Samsung TV model D6500

janpat_1970

Member
Bez reklam
Osobiście tez nie wiedziałem ale zrobiłem sobie kiedyś kopie listy kanałów aby ją edytować na kompie bo jak sami wiecie sortowanie jest okropne.
Od 1015.1 prawdopodobnie nie ma znaczka. Do wcześniejszych softów nie ma powrotu z poziomu tv. Podobno jest po rootowaniu. Więcej na samygo (https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=16&t=2701).
 
Ostatnia edycja:

Lalek40

New member
Właśnie. Jakiś ten pierwszy obraz przycięty po bokach, i jeśli masz włączone 3D to znaczek 3D powinien być rozmyty tak jak to wcześniej napisano a u ciebie to wygląda jakby to był 2D ze znaczkiem 3D. Właśnie to sprawdziłem.

Tak, rzeczywiście jeszcze raz wyswietliłem i ten po przełączeniu 2D->3D jest lekko przycięty po bokach (jedyna różnica) . Pliki są z linku podanego od kol. tdx.
Do kol.tdx- tak to jest plik *.mpo. Załączam je poniżej.
 

Attachments

  • HD-Testbilder.zip
    1,9 MB · Wyś: 77

trup

New member
Zasysam soft T-GASDEUC-1012.2.exe ale nie wiem czy TV to "łyknie". Zdaje mi się, że w starszych modelach można było wgrać starszy soft.
 

Kolina

Member
Osobiście tez nie wiedziałem ale zrobiłem sobie kiedyś kopie listy kanałów aby ją edytować na kompie bo jak sami wiecie sortowanie jest okropne.
Od 1015.1 prawdopodobnie nie ma znaczka. Do wcześniejszych softów nie ma powrotu z poziomu tv. Podobno jest po rootowaniu. Więcej na samygo (https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=16&t=2701).

Ja mialem soft 1013 (wlasnie zrobilem update do 1016) i nie mialem znaczka Full HD tylko samo 3D.
 

trup

New member
Ja mialem soft 1013 (wlasnie zrobilem update do 1016) i nie mialem znaczka Full HD tylko samo 3D.
Czy to aby zależy tylko od softu? Może także od hardware? W sklepie widziałem że UE37D6500 z softem 1014 wyświetlał znaczek Full HD 3D a UE32D6500 (nie pamiętam softu, na pewno nie 1016) wcale nie chciał wyświetlać piktogramów.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak, rzeczywiście jeszcze raz wyswietliłem i ten po przełączeniu 2D->3D jest lekko przycięty po bokach (jedyna różnica) . Pliki są z linku podanego od kol. tdx.
Do kol.tdx- tak to jest plik *.mpo. Załączam je poniżej.

najlepiej włączyć cokolwiek w konwersji i przyjrzeć się menu... Czasem niby TV załącza tryb 3D ale nic się nie zmienia
 

Attachments

  • Testbild-3D.zip
    838,7 KB · Wyś: 76

mietka

New member
Podobno też masz 55D6500. Jaka u Ciebie matryca i jak wyswietla Ci pliki testowe, inaczej jak u mnie? Zamieściłem je jeszcze raz w załączniku.
Tak mam 55" ale nie testuje mojego w ten sposób wolę filmy oglądać a na nich najlepiej widać.Na matryce nie narzekam mam samsunga,ogólnie jestem zadowolony,a kolory bajka
 

Lalek40

New member
Dochodzę do wniosku, że prawdopodobnie mój UE55D6500 nie ma tej wady z nieprawidłowym odtwarzaniem 3D FullHD. Obrazki są wyświetlane zgodnie z opisem na samygo, nie ma różnicy w wyświetlaniu menu po przełączeniu na 3D, poza tym na samygo piszą :"Some users reported that, this issue not visible on 60" D6x00 series TVs which are quite expensive." Być może w 55 calowych też to zjawisko nie występuje. Aby być 100% pewnym muszę znaleźć jakiś sample w 3D Full HD.
 

tdx

New member
Bez reklam
To byłbyś 1 użytkownikiem serii 6xxx który tego problemu nie ma

A ja Ci nadal proponuje włączyć cokolwiek w konwersji 2D->3D i uruchomić menu grafika ekranowa powinna być zauważalnie gorsza
 

Lalek40

New member
To byłbyś 1 użytkownikiem serii 6xxx który tego problemu nie ma

A ja Ci nadal proponuje włączyć cokolwiek w konwersji 2D->3D i uruchomić menu grafika ekranowa powinna być zauważalnie gorsza

Włączałem menu po przełączeniu z 2D na 3D (na tych obrazkach testowych) i nie widziałem pogorszenia grafiki ekranowej. Na razie jestem świeży w temacie 3D i dalej będę zagłębiał temat.
 

murashid

New member
Witam. Widzę że ostro toczy się dyskusja na temat Full HD 3D. Ja podobnie jak kolega Lalek40 także nie widzę różnicy w odtwarzaniu tego obrazu kontrolnego, przesyłam zdjęcia zrobione u mnie, na obrazie kontrolnym po przełączeniu czy to na 3D czy na 2D jedyna różnica jaką dostrzegłem to znaczek tzw. bąbelek z napisem 3D jest przesunięty co świadczy o tym że obraz jest w tym momencie wyświetlany w 3D. Co się tyczy tych wszystkich linii czy to pionowych czy poziomych nie zauważyłem żadnej różnicy. Podobno istotne są dwa pierwsze prostokąty z lewej od góry że jak się przełączy na 3D to ilość linii diametralnie spada. Jak już napisałem ja nie widzę żadnej różnicy. A po za tym to o ile dobrze przejrzałem ten wątek bo jest tego sporo to każdy pisał tu o modelu 40''. A ja mam 55''. A tak po za tym to dyskusja mnie o tym FULL HD 3D trochę śmieszy i dziwi, dlaczego? a no dlatego że do puki nie wyszła cała ta sprawa z tym 3D to każdy zachwalał jaki to piękny obraz ma w 3D wyraźny, żyleta, piękne kolory itp. do menu ekranowego też się nikt nie przyczepiał a teraz nagle widzicie ząbki na obrazie 3D. Jest to trochę dziwne. A co się tyczy menu ekranowego to ja też nie widzę żadnej różnicy.
 

Attachments

  • IMAGE00086 OBRAZ 2D.jpg
    IMAGE00086 OBRAZ 2D.jpg
    401,4 KB · Wyś: 1564
  • IMAGE00087 OBRAZ 3D.jpg
    IMAGE00087 OBRAZ 3D.jpg
    416,7 KB · Wyś: 249

murashid

New member
Witam. Widzę że ostro toczy się dyskusja na temat Full HD 3D. Ja podobnie jak kolega Lalek40 także nie widzę różnicy w odtwarzaniu tego obrazu kontrolnego, przesyłam zdjęcia zrobione u mnie, na obrazie kontrolnym po przełączeniu czy to na 3D czy na 2D jedyna różnica jaką dostrzegłem to znaczek tzw. bąbelek z napisem 3D jest przesunięty co świadczy o tym że obraz jest w tym momencie wyświetlany w 3D. Co się tyczy tych wszystkich linii czy to pionowych czy poziomych nie zauważyłem żadnej różnicy. Podobno istotne są dwa pierwsze prostokąty z lewej od góry że jak się przełączy na 3D to ilość linii diametralnie spada. Jak już napisałem ja nie widzę żadnej różnicy. A po za tym to o ile dobrze przejrzałem ten wątek bo jest tego sporo to każdy pisał tu o modelu 40''. A ja mam 55''. A tak po za tym to dyskusja mnie o tym FULL HD 3D trochę śmieszy i dziwi, dlaczego? a no dlatego że do puki nie wyszła cała ta sprawa z tym 3D to każdy zachwalał jaki to piękny obraz ma w 3D wyraźny, żyleta, piękne kolory itp. do menu ekranowego też się nikt nie przyczepiał a teraz nagle widzicie ząbki na obrazie 3D. Jest to trochę dziwne. A co się tyczy menu ekranowego to ja też nie widzę żadnej różnicy.
Zdjęcia zrobione telefonem także może nie są zbytnio wyraźne.
 

tdx

New member
Bez reklam
@ murashid
Nie wiem kto pisał o żylecie w 3D? I kto zachwalał obraz w 3D?. Nie pisz ogólnikowo. Oceniany był obraz 2D i tutaj nic się nie zmienia jest to jeden z najlepszych TV w cenie do 3tys

@all

Weźcie panowie normalny film z usb włączcie konwersje 2D->3D zróbcie zdjęcia grafiki ekranowej i będziecie widzieć a nie piszcie o tej tablicy kontrolnej że nie widać różnicy skoro 3D w ogóle na tym się nie włącza
 

panorafix

Member
A nie wydaje Ci się,że na pierwszych prostokątach w ogóle nie widać linii po przełączeniu na 3d?Akurat też mam 55 od jakichś 4-5 miesięcy i nie widziałem nigdy różnicy na tych planszach z wyjątkiem,że pierwsze prostokąty w 3d traciły dla mnie linie i było same tło.Przypatrz się dokładnie może Ty tego nie dostrzegasz po prostu.
 

murashid

New member
jak dla mnie TV w w ogóle nie przełączył się na tryb 3D. Dlatego nie widać różnic....
jak to nie widać różnicy napisałem przecież że ten bąbelek 3D jest przesunięty co widać na załączonym zdjęciu, a po za tym to jak się załączy ten plik .mpo to automatycznie się przełącza samo w tryb 3D dopiero jak się chce się przełączyć na 2D to trzeba to zrobić naciskając przycisk 3D. A po za tym to dlaczego mówisz żeby wgrać na pendrive powiedzmy film w 2d i dokonać konwersji? wiadomo że to nie będzie prawdziwe 3D. Ja tutaj mówię o normalnym filmie nagranym w 3D.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Porównywanie zdjęć zrobionych komórka nie ma sensu.
Włącz menu ekranowe w 2D i dobrze popatrz jak wyglądaj ikony i tekst. Potem przełącz na konwersje do 3D i załóż i włącz okulary i również dobrze popatrz. Najlepiej wybrać jakiś fragment menu.
Co do plansz to proponuje porównać małe cyfry i litery znajdujące się w górnej części plansz.
 

dash4

New member
Panowie, szukałem ale nigdzie nie znalazłem- czy wejście w menu serwisowe powoduje jakąkolwiek utratę gwarancji lub coś w tym stylu.
Z racji tego że nie za bardzo wiem jak ustawić tv aby wyeliminować te smugi przy dynamicznym obrazie, chciałbym się dowiedzieć czy jest to wina g..... matrycy czy ocb?
 

murashid

New member
Porównywanie zdjęć zrobionych komórka nie ma sensu.
Włącz menu ekranowe w 2D i dobrze popatrz jak wyglądaj ikony i tekst. Potem przełącz na konwersje do 3D i załóż i włącz okulary i również dobrze popatrz. Najlepiej wybrać jakiś fragment menu.
Co do plansz to proponuje porównać małe cyfry i litery znajdujące się w górnej części plansz.
Włączyłem menu w 2D wiadomo wygląda wyraźnie potem zrobiłem konwersję do 3D i jest tak menu bez okularów jest minimalnie przesunięte natomiast jak się założy okulary jest tak samo wyraźne jak menu w 2D. A po za tym wydaje mi się że to kwestia ustawienia w menu opcji 3D czyli perspektywy i głębi Jak damy perspektywę na zero a głębię na 1 czyli ma min. to menu w trybie 3D nawet bez okularów wygląda wyraźnie. Proponuję spróbować załączyć menu dokonać konwersji 3d i nie patrząc przez okulary pobawić się ustawieniami perspektywy i głębi.
 
Do góry