Samsung TV model D6500

janpat_1970

Member
Bez reklam
Wejście to nie. Ale grzebanie i skopanie to może i tak jak ci serwisant przyjedzie i to stwierdzi. A co do tych smug to da się to wyeliminować wyłączając led motion picture oraz redukcje w motion picture ale dokładnie na jaki poziom to w tym momencie nie powiem bo w worku siedzę.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Włączyłem menu w 2D wiadomo wygląda wyraźnie potem zrobiłem konwersję do 3D i jest tak menu bez okularów jest minimalnie przesunięte natomiast jak się założy okulary jest tak samo wyraźne jak menu w 2D. A po za tym wydaje mi się że to kwestia ustawienia w menu opcji 3D czyli perspektywy i głębi Jak damy perspektywę na zero a głębię na 1 czyli ma min. to menu w trybie 3D nawet bez okularów wygląda wyraźnie. Proponuję spróbować załączyć menu dokonać konwersji 3d i nie patrząc przez okulary pobawić się ustawieniami perspektywy i głębi.

A z jakiej odległości dokonujesz obserwacji?
 

uzytkownik78

New member
<am pytanie odnośnie okularów do tego samsunga d6500. Jest na nich mała kolorowa folia zielona i czerwona. Jest też folia druga o kolorze jakby żółtym. czy te obie folie się zdejmuje?

Telewizor też nie chce działać podłączony do laptopa przez kabel vga. Nie ma sygnału komunikat. co się mogło stać?
 

mietka

New member
<am pytanie odnośnie okularów do tego samsunga d6500. Jest na nich mała kolorowa folia zielona i czerwona. Jest też folia druga o kolorze jakby żółtym. czy te obie folie się zdejmuje?

Telewizor też nie chce działać podłączony do laptopa przez kabel vga. Nie ma sygnału komunikat. co się mogło stać?
To folia zabezpieczająca szkła zerwij ją
 

dudi82

New member
A tak po za tym to dyskusja mnie o tym FULL HD 3D trochę śmieszy i dziwi, dlaczego? a no dlatego że do puki nie wyszła cała ta sprawa z tym 3D to każdy zachwalał jaki to piękny obraz ma w 3D wyraźny, żyleta, piękne kolory itp.

Widzisz, taka to już jest ludzka psychika. Kupisz nowe auto to się zachwycasz. Wsiądzie kumpel co ma identyczny model i powie "Ty, coś Ci na 3-ce zgrzyta. U mnie tego nie ma" i już momentalnie sam zaczynasz zgrzytanie na 3-ce słyszeć i na producencie psy wieszasz.
Tak więc trochę racji masz. Ale jeśli ktoś kupił ten tv dla 3D Full HD, ma taki napis na pudełku, to i ma prawo się wkurzać i praw dochodzić. Ja chciałem tv bez 3D, ale ten model mi przypasował z innych powodów. Czasami coś w 3D obejrzę ale brak 3D Full HD mi nie przeszkadza i reklamował nie będę (tym bardziej że na pudełku znaczka 3D Full HD nie mam).
Ty kupiłeś ten tv dlaczego? Bo ma np rozdzielczość 1920 x 1080? A teraz przychodzi kumpel i mówi "Ty, masz tą gorszą matrycę co ma 2 razy mniejszą rozdzielczość" i krew Cię momentalnie zaleje nawet jeśli różnicy gołym okiem wcześniej nie widziałeś.
Ja kupiłem między innymi dlatego, że ma rozbudowany Internet. Czasami tną mi się filmy na TVN Player. Myślę "aa, widocznie net za wolny" Ale jak przyjdzie kumpel i powie "Ty, u mnie wszystko chodzi płynnie" to zadzwonię do Samsunga i powiem "nie, to nie wina netu! Bierzcie lumpa i naprawiajcie".
 

trup

New member
Dziwię się forumowiczom którzy "na chama" szukają wady Full HD 3D. Niech są szczęśliwi, że tego nie widzą i nie piszą jałowych postów. Jednak Ci, którzy to widzą (nie poprzez sugestię, ale naprawdę), szczególnie jak wydali dużo kasy za TV który miał być a nie jest, mogą wymienić się doświadczeniami co z tym fantem zrobić. Nie ma sensu zmuszać kogoś by zauważył wady, będzie szczęśliwszy.
 

mietka

New member
Widzisz, taka to już jest ludzka psychika. Kupisz nowe auto to się zachwycasz. Wsiądzie kumpel co ma identyczny model i powie "Ty, coś Ci na 3-ce zgrzyta. U mnie tego nie ma" i już momentalnie sam zaczynasz zgrzytanie na 3-ce słyszeć i na producencie psy wieszasz.
Tak więc trochę racji masz. Ale jeśli ktoś kupił ten tv dla 3D Full HD, ma taki napis na pudełku, to i ma prawo się wkurzać i praw dochodzić. Ja chciałem tv bez 3D, ale ten model mi przypasował z innych powodów. Czasami coś w 3D obejrzę ale brak 3D Full HD mi nie przeszkadza i reklamował nie będę (tym bardziej że na pudełku znaczka 3D Full HD nie mam).
Ty kupiłeś ten tv dlaczego? Bo ma np rozdzielczość 1920 x 1080? A teraz przychodzi kumpel i mówi "Ty, masz tą gorszą matrycę co ma 2 razy mniejszą rozdzielczość" i krew Cię momentalnie zaleje nawet jeśli różnicy gołym okiem wcześniej nie widziałeś.
Ja kupiłem między innymi dlatego, że ma rozbudowany Internet. Czasami tną mi się filmy na TVN Player. Myślę "aa, widocznie net za wolny" Ale jak przyjdzie kumpel i powie "Ty, u mnie wszystko chodzi płynnie" to zadzwonię do Samsunga i powiem "nie, to nie wina netu! Bierzcie lumpa i naprawiajcie".
Świetnie napisane :)
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Dziwię się forumowiczom którzy "na chama" szukają wady Full HD 3D. Niech są szczęśliwi, że tego nie widzą i nie piszą jałowych postów. Jednak Ci, którzy to widzą (nie poprzez sugestię, ale naprawdę), szczególnie jak wydali dużo kasy za TV który miał być a nie jest, mogą wymienić się doświadczeniami co z tym fantem zrobić. Nie ma sensu zmuszać kogoś by zauważył wady, będzie szczęśliwszy.

Masz rację. Jak bym nie wyczytał o tym problemie to czuł bym się lepiej.:) Pozdro TRUP:)
 

trup

New member
Masz rację. Jak bym nie wyczytał o tym problemie to czuł bym się lepiej.:) Pozdro TRUP:)
Mnie coś nie pasowało od początku z 3D, w ogóle nie ciągnęło mnie do takich filmów, a tym bardziej do konwersji 2D-3D. Nie spodziewałem się że SAMSUNG może dopuścić się takiego przekrętu i dlatego nie wpatrywałem się w obraz tylko po prostu nie oglądałem 3D. Jednak na forum dowiedziałem się szczegółów i teraz to widzę za każdym razem i się czuję oszukany.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
U mnie podobnie, ale dotarła do mnie pewna informacja która nie wiem czy jest na 100% prawdziwa a pojawił sie podobno na jednym z zagranicznych forum. Chodzi o to że podobno pierwsza seria tv była FHD 3D, ale samsung zmienił podzespoły płyty głównej zamawiając ich ileś tam tysięcy. I dalej już wiadomo. Coś nie zostało dopilnowane i większość ale nie wszystkie tv mają defekt.
 

trup

New member
U mnie podobnie, ale dotarła do mnie pewna informacja która nie wiem czy jest na 100% prawdziwa a pojawił sie podobno na jednym z zagranicznych forum. Chodzi o to że podobno pierwsza seria tv była FHD 3D, ale samsung zmienił podzespoły płyty głównej zamawiając ich ileś tam tysięcy. I dalej już wiadomo. Coś nie zostało dopilnowane i większość ale nie wszystkie tv mają defekt.
Jeżeli byłaby to prawda to serwis naprawiał by tym którzy się zgłoszą. Jednak wygląda na to, że droższe modele się nie sprzedawały, więc coś trzeba było zepsuć w tańszym modelu by było widać różnicę na korzyść w droższych.
 

Dig Dug

New member
Odnosząc się do postu kolegi dudi82 - dobrze napisane. Zawsze więcej widzimy u kogoś niż u siebie. Ale ma to swoje plusy. Jak idziesz kupować przytoczone tu auto, to lepiej iść własnie z kolegą, który zauważy wady, a my możemy stwierdzić, czy są one dla nas akceptowalne, czy nie. Oczywiście nie mozna przejmować się tym co mówią inni, bo tak nigdy nic nie kupimy, ale nie negował bym tak tych uszczypliwości kolegów.

Ja właśnie korzystam z uwag dociekliwych i idąc do sklepu widze pewne wady TV i stwierdzam, czy mi pasują czy nie. Czy wolę lepsze skanowanie, a gorszy internet, czy grubszy telewizor, ale lepsza czerń (ccfl vs led) itp. Więc dobrze, że są tacy przyp........acze, którzy pozwolą dostrzec człowiekowi to co normalnie zauwazymy po dłuzszym obcowaniem z danym tv, bo przygladając się danemu telewizorowi w sklepie "na szybko" wielu wad nie widzimy.
 

taniu

New member
Witam!
Od 3 dni jestem posiadaczem ue40d6500 i chciałbym się podzielić wrażeniami.

O dziwo mój tv w nocy przy ciemnych scenach wygląda zaskakująco dobrze. Nie widać tzw efektu cloudingu nasilonego w takim stopniu jak u wielu użytkowników narzekających na łamach forum. Delikatnie widac poświaty wychodzące z rogów tv na super czarnym tle, co zbytnio nie przeszkadza i z czasem staje się niezauważalne.

Konwersja 2D-3D myślę że to tylko gadżet - użyłem jej grając na kompie w NFS Run przez hdmi i szczerze powiem, że chyba wolę 1080p bez konwersji 2D-3D. Natomiast filmy SBS 3D to już inna sprawa. Wygląda to całkiem nieźle, szczególnie jeżeli chodzi o filmy animowane (bajki). Pierwsze 2 filmy SBS 3D które obejrzałem na tv to "Resident Evil - Afterlife" i "Jak wytresować smoka". I muszę przyznać, że ten drugi wyglądał o niebo lepiej i z przyjemnością się go oglądało. Okulary SSG-3050gb dobrze dopasowane nawet dla oglądających w okularach korekcyjnych (ja takowe jestem zmuszony nosić i powiem, że w kinach to jest totalna porażka - helios Olsztyn, natomiast tutaj zakładam jedne na drugie i jest OK!)

Dźwięk nie najgorszy jak na taką grubość tv, choć szału nie ma. Da się żyć ale zanoszę się z zamiarem kupna ampitunera z zestawem głośników.

Jeśli chodzi o filmy z kompa lub HDD w 720p lub 1080p to jest naprawdę dobrze (moje odczucia). Dokonałem kalibracji obrazu według zaleceń na tym forum i jest ok. TV czyta wiele formatów i to jest duży plus bo już nie muszę włączać blaszaka który bezsensu pożerał prąd. Natomiast obraz z kablówki analogowej - padaka. (dziś będę miał tuner cyfrowy PVR więc problem się chyba rozwiąże :) )

Przeglądarka int. strasznie muli a wpisywanie z pilota to koszmar ale mam smartfona wiec jest już lepiej z pełnym qwerty. Pozytyw za mnogość widżetów, facebook, youtube itp. Ogólnie cały ten Smart Hub jest miłym dodatkiem dla zabicia nudy kiedy inni okupują twój komputer.

To chyba z grubsza tyle. Mam nadzieję, że moja opinia się komuś przyda.

A teraz z innej beczki. Mam dylemat bo wczoraj po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mam jeden wadliwy subpixel - zielony w prawym górnym rogu ekranu (w miejscu wyświetlania loga stacji tv). Jako, że matryca spisuję się naprawdę ok pod względem minimalnego efektu cloudingu, nie wiem czy wymieniać tv na inny, bo może trafi mi się gorszy. Mam jeszcze koło 10 dni na zwrot do MM i tak się zastanawiam. Tak szczerze to nawet wcześniej go nie zauważyłem i z odległości ok 2 m ciężko jest go wypatrzyć ale sama świadomość, że tam jest trochę mnie wkurza. Wiem że chyba na gwarancję to się ni kwalifikuje bo 1 subpx to za mało - chyba, że się mylę. Jak myślicie wymieniać ? Z góry dzięki za sugestie
 
Do góry