Samsung TV model D6500

saptis

New member
Pilota da się rozebrać jak najbardziej .
Nie ma tam żadnych śrubek , cały pilot jest na zatrzaskach .
Należy powoli podważyć boczną część pilota tak aż puści pierwszy zatrzask potem idzie gładko.
Uwaga plastik jest delikatny krawędzie mogą ulec uszkodzeniu.
Ja to zrobiłem przy pomocy nożyka do tapet i jednego bardzo małego śrubokręta.
Wyczyszczony i działa jak trzeba.
Pozdrawiam
Dzieki.
Rozebralem go jakos, troche sie meczylem, ale sie udalo - niestety poszly dwa zatrzaski, ale po zlozeniu sie trzyma.
To taki jednorazowy pilot bez srubek, ktorego trudno rozebrac.

Zastanawiam sie czy oryginalne piloty z innych modeli pasuja do D6500, widzialem na aukcjach takie, ktore z wygladu sa takie same, ale maja inny numet oznaczenia.
Moze ktos z was probowal lub wie ?
 

nowator

New member
problem (6500 3d)

Witam
przepraszam jestem tutaj nowy wiec nie wiem czy to dobry dzial do mojego problemu

Mianowicie posiadam od jakiegos czasu tv jak w temacie (6500 3d) i od pewnego czasu interesuje sie funkcja all share w tv oraz tablecie i telefonie (wszystko samsung) myslalem ze sobie poradze sam ale nie dalem rady wiec zapytam sie madrzejszych od siebie
Czemu niektore filmy odtwarzaja sie bez problemu a inne nie pomimo tego ze sa w takim samym formacie oraz nagrywane tym samym sprzetem w tych co nie chulaja napisane jest na telewizorze NIEOBSLUGIWANY KODEK VIDEO

wiec jakie Panowie macie sugestie na ten temat
pozdrawiam
 

deywies

New member
Bez reklam
Czemu niektore filmy odtwarzaja sie bez problemu a inne nie pomimo tego ze sa w takim samym formacie oraz nagrywane tym samym sprzetem w tych co nie chulaja napisane jest na telewizorze NIEOBSLUGIWANY KODEK VIDEO

Zależy co rozumiesz pod pojęciem FORMAT. Większość ludu (jakieś 99%) mylnie myśli że format to: avi mkv wmv..... a jest to tylko kontener. Format to (te popularniejsze) mpeg2 mpeg4asp mpeg4avc plus jego profile no i użyty kodek (wraz z ustawieniami).

Ogólnie TV ma wylane jaki jest kontener (co najwyżej można zmienić rozszerzenie jak nie jest wykrywany). Istotny jest ta druga część.

Sprawdź więc w kmplayerze czy rzeczywiście jest to samo.
 

ross154

New member
w UE40D6500 irytuje mnie:
1) przestawione o 1 godzinę czasy emisji programów po wciśnięciu INFO i GUIDE. Np. film jest o 20 a elektroniczny program pokazuje mi że o 21. Czas w ustawieniach jest ustawiony prawidłowo. Przestawienie na Rovi On Screen Guide trochę poprawiło sytuację

2). nie wiem jak sprawdzić rozdzielczość obrazu przesyłanego z kablówki

3). Nie mogę nadać własnych nazw dla Ulubione 1,2,3,4 i 5

4). po wykonaniu aktualizacji do 1021.1 ChannelListEditor v1.01 przestał czytać eksportowaną listę kanałów. Radzę sobie jakoś SamToolBoxem.

Pytanie: Czy jeśli kablówka doda 1 nowy kanał, wykonam nowy eksport listy programów i znajdę ten nowy kanał to mogę go jakoś przenieść na starą listę programów gdzie mam już ustawioną kolejność kanałów?
 
Ostatnia edycja:

lemon 1971

New member
w UE40D6500 irytuje mnie:
1) przestawione o 1 godzinę czasy emisji programów po wciśnięciu INFO i GUIDE. Np. film jest o 20 a elektroniczny program pokazuje mi że o 21. Czas w ustawieniach jest ustawiony prawidłowo. Przestawienie na Rovi On Screen Guide trochę poprawiło sytuację

2). nie wiem jak sprawdzić rozdzielczość obrazu przesyłanego z kablówki

3). Nie mogę nadać własnych nazw dla Ulubione 1,2,3,4 i 5

ustaw prawidlowo czas w menu telewizora wlacz menu,system,czas,zegar i ustaw tryb zegara na auto ,,strefa czasowa recznie ,dst wlaczone,,,,,,,rozdzielczosc sprawdzisz wciskajac info u gory w lewym rogu tv zobaczysz parametry odbioru w 3 pytaniu mosisz wejsc do uslugi smart tv tam masz dodatkowe dzialy ulubione i obok kanal tam mozesz zmieniac co ci sie podoba ,,,tylko musisz wejsc do uslugi smart tv ,,,w menu telewizora tego nie ma
 

nowator

New member
Zależy co rozumiesz pod pojęciem FORMAT. Większość ludu (jakieś 99%) mylnie myśli że format to: avi mkv wmv..... a jest to tylko kontener. Format to (te popularniejsze) mpeg2 mpeg4asp mpeg4avc plus jego profile no i użyty kodek (wraz z ustawieniami).

Ogólnie TV ma wylane jaki jest kontener (co najwyżej można zmienić rozszerzenie jak nie jest wykrywany). Istotny jest ta druga część.

Sprawdź więc w kmplayerze czy rzeczywiście jest to samo.

Elo
w kmp jest to samo pozatym patrzac w szczegoly filmow wszystko jest identyczne i jeden sie odtwarza drugi nie i to mnie najbardziej dziwi wszystkie format mp4
telefon oraz tablet odtwarzaja bezproblemowo
natomiast 3gp odpala sie bez glosu
 
Ostatnia edycja:

ross154

New member
ustaw prawidlowo czas w menu telewizora wlacz menu,system,czas,zegar i ustaw tryb zegara na auto ,,strefa czasowa recznie ,dst wlaczone,,,,,,,rozdzielczosc sprawdzisz wciskajac info u gory w lewym rogu tv zobaczysz parametry odbioru w 3 pytaniu mosisz wejsc do uslugi smart tv tam masz dodatkowe dzialy ulubione i obok kanal tam mozesz zmieniac co ci sie podoba ,,,tylko musisz wejsc do uslugi smart tv ,,,w menu telewizora tego nie ma
1).z czasem chyba pomogło :)
2) Parametry odbioru też ok, Wiesz może gdzie można znaleźć wyjaśnienie ikonek informacyjnych (jaka rozdzielczość itd)
3) Mam po definiowane kanały w Ulubione 1, 2, 3, 4 i 5. Niestety nie znalazłem sposobu aby zmienić nazwę ULUBIONE 1 np na FILMY. Da się tak?
 

lisekx

New member
Skąd pobrać najnowsze oprogramowanie do UE40D6500 by móc zaktualizować je przez usb ?
Ostatnie jakie mam to 0018 od ponad roku i podczas próby zaktualizowania online wyskakuje info że nie ma żadnego, a wiem, że jest.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Myślę że to koniec wsparcia. Teraz są nowe, lepsze i jeszcze w sprzedaży. Jeśli coś Samsung na D6500 wypuści to się zdziwię. No ale tak jest z każdym modelem.
 

landr

Member
Strona Samsunga, znajdujesz tv, dalej sterowniki, dalej strowniki i oprogramowanie, zakładka firmware, pobierasz plik 113,43MB,
rozpakowywujesz, na pena i do usb....wszystko.
 

toninio

Banned
Te nowe softy, to i tak nic nie wnosiły, zablokowali w nich tylko funkcje HbbTV, po to tylko aby ludzie sami nie przestawiali w menu serwisowym na Niemcy ?
 

Patel69

New member
Witajcie
Zamówiłem sobie do mojego D6500 moduł Ci+ od Cyfry +, zainstalowałem, znalazłem kanały ale nie są one poukładane tak jak w cyfrze i tu moja prośba do Was czy możecie mi podrzucić aktualna liste kanałów cyfry? z góry dzięki ;)
 

mieto132

New member
mam pytanie odnośnie samsunga ue46d6750,wie ktoś czy możliwe jest odblokowanie bluetootha w tym modelu,pytam ponieważ wszystkie sprzęty odnajdują tv mimo ze oficjalnie nie ma on bluetotha,moze gdzieś w menu serwisowym można odblokować?
 
Do góry