Samsung TV model D6500

p.sacharczuk

New member
Promocja jest od 20 do ... (wyczerpania zapasów). Także nie licz na to że będzie tego masa. Możesz podejść w poniedziałek i sobie zarezerwować. Wyczytać nie wyczytasz za bardzo nigdzie. A co do plazmy to zgadzam się, mój padre też leci jeszcze na 29 LG kineskop.


Pozdrawiam
 

kanadinol

New member
Witam
Dzisiaj ściągnąłem kolejny film w formacie .mkv i również nie działa. Po odpaleniu z pendrive'a wyskakuje błąd o niewłaściwym kodeku wideo.
Kolega też ma Samsunga (nie wiem jaki model) i mówił mi, że musiał odblokować obsługę .mkv w menu serwisowym. Coś takiego jest możliwe w przypadku d6500?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to mam jeden który nie działa, ale to dlatego, że mam tylko jeden w mkv...:) Tak, jest to side by side i wyskakuje błąd o kodeku. A po zgraniu na AVI film się włącza, ale obraz jest strasznie niewyraźny...Film jest IMAX-owy - czy to może być tego wina?Czy raczej złej przeróbki na AVI?
W przyszłym tygodniu przyjdzie mi nowy pendrive, wtedy zobaczę czy inne będą działać.

Kolego
1. Filmy sbs (side by side) oznaczają że po włączeniu na TV widzisz obraz podzielony na pół -> po wciśnięciu klawisza 3d obraz jest łączony i widzisz 3D
2. podaj linka do filmu który ściągałeś i Ci napiszę co i jak
 

kanadinol

New member
Kolego
1. Filmy sbs (side by side) oznaczają że po włączeniu na TV widzisz obraz podzielony na pół -> po wciśnięciu klawisza 3d obraz jest łączony i widzisz 3D
2. podaj linka do filmu który ściągałeś i Ci napiszę co i jak

1.Wiem o tym, ale po podłączeniu przez kabel VGA efektu 3d nie widać, a po włączeniu filmu przez pendriva (tylko że wcześniej musiałem zmienić z mkv na avi) efekt jest jakiś dziwny (obraz bardzo niewyraźny)
2.zaraz podeślę linki na pm
 

ferryth

New member
Witam,

Chce kupic telewizor 37". Zależy mi na tym, zeby miał wbudowany odtwarzacz multimediów (głownie filmów wszelkiej maści + napisy), internet w postaci widgetów lub (i) przeglądarki.
Zastanawiam sie nad samsungiem ue37d6XXX i Panasonic'kiem TX-L37E30. Podobno Samsung daje jakis gorsze matryce ponizej 40"? Mam sygnał cyfrowy z kablówki.

Czy któś z użytkownikow forum czuje sie na siłach, zeby porownac te dwa telewizory ? :)
 

tdx

New member
Bez reklam
1.Wiem o tym, ale po podłączeniu przez kabel VGA efektu 3d nie widać, a po włączeniu filmu przez pendriva (tylko że wcześniej musiałem zmienić z mkv na avi) efekt jest jakiś dziwny (obraz bardzo niewyraźny)
2.zaraz podeślę linki na pm

A wcisnąłeś power na okularach? :) jak już ten obraz jest niewyraźny bo one same na sbs się nie włączają
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam,

Chce kupic telewizor 37". Zależy mi na tym, zeby miał wbudowany odtwarzacz multimediów (głownie filmów wszelkiej maści + napisy), internet w postaci widgetów lub (i) przeglądarki.
Zastanawiam sie nad samsungiem ue37d6XXX i Panasonic'kiem TX-L37E30. Podobno Samsung daje jakis gorsze matryce ponizej 40"? Mam sygnał cyfrowy z kablówki.

Czy któś z użytkownikow forum czuje sie na siłach, zeby porownac te dwa telewizory ? :)

to zależy jaki TV samsunga chcesz porównać D6000/6100/6500?

Podstawowa różnica to taka że samsung ma matryce wysoko-połyskowe a panas matowe. seria 6 samsunga jest już 3D a E30 nie.
Jeśli chodzi o multimedia to samsung jest lepszy od panasa
 

xx5032

New member
do tdx: walcze z wyborem, podoba mi sie Samsung 46D6500 i Sharp 46LE830 co wybrac (liczy sie tylko jakosc obrazu). Co Ty bys wybral i dlaczego?
(jasnosc, kontrast, kolory, szczegoly ...)
 

tdx

New member
Bez reklam

Attachments

  • mm3.jpg
    mm3.jpg
    149,7 KB · Wyś: 299

ferryth

New member
to zależy jaki TV samsunga chcesz porównać D6000/6100/6500?

Podstawowa różnica to taka że samsung ma matryce wysoko-połyskowe a panas matowe. seria 6 samsunga jest już 3D a E30 nie.
Jeśli chodzi o multimedia to samsung jest lepszy od panasa

Mniej więcej orientuję się jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi modelami D6XXX (wbudowane wi-fi, przeglądarka, itd.). Panasonicowi chyba najblizej do D6100 (oprócz 3d).

Chodzi mi generalnie o jakość obrazu, podświetlanie (clouding), multimedia (samsung łyka chyba wszystko, nie wiem jak panas (.mkv 1080p?))

Różnica w cenie jakies 200zl, czyli mozna powiedziec minimalna.
Czy jest cos co ma panas, zeby zrezygnować z kupna samsunga d6100?
 

tdx

New member
Bez reklam
do tdx: walcze z wyborem, podoba mi sie Samsung 46D6500 i Sharp 46LE830 co wybrac (liczy sie tylko jakosc obrazu). Co Ty bys wybral i dlaczego?
(jasnosc, kontrast, kolory, szczegoly ...)

Ja mam D7000 i jestem bardzo zadowolony, natomiast miałem możliwość testowania każdego TV i po prostu te TV przemawiają do mnie ze względu na wysoko połyskową matryce, płynność i multimedia...
Ale to moje zdanie jak bym nie kupił D7000 brałbym GT/TV30 Panasonic. Natomiast TV służy mi jako 2 ekran poglądowy (grafika i montaż filmów) wiec dlatego nie wybrałem plazmy
 

tdx

New member
Bez reklam
Mniej więcej orientuję się jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi modelami D6XXX (wbudowane wi-fi, przeglądarka, itd.). Panasonicowi chyba najblizej do D6100 (oprócz 3d).

Chodzi mi generalnie o jakość obrazu, podświetlanie (clouding), multimedia (samsung łyka chyba wszystko, nie wiem jak panas (.mkv 1080p?))

Różnica w cenie jakies 200zl, czyli mozna powiedziec minimalna.
Czy jest cos co ma panas, zeby zrezygnować z kupna samsunga d6100?

tak z cloudingiem musisz uważać zarówno jak będziesz brał panasa jak i samunga najlepiej oglądnąć przez zakupem. Nasycenie kolorów będzie lepsze w samsungu (to kwestia wysokiego połysku), multimedia też nieco lepiej dla samsunga.
Zastanawiasz się pomiędzy 2 dobrymi TV :) Ja bym skłaniał się ku samsungowi ale może dlatego że towarzysze tej filmie już od serii B650 :)
 

ferryth

New member
tak z cloudingiem musisz uważać zarówno jak będziesz brał panasa jak i samunga najlepiej oglądnąć przez zakupem. Nasycenie kolorów będzie lepsze w samsungu (to kwestia wysokiego połysku), multimedia też nieco lepiej dla samsunga.
Zastanawiasz się pomiędzy 2 dobrymi TV :) Ja bym skłaniał się ku samsungowi ale może dlatego że towarzysze tej filmie już od serii B650 :)

Aha zapomniałem napisac o najwazniejszym.

Po zakupie chę podpiąć kable i sie cieszyć z oglądania. Nie jestem zaintersowany grzebaniem, dłubaniem, szukaniem po necie informacji jakich sztuczek musze użyć żeby odpalic film (etc.), bo nie działa tak jak pisze w instrukcji. Z tego co czytałem w tym temacie to jednak problemy tej natury sa na porzadku dziennym? Mam nadzieje, ze się mylę :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
tak myślisz się :) nic nie potrzebujesz "grzebać".
Odpalasz i śmiga. Jak są problemy z odpaleniem filmu to najczęściej coś jest z nim nie tak - ale pocieszę Cie na samsungu naprawdę to rzadkość
 

v80trek

New member
ktoś próbował zdjąć przezroczystą ramkę w modelu d6500? Nie wiem dlaczego ona jest, ale widać, że jest doczepiona... Wygląda gorzej niż w wyższych modelach.
 

rhythm

New member
Czy orientuje się ktoś może jak z input lagiem w d6500, znalazłem gdzieś w internecie że koło 66 ms co jest sporo jak do gry na ps3. Znowu jakiś wpis na zagranicznych forach sugerował że po aktualizacji oprogramowania input lag się zmniejszył.
Konkurentem jest Philips 40" z serii 9705(z bardzo małym input lagiem), proszę o pomoc w doborze tv i wskazanie zalet samsunga lub philipsa.
 

cesarz69

New member
z ta promocja w neonet to jakas sciema bo juz jest promocja i niby kosztuje 3299 wiec raczej sami swojej promocji nie beda przebijac sprzedajac za 3099
 
Do góry