Samsung TV model D6500

Wierzchem

New member
Witam.
Próbowałem dowiedzieć się w wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/74948-seria-d6xxx-zlamana.html ale na razie bez skutku, może u ktoś z Was instalował SamyGO Extensions...

Mam D6500 i zainstalowałem SamyGO i mam kilka pytań...
Po 1. Nie udaje mi się wejść z komputera na telewizor po adresie IP. Coś trzeba jeszcze zrobić, by można było wejść w sposób jaki opisują w pomocy samyGowiki?

Po 2. Naciskając na pilocie nagrywanie pyta mnie czy sformatować wirtualnego pendrive'a. Tu mam pytanie - czy włączając formatowanie wywali mi to, co mam udostępnione w katalogach AllShare? Gdzie w ogóle nagrane programy będą dostępne na komputerze i czy będzie je można oglądać na kompie, czy tylko w w TV?

Po 3. Da się SamyGO tak ustawić, by startowało razem z TV czy po każdym włączeniu trzeba wchodzić w Smart HUB i odpalać ręcznie?

Po 4. Co umożliwia konsola SamyGO?

Po 5. Można podpiąć klawiaturę na USB i będzie ona działała w „całym TV”, tzn. nie tylko w SamyGO, ale np. wyszukiwarce lub przeglądarce?

To chyba na razie tyle pytań zielonego gościa.

Pozdrawiam.
Ps.: Czy są jeszcze jakieś inne pluginy spoza Samsunga?
 

arkadi-sea

New member
Witam. Widzę że ostro toczy się dyskusja na temat Full HD 3D. Ja podobnie jak kolega Lalek40 także nie widzę różnicy w odtwarzaniu tego obrazu kontrolnego, przesyłam zdjęcia zrobione u mnie, na obrazie kontrolnym po przełączeniu czy to na 3D czy na 2D jedyna różnica jaką dostrzegłem to znaczek tzw. bąbelek z napisem 3D jest przesunięty co świadczy o tym że obraz jest w tym momencie wyświetlany w 3D. Co się tyczy tych wszystkich linii czy to pionowych czy poziomych nie zauważyłem żadnej różnicy. Podobno istotne są dwa pierwsze prostokąty z lewej od góry że jak się przełączy na 3D to ilość linii diametralnie spada. Jak już napisałem ja nie widzę żadnej różnicy. A po za tym to o ile dobrze przejrzałem ten wątek bo jest tego sporo to każdy pisał tu o modelu 40''. A ja mam 55''. A tak po za tym to dyskusja mnie o tym FULL HD 3D trochę śmieszy i dziwi, dlaczego? a no dlatego że do puki nie wyszła cała ta sprawa z tym 3D to każdy zachwalał jaki to piękny obraz ma w 3D wyraźny, żyleta, piękne kolory itp. do menu ekranowego też się nikt nie przyczepiał a teraz nagle widzicie ząbki na obrazie 3D. Jest to trochę dziwne. A co się tyczy menu ekranowego to ja też nie widzę żadnej różnicy.


Wracając do tematu Full HD 3D, w lipcu zakupiłem UE46D6500 soft w ver. 1011, tryb sklepowy nie włączałem ale sprawdzę na dniach.

Aby przybliżyć wadę jaką zauważyłem dot. wyświetlania w trybie 3D jednego z dwóch z obrazów w jakości HD, a drugiego w jakości SD zamieszczam zdjęcia poniżej seria 6500 vs 7000

https://plus.google.com/photos/114498787417277548450/albums/5678492869372475361?authkey=CMeq28nqn8-76wE

seria D7000

to samo zdjęcie seria D6500

seria D7000 zdjęcie linii tekstowej ABCDEF...

seria D6500 , wyraźnie widać różnicę

Podobne efekty na testach D6500 vs D7000 w EuroRTVagd

oraz w Mediaeksp. na serii D6750 vs D8000
 
Ostatnia edycja:

blacha83

New member
Witam wszystkich co śadzicie o Samsung PS51D6900? oraz kinie Samsung HT-D5550?? planuję zakupić taki zestaw i chciałby usłyszeć opinie.
 

Lalek40

New member
Wracając do tematu Full HD 3D, w lipcu zakupiłem UE46D6500 soft w ver. 1011, tryb sklepowy nie włączałem ale sprawdzę na dniach.

Aby przybliżyć wadę jaką zauważyłem dot. wyświetlania w trybie 3D jednego z dwóch z obrazów w jakości HD, a drugiego w jakości SD zamieszczam zdjęcia poniżej seria 6500 vs 7000

https://plus.google.com/photos/1144...s/5678492869372475361?authkey=CMeq28nqn8-76wE

seria D7000

to samo zdjęcie seria D6500

seria D7000 zdjęcie linii tekstowej ABCDEF...

seria D6500 , wyraźnie widać różnicę

Podobne efekty na testach D6500 vs D7000 w EuroRTVagd

oraz w Mediaeksp. na serii D6750 vs D8000

Zrobiłem podobne fotki na moim 55D6500 (po przełączeniu na 3D).
 

Attachments

  • napis1_2D-3D_6500.jpg
    napis1_2D-3D_6500.jpg
    324,4 KB · Wyś: 143
  • napis2x_2D-3D_6500.jpg
    napis2x_2D-3D_6500.jpg
    57,3 KB · Wyś: 157

tdx

New member
Bez reklam
się uparłeś... A jak już robisz zdjęcia to możesz zrobić z normalnego menu foto jak jest włączona konwersja? :)
 

Frytejro

New member
Panowie stop!! cos jest nie tak... OK D6500 nie ma FHD3D.. a ma wogole HD ready 3D??? bo z moich obserwacji i tego "jak testowac" wg instrukcji na forum to stwierdzam ze nie ma nawet HD ready.. bo jak wlacze 3d na planszy 1920 i 1080 to w obu przypadkach na 3d parametry obrazu czyli 1920 i 1080 widac ok, natomiast litery w obu przypadkach jak i caly obraz jest lekko rozmyty pod okulary :] w przypadku 1920 obraz zostaje lekko wogole powiekszony w poziomie
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
A jak badasz? :) w systemie TaB jest 50% i 25% a nikt nie pokazywał jak jest przy SBS - pewnie dlatego że jest lepiej
 

Lalek40

New member
się uparłeś... A jak już robisz zdjęcia to możesz zrobić z normalnego menu foto jak jest włączona konwersja? :)

Musiałem obniżyć rozdzielczość zdjęcia aby nie było zbyt ciężkie. W oryginale jest znacznie lepiej ale ma ok.3MB (menu wyświetlone po przełączeniu na 3D). Nie chodzi mi o to żeby być upartym ale chcę dowiedzieć się prawdy a przy okazji rozpoznać sprzęt za który zapłaciłem prawie 5800.
 

Attachments

  • menu1x.jpg
    menu1x.jpg
    338,2 KB · Wyś: 214

tdx

New member
Bez reklam
ale Lalek40 zostaw już tą biedną tablicę w spokoju zrób to samo zdjęcie na jakimkolwiek filmie z usb tylko włącz konwersję 2D->3D tak żeby przez okulary było widać że włączył się tryb 3D :)
 

Lalek40

New member
ale Lalek40 zostaw już tą biedną tablicę w spokoju zrób to samo zdjęcie na jakimkolwiek filmie z usb tylko włącz konwersję 2D->3D tak żeby przez okulary było widać że włączył się tryb 3D :)
Literki w menu są rozmyte ale tak chyba ma być? Film w tle jest w 2D przełączony na konwersję 3D. Na prawdziwym filmie 3D jest podobnie. Nie chcę zaśmiecać forum zdjęciami, nie wiecie czy można wyczyścić bufor dodanych załączników bo jest limit który mi się kończy?
 

Attachments

  • menu3.jpg
    menu3.jpg
    225,6 KB · Wyś: 1439

Lalek40

New member
nie literki właśnie nie mają być rozmyte
Chodziło mi o to, że drgają tzn skaładają się jakby z wdóch przesuniętych względem siebie czcionek ale wydaje mi się, że szczegóły czcionki są zachowane. Drgania występują nie we wszystkich fragmentach obrazu. W tych, w których konwersja z 2D na 3D jest największa (najwieksza głębia). Może inni też wypowiedzą się na ten temat? Czy może ktoś zamieścić podobną fotkę ze zwojego TV?
 

Lalek40

New member
menu ekranowe zawsze ma być ostre w 3D
Czy podczas odtwarzania filmu też masz czcionki zawsze ostre, bo u mnie zależy od sceny, na niektórych jest ostro a na niektórych drga. Z tego co zrozumiałem D6x00 TVs FULL HD 3D Defect - SamyGO to problem chyba polega na czymś innym. Czy nie chodzi o zmniejszenie rozdzielczości po przełączeniu na tryb 3D? Ja widzę u Ciebie pod spodem jakiś obrazek statyczny z menu gry. Jak włącze u siebie np menu playera (dajmy na to ARIVA 210) podłączonego pod HDMI i włącze 3D i na to nałożę menu TV to też mam czcionki żylety. Czy ten obraz to z 46D7000?
 
Do góry