Samsung TV model D6500

pejamroz

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Na dniach łykam D6500 pomimo wszystkich za i przeciw jakie tu przeczytałem.
Moje pytanie jest następujące , razem z TV łykam telewizję satelitarną i tu mam wątpliwości . Czy to wszyscy mają problem z telewizją N na tym TV ?
Czy są to pojedyncze przypadki jakie tu wyczytałem? Czy również istotny jest dobór dekodera z danej platformy ? Pytam bo ta telewizja wypada w mojej ocenie najlepiej. Jak wygląda odbiór z Polsatu Cyfrowego ?
Proszę o wasze opinie.
Z góry dziękuję.
 

trup

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Na dniach łykam D6500 pomimo wszystkich za i przeciw jakie tu przeczytałem.
Moje pytanie jest następujące , razem z TV łykam telewizję satelitarną i tu mam wątpliwości . Czy to wszyscy mają problem z telewizją N na tym TV ?
Czy są to pojedyncze przypadki jakie tu wyczytałem? Czy również istotny jest dobór dekodera z danej platformy ? Pytam bo ta telewizja wypada w mojej ocenie najlepiej. Jak wygląda odbiór z Polsatu Cyfrowego ?
Proszę o wasze opinie.
Z góry dziękuję.
Co do jakości to np. kanał POLSAT HD jest "mało" HD, dużo starych kopi filmów nawet nie skalowanych do HD. Nie wiem jak CYFRA, ale jakość na kanałach HD z n-ki jest rewelacyjna pomijając pseudo HD jakim jest TVP1. Oczywiście zależy co akurat "leci". Na nowo nagrany stary Janosik też się miło ogląda na TVP HD. Nie mam żadnych problemów z n-ką, myślę że problem leży w ustawieniach lub w wadliwym egzemplarzu dekodera lub TV.
 

irnus

New member
Polsat HD kojarzy mi sie z PKP. To taki polski klimat dziadostwa. Czyli np. nie nadają dźwięku w Dolby Digital. Podczas gdy robi to nawet np. tvn7, która nie jest HD!
 

marcinbb

New member
Drodzy Państwo wszyscy piszecie tu o kiepskiej jakości programów w HD, jednak nie jest to wina TV kabli czy innych pierdół.
Transponder na satelicie ma ograniczoną pojemność czy też transfer ( chyba 50Mb/s ) jeden kanał HD w N`ce ma około 6-7 Mb/s vbr ( czyli dynamicznie przydzielane pasmo dla całego transpondera )
Na jednym transponderze upchnie się około 8 kanałów HD + kilkanaście SD ( kanał SD około 2,5-3Mb/s )
8 Kanałów HD * 6Mb/s = 48 Mb/s vbr
do tego dodajcie te kilka programów SD, usługi dodatkowe VoD, uplink wozów transmisyjnych + kupa innych badziewi latających na i z satelity.
A teraz włączcie sobie film na BR który ma około 20Mb/s ( zajął by prawie pół transpondera na satelicie ), i porównajcie ich jakość.
A teraz te 20- kilka programów pomnóżcie przez 14mb/s mniej więcej tyle powinien mieć sygnał HD na satelicie. Dawno nie sprawdzałem ile transponderów ma taka N`ka ale 5-6 nie więcej. Miejsce jest ograniczone więc wszystko musi być skompresowane na tyle aby przyciągnąć nabywców a to HD to z HD niewiele ma wspólnego.
Więc nie piszcie proszę że jakiś kanał na tym TV wygląda tak a nie inaczej, do czasu kiedy TV nie zaczną puszczać prawdziwego HD do tego czasu obraz będzie pozostawiał wiele do życzenia.
 

arkadi-sea

New member
Poczytałem trochę na forum o serii 6 Samsunga LED i jakież był moje zdziwienie.
Zakupiłem prawie 3 miesiące temu UE46D6500VSXXH będąc przekonany, że kupuje TV FullHd w 3D, dokupiłem 2 pary okularów bo wtedy nie dawali do telewizora. Na kartonie 3D FulHD, sprzedawca potwierdzał.

Blueray 3d nie kupiłem jeszcze bo kasy zabrakło, hmm a dziś odpaliłem test 3D fullHd z USB z jakiej niemieckiej strony. No i mi ucięło połowę rozdzielczości.:evil:

Kurde, jeśli jest to niezgodne z opisem towaru, to na jakich zasadach mogę w sklepie wymienić ten TV na serie 7 lub plazmę neoPDP panasonica gdzie jest FullHD w 3D. :kom:
Czy ktoś już to przerabiał? :-?
Kupiłem TV w sieci Media-Eksper.
 

apienk01

New member
Miejsce zamieszkania chyba nie ma znaczenia. W TVN Player na necie jest serial Usta Usta, a w TV już nie, nad czym bardzo ubolewam. Wygląda więc na to, że te serwisy się po prostu różnią. Na tv co innego, na necie co innego.

Jeśli są różnice w treści zależne od miejsca zamieszkania, to pewnie skutek filtrowania numerów IP. Tak robi wiele nadawców, m.in. BBC. Spróbujcie wejść w ich iPlayer z Polski, nie pójdzie. Jedyna rada to napisać do nadawcy, może zrobi wyjątek, albo wykupić serwer proxy w kraju i łączyć się przez niego.
 

Primer

New member
Przerabiał tylko trzeba trochę poszukać.

Poczytałem trochę na forum o serii 6 Samsunga LED i jakież był moje zdziwienie.
Zakupiłem prawie 3 miesiące temu UE46D6500VSXXH będąc przekonany, że kupuje TV FullHd w 3D, dokupiłem 2 pary okularów bo wtedy nie dawali do telewizora. Na kartonie 3D FulHD, sprzedawca potwierdzał.

Blueray 3d nie kupiłem jeszcze bo kasy zabrakło, hmm a dziś odpaliłem test 3D fullHd z USB z jakiej niemieckiej strony. No i mi ucięło połowę rozdzielczości.:evil:

Kurde, jeśli jest to niezgodne z opisem towaru, to na jakich zasadach mogę w sklepie wymienić ten TV na serie 7 lub plazmę neoPDP panasonica gdzie jest FullHD w 3D. :kom:
Czy ktoś już to przerabiał? :-?
Kupiłem TV w sieci Media-Eksper.
 

apienk01

New member
Co do jakości to np. kanał POLSAT HD jest "mało" HD, dużo starych kopi filmów nawet nie skalowanych do HD. Nie wiem jak CYFRA, ale jakość na kanałach HD z n-ki jest rewelacyjna pomijając pseudo HD jakim jest TVP1. Oczywiście zależy co akurat "leci". Na nowo nagrany stary Janosik też się miło ogląda na TVP HD. Nie mam żadnych problemów z n-ką, myślę że problem leży w ustawieniach lub w wadliwym egzemplarzu dekodera lub TV.

W Cyfrze od kilku dni działa kilka nowych kanałów w HD, wszystkie z dźwiękiem Dolby: Ale Kino, Planete, Kuchnia, DOMO, MiniMini, Teletoon i Hyper. Na transponderze 11411 o przepustowości 62 Mb/s upchnięto w sumie aż 11 kanałów HD, więc jakość jest nieco gorsza niż w N-ce, ale przyzwoita. Puszczane są niemal wyłącznie materiały w HD. Miło się ogląda. Oprócz tego w mojej ofercie Komfort HD (nie zawiera Canal+ i innych dodatkowo płatnych) są następujące kanały w HD: TVP HD, MTV Live, Eurosport, Eurosport 2, National Geographic, TVN, TVN7 i ARTE (fta). Wszystkie są w dobrej jakości. Francuski Canal+ finalizuje właśnie zakup TVN, więc pewnie będzie więcej ;)

A propos: aktualny bitrate kanałów można śledzić na stronie http://www.digitalbitrate.com.
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Potwierdzam, ustawienia pozostają. Instalacja z pendriva bez problemu. Z sieci nie chciał pociągnąć softa.
Jedyne co zastanawia czy jest jakaś alternatywa dla koszmarnie drogiej org. kamerki Samsunga do Skype. Ktoś już kiedyś poruszał tutaj ten temat, ale bez odzewu...

Jak na razie nie ma "zamiennika" kamery z powodu w niej zawartej elektroniki. Kamera przetwarza obraz i dźwięk przesyłając po usb gotowy strumień z przeróbką którego telewizor nie dał by rady. Z tąd takie ceny.
 

trup

New member
Drodzy Państwo wszyscy piszecie tu o kiepskiej jakości programów w HD, jednak nie jest to wina TV kabli czy innych pierdół.
Transponder na satelicie ma ograniczoną pojemność czy też transfer ( chyba 50Mb/s ) jeden kanał HD w N`ce ma około 6-7 Mb/s vbr ( czyli dynamicznie przydzielane pasmo dla całego transpondera )
Na jednym transponderze upchnie się około 8 kanałów HD + kilkanaście SD ( kanał SD około 2,5-3Mb/s )
8 Kanałów HD * 6Mb/s = 48 Mb/s vbr
do tego dodajcie te kilka programów SD, usługi dodatkowe VoD, uplink wozów transmisyjnych + kupa innych badziewi latających na i z satelity.
A teraz włączcie sobie film na BR który ma około 20Mb/s ( zajął by prawie pół transpondera na satelicie ), i porównajcie ich jakość.
A teraz te 20- kilka programów pomnóżcie przez 14mb/s mniej więcej tyle powinien mieć sygnał HD na satelicie. Dawno nie sprawdzałem ile transponderów ma taka N`ka ale 5-6 nie więcej. Miejsce jest ograniczone więc wszystko musi być skompresowane na tyle aby przyciągnąć nabywców a to HD to z HD niewiele ma wspólnego.
Więc nie piszcie proszę że jakiś kanał na tym TV wygląda tak a nie inaczej, do czasu kiedy TV nie zaczną puszczać prawdziwego HD do tego czasu obraz będzie pozostawiał wiele do życzenia.
Z transferem się zgodzę, ale to właśnie od nadawcy zależy jaki przesył przypada na dany kanał. Tu właśnie są różnice pomiędzy konkurencyjnymi platformami, choć niektóre programy są wspólne i będą tylko zależeć od sprzętu po stronie odbiorcy.
 

apienk01

New member
Odkryłem sposób na dodanie nowego kanału bez konieczności ponownego sortowania całej listy. Może się komuś przyda. Trzeba tylko znać częstotliwość transpondera. Można go odczytać np. z list publikowanych na stronie kingofsat. Wchodzimy w menu-kanał-ręczne strojenie, i wybieramy satelitę. Pojawi się lista opcji, gdzie wybieramy transponder. Następnie wciskamy Szukaj. Po krótkiej chwili TV dostroi się do pierwszego wyszukanego kanału w danym multipleksie. Jeśli jest on już na liście kanałów, jego numer się nie zmieni. Nowe kanały dodawane są na końcu listy (nie ma o tym ani słowa w instrukcji). Potem można przestawić nowy kanał gdzieś bliżej. Wchodzimy w Smart Hub, Kanały, a tam na wybranym kanale wciskamy przycisk Tools na pilocie i klikamy Edytuj numer programu. Kanał zostanie zamieniony miejscami ze wskazanym.

Być może już to wiecie, ale mnie to zajęło sporo czasu. :-?
 

marcinbb

New member
Z transferem się zgodzę, ale to właśnie od nadawcy zależy jaki przesył przypada na dany kanał. Tu właśnie są różnice pomiędzy konkurencyjnymi platformami, choć niektóre programy są wspólne i będą tylko zależeć od sprzętu po stronie odbiorcy.
Nadawce to najbardziej interesuje w jaki sposób maksymalnie zwiększyć zyski kosztem jakości stąd właśnie wprowadzenie vbr przez N`kę na swoich transponderach. Chyba nie podejżewasz TV N że na swoje 20 kanałów w jakości HD ( 20 kanałów HD * 15Mb/s na kanał = 300Mb/s ) zakupi 5-6 transponderów?
Dodatkowo na kanały SD ( dajmy na to że jest ich 80 * 3mb/s każdy = 240Mb/s - kolejne 4-5 transpondery a gdzie takie usługi jak VoD i inne dosyły na razie mamy jakieś 10 transponderów każdy pewnie po około 2,5 mln euro rocznie ( nie znam cen ) ładna sumka nam się zrobiła:)
 

Wierzchem

New member
Pytanko o Cyfrę +

Witam.
Kupiłem 32D6500 w ubiegłym tygodniu. Po przesiadce z 21"CRT to jak wniebowstąpienie ;).
Mam dekoder Cyfry + i podpiąłem kabel z konwertera do DVB-S telewizora. Przy wyszukiwaniu mam do wyboru „wszystkie” albo Astra 19.2. Zdziwiłem się, ale znalazł mi tylko 17 kanałów. Nie wiem skąd mu się wzięła Astra 19.2, skoro C+ to chyba z Hotbirda 13E...
Co mogę robić źle?

Pozdrawiam.
 
Do góry