Samsung UE40ES6100

dunayeR

New member
Ja mam 50es6100 i również potwierdzam, obraz straszna lipa. Jakbym mógł oddałbym go za 80% wartości. Dawałem różne ustawienia i ciągle dno. Mam TV n i na kanałach HD również zdarza się kicha. Nie polecam TV będąc szczerym. Zastosowałem również takie ustawienia (Samsung ES6100 Calibrations and Picture Settings, UN46ES6100, UN50ES6100, UN55ES6100, UN60ES6500, UN40ES6100) niewiele pomoglo. Jak w ciągu 3 lat sie nie popsuje to mu pomogę.

niestety ustawianie pod te ustawienia nie ma sensu. Kazdy Tv w pewnym sensie jest inny pomimo ze maja taka sama specyfikacje. Mi pomoglo ustawienie na Naturalny, wtedy ten obraz jest zblizony do takiego ktory mi odpowiada, oczywscie tryb Film idealne sie nadaje do filmow puszczanych z all share czy tez z pendriva. Do kablowki bynajmniej Naturalny jest ok. Na stadardowym bawilem sie dlugo ale jesli chce sie wykrzesac dobre kolory trzeba duzo grzebac w balansie bieli a to jest stosunkowo czasochlonne
 

SATAn_

New member
Bez reklam
W poniedziałek zgłosiłem poprzez strone Samsunga białe plamy na czarnym tle, czyli clouding. Oto odpowiedz.
btw. w formularzu kontaktowym brak jest TV 6100 :p

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Samsung.
Uprzejmie prosimy o nie odpowiadanie na ten email, gdyż bezpośrednia odpowiedź zwrotna nie dotrze do naszych konsultantów.
W przypadku dalszej korespondencji prosimy o ponowne użycie formularza kontaktowego znajdującego się na stronie internetowej: New URL, w zakładce ‘kontakt z nami’.

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Informuję, że lekkie przejaśnienia widoczne na ciemnym tle mogą występować w telewizorach z podświetleniem LED. Jest to związane ze specyfiką telewizora z podświetleniem LED i nie podlega to zgłoszeniu reklamacyjnemu.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
 

Ronaldo7

New member
Witam,
Proszę o pomoc w wyborze telewizora, nie chcę zakładać kolejnego tematu. Szukam telewizora 3D do 2300 i z tego co słyszałem te telewizory Samsung UE40ES6100, Samsung UE40EH6030 albo UE46EH6030 i Toshiba 40TL933 są najlepsze w tej cenie. Czy to prawda? Może jakieś inne telewizory 3D. Zależy mi na dobrej jakości ekranu i dobrej konwersji z 2D na 3D i oczywiście na dobrym 3D. Najbardziej jestem przekonany do UE40ES6100 i UE46EH6030 i nie wiem czy opłaca się kupić ten mniejszy bo jest smart tv i ma więcej bajerów, czy jednak ten większy. Proszę o pomoc.
 

zetjot

New member
Ja także byłem mocno wpieniony na mojego 46 calowca. Kolory zupełnie do bani. Miałem efekt ,,świecących twarzy,, mimo zmniejszania podświetlenia i kontrastu. Walczyłem z tym parę dni i znośny efekt uzyskałem dopiero po przestawieniu w trybie standard balansu bieli. Wszystkie ustawienia poszły tam na 18 (szczególnie 3 pierwsze pozycje mają spory wpływ na obraz co fajnie widać na testowych planszach). Wyłączyłem kontrast dynamiczny, kolor na 45,kontrast 85-90 jak kto woli, jasność 45, ostrość 40, podświetlenie 17, ton kolorów koniecznie na ciepły 2. Mam tuner cyfry+ więc redukcja szumów off ( jeśli musi być to na niski bo obraz traci na ostrości i pojawiają się duszki )
Ustawienia z zagranicznych stron są jakimś nieporozumieniem. Jakiekolwiek operacje na trybie film nic nie dają - obraz jest jakiś taki ciemny, nie ostry... Może ze mną coś nie tak ale film hd albo z bluraya to ma być brzytwa z jasnymi czystymi barwami i dobrą ostrością, a w trybie film jest żółta, mdła i ciemna imitacja kina. Co ciekawe w tym trybie nawet jak damy kontrast i podświetlenie na maksa to obraz i tak będzie ciemniejszy niż w trybie standard lub natural.
 
Ostatnia edycja:

jackuc

New member
Ja mam 50es6100 i również potwierdzam, obraz straszna lipa. Jakbym mógł oddałbym go za 80% wartości. Dawałem różne ustawienia i ciągle dno. Mam TV n i na kanałach HD również zdarza się kicha. Nie polecam TV będąc szczerym. Zastosowałem również takie ustawienia (Samsung ES6100 Calibrations and Picture Settings, UN46ES6100, UN50ES6100, UN55ES6100, UN60ES6500, UN40ES6100) niewiele pomoglo. Jak w ciągu 3 lat sie nie popsuje to mu pomogę.


To w końcu telewizor 6100 czy 6800 lipa czy nie lipa ? Niektórzy się zachwycają a niektórzy psioczą
 

palito

New member
ad1. wejdź w smart i tam masz ikonę KANAŁ
ad2. napisy powinny być w formacie srt i wszystko będzie działać (ściągnij programik napiprojekt do odnajdywania napisów i ustaw żeby domyślnie pobierał w formacie srt)

U mnie nie czyta wszystkich napisów. Nie ważne czy to txt czy srt. Zauważyłem , że czyta bez problemu napisy, których czas jest zapisany w {} a jeżeli są nawiasy kwadratowe [] to nie czyta. Da się to jakoś zmienić?
 

ukukus

New member
Dzięki "zetjot" za podanie swoich ustawień, trochę lepiej to wygląda.

Ponawiam pytanie:
zauważyłem, że bardzo nagrzewają się boczne krawędzie ekranu (po całej wysokości), im bardziej do środka tym mniej. Środek ekranu ma temp. otoczenia, ale boki gorące, gdzieniegdzie trudno palce trzymać, bo za gorące. To normalne?
 

zetjot

New member
Myślę, że w ustawieniach dostępnych w menu nie da się więcej wycisnąć jeśli chodzi o obraz. Swędzą mnie palce żeby wejść w menu serwisowe ale nie chcę stracić gwarancję. Myślę też, że kiepski obraz jest spowodowany słabą jakością matrycy. Np. moja fatalnie wypada jeśli chodzi o zmianę kąta widzenia. Wystarczy trochę się odchylić i już widać zmiany. Stary lcd samsunga, który mam w drugim pokoju nie ma takiego problemu, a i kolorki ładniejsze..
 

hateregs

New member
moj es6100 wyświetla wyśmienicie

To w końcu telewizor 6100 czy 6800 lipa czy nie lipa ? Niektórzy się zachwycają a niektórzy psioczą
Wszystko zależy i tak od sygnału jaki dostarczają telewizje. Mam 55es6100 od kilku miesięcy i muszę powiedzieć ze nie mam żadnych zastrzeżeń do obrazu. Oczywiście zdarzają się kichy ale to tylko jesli dany kanał dostarczy ujowy sygnał. No ale z pustego to i Salomon nie naleje. Jedynk a i dwójka u mnie z kablówki ma kiepawy ten niby HD. Z polskich najlepszy sygnał daje TVN. Na takich faktach np. to nie ma się do czego przyczepić. Obraz mam wyśmienity. A jak juz wrzucę film 1080 to poezja. Jedyne do czego mam pewne zastrzeżenia to kąty. Ze skosa obraz wyraznie traci kontrast.

Do tego miodu a propos es6100 dołożę łyżkę dziegciu - mam wyraźny clouding, który na początku nie dawał mi spać. Jak się jednak okazało w praktyce na co dzień jest on całkowicie nie widoczny i nie dawał mi spać pewnie głownie dlatego że się tyle o nim naczytałem na forum. W zasadzie daje o sobie znać tylko przy właczaniu tv gdy jest wyświetlony czarny ekran z logo samsunga.

Jakiekolwiek operacje na trybie film nic nie dają - obraz jest jakiś taki ciemny, nie ostry... Może ze mną coś nie tak ale film hd albo z bluraya to ma być brzytwa z jasnymi czystymi barwami i dobrą ostrością, a w trybie film jest żółta, mdła i ciemna imitacja kina. Co ciekawe w tym trybie nawet jak damy kontrast i podświetlenie na maksa to obraz i tak będzie ciemniejszy niż w trybie standard lub natural.
i dokładnie tak wyświetla mój tv w którym nie stosowałem żadnych specjalnych kalibracji. Ogłądałem kilka filmów 1080 i to nie BR tylko 12-14 gigowe mkv i obraz jak z filmików prezentacyjnych w marketach - żyleta.
 
Ostatnia edycja:

zetjot

New member
I dla tego napisałem , że może ze mną coś nie tak :)
Jeśli chodzi o dobry sygnał np. hd lub br. no to może trochę się czepiam jednak jest wiele telewizorów (niekoniecznie z wyższej półki), które ze słabym sygnałem radzą sobie dużo lepiej.
Reasumując, nie kupiłbym tego modelu ponownie.
 

Robak1006

New member
Witam.
Pierwszy raz na tym forum jestem i pewnie ten temat był wałkowany ale czy na TV UE40ES6100 pójdą takie stronki jak weeb.tv, plej.tv, czy też meczyki.pl. Jak tak to jak można ustawić przeglądarkę aby to działało. U znajomego próbowłaem ściągnąć flasha ze strony adobee, ale okazało się że system jest linuxowy. Prośba o pomoc. Wielkie dzięki
 

atizylak

New member
U mnie nie czyta wszystkich napisów. Nie ważne czy to txt czy srt. Zauważyłem , że czyta bez problemu napisy, których czas jest zapisany w {} a jeżeli są nawiasy kwadratowe [] to nie czyta. Da się to jakoś zmienić?
Mam to samo. Napisów w ramkach[] w ogóle nie widzi, nieważne czy txt czy srt. Ma ktoś też tak i to rozwiązal?
 

nielot

Member
Panowie, nie wiem o co chodzi ale często na ciemniejszych scenach to co powinno być czarne jest po ma cholernie niebieską poświatę. Czasami scena jest pokazana poprawnie a czasami obraz się zaniebieszcza. Dotyczy to zarówno telewizji (HD i SD) oraz Blu Ray'a.

Ktoś zna lekarstwo ?
 

bourbon

New member
Bez reklam
Czy w waszych modelach również jest taki efekt (a raczej defekt), że przy bardzo ciemnych scenach w filmie, obraz sam się ściemnia albo rozjaśnia? Sprawdzałem opcje eco, ale mam wyłączone.
Ja co prawda posiadam model 37ES67100, ale od ES6100 chyba niewiele się rózni.
 

greatpit

New member
Koledzy mam mały ale uciążliwy problem. Telewizor nie czyta polskich napisów.
Kodowanie ustawione na Europę środkową. Macie jakiś pomysł??? Napisy w formacie srt. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Greatpit
 

dunayeR

New member
Czy w waszych modelach również jest taki efekt (a raczej defekt), że przy bardzo ciemnych scenach w filmie, obraz sam się ściemnia albo rozjaśnia? Sprawdzałem opcje eco, ale mam wyłączone.
Ja co prawda posiadam model 37ES67100, ale od ES6100 chyba niewiele się rózni.
a jaki masz tryb obrazu?
 

bourbon

New member
Bez reklam
Tryb obrazu mam Standardowy,
Kontrast dyn. Średni,
Oświetlenie dynamiczne: Wyłączone
Podświetlenie 12, Kontrast 72
Wyglądana to, że opcja Eco mimo wyłączenia, wciąż działa i przy b.ciemnych scenach telewizor sam odejmował podświetlenie (np. końcowe litery w filmach, sceny z małą ilością światła, a dużą czerni).
 
Do góry