Samsung TV model D6500

toLL

New member
wchodzimy w menu serwisowe potem /SVC/Panel Auto setting po uruchomieniu tej funkcji automatycznie ustawia się na matrycę taką jaka jest w tv trwa to dosłownie sekunde poczym przy teście pojawia sie napis success i matryca ustawiona taka jaką rozpoznaje w telewizorze

no niestety u mnie nie działa, po uruchomieniu na sekundę pojawia się napis WAIT a zaraz potem FAILURE
 

krzyzak-MK

New member
jest to chyba wskaźnik bieżącego zużycia energii przez telewizor

działa jeśli np podłączysz naziemny sygnał cyfrowy lub masz załadowany moduł CI (czyli użyjesz wbudowanego tunera), wtedy wyświetli się tzw. EPG

powinna się wyświetlić lista dostępnych kanałów z sygnału antenowego, nie działa jeśli używasz źródła podłączonego przez hdmi, np dekoder kablówki

to chyba przełącznik pomiędzy 2 ostatnio oglądanymi kanałami, również działa tylko na tunerze wbudowanym

pewnie włącza napisy, chyba jest taka opcja przesyłania napisów w naziemnej cyfrówce
dzieki za odpowiedz :)
 

adaminho7

New member
Meczyki.pl wymagaja w wiekszosci stron wtyczki vshare , ktorej w przegladarce telewizora nie ma i nie mozna zainstalowac.Co gorsza po aktualizacji softu do wersji 1018.0 przestaly dzialac strony z filmami online np iitv.pl - przegladarka tv bowiem twierdzi ze flashplayer jest przestarzały :-x.

a w innych modelach sa wtyczki vshare ?
 

Krzychu1

New member
Nagrałem z dreama film, i jest w formacie .ts i mam komunikat "format nieobsługiwany"
Natomiast na starym samie UE40B7000, odtwarza bez problemów.
Może jest jakiś "myk' np w menu serwisowym, by mój UE55D6500 odtwarzał mi te filmy.
Jeśli nie to proszę o info czym najlepiej przekonwertować plik .ts do formatu obsługiwanego przez ten TV.
 

trup

New member
Nagrałem z dreama film, i jest w formacie .ts i mam komunikat "format nieobsługiwany"
Natomiast na starym samie UE40B7000, odtwarza bez problemów.
Może jest jakiś "myk' np w menu serwisowym, by mój UE55D6500 odtwarzał mi te filmy.
Jeśli nie to proszę o info czym najlepiej przekonwertować plik .ts do formatu obsługiwanego przez ten TV.
Spróbuj w pierwszej kolejności zmienić samo rozszerzenie na mpg. Tego nie próbowałem bo i tak musiałem trochę ingerować w nagranie. Zrobiłem to programem AVIDEMUX (jest wersja na LINUX i WINDOWS) w którym wybierasz po załadowaniu pliku obraz i dźwięk na kopiuj a format na MPEG-PS (A+V). Potem zapisz i program bez ponownego kodowania (bardzo szybko i bez straty jakości) przerobi Twój plik na format akceptowalny przez TV. Program ma ogromne możliwości i co najważniejsze jest darmowy. Znajdziesz go bez problemu szukając w GOOGLE.
 

trup

New member
Panowie probuje wyswietlic fotki w TV z laptopa i wyskakuje nieznany format pliku. W jakim formacie on czyta fotki bo ja mam w JPG zapisane
TV ma pewne ograniczenia, np. wideo do 30kl/s i rozdzielczości Full HD, choć kodek obsługuje to nie odtwarza materiału 60kl/s. Zdaje mi się, że rozdzielczość obrazu w jpg też ma znaczenie. Może masz za duże zdjęcia?
 

krzyzak-MK

New member
hmmmm kombinyje rozny sposobami. Zmieniam formaty zdjec i dalej nie obsługiwany format pliku.

Teraz tez sprobowałem zminic format filmu na MPEG i tez nie czyta TV

troszke bez sensu na innych TV bez zadnej zmiany odbierały a tu nie. Ma ktos jakies pomysły jakim formacie fotki ogladac i filmy nagrane Canonem

EDIT:
Jak zgram zdjecia na pendriva i podłaczam to odbiera filmy i zdjecia :) ale jak chce zrobic to za pomoca programu allshare i przesłac z kompa bezprzewodowo to wtedy nie idzie. Wiecie dlaczego ????
 
Ostatnia edycja:

dawidr25

New member
Ustawienia obrazu

Witam
Przejrzałem całe forum i w którymś z postów natknąłem się na opis ustawień które zastosowałem i wszystko było OK. Dwa dni temu zmieniłem sygnał z analogowego na cyfrowy i problemy z nienaturalnością obrazu znowu się pojawiły. Czuję jakbym oglądał teatr. Ponadto trochę przycina mi obraz przy szybkich ujęciach. Czy któryś z użytkowników mógłby mi pomóc w poprawnym ustawieniu obrazu? Dodam że nie jestem videofilem i nie musi to być żyleta - chodzi mi o jakieś uniwersalne ustawienia.
Z góry dziękuję.
 

dawidr25

New member
kolego każde źródło powinno być ustawione osobno PS3 / PC / USB / SAT / DVB-T/ to wszystko inna bajka :)

Rozumiem.
Jestem posiadaczem telewizora tej generacji od kilkunastu dni - wcześniej przez kilkanaście lat miałem Elemisa 14 calowego :) i dla mnie to przeskok technologiczny jak lot w kosmos.
Staram się jakoś w tym odnaleźć ale możliwości ustawień jest tak dużo że nie ogarniam :)
Będę używał telewizora właśnie do oglądania telewizji (cyfrowa kablówka) i do grania w PS3 (od czasu do czasu bo pożyczone :))
Czy mógłbyś mi "zdradzić" swoje ustawienia? Żebym miał jakiś punkt wyjściowy.
Widziałem że tu na forum kilka osób podało swoje ustawienia ale nie mogę ich znaleźć.
 

tdx

New member
Bez reklam
ja mam d7000 więc moje ustawienia mogą być dla Ciebie mało interesujeące. spróbuj ustawić TV na tryb naturalny zmniejsz podświetlenie od 5-10 ostrość 20 w zaawansowanych ustawieniach balans bieli na zimny i w ustawieniach systemowych eco wybierz oszczędzanie energii na minimum...
W zależności od sygnału należy odpowiednio dobrać parametr motion plus oraz redukcje zakłóceń
 
Do góry