Samsung TV model D6500

jigaman

New member
zmieniłem soft z 1013 na ten nowy ze strony samsunga 1016 Wsparcie dla UE40D6500 SAMSUNG. Online nie dawało rady, wgralem przez dysk usb - na fat32 nie widzialo katalogu, dopiero wgranie na partycje ntfs dalo rade.
Wrażenia ogólnie pozytywne, szybciej chodzi "kursor" w smarthub, szybciej tez ładuja sie pliki w widgecie youtuba. Mam nadzieje ze to nie tylko moje odczucie po aktualizacji, ale naprawde cos poprawili :)
Programów nie namieszało, wiec można bez problemu wgrywać.
 

nowy84

New member
To żaden wstyd, nie ma fajnego zamiennika dla tego Samsunga. Nie chce wiejskiego z wygladu Panasa z okrojonymi funkcjami. No sorry mam czekac rok zeby wyszlo cos w 3d full hd od samsunga w rozsadnej cenie? Dziwi mnie ze linczować mnie chcecie. Ucierpisz na tym? Nie sadze. Ja też widziałem reklamy telewizyjne i charakterystki w necie miało byc FHD3D a teraz nie ma co kupić za 3k.

Szczerze to ja tez sie dziwie, facet zadal normalne pytanie, czy moze, czy nie moze i co w tym zlego? Ktos pisal ze to wstyd, oszustwo itd... Kazdego dnia jestesmy robieni w bambuko przez wielkie korporacje, banki na miliardy i co?... Cholernie sie przejmuja, i wstydza?... Oczywiscie wy krytycy jak byscie mieli szanse na wymiane na lepszy w tej samej kasie zrezygnowalibyscie, bo to przeciez wstyd... Smiac mi sie chce :)
Do szczepbydg: Mysle ze Tdx ma racje, tu raczej miejsca na takie kombinacje brak, wiec kupujesz swiadomy bez full hd 3d, marne szanse na wymiane, ale pisac i probowac mozesz, mysle ze nie masz sie czego wstydzic ;), no i jesli trzymasz sie tego modelu, sprawdz matryce przed kupnem...
 

TomaszK

New member
czy ktoś mógłby sprawdzić czy w aplikacji ipla w d6500 jest serial "tajemnica twierdzy szyfrów" ?
na pc w ipli go mam, w tv - nie, czyżby przez to że mieszkam za granicą
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
Panowie bylem dzis w markecie i ogaldalem dwa tv D6500 i D7000 (oba obok siebie a dokladniej jeden pod drugim). W przypadku tych D6500 juz na ekranie jest naklejka tylko 3D. Na D7000 jest naklejka full HD 3D. - specjalnie szukałem róznic - w jakosci obrazu nie widzialem róznic na pierwszy rzut oka (w 2D).

A co do pogorszenia jakosci po SBS 3D nawet w menu- moje pytanie brzmi czy brak full HD3D to wina matrycy czy oprogramowania?? BO ja ogladalem jzu 3 filmy sbs i specjalnie próbowałem dostrzec roznice miedzy właczonym 3D a nie włączonym - róznic nie dostrzegłem, a tym bardziej na "menu". GDyby zmniejszała sie rozdzielczosc to powinien mi sie obraz przyblizyc, a nie przyblizał mi sie wogole. Stad pytanie : czy FHD3D zalezy od matrycy czy moze od oprogramowania?

NO i ponawiam pytanie : jak sprawdzic te wrzucane prez was obrazki czy aby napewno jest brak FHD3D. - w koncu rozmawiajac z serwisem musze byc tak przekonany o swich racjach by mnie nie mogli zagiąc... i chce to wiedziec...
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak nie widzisz różnicy to co chcesz reklamować? :)
Jak włączasz tryb 3D w D6500 to od razu widać "pogorszenie jakości" nawet menu ekranowego - naprawdę ciężko jest tego nie dostrzec stojąc blisko TV

Nie jest to kwestią oprogramowania bo taki defekt dawno byłby naprawiony przez aktualizację.
 

Frytejro

New member
Blisko TV to kazde FULL HD jest do bani na tv wiekszym niz 32 cale :D ja uwazam ze 1920 to ma sens tylko przy rozdz do 23 cali max jezeli blosko znaczy do 1m. Pozniej Trzeba siedziec dalej. Inna sprawa - moze tu chodzi o to ze film który mam jest tak skompresowany ze niby jest FHD a tak naprawde jest "siarą" i przez to róznic nie widze? bo wszystkie były z rozszerzeniem mkv..

reklamowac po co? a dla zasady i niezgodnosci z umowa? rozne zboczenia są :p hehehe
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam 27" monitor i 40" TV oba 1920x1080, monitor 50cm, TV z 1m.
PC gry FHD -> super
Filmy z PS3 > super
Filmy 1080p z USB > super

Gry PS3 -> bardzo dobrze
Filmy 720p z USB > bardzo dobrze

Co do niezgodności musi ona zachodzić ;)
 

dudi82

New member
czy ktoś mógłby sprawdzić czy w aplikacji ipla w d6500 jest serial "tajemnica twierdzy szyfrów" ?
na pc w ipli go mam, w tv - nie, czyżby przez to że mieszkam za granicą

Miejsce zamieszkania chyba nie ma znaczenia. W TVN Player na necie jest serial Usta Usta, a w TV już nie, nad czym bardzo ubolewam. Wygląda więc na to, że te serwisy się po prostu różnią. Na tv co innego, na necie co innego.
 

Frytejro

New member
tdx to ja mam tak: monitor 23`` np NFS, wiedzmin1, FHD super, GTA4 FHD - do bani, STALKER FHD - moze byc - siedze niecaly 1m od obrazu ;) TV 40`` filmy HD i FHD z allshare super - siedze 3,8m od TV, telewizja wszelkiej masci nie HD (chociaz HD szału tez nie robi) tragedia ;)

xboxa podepne w sobote bo pozycze i ocenie jak tam wyglada sprawa na moim TV. Bo nie chce mi sie HDMI ciagnac z kompa bo jest w 2 pokoju. Ale widzialem troche screenów w necie z gier xbox i podejrzewam ze mi sie nie spodoba ich jakosc ;) - ale nie mowie ze napewno.
 

virrix

New member
Witajcie. Jestem posiadaczem tego modelu D6500 od około miesiąca, i niestety nie jestem zadowolony. Dekoder n mam podłączony przez HDMI i próbowałem możliwie wszystkich ustawień obrazu i ni jak nie mogę uzyskać zadowalającego obrazu, przede wszystkim na kanałach HD. Jest ktoś na forum kto wie jak ustawić to dziadostwo ba ja już sił nie mam. :(:(
 

virrix

New member
Obraz w HD nie jest wyraźny i ostry, poprzednio miałem starą plazmę LG i miałem kryształ obraz a tu nie mogę sobie poradzić z ustawieniem tego telewizora.:cry:
 

Mariow

New member
A próbowałeś przykładowych ustawień zapodanych w tym wątku ? Parę osób chwaliło sę swoimi ustawieniami poszukaj. A czy ten problem występuje tylko z dekoderm Nki ?
 

virrix

New member
Zmieniłem tylko telewizor, dekoder i kabel został ten sam. Próbowałem wymienić kabel HDMI na inny ale to też nie przyniosło poprawy. Ustawienia, które były poruszane w tym wątku nie bardzo poprawiły jakść obrazu.
 

jedruch

New member
Witam.
Czy zmiana firmware powoduje zmianę wszystkich ustawień? Zamierzam wgrać nowy firmware i stąd moje pytanie.
Pozdrawiam
jedruch
 

xaltuton

New member
Zmieniłem tylko telewizor, dekoder i kabel został ten sam. Próbowałem wymienić kabel HDMI na inny ale to też nie przyniosło poprawy. Ustawienia, które były poruszane w tym wątku nie bardzo poprawiły jakść obrazu.

Kabel na pewno nie jest winien, bo to nie analog, że obraz mniej lub bardziej będzie wyraźny. Tu jest sygnal albo go nie ma, a sumy kontrolne protokołu mają się zgadzają albo nie. Za to pytanie, czy widzisz różnicę w ostrości przy różnych źródłach sygnału (np. HD z pendrive)?
 

tymcio

New member
Witam.
Czy zmiana firmware powoduje zmianę wszystkich ustawień?

Potwierdzam, ustawienia pozostają. Instalacja z pendriva bez problemu. Z sieci nie chciał pociągnąć softa.
Jedyne co zastanawia czy jest jakaś alternatywa dla koszmarnie drogiej org. kamerki Samsunga do Skype. Ktoś już kiedyś poruszał tutaj ten temat, ale bez odzewu...
 
Ostatnia edycja:
Do góry