Samsung TV model D6500

Grzegorz82

New member
Ale te modele na rynek UK maja owy tuner, pewnie znowu będzie to kwestia menu serwisowego i odblokowania danej funkcji.
A testy testami warto by było zobaczyć czy są jakieś różnice.
 

deywies

New member
Bez reklam
Nie mają! bo u nas będzie już z nowym systemem kompresji video HEVC czyli H.265.
Obecne tunery DVB-T2 z MPEG4 AVC H.264 można będzie wyrzucić na śmietnik.
 

d6500

New member
Nie mają! bo u nas będzie już z nowym systemem kompresji video HEVC czyli H.265.
Obecne tunery DVB-T2 z MPEG4 AVC H.264 można będzie wyrzucić na śmietnik.
Zaraz tam na śmietnik , będzie robił za monitor lub za ekran do zabawy .
Chyba obecnie nie ma sensu kupować nowych tv ze względu na różne standardy i nikt nie wie w którą stronę się potoczy rozwój. Może będzie tv kit , ekran zostaje , bajery do wymiany jaka pc.
Chyba któryś z zamzungow już to wprowadził .
Jak patrzę na swój d6500 wygląda jak zabytek do seri es a jeszcze nie minol rok .....
 

deywies

New member
Bez reklam
no mi sie smiac chce jaj czytam niektore komentarze.
Juz wszyscy chca wymieniac, nic jeszcze nie wiadomo, ale juz niektorzy wymieniaja :D a potem narzekaja ze co dwa lata trzeba sprzet wymieniac.

dopiero zaczely sie testy. Tak w sumie to nie wiadomo czemu maja sluzyc, bo nie wiadomo czy w ogole kolejne muxy powstana. Obecne przez przynajmniej 8 lat musza nadawac po staremu czyli w dvb-t i h.264
 

wyrko

New member
Istnieje jakaś opcja coś w stylu Auto Detect HDMI albo Auto Switch HDMI? Chodzi o to żeby przy włączeniu np dekodera, lub Apple TV telewizor sam automatycznie przełączał się na HDMI na którym wykrył sygnał.
 

mirej

New member
Istnieje jakaś opcja coś w stylu Auto Detect HDMI albo Auto Switch HDMI? Chodzi o to żeby przy włączeniu np dekodera, lub Apple TV telewizor sam automatycznie przełączał się na HDMI na którym wykrył sygnał.

Sam jestem zainteresowany!!!
HDMI ponoć "nowoczesne", a podstawowej funkcjonalności zabrakło.
 

krzych211

New member
Witam , do sterowania internetem w d 6500 można wykorzystać coś takiego ?
A morze macie jakieś inne niedrogie rozwiązania ?

aliexpress.com/store/product/iPazzPort-Mini-Handheld-2-4G-Wireless-Keyboard-Laser-Light-Pen-for-Google-TV-Retail-Box-Free/701252_503827067.html
 

closh

New member
Czy ktoś uzyskał dobrą jakość obrazu na UE40D6500 z CY-STC1100 lub na innym telewizorze z tą kamerą?

Dzwoniłem na infolinię i powiedzieli mi, że to zależy od połączenia internetowego. I to jest problem skype nie ich. A jak powiedziałem, że z komputera obok obraz jest wysyłany bardzo dobrej jakości, odpowiedzieli mi, że telewizor to nie komputer i obraz nie będzie taki dobry.
Powiedzieli jaszcze, że jakość obrazu z kamery jest taka sama na wszystkich modelach telewizora.

Czy kupiłem badziewie z naklejką 720p? Czy to wina skype?
 

Jacol2929

New member
Czy jest możliwość zmiany ustawień obrazu w aplikacjach typu tvnplayer, ipla, tvpplayer itp. ?
Normalne ustawienia obrazu (film, standardowy itp) chyba nie mają znaczenia podczas korzystania z samsung apps a chcialbym poprawić kontrast i zrobic zeby czern była bardziej czarna bo jest szara. Jakieś pomysły ?
 

lemon 1971

New member
Czy jest możliwość zmiany ustawień obrazu w aplikacjach typu tvnplayer, ipla, tvpplayer itp. ?
Normalne ustawienia obrazu (film, standardowy itp) chyba nie mają znaczenia podczas korzystania z samsung apps a chcialbym poprawić kontrast i zrobic zeby czern była bardziej czarna bo jest szara. Jakieś pomysły ?
przeciez masz mozliwosc ustawienia na obraz dynamiczny i naturalny ,a oprocz tego mozesz dowolnie w menu ustawiac obraz wedlug upodoban
 

kosa666

New member
Mam pytanie odnośnie tego modelu (a właściwie 6750, ale to to samo).

Czy jest już jakiś sposób by podłączyć myszkę do przeglądania internetu? USB, WiFI, BT?

Pozdrawiam
 

Bog'Dan

New member
evolution kit do ue37d6500 jest szansa, że to zadziała?
model z 2011 :( ale z zaktualizowanym firmware :).
Wg zapowiedzi firmy nie da się, ale przecież Polak potrafi - więc: jest szansa?
 

saptis

New member
Wiecie moze jak rozebrac pilota ?
Cos ostatnio zle styka i musze mocno naciskac przyciski, pomyslalem zeby wyczyscic styki, ale na pilocie i pod bateriami nie ma zadnych srubek.
Moze jest zamykany na zatrzaski, ale nie chce go polamac.
 

pejamroz

New member
Pilot od D6500

Pilota da się rozebrać jak najbardziej .
Nie ma tam żadnych śrubek , cały pilot jest na zatrzaskach .
Należy powoli podważyć boczną część pilota tak aż puści pierwszy zatrzask potem idzie gładko.
Uwaga plastik jest delikatny krawędzie mogą ulec uszkodzeniu.
Ja to zrobiłem przy pomocy nożyka do tapet i jednego bardzo małego śrubokręta.
Wyczyszczony i działa jak trzeba.
Pozdrawiam
 
Do góry