Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

marafc

New member
Nie miałem czasu jeszcze porządnie potestować, bo tv przywiozłem wczoraj wieczorem, ale na pierwszy rzut oka z Panasa 48AS640 jestem bardziej zadowolony, niż z Samsunga 48H6400. Przede wszystkim banding i DSE na minimalnym poziomie, na 90% meczów niewidoczny, na pozostałych widoczny lecz w niewielkim stopniu, nieprzeszkadzający. W przeciwieństwie do Samsunga, w którym banding był niesamowicie męczący.

Smart jest, homescreeny fajna rzecz, dysk sieciowy działa. Nie da się nagrywać po usb niestety. Napisy trochę małe, ale da się żyć. Choć gdyby tv stał metr dalej, to miałbym problem.

Ogólnie po 2h testów Panasa i tygodniu użytkowania Samsunga na razie 48AS640 > 48H6400
 

darus75

Member
Przeraża mnie ten banding o którym piszecie. Przymierzam się do tego TV i sam już nie wiem...
Dziś w MM był UE55H6410 podpięty z turbodekoderem nc+. Sprzedawcy nie chcieli mi podłączyć do n-ki UE48H6400 - stwierdzili że UE55H6410 ma taką samą matrycę tylko że jest większy. Wziąłem piloty i pobawiłem się ustawieniami i jak dla mnie obraz OK nawet w porównaniu do mojego C650. Oglądałem mecz na canal+ i tam nie widziałem żadnych przebarwień. Zauważyłem tylko że biel nie wszędzie jest równo biała ale z 3m to nie przeszkadza. Sam nie wiem jak go wybrać żeby sięnie wkopać i nie jeździć później i nie wymieniać jak osioł.....
 

rafaell68

Member
Przerabiałem temat wyboru TV jakiś tydzień temu. Rozważałem 55HU6900, 55H6400, Sony 55 805B. Ostatecznie kupiłem 55H6400, pomimo sporadycznych negatywnych opinii w tym temacie. Przede wszystkim zadecydowała cena. Nie widziałem sensu dopłacać do UHD, pomimo tego, że b.lubię tematy nowinek itd. Na dzień dzisiejszy nie ma PRAWIE NIC w 4K. A obraz szału nie robił przy 55 calach i odległości 3m. Miałem ustawione obok siebie HU6900 i H6400 i puściłem ten sam materiał FHD i HU6900 miał gorszy obraz + wolniejsza matryca. Za 2 lata jak będę wymieniał H6400 to pewnie 4K już się spopularyzuje. Sony podobał mi się stylistycznie, obraz miał ok, ale też nie widziałem sensu dopłacać 1000zł. Wolę zmienić TV za 1,5-2 lata jak gwarancja się będzie kończyła.

Teraz o samym H6400 : po "kalibracji" (czytaj. ustawieniu parametrów sugerowanych z forum) obraz jest DUŻO lepszy niż profile dostępne w telewizorze defoultowo. Jestem naprawdę zszokowany jak ogromna zmiana nastąpiła po tych zabiegach. Testowałem 3 znalezione w necie profile i wybrałem jeden, który mi odpowiada i zmienia obraz tak jak tego oczekiwałem.

Największą bolączką jak dla mnie jest problem z odtwarzaniem filmów. Napisy są wyświetlane ok, odpowiednia czcionka, pl znaki, bez zastrzeżeń. ALE problemem jest brak możliwości ucięcia boków żeby obraz wypełniał cały ekran. Jest kilka opcji obrazu ale nie ma tego wariantu o którym piszę. Jeden wariant rozciąga obraz góra-dół likwidując czarne pasy, ale deformuje obraz. Tutaj prośba - macie jakieś rady na ten problem?

Korzystam teraz z PS3 i programu PS3 Media Server + pilot do PS3 i ubogie opcje w TV w kwestii odtwarzania filmów mnie denerwują. Planowałem sprzedać PS3 ale na razie przez ten problem nie mogę.

Jeśli chodzi o problemy z cloudingiem. Na razie nie dostrzegłem tego zjawiska. Widać trochę nierównomierne podświetlenie, ciemniejsze, jaśniejsze pola na matrycy, przy ostrych, jasnych kolorach. Prawda jest natomiast taka, że w momencie kiedy na ekranie jest obraz (film, zdjęcie) nie da się tego zauważyć. Ja widzę to tylko na jednokolorowych polach i nie jest to znowu aż takie problemowe - jak dla mnie niepotrzebnie się tym martwiłem przed zakupem.

Po przesiadce z LG 50LN5400 czyli IPS: niepotrzebnie martwiłem się o kąty, nie ma tragedii w H6400. Za to czerń jest NIEPORÓWNYWALNIE lepsza, kontrast NIEPORÓWNYWALNIE lepszy, a kolory równie dobre.

Moja ocena 8/10.
 

bhn92

New member
Bez reklam
a to Ty pisales ze chcesz kupic 55 LG 55LB5610, tak jak pisalem ze bylby podobny do ln5400 a wiec jak widzisz dobrze zrobiles gdyz jednak widzisz ze ips bez wygaszania za fajny jednak nie jest jak masz porownanie bo ludzie moga pisac ze ma ipsa bez wygaszania i czern jest swietna hehe;p ale to wszytko wychodzi tylko wtedy jak sie ma porownanie najlepiej w warunkach domowych.
PS. ln5400 w sypialni jak pisales kiedys?
 

rafaell68

Member
a to Ty pisales ze chcesz kupic 55 LG 55LB5610, tak jak pisalem ze bylby podobny do ln5400 a wiec jak widzisz dobrze zrobiles gdyz jednak widzisz ze ips bez wygaszania za fajny jednak nie jest jak masz porownanie bo ludzie moga pisac ze ma ipsa bez wygaszania i czern jest swietna hehe;p ale to wszytko wychodzi tylko wtedy jak sie ma porownanie najlepiej w warunkach domowych.
PS. ln5400 w sypialni jak pisales kiedys?

Zagłębiłem się po prostu w temat i sukcesywnie zacząłem zauważać pewne kwestie. Zamiast kupować za 2700 budżetowca na ips lepiej bylo dołożyć tysiaka do H6400. LN5400 poszedł do sypialni :)
 

Motofan_PL

New member
Ja już nie mogę..
TV nie czyta mi niektórych napisów do filmów z USB, na komputerze jest wszystko ok. Nazwa filmu jest dokładnie taka sama jak plik z napisami tylko inne rozszerzenie (.srt lub .txt próbowałem).
Czy ktoś jeszcze ma taki problem?
Nie wiem od czego to zależy ...Tak jakby nie widział piku z napisami wogóle.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Ja mam caly dysk 1tb zarabany plikami wideo z napisami w formacie srt nazwa taka sama jak plik wideo i czyta zawsze wszystkie napisy.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Napisze tak zeby odswiezyc bo mam pytanie do wlascicieli H6400,.od paru dni na stronie Youtube w przegladarce nie chce otwierac wideo tzn jak klikne to przechodzi do wideo ale jest jakby juz skonczone pasek caly zapelniony i wideo nie idzie,gdy np ze strony joemonster klikne w wideo i jest ono z YT to normalnie odtwarze jedynie bezposrednio z YT nie idzie filmik wgralem dzis nowa aktualizacje bo tv sam znalazl ale to samo dalej jest, napisalem do samsunga na czacie to sie ty wkurwilem to nie nasza wina prosze korzystac z aplikacji YT,strony sa aktualizowane i to zasrane pytanie czy mozemy jeszcze w czyms pomoc? tak konstaltancie wez powies sie za jaja fagasie...!!!
 

s78

New member
Napisze tak zeby odswiezyc bo mam pytanie do wlascicieli H6400,.od paru dni na stronie Youtube w przegladarce nie chce otwierac wideo tzn jak klikne to przechodzi do wideo ale jest jakby juz skonczone pasek caly zapelniony i wideo nie idzie,gdy np ze strony joemonster klikne w wideo i jest ono z YT to normalnie odtwarze jedynie bezposrednio z YT nie idzie filmik wgralem dzis nowa aktualizacje bo tv sam znalazl ale to samo dalej jest, napisalem do samsunga na czacie to sie ty wkurwilem to nie nasza wina prosze korzystac z aplikacji YT,strony sa aktualizowane i to zasrane pytanie czy mozemy jeszcze w czyms pomoc? tak konstaltancie wez powies sie za jaja fagasie...!!!
Mam ten sam problem od około tygodnia i nie wiem co z tym zrobić, bo jest to rzeczywiście irytujące.
 

walter_white

New member
Napisze tak zeby odswiezyc bo mam pytanie do wlascicieli H6400,.od paru dni na stronie Youtube w przegladarce nie chce otwierac wideo tzn jak klikne to przechodzi do wideo ale jest jakby juz skonczone pasek caly zapelniony i wideo nie idzie,gdy np ze strony joemonster klikne w wideo i jest ono z YT to normalnie odtwarze jedynie bezposrednio z YT nie idzie filmik wgralem dzis nowa aktualizacje bo tv sam znalazl ale to samo dalej jest, napisalem do samsunga na czacie to sie ty wkurwilem to nie nasza wina prosze korzystac z aplikacji YT,strony sa aktualizowane i to zasrane pytanie czy mozemy jeszcze w czyms pomoc? tak konstaltancie wez powies sie za jaja fagasie...!!!

Mam taki sam problem. Dzwoniłem na infolinie samsunga - wg konsultanta najprawdopodobniej na stronie youtube wprowadzono nowszą wersję flashplayer w stosunkudo flash-a na którym chodzi TV, ale są to tylko gdybania bo tak naprawdę na infolini nie mają o tym zielonego pojęcia i tylko zgadują co może być nie tak.
Widzę, że rozwiązanie które proponują jest jedno tj. "...proszę korzystać z aplikacji youtube."


Z tego co mi się udało wyszperać teraz youtube na siłę wciska Odtwarzacz wideo HTML5 zamiast flashplayera i w tym może być problem:
https://www.youtube.com/html5

Jestem w trakcie lektury jak to wyłączyć - może w tym jest rozwiązanie.
 

walter_white

New member
czytałem, że na niektórych przeglądarkach można było wyłączyć html5 w YOUTUBE, np na IE ( za to w CHROME chyba nie). Z tego co ktoś pisał wcześniej to przeglądarka samsunga opiera się o Chrome.

Choć na dobrą sprawę to jest ten sam materiał wideo (który jest jak piszesz na joemonster i youtube) to wydaje mi się, że to wina strony youtube
 

walter_white

New member
nie wiem może joemonster korzysta z flashplaera i podciąga wszystkie filmiki pod niego. Ja skupię się nad wyłączenim html5 (choć może to nic nie pomoże- zobaczymy).
Choć czytając fora nie wie czy to taka prosta sprawa wyłączyć html5
 
Do góry