Dokładnie nie mogę stwierdzić kiedy pojawił się problem- zauważyłem to wczoraj po podłączeniu klawiatury MS All in one.

Resetowałem już ustawienia przeglądarki oraz cały tv, ale nic nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł co można jeszcze zrobić?
 

firekage

New member
Bez reklam
chodzilo mi o to ze w warunkach sklepowych nawet na lg z 4 serii bedzie mial smolista czern dzieki powloce matrycy :)

Fire po sprzedaniu lgka chodzilem po sklepach i powiem Ci ze w euro byl 42 st60 ktory wygladal najgorzej ze wszystkich tv w sklepie a chodzilo tu tylko o swiatlo ktore nie sluzy plazma a jak wiemy ten tv ma hardkorowy kontrast ,za to bardzo pomaga lg ktory przepuszcza hardkorowo swiatlo dzieki czemu przy duzym oswietleniu mamy dobry kontrastowy obraz i wlasnie dlatego duzo ludzi kupuje lg bo atrakcyjne ceny i jak wejdzie do sklepu rodzina kupic tv to tez prezentuja sie lgki bardzo atrakcyjnie wizualnie w sklepie i duzo ludzi kupuje.

Właśnie, a w temacie o LB nie widać narzekań takich, jak w serii H. Wierz mi, że ja chciałem kupić H, już wczoraj, ale po tym z jakimi matrycami widziałem te odbiorniki, pomijając już nawet kwestię kolorów, czerni, kątów, poziomu kontrastu, to za DSE nie zapłacę. Chciałbym mieć płynność Samsunga i równomierność, ktorą widziałem na LB 67x/70x/730.

PS - nie przeczę, że seria LA, była, jaka była, tylko zauważ jeszcze jedno, to też były IPS, a na nich czerń, była po prostu szara/srebrna, czego na LB nie widziałem, a kilka osób zdążyło to na forum zauważyć. Wierz mi, że byłbym ostatnią osobą, która przyznałaby pewnie, że na IPS jest dobra czerń, ewentualnie akceptowalna, czy taka, która nie powoduje myślenia o zmianie.
 

bhn92

New member
Bez reklam
kiki Ty piszesz o matrycach w najlepszych monitorach a nie tv ze sredniej polki cenowej ,daj spokoj naprawde.
a o plazmach i lcd w sklepie to ja dobrze wiem ale ludzie nie znajacy sie na tym wybiora lcd i dlatego zegnamy plazmy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja pokazuję że Matryce o których piszecie , leżą dawno na wysypisku śmieci.
Nowe matryca zarówno do telewizorów jak do monitorów nie są produkowane w fabryce w kosmosie tylko często na tej samej linii produkcyjnej. Więc proszę nie mieszać ludziom w głowach.
Daj spokój naprawdę.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-05-klatki-matryca-ips-eizo-foris-fs2434.html
Porozmawiaj z nimi że to nie prawda co piszą .
EIZO nie produkuje matryc specjalnych do monitorów tylko kupuje je w tej samej fabryce co matryce do telewizorów.
 

walter_white

New member
Czy ktoś ma/miał problemy z działaniem Youtube z webbrowser?
Ja od wczoraj nie mogę nic odtworzyć na Youtube na przeglądarce, aplikacja Youtube działa normalnie.
Dokładnie nie mogę stwierdzić kiedy pojawił się problem- zauważyłem to wczoraj po podłączeniu klawiatury MS All in one.

Resetowałem już ustawienia przeglądarki oraz cały tv, ale nic nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł co można jeszcze zrobić?

Może ktoś sprawdzić czy na H6400 pójdą pniższe filmiki (z webbrowser):

https://www.youtube.com/watch?v=9gMWDM4uXpE

https://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/h6400

To jest ten sam materiał wideo - u mnie chodzi drugi link podczas gdy na stronie youtube nie rusza wcale
 

bhn92

New member
Bez reklam
cos sie stalo od 2 dni chyba to teraz patrze to bezposredni link YT nie chce isc wideo ,a np wideo z joemonstera ktore jest na YT normalnie idzie hmmm...
 

walter_white

New member
bhn92 -czyli masz to co ja.
U mnie wszystkie filmiki na stronie youtube sa jakby zbuforowane ale zaden nie idzie.
....ale skoro to nie występuje tylko u mnie to się nie przejmuje.

Dzięki za sprawdzenie
 

walter_white

New member
Jeśli chodzi o podłączenie klawiatury bezprzewodowej - to do którego z dostępnych USB podłączacie: do USB tv camera czy USB 0,5 A ?

__________________
Samsung UE48H6400
 

bhn92

New member
Bez reklam
obojetne ;p ja mam dysk do hdd a pena do camery srodek wolny bo ciezko sie wyciaga jak wszystko jest wpiete a tak mam luz;p
 

Esko

New member
Może ktoś zauważył podobny problem:
Do TV podłączony jest optykiem amplituner. Jeżeli na TV jako format wyjścia audio ustawione jest DTS Neo2:5 i sygnał z kanału TV jest stereo to co 20-30 minut jest mikroprzycięcie dźwięku.
Jeżeli na TV ustawimy format audio na wyjściu PCM lub kanał nadaje w Dolby Digital to problemu nie zauważyłem.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Firekage: Kiki poleca to co sprzedaje. Testuje bez jakichkolwiek pomiarów czerni czy równomiernego podświetlenia czy też profesjonalnej kalibracji... Jedynie co to pomiar poboru prądubi ew. laga. Na innych forach ludzie są bardzo "zadowoleni" z tych sprzętów jak i "kalibracji" przy zakupie...
Eizo pisze tak, a inna profesjonalna firma jaką jest Iiyama odchodzi od ips i stosuje pochodną va.
Ips ma tylko lepsze kąty. Czerń i kontrast jest w czarnej d***e w porównaniu z spva.
Jeszcze nie dawno dążono do jak najlepszej czerni a teraz wciska się ipsy które jej w ogóle nie mają. Żal.pl

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
ja tam sie do tego dse i cloudingu przyzwyczailem juz.. poza tym TV odbiera bardzo dobrze i sprawuje sie dobrze z konsolą. USB to mistrzostwo.. i to chyba ten czynnik sprawia, że TV stoi jeszcze u mnie w salonie. Ciężko jest zrezygnować z czegoś tak wygodnego. I jak dowiedziałem się w supporcie samsunga moje zablokowane piksele kwalifikują matrycę do wymiany więc nie spieszy mi się a mam świadomość, że w każdej chwili mogę TV sobie "odświeżyć". Taki układ mogę ostatecznie znieść. I nadal uważam, jesli ktoś ma dylemat, że w tej cenie nie znajdzie nic lepszego biorąc wszystkie za i przeciw do jego możliwości.
 
Do góry